Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 15:51   #101
Prima od 50kn navise.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:23   #102
Pitanje.

Koliki je dnevni limit za PBZ Visa Electron deviznu karticu? Ako se ne varam, radi se o 5 000 kn?

E sad me zanima, trebao bi podignuti 5500 kn, znači jedan dan recimo dignut 5000 i sljedeći dan 500 kn? Postoji li nekakva provizija za te veće iznose i za podizanje kuna sa bankomata ako imam devizni račun sa eurima?
luke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 20:05   #103
Ako dižeš na bankomatima PBZ-a nema nikakve naknade. Za dnevni limit si u pravu.
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 07:38   #104
Hej , znate li koja banka ima najvise bankomata u Hrvatskoj?
S tim da , da mogu koristiti karticu van Hrvatske jos?
I jos jedno pitanje, ima li neka banka koja ne uzima naknadu za vodenje tekuceg racuna?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035X using Tapatalk 2
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 19:41   #105
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
Hej , znate li koja banka ima najvise bankomata u Hrvatskoj?
S tim da , da mogu koristiti karticu van Hrvatske jos?
Vjerojatno ZABA, pa onda PBZ, pa Erste
Sve kartice (Maestro i VISA) se mogu koristiti i na bankomatima izvan Hrvatske (ali nije besplatno)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 20:30   #106
Koliko to kosta?To vodenje?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035X using Tapatalk 2
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 05:33   #107
Piše u drugim temama, ova je o bankomatima
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 23:09   #108
Pozdrav,

Večeras sam uplatio na bankomatu HPB-a 6000 kn i dogodilo se nesto čudno tj neuobičajeno

Ubacio karticu, ukucao pin i dok sam brojio lovu pojavila se poruka trebate li jos vremena da/ne, dok je to stajalo ja sam ubacio lovu u onaj otvor i stisnuo NE

Taj NE nije prihvacao nego sam cuo kak broji lovu.

Odjednom se pojavljuje poruka vaš novac ja prihvacen sa slikom bankomata i crvenim X-icem na otvoru za ubacivanje love

Nakon tog se pojavljuje poruka transakcija je prekinuta na vaš zahtjev

Izbacuje mi karticu ali bez ikakve potvrde o uplati i iznosu

Novac je ostao u bankomatu.

Gledam sada stanje računa i nema vidljivih nikakvih uplata

Ne znam sta da napravim a jedino sto mi je neka nada je to sto pise da je bankomat pod videonadzorom pa mogu provjeriti da sam ubacio lovu
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 09:50   #109
Reklamiraj čim prije u banku.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 12:15   #110
Nazoves banku i oni prebroje novac u bankomatu i uplate ti tvoje novce na tekući račun.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 10:34   #111
Podizanje gotovine u inozemstvu

malo upozorenje, jer ni svi službenici u zabi nisu upućeni:

U Lepezi ili paketima 1 za sve malo nepažljivijem čitaču izgleda kao da nema dodatnih troškova pri podizanju gotovine u inozemstvu na bankomatima Unicredit bance u Ita a isto je i s ostalim zemljama s popisa

http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...i_u_inozemstvu

E pa nije tako. Ako imate devizni račun u paketu i podignete EUR Visa Electron karticom deviznog računa naplatit će vam proviziju.

Ne naplaćuju proviziju samo ako dižete debitnom karticom kunskog tekućeg i žiro računa, ali zato zarađuju na konverziji (tečaj je njihov prodajni za transakcije)

Zanimljivo je da u poslovnici (Zg, Jurišićeva) šalterska službenica nije uopće shvatila pitanje i poslovično "ljubazno" odvratila da što da ona radi.

Tražio sam da pozovu nekoga tko je upućeniji i njena kolegica je tvrdila da je to nemoguće, ali nakon provjere je potvrdila da je na žalost upravo tako.

(namjerno postano na grupu Bankomati i Zaba Lepeza)
Sapa is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:35   #112
Pozdrav!

Interesira me jedna informacija za podizanje gotovine putem Amex kartice u inozemstvu.

Dakle, imam dvije Amex kartice Privredne banke, jedna crvena sa srcem, druga je obična zelena. Na obje imam limit za podizanje gotovine u Hrvatskoj 1500 kn, dok za inozemstvo vrijedi 600 eura.

Sad me interesiraju dvije stvari:

1. Ako sam već podigrao 1500 kn u Hrvatskoj da li moram to prvo natrag vratiti/platiti i onda podići 600 eura u inozemstvu ili to nema veze? Mislim, vjerojatno nema veze, ali čisto da budem siguran.

2. Živim u Zagrebu, malo mi je financijska stiska, išao bih si podići tih 600 eura. Frendica koja je tako odradila otišla je samo preko granice u Sloveniju i tamo jednostavno podigla, s time da ona ima limit 500 eura, pa su joj dali prvi dan samo 250 eura i još drugi dan 250 eura. Ona je to odradila u tamošnjoj pošti, nekih desetak minuta od Bregane. Sad bi ja tako napravio ili postoji još neki način, pretpostavljam da moram tražiti bankomat koji ima znak American kartice da je ne bi slučajno izgubio?

Hvala na odgovorima.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 19:58   #113
U Sloveniji se gotovina sa Amexa mogla podizati samo u poštanskim uredima i to 250,00 eur dnevno. Nazovi ih ( broj je na kartici) i provjeri je li još uvijek tako.
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:56   #114
Samo da potvrdim, ako nekoga interesira. Bio sam u Sloveniji, u tamošnjoj pošti sam podigao 250 eura što je dnevni limit na Amex kartici.
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:36   #115
Kolio znam keš s Amexa se može dizati i na bankomatima Banke Koper, oni su članica Intesa San Paolo grupe, ko i naš PBZ.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 01:01   #116
Pozdrav ljudi zanima me kakve bankomate imaju Erste, Raiffeisen i Hypo? Da li dvije posljednje imaju uopće uplatne bankomate u RH? Koje dodatne opcije (npr. kupovina gsm bonova) imaju i kakvo im je sučelje u usporedbi s drugima?

Evo mojih zapažanja i nekih podataka o bankomatima većih banaka:


free photo hosting
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 18:05   #117
Pozdrav, zanima me postoji li uopšte NLB banka u Hrvatskoj?
__________________
I can only say, there we have been: but I cannot say where...
http://momentomentalna.mojblog.co.yu/
Sylvia_Plath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 20:07   #118
Ne


Sent from my iPad using Tapatalk
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:14   #119
Ovo sam primijetila dižući lovu sa Skrill kartice koja je u eurima.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...anaka/6849789/

Nikad, baš nikad, ne koristim DCC banke čiji je bankomat. Isto vrijedi i za Revolut karticu, odnosno bilo koju karticu koja nije u HRK.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 16:13   #120
Pozdrav,da li mogu podici novac u Njemackoj sa hrvatske kartice? Koji bankomati,kolika je naknada...?
Aurora :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.