Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 00:05   #8881
Quote:
yolo1 kaže: Pogledaj post
Znam da je vjerojatno glupo pitanje, ali kad idem u referadu na koji šalter moram ić? Bilo koji ili?
najčešće su podijeljeni po godinama, pa samo potraži gdje piše tvoja godina, npr. 1.god.preddipl, 2.god.dipl. Itd.
merid is offline  
Old 24.10.2017., 14:00   #8882
Ima li netko iskustva s pisanjem interdisciplinarnog diplomskog gdje je jedna studijska grupa jednopredmetna, druga dvopredmetna?
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Old 24.10.2017., 19:53   #8883
[Naknadni upis diplomskog]

(Moram još malo zagnjaviti (hvala svima na prethodnoj pomoci) ako se kome sa viška vremena da,

Naime naknadno sa molbom upisujem diplomski jer sam kasnio sa ispitima, ects naknadni upisi blabla, pa mi se još radi za preddip svjedozba, kažu gotova ovaj tjedan


Idem uredno na predavanja (obvezna i izborne) i javio sam kordinatoru za ectse na mom odjseku i to sve ok sa modulom itd.



E sad, ako je netko bio u mojoj situaciji i ovako naknadno upisivao, može li mi reći što da sve pripremim čim dobim potvrdu


A) (potencijalno) odobrenu molbu od prodekanice za studente za naknadni upis, to sam već prije više od tjedan dana dao u urudzbeni ali doduše bez indeksa jer je on u referadi jer mi rade svjedodzbu za prvostpunika preddip (300 kn za svjedodzbu, ok)

(nisam tjedan dana provjerio jel to gotovo ali nema smisla dok nemam potvrdu sa preddip)


B) Uplatnicu od 350 kn za upis diplomskog, u pripremi, novci su tu

C) Prijepis ocjena sa prediip, ok

D) 50 kn za novi index, ok, ali što ispunim pod izgubljena/ostecena kad mi treba nova za diplomsku razinu? http://www.ffzg.unizg.hr/stuslu/wp-c...ova_ixica1.doc I kome to predajem (ne mislim na uplatnicu)

E) Dvije fotografije, e sad jel se to sam slikam pa donesem ili tamo, koje velicine trebaju biti (1.za index 2. za upisni list 3. za xicu) ?? " 2 fotografije (4 x 6 cm) za novi indeks i novi matični list." ??? Jel to to?

F) Što se tiče upisa izbornih koje vec pohadjam, jel moram imati molbe potpisane od profesora ili ne??? (niti jedan izborni nije izvan kvote)


URKATKO ako je netko bio u ovakvoj situaciji može se javit kako to kronološki da napravim, hoće bit dosta jedan dan, u kojem trenutku ću trebati kontaktirati ects konrdinatora sa mojeg odsjeka... da upišem taj faks do interlibera nije mi ni jasno kako mi još logganje u knjiznici i printanje radi

Zadnje uređivanje Patak15 : 24.10.2017. at 20:35.
Patak15 is offline  
Old 25.10.2017., 00:12   #8884
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s pisanjem interdisciplinarnog diplomskog gdje je jedna studijska grupa jednopredmetna, druga dvopredmetna?
ništa posebno.. pišeš 1 rad, imaš po jednog mentora na svakom studiju i dobiješ onoliko bodova koliko trebaš za oba.
merid is offline  
Old 25.10.2017., 11:56   #8885
Sto se tice naknadnog upisa godine, je li to svima odobravaju po defaultu ili se stvarno moraju.nosit nekakve potvrde od lijecnika i to?
Adelethesinger is offline  
Old 25.10.2017., 19:11   #8886
Quote:
Adelethesinger kaže: Pogledaj post
Sto se tice naknadnog upisa godine, je li to svima odobravaju po defaultu ili se stvarno moraju.nosit nekakve potvrde od lijecnika i to?
nisam za to čuo ali mislim da trebaš odobrenu molbu od prodekanice za studente koju predaš u urudzbeni sa indexom

a otkud ti to za liječničke?
Patak15 is offline  
Old 25.10.2017., 21:02   #8887
Quote:
Patak15 kaže: Pogledaj post
[Naknadni upis diplomskog]

Prvi put cujem za ovo, a to bi mi uvelike pomoglo na ljeto.
Kako to tocno funkcionira? Da li onda mozes upisati samo one studije gdje nije popunjena kvota, ili?

Nekako mi nema smisla da se recimo popunila kvota na inf. znanostima, neki ljudi otpadnu i onda se netko naknadno samo dode upisati?
Ili osoba koja se naknadno upisuje svejedno prisustvuje u kvalifikacijskim i razredbenim postupcima, ali jednostavno iz nekih razloga kasnije predaje papire?

