Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 05:35   #1341
Quote:
akimaki kaže: Pogledaj post
Skupljanje za kupnju bitcoina može postati nešto slicno prici kada zec lovi kornjacu

Ako imaš nesto novca sutra vec kupi nesto bitcoina i odigraj ovaj fork.Ako bitcoin padne kupi ga za jos love.Svakako nemoj propustiti priliku za altove na popustu.
Inace obavezno kupi osobno od nekog,mogu ti u pp dati preporuku covjeka.
Ako ovo nije nagovor na kupnju, onda sam ja svemirac

Obavezno kupi bitcoin odmah, obavezno kupi altove, obavezno kupi od random lika kojeg ja znam jel ovo komedija? Ja jos uvijek mislim da se vi ovdje zafrkavate
__________________
bok
markotros is offline  
Old 23.10.2017., 07:15   #1342
Ma samo ignore...


Eo izgleda jos jedan last dump prije forka...stavio sam buy order na ark na 40kq
murof7 is online now  
Old 23.10.2017., 09:36   #1343
Quote:
thinkingiraffe kaže: Pogledaj post
Zanima me drži li netko Litecoin i što mislite o njegovim perspektivama? Već sam nekoliko mjeseci u proučavanju tematike kriptovaluta no jednostavno nemam dovoljno sredstava za kupnju i jednog bitcoina (odvajam pomalo za dio po dio jednog)

Tu je od 2011., nije imao nijedan fork (što ne znači puno, vjerojatno nije dovoljno jak da ga se napadne forkom), a cijena je još jako niska. Kupio bih nešto Litecoinova... jasno mi je da će još rasti ali što mislite koliko?
Vertcoin je fork litecoina. Već danima traje pump na njemu. Cijenu ne može nitko predvidjeti.
hevi is offline  
Old 23.10.2017., 09:36   #1344
Hvala na odgovoru! Da sam malo bolje gledao mogao sam i sam skužiti…
Deny71 is offline  
Old 23.10.2017., 10:10   #1345
koji k ovo znaci:

https://www.reddit.com/r/CryptoCurre...ed_on_bittrex/

kucilo? anyone?
htio sam prebacit na wallet sa bittrex-a jos pred par dana, al sam ocito zakasnio i od onda je wallet na bittrexu zablokan i pise nesto u smislu da upgrejdaju...
geronimo666 is offline  
Old 23.10.2017., 10:21   #1346
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
koji k ovo znaci:

https://www.reddit.com/r/CryptoCurre...ed_on_bittrex/

kucilo? anyone?
htio sam prebacit na wallet sa bittrex-a jos pred par dana, al sam ocito zakasnio i od onda je wallet na bittrexu zablokan i pise nesto u smislu da upgrejdaju...
Čovjek ti je lijepo rekao, kloni se PIVXa neko vrijeme.........koji dio ti nije jasan?

Dok ne riješe problematiku ne možeš ništa prebacivati. Čak i da se može ne bih to nikome savjetovao dok developeri ne riješe problem.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.10.2017., 11:10   #1347
nije meni nis rekao. ja sam naletio na taj thread jutros u idiot modu.
jasno mi je da ne diram, al tamo se spominjalo nesto u smislu auto konverzije u taj zero i moguc gubitak sto je ocito sve BS.
thx.


edit: moze pojasnjenje ovoga:
"Mint (convert) your PIV into zPIV denominations. (Wallet auto-mints some by default)"
jel se moze to automatsko konvertiranje "some" pivx u zpiv iskuljucit prije nego prebacim u wallet (nakon sto bittrex odbloka)? jer ne zelim taj zpiv.

