Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2015., 02:15   #1
sto napraviti- reprogram ili nesto drugo

Pozdrav!

Dakle imam kao i svi problem s kreditom. Trenutno sam doma, na cuvanju trudnoce, 6 mjesec. Placa mi se smanjila kao i mnogima na manje od polovice prijasnje. Imam 2 kredita, u zaba i sperbank. Cifra koju placam njima je oko 3200 kn. Oba kredita mi istjecu u 04/2017 s tim da je jedan bio na 5 godina, za auto, a drugi nenamjenski na 3 godine za otplatu tatinih dugova. Uz to imam i duga jos od oko 6000 kn prema zaba zbog tatinog minusa koji sam kao nasljednik duzna platiti.

Moje je pitanje, kako i na koji nacin bi mi ovo sve bilo najbolje rijesiti da malena i ja ne ostanemo gladne? Ne znam sama od kud krenuti i kako se najbolje dogovoriti s bankama.

Hvala na pomoci, svaki savjet je dobrodosao.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 06:08   #2
1. Dobijes od obje banke trenutno stanje neotplacene glavnice, ili pogledas po otplatnom planu ako nisi kasnila s otplatama.
2. Zbrojis ostale dugove
3. Procijenis koliko ce ti novaca faliti do kraja porodiljnog, i pomnozis to s dva (znas da drugih sest mjeseci primas max 2.600kn neovino otvojoj placi? Za komplikacije si pretpostavljam vec shvatila da je max 4.250)
4. Pregledas stranice hr banaka, pocevsi sa zabom i sberbank ali obavezno i ostale, pogledaj tko nudi kredite za zatvaranje minusa i kredita novim kreditom.
5. Ugovori sastanke i saznaj da li te itko na komplikacijama i porodiljnom smatra kreditno sposobnom
6. Pitaj za pocek, za iznos rate te da li mozes dobiti i ekstra novce za ove dugove i sto ce ti faliti na porodiljnom
7. Prodaj auto cim dobijes novi kredit i cuvaj te novce za slucaj da te nakon porodiljnog doceka otkaz
8. Ako imas pomoc, npr baku ili sl, razmisli da se vratis na pola radnog vremena nakon prvih sest mjeseci, svatkome tko ima imalo vecu placu se financijski isplati
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 10:42   #3
Nece me docekati otkaz. Vezana sam takvim ugovorom da nema sanse da pomislim o promjeni posla iducih 5 godina. Raspitat cu se za reprogram i za pocek. Jos mi je ostalo vrlo malo za otplatu, vecinom plaćam glavnicu sada, a uvijek sam u dan bila uredna s time. Nadam se da se moze nesto napraviti da zadrzim auto jer mi je on nuzan zbog posla i sveg ostalog sto s njim obavljam. Hvala na savjetima.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 10:49   #4
Cekao je i mene siguran posao, osim sto su u medjuvremenu likvidirali firmu pa sam dobila otkaz. Nema sigurnog posla, osim ako si u drzavnoj sluzbi.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 23:31   #5
Pozdrav, ispričavam se ako sam stavila na krivo mjesto. Vidim da se razumijete u financijske stvari a ja se mučim sa jednim pitanjem vezano za financije/kašnjenje plačanja +zatezne kamate ili kredit pa bi bila zahvalna da mi se javi privat netko tko zna nešto o tome..Hvala
himiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 13:24   #6
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
nenamjenski na 3 godine za otplatu tatinih dugova. Uz to imam i duga jos od oko 6000 kn prema zaba zbog tatinog minusa koji sam kao nasljednik duzna platiti.
Oprosti,ali koje su okolnosti bile da otplaćuješ tatin dug?
Ako nije mogao sam plaćati,onda razumijem.Ali kada kažeš da si nasljednik,onda se radi o ostavinskom postupku...Da li si na to mislila?
Hjalmar Seneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 07:47   #7
Quote:
Hjalmar Seneka kaže: Pogledaj post
Oprosti,ali koje su okolnosti bile da otplaćuješ tatin dug?
Ako nije mogao sam plaćati,onda razumijem.Ali kada kažeš da si nasljednik,onda se radi o ostavinskom postupku...Da li si na to mislila?
Ovo sam tek sad vidjela, oprosti. Ne, mislim na dugove prema holdingu koji su stvoreni jer nije bio placao racune cca 4 godine, na to se dodao minus u banci od cca 7000 kn nakon njegove smrti. Dakle kredit sam dignula prije 2 godine za te racune jer je cifra uistinu bila ogromna.