Moze mi netko opisati bolje takvu proceduru upisa? (Da li je polagao neke ispite naknadno? Je li vec imao sve potvrde od preddipl kao zavrsen pa samo kasnije predaje ili je opcenito iza svih rokova zavrsio preddipl i vadio dokumente pa mu se zato odobrava?)

Potencijalno me nece biti u Hrv krajem 9. mj. sto me brine zbog upisa na dipl pa me zanima da li bi bilo izvedivo da kasnije pokupim sve potpise, ocjene, povadim potvrde i tako upisem dipl?

Nadam se da nisam prezakomplicirala
nesudenaplavusa is offline  
Old 25.10.2017., 23:27   #8888
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Prvi put cujem za ovo, a to bi mi uvelike pomoglo na ljeto.
Kako to tocno funkcionira? Da li onda mozes upisati samo one studije gdje nije popunjena kvota, ili?

Nekako mi nema smisla da se recimo popunila kvota na inf. znanostima, neki ljudi otpadnu i onda se netko naknadno samo dode upisati?
Ili osoba koja se naknadno upisuje svejedno prisustvuje u kvalifikacijskim i razredbenim postupcima, ali jednostavno iz nekih razloga kasnije predaje papire?

Moze mi netko opisati bolje takvu proceduru upisa? (Da li je polagao neke ispite naknadno? Je li vec imao sve potvrde od preddipl kao zavrsen pa samo kasnije predaje ili je opcenito iza svih rokova zavrsio preddipl i vadio dokumente pa mu se zato odobrava?)

Potencijalno me nece biti u Hrv krajem 9. mj. sto me brine zbog upisa na dipl pa me zanima da li bi bilo izvedivo da kasnije pokupim sve potpise, ocjene, povadim potvrde i tako upisem dipl?

Nadam se da nisam prezakomplicirala
mislim moraš se vjerojatno javiti tjanici/pročelniku/voditelju modula/ects kordinatu da je uredu da slušaš, ili se prijaviš za onaj tzv kvalifikacijski ispit iako nisi sve obaveze (ispite pa i papire obavila)

meni je zadnji ispit bio dan nakon kvalifikacijskog

čuo sam da je moguće da ti dio papira druga osoba (kolega-ica,) napravi stvari u referadi, makar ne znam jel i za diplomski gdje se moras i fotkati za xicu i sve

ugl, copy paste sa zapravo informacijskih znanosti ali ovo je iz 2014

"
normalna procedura je u roku od 8 dana od posljednjeg ispita/zavrsnog rada dostaviti potrebnu dokumentaciju u studenstku sluzbu da ti izrade potvrdu. tu potvrdu prilažeš prijavi za upis na diplomski studij da se dokaže da si preddiplomski završila. ta se potvrda može izraditi bilo kad tokom akademske godine, ali su prijave samo po tjedan ili dva krajem 9og mjeseca. buduci da tad još znaju biti rokovi obični a pogotovo dekanski, studentima je dozboljeno da se na klasifikacijskim ispitima pojave sa nepotpunom dokumentacijom tj. da se prijavljuju bez potvrde. ako dobiju mjesto na svom smjeru moraju donijeti i tu potvrdu ili ostaju bez njega."
Patak15 is offline  
Old 26.10.2017., 11:03   #8889
Quote:
Patak15 kaže: Pogledaj post
mislim moraš se vjerojatno javiti tjanici/pročelniku/voditelju modula/ects kordinatu da je uredu da slušaš, ili se prijaviš za onaj tzv kvalifikacijski ispit iako nisi sve obaveze (ispite pa i papire obavila)

meni je zadnji ispit bio dan nakon kvalifikacijskog

čuo sam da je moguće da ti dio papira druga osoba (kolega-ica,) napravi stvari u referadi, makar ne znam jel i za diplomski gdje se moras i fotkati za xicu i sve

ugl, copy paste sa zapravo informacijskih znanosti ali ovo je iz 2014

"
normalna procedura je u roku od 8 dana od posljednjeg ispita/zavrsnog rada dostaviti potrebnu dokumentaciju u studenstku sluzbu da ti izrade potvrdu. tu potvrdu prilažeš prijavi za upis na diplomski studij da se dokaže da si preddiplomski završila. ta se potvrda može izraditi bilo kad tokom akademske godine, ali su prijave samo po tjedan ili dva krajem 9og mjeseca. buduci da tad još znaju biti rokovi obični a pogotovo dekanski, studentima je dozboljeno da se na klasifikacijskim ispitima pojave sa nepotpunom dokumentacijom tj. da se prijavljuju bez potvrde. ako dobiju mjesto na svom smjeru moraju donijeti i tu potvrdu ili ostaju bez njega."
Već sam čitala da ti netko drugi može riješiti papirologiju, a za upis u dipl mislim da je potrebno ovjeriti punomoć kod javnog bilježnika. Ali vidiš, da, nije mi palo na pamet ovo fotkanje za iksicu kako bi riješila

Raspitat cu se svakako kod procelnika kada za to dode vrijeme, obzirom da bi 3 kolegija sa socke mogla kolokvirati do kraja ljetnog semestra, ali mi zato ostaje 3 kolegija sa inf + obrana zavrsnog (koja se isto navodno ove godine i nakon upisa nekima provodila, iako ne znam na koju foru).