Zadnje uređivanje geronimo666 : 23.10.2017. at 11:28.
geronimo666 is offline  
Old 23.10.2017., 11:23   #1348
Pozdrav svima, molim vas za savjet. Registrirao sam se jučer na cryptopia i poslao sa blockchain walleta Btc u vrijednosti 100 dolara, kako bi kupio malo Arkova. Prošlo je više od 23 sata ali transakcija još uvijek nije izvršena… Pending 0/3, dok je na cryptopii pod balance već nakon pola sata bilo Estimated BTC: 0.01705789 BTC. Pokušao sam na cryptopii kupiti Ark ali ne da...insufficient found. Da li je to normalno da toliko dugo traje transfer? Nov sam u svemu tome i nemam baš iskustva, iako sam već nekoliko puta slao Btc, i sve transakcije su bile uredno izvršene u roku od sat vremena. Da li je moguće da taj transfer ipak prođe, ili mogu zaboraviti tih 100 dolara? Unaprijed hvala na odgovoru!
Deny71 is offline  
Old 23.10.2017., 11:32   #1349
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
nije meni nis rekao. ja sam naletio na taj thread jutros u idiot modu.
jasno mi je da ne diram, al tamo se spominjalo nesto u smislu auto konverzije u taj zero i moguc gubitak sto je ocito sve BS.
thx.


edit: moze pojasnjenje ovoga:
"Mint (convert) your PIV into zPIV denominations. (Wallet auto-mints some by default)"
jel se moze to automatsko konvertiranje "some" pivx u zpiv iskuljucit prije nego prebacim u wallet (nakon sto bittrex odbloka)? jer ne zelim taj zpiv.
Planirano je da se automatski prebaci ( na svakom walletu ) 10% PIVa u zPIV, međutim to baš nije išlo glatko. Meni su prebacili pola količine u zPIV.

Ali nema veze, ono što je bitno je da nitko neće izgubiti niti komada. Srediti će oni to. Pa kad srede svatko može raditi što hoće s svojim coinima..........

Konvertirati, prodati, držati, whatever........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.10.2017., 11:35   #1350
Keep in mind $BTG is nothing more than a premined altcoin. Not worth dumping promising alts for this airdrop imo..

__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.10.2017., 11:35   #1351
Quote:
Deny71 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim vas za savjet. Registrirao sam se jučer na cryptopia i poslao sa blockchain walleta Btc u vrijednosti 100 dolara, kako bi kupio malo Arkova. Prošlo je više od 23 sata ali transakcija još uvijek nije izvršena… Pending 0/3, dok je na cryptopii pod balance već nakon pola sata bilo Estimated BTC: 0.01705789 BTC. Pokušao sam na cryptopii kupiti Ark ali ne da...insufficient found. Da li je to normalno da toliko dugo traje transfer? Nov sam u svemu tome i nemam baš iskustva, iako sam već nekoliko puta slao Btc, i sve transakcije su bile uredno izvršene u roku od sat vremena. Da li je moguće da taj transfer ipak prođe, ili mogu zaboraviti tih 100 dolara? Unaprijed hvala na odgovoru!
Proći će, ali vjerojatno sutra. Moguće da su isto zablokirali uplate i isplate kao i bittrex.
zgrules is offline  
Old 23.10.2017., 11:39   #1352
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Planirano je da se automatski prebaci ( na svakom walletu ) 10% PIVa u zPIV, međutim to baš nije išlo glatko. Meni su prebacili pola količine u zPIV.

Ali nema veze, ono što je bitno je da nitko neće izgubiti niti komada. Srediti će oni to. Pa kad srede svatko može raditi što hoće s svojim coinima..........

Konvertirati, prodati, držati, whatever........
sve to ok, al mene samo interesira jel mogu taj proces konverzije isklj prije nego bacim u wallet, jer ne smeta mene sto ce oni konvertat nego sto se za to uzima fee koliko sam skuzil, a mene trenutno uopce ne interesira anonimnost tako da je meni to totalno useless.
geronimo666 is offline  
Old 23.10.2017., 11:43   #1353
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
sve to ok, al mene samo interesira jel mogu taj proces konverzije isklj prije nego bacim u wallet, jer ne smeta mene sto ce oni konvertat nego sto se za to uzima fee koliko sam skuzil, a mene trenutno uopce ne interesira anonimnost tako da je meni to totalno useless.
Ako te ne zanima anonimnost nisi trebao ni ulaziti u PIVX. Jer to im je jedna od glavnih karakteristika. I po tome su bolji i od Dasha i od Zcasha..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 23.10.2017., 11:54   #1354
Ima vas dosta sa razlicitim altovima, sto je inovativno kod alta koje vi imate, ili znate sto je inovativno i posebno tj. daje vrijednost tom coinu

Zasto ark, neo, cardano, lisk, zencash itd. itd.