Raspitala sam se u meduvremenu u banci i dugujem jos, ovog trenutka, cca 40 000 kn za oba kredita. Pocek bi me mjesecno izasao cca 400kn. No, naravno da postoji caka, oba kredita mi istjecu otprilike u isto vrijeme, jedno mjesec-dva nakon sto se vratim na posao (ne, nemamo baku, nemamo nikog tko bi nam bez naknade cuvao dijete i uistinu ne znam hocemo li naci jaslice kad se vratim na posao, no o tom potom). Receno mi je u banci da se krediti ne mogu produziti za vremenski period koliko je trajao pocek, nego se moraju isplatiti do kad i traju. Kao bolje bi bilo da je jos godina dana do isteka, tad bi se rata povecala, no ovako mora sve odjednom biti, odn u ta dva mjeseca. Planiram cim duze to otplacivati, dok god mogu, kako bi taj iznos na kraju bio cim manji.
Sad sam u mukama kako te novce na kraju vratiti?
Plan A je sad odmah otvoriti pocek no i dalje uplacivati punu cifru kredita pa dokle ide, ide (moze li se to tako uopce?) i onda za ostatak, nakon povratka na posao dignuti novi kredit (ako bi islo po planu, to bi bilo cca 30000 kn).
Plan B je cekati dok ne zagusti pa pocek onda otvoriti i opet dignuti kredit (ma i nije neka razlika u planovima, no nemam pojma sto da napravim).
Trazim po stanu imam li ista za prodati, a kad i nadem (pr neke slike) ne znam kako bih to prodala uopce.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:09   #8
Nesretna, ne mogu Vam pomoći, ali nadam se
da će se ovo Vaše razriješiti pozitivno.

Jeste li probali produljiti rok otplate? To bi moglo
ništa ne koštati, ili malo, a rata dosta pada, jer ste pri kraju
s otplatom...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:26   #9
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Dakle imam kao i svi problem s kreditom. Trenutno sam doma, na cuvanju trudnoce, 6 mjesec. Placa mi se smanjila kao i mnogima na manje od polovice prijasnje. Imam 2 kredita, u zaba i sperbank. Cifra koju placam njima je oko 3200 kn. Oba kredita mi istjecu u 04/2017 s tim da je jedan bio na 5 godina, za auto, a drugi nenamjenski na 3 godine za otplatu tatinih dugova. Uz to imam i duga jos od oko 6000 kn prema zaba zbog tatinog minusa koji sam kao nasljednik duzna platiti.

Moje je pitanje, kako i na koji nacin bi mi ovo sve bilo najbolje rijesiti da malena i ja ne ostanemo gladne? Ne znam sama od kud krenuti i kako se najbolje dogovoriti s bankama.

Hvala na pomoci, svaki savjet je dobrodosao.
Sad je već kasno, ali ako otac nije imao drugu imovinu osim dugovanja prema holdingu, nisi nužna prihvatiti nasljedstvo, a time niti vratiti njegove dugove. Ako je imao nasljedstvo, npr. stan, onda se rješenje nameće samo od sebe. )
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 16:12   #10
Probala sam produziti rok otplate kredita, no ne mogu. Dug je relativno malen (7000 kn) u odnosu na nasljedstvo. No stanovi se ne prodaju preko noci, a na porodiljnom nemam novaca da to sve vracam sada. Jbg, stan koji je vrijedan pustiti u ovrhu zbog holdinga bi bila apsolutno glupa ideja
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 01:02   #11
Da, ali barem je lakše preproditi trenutne nedaće ako znaš da si u konačnici u znatnom plusu (nakon što prodate stan po tržišnoj cijeni, ako vam je to cilj).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 01:40   #12
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Da, ali barem je lakše preproditi trenutne nedaće ako znaš da si u konačnici u znatnom plusu (nakon što prodate stan po tržišnoj cijeni, ako vam je to cilj).
Sad zvucis kao moj suprug. A ja moram prezivjeti godinu dana najmanje, bar dok se na posao ne vratim i pocnem primati placu. Ili dok kupac ne dode na vrata. Kad se vratim na posao, moci cu i dva posla raditi, meni rad nije problem, no sad trenutno se osjecam apsolutno nemocnom i ta me situacija izluduje.
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:40   #13
Hipotekarni kredit?
Možda Vas neće tražiti liste za plaću (i još ako imate
procjenu ne stariju od 3 god)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 00:14   #14
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Hipotekarni kredit?
Možda Vas neće tražiti liste za plaću (i još ako imate
procjenu ne stariju od 3 god)
Hoće. Banka nije agencija za prodaju nekretnina, ako daju kredit moraju biti sigurni da ga ona može vraćati. Hipoteka je samo osiguranje, u slučaju da izgubi prihode koje je imala u trenutku podizanja kredita.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 16:46   #15
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Sad zvucis kao moj suprug. A ja moram prezivjeti godinu dana najmanje, bar dok se na posao ne vratim i pocnem primati placu. Ili dok kupac ne dode na vrata. Kad se vratim na posao, moci cu i dva posla raditi, meni rad nije problem, no sad trenutno se osjecam apsolutno nemocnom i ta me situacija izluduje.
tržište određuje vrijednost stana,a ne tvoji osjećaji. Ako te npr. 2 mjeseca nitko niti ne nazove, onda si vjerojatno pretjerala s cijenom. Ako ti se ne žuri prodati, onda situacija i nije toliko "izluđujuća". Jab to prodao, jer tržište nekretnina neće procvasti tako skoro,dakle za stan nećeš iduce godine dobiti više nego danas, a godinu dana ćeš živjeti ko cucak i raditi dva posla. Niš ne dobivaš svojim planom.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.