Opcije su mi zicati profesore da me prije pitaju/daju mi prije ispit, a upisu ocjenu kasnije, jer mislim da je na istu foru prosle godine kolegica otisla na Work & travel. Najgore mi je sto se kod nas na FFZG nikad ne zna sta da ocekujes od tih procedura. Svake godine nesto novo iskoci, a prema nekom okvirnom datumu bi se trebala nacrtati u Hrvatskoj u 9. mjesecu

Prema ovogodisnjim upisima bi samu prijavu mogla i iz USA obaviti jer je bila online.
nesudenaplavusa is offline  
Old 30.10.2017., 21:17   #8890
Ima li ovdje neki skandinavist, koji je bio na erasmusu u Švedskoj? Imam par pitanja
aegon6targaryen is offline  
Old 03.11.2017., 20:03   #8891
Hej !
Jel itko zna jesu li dosle x-ice za diplomce? I gdje ih mogu pronaci
indie_nymph is offline  
Old 04.11.2017., 14:35   #8892
Quote:
indie_nymph kaže: Pogledaj post
Hej !
Jel itko zna jesu li dosle x-ice za diplomce? I gdje ih mogu pronaci
Najbolje pitati u info centru, oni se time bave pa mislim da su kod njih.
Rakkatakka is offline  
Old 06.11.2017., 07:43   #8893
Ima li tko turkologije ili judaistike da mi napise PM?
Silenzio is offline  
Old 06.11.2017., 19:06   #8894
Koliko godina se može biti na preddiplomskom studiju? Postoje dvije apsolventske godine, to kuzim. Što kasnije?
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Old 07.11.2017., 12:40   #8895
Quote:
Mr Mojo 995 kaže: Pogledaj post
Koliko godina se može biti na preddiplomskom studiju? Postoje dvije apsolventske godine, to kuzim. Što kasnije?
Dvostruko od onoliko koliko bi trebalo trajat. Dakle ako je 3+2 onda 6, ako je 4+1 onda 8.
merid is offline  
Old 09.11.2017., 20:40   #8896
Jel ima tu neko ko je prebacivo s nekog drugog smjera na diplomski pedagogije?
P123d is offline  
Old 11.11.2017., 20:43   #8897
Hej ekipa, ove godine sam se odlucila ponovo polagati drzavnu maturu, prvi izbor mi je psihologija.. Zanima me, ako itko zna, s koliko je bodova zadnji upao prosle godine?
drage is offline  
Old 13.11.2017., 14:27   #8898
Quote:
drage kaže: Pogledaj post
Hej ekipa, ove godine sam se odlucila ponovo polagati drzavnu maturu, prvi izbor mi je psihologija.. Zanima me, ako itko zna, s koliko je bodova zadnji upao prosle godine?
Cini mi se da je svake godine 710-720
merid is offline  
Old 16.11.2017., 23:48   #8899
bok, imam jedno pitanje U slučaju da imamo nazovimo to "problema" s izbornim kolegijem čuo sam da ga se može jos uvijek ispisati u referadi ali da se u slj semestru moraju nadokandit bodovi naravno. Tipa ja imam sad 32 boda, a ako ispisem to imao bi 29, u slj semestru bi ugl sve to nadoknadio da bude 60. E sad mene zanima ako znate jel to uopce moguce? Sada ga ispisat i onda nadoknadit taj bod u slj semestru i bok. Hvala

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
aurateen is offline  
Old 17.11.2017., 17:42   #8900
Quote:
aurateen kaže: Pogledaj post
bok, imam jedno pitanje U slučaju da imamo nazovimo to "problema" s izbornim kolegijem čuo sam da ga se može jos uvijek ispisati u referadi ali da se u slj semestru moraju nadokandit bodovi naravno. Tipa ja imam sad 32 boda, a ako ispisem to imao bi 29, u slj semestru bi ugl sve to nadoknadio da bude 60. E sad mene zanima ako znate jel to uopce moguce? Sada ga ispisat i onda nadoknadit taj bod u slj semestru i bok. Hvala

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mome frendu je jučer prodekanica odbila molbu za isto uz obrazloženje da je prošlo vrijeme upisa i ispisa, dobio je onak odbijenicu pisanu velikim crvenim štampanim slovima sa nekoliko uskličnika
Sharpey Shuffle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.