Vidim da ima vas koji su za ark

I u kojim postocima vam je portfolio, koliko bitcoina koliko ostaloga?
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is online now  
Old 23.10.2017., 12:08   #1355
ada roni...
geronimo666 is offline  
Old 23.10.2017., 12:44   #1356
Odlucio sam kupiti curecoin. Izgubit cu svu lovu, isto kao i vi, ali mozda izlijecim rak.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 23.10.2017., 12:48   #1357
Quote:
pepeto1 kaže: Pogledaj post
Ima vas dosta sa razlicitim altovima, sto je inovativno kod alta koje vi imate, ili znate sto je inovativno i posebno tj. daje vrijednost tom coinu

Zasto ark, neo, cardano, lisk, zencash itd. itd.

Vidim da ima vas koji su za ark

I u kojim postocima vam je portfolio, koliko bitcoina koliko ostaloga?
Evo ja odgovorim slabo tko prica o portfoliu ovdje:

BTC 40%
ETH40%
To je longterm ne trebam objasnajvati, vecinom ih drzim na ledgeru i ponasam se kao da ih nemam (nisu mi niti upisani u blockfolio).

OMG 5%
SUBSTRATUM 5%
Oni su mid/long term njih akumuliram u dipovima.

LINK 5%
STELAR/WTC 5%
Short/mid, malo ih swingtradeam, cekam da odu na mjesec (nacekat cu se).

Sad je malo drugacija situacija jer iskreno malo btc-a vec od 6k mjenjam za altove na popustu, vidit cemo kolko sam u pravu.

Tesko je objasniti bez duge diskusije o svakom coinu zasto.

Npr, osobno mislim da su i ove long/mid izrazito rizicne investicije.
Uzmi npr. OMG, procitaj koji problem rjesava, kolki mu je potancijalan market tko stoji iza njega i skuzit ces da mu je nebo granica.
Onda kad udes malo dublje skuzit ces da ovisi o plazmi koja je jos uvjek u teoretskim povojima, i moze se i ne mora dogoditi, ili se moze dogoditi za 5 godina.
Onda si ukalkuliraj rizik i vidi.
tako za svaki coin.

Aha i da razlog zato imam samo par altova je jer te u ovoj igri "deversefyed portfolio" ne cuva od niceg niti smanjuje rizik, jer kad sve roni...sve roni...

Planiram dugorocno preljevati sve vise btc u eth al za sada nemam muda.
Planirao sam i shortati btc prije forka al i za to nemam muda.

U glavi sam si velik trader, al u kad pogledas % zaprao sam usrani holder

Eto moj doprinos temi.
Shannanigans is offline  
Old 23.10.2017., 12:59   #1358
Eth nece nikad rast. To je "sirovina" koja sluzi za izdavanje vlastitih kriptovaluta. Treba ti 0,25 ETH za izdavanje jedne kriptovalute. Ako bi ether raso u beskonacnost, kao bitcoin, ethereum bi izgubio smisao, a time i ether. Makar nisam siguran da me itko shvatio.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 23.10.2017., 13:09   #1359
Zato eth raste 1738% u zadnjih godinu dana?

Rasti hoce, ja cak vjerujem da ce imati veci market cap od btca ako plazma bude realizirana. AKO. Moguc je i obrnut scenarij.

Reci da eth sluzi za kreiranje vlastitih kripta i tokena je kao reci 98 da internet sluzi samo za slanje e-maila, tocna tvrdnja al tako ogranicena u shvacanju tehnologije i potencijala.
Shannanigans is offline  
Old 23.10.2017., 13:14   #1360
Hvala

Ono sto nakon kratkog istrazivanja vidim kao nenormalan potencijal za duze vrijeme je EOS iako je sve u teoriji jos uvijek

Sve je teorija, moguce da su i prespori a i taj Dan skace sa projekta na projekt pa treba niti oprezan
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.