Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2006., 10:16   #81
nažalost, živimo u takvom svijetu..
divlje zvijeri poput lava, tigra i slično i nas bi pojeli za obrok i nebi pravili razliku između čovjeka i antilope..
to je jednostavan princip. o morskom psu da i ne govorim..
netko je lovac a netko plijen..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 11:19   #82
A gdje tu ide ubijanje iz zabave?
azzie_elbub is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:17   #83
to osuđujem!!
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:55   #84
netreba zivotinje ubijat....

http://www.youtube.com/watch?v=9RT0o7AAgQQ
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:25   #85
Vegetarijanstvo ima citav niz prednost:

etika
duhovnost
eklogija
zdravlje

Vegetarijanska ishrana je ishrana buducnost.
Ocekujem da ce covjek s razvojem svijesti odbaciti primitivno jedenje mesa.
Najme tehnoloski smo napredovali, logicno je da ce napredovati i na
drugim poljima..

Zanimljivo je da je prije nesto vise od 5000 tisuca godina na podrucju Indije postojala stara Vedska civilizacija koja je bila utameljena na nenasilju. Jedenje mesa je bilo nezamislivo i smatralo se necistim.
Covjek koji je jeo meso nije se smatrao ljudskim bicem a ubrajao se u skupinu ne ljudi, gori od njih bili su psojedci (ljudi koji jedu pse), oni se isto nisu smatrali ljudima.
Englezi su bili zapanjeni otkrivsi da je u Indiji postojala civilizacija na takom visokom stupnju, no svoje spoznaje nisu objavili vec su pokusali nametnuti svoju kulturu i filozofiju koja je bila inferiorna staroj Vedskoj civilizacji..
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 07:37   #86
Quote:
vitaka kaže:
Vegetarijanstvo ima citav niz prednost:

etika
duhovnost
eklogija
zdravlje

Vegetarijanska ishrana je ishrana buducnost.
Ocekujem da ce covjek s razvojem svijesti odbaciti primitivno jedenje mesa.
Najme tehnoloski smo napredovali, logicno je da ce napredovati i na
drugim poljima..
a pijenje mlijeka i prerađevina od mlijeka?? Jel to eticno ili nije? Pitam jer ja planiram jednog dana kad mi dopizdi poslat sve u K. i nateravat po Žumberku ovce i radit ovcji sir
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:06   #87
Quote:
beebop kaže:
a pijenje mlijeka i prerađevina od mlijeka?? Jel to eticno ili nije? Pitam jer ja planiram jednog dana kad mi dopizdi poslat sve u K. i nateravat po Žumberku ovce i radit ovcji sir
Da, u slucaju da se sa zivotijama postupa humano sto znaci da ih se ne drzi stalno zakljucane u proizvodnim štalama i da ih se ne ubija.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:10   #88
Quote:
2 KIND kaže:
NEKI TVRDE DA COVJEK SMIJE UBIJATI ZIVOTINJE ZATO JER ZIVOTINJE ISTO TAKO UBIJAJU JEDNI DRUGE ZBOG GLADI,A NEKI DA SU LJUDI I ZIVOTINJE RAVNOPRAVNA BICA I DA LJUDI NEMAJU PRAVO UBIJATI ZIVOTINJE.TKO JE U PRAVU?
MOZDA COVJEKU NAGON NALAZE DA UBIJA,ALI MI IPAK IMAMO RAZUM A ZIVOTINJE NE...

naravno da nismo ravnopravi sa zivotinjama,kill em all
FIS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 10:36   #89
Quote:
vitaka kaže:
Vegetarijanstvo ima citav niz prednost:

etika
duhovnost
eklogija
zdravlje

dokazano je da kad biljki otrgnemo list energija tog lista ostaje još par sati na mjestu tog lista te se vide i njegovi obrisi nekim specijalnim uređajima, kad pojedeš jaje ubio si jedan životinjski život,dokazano je da i voda ima energiju i da je ubiti živa, ajmo sad sve ne jest jer je sve živo pa da ne povrijedimo nekoga i da umremo od gladi zato da bi bili etični,produhovljeni i zdravi...... ekologija nema veze s vegetarijanstvom a i nas same cijeli život jedu bakterije to je krug i nemreš protiv toga,btw čovjek ima dva oka tu di ima da bi vidio pljen pred sobom........

Zadnje uređivanje Audhild : 24.11.2006. at 11:45.
Audhild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:35   #90
Quote:
Audhild kaže:
ekologija nema veze s vegetarijanstvom a i nas same cijeli život jedu bakterije to je krug i nemreš protiv toga,btw čovjek ima dva oka tu di ima da bi vidio pljen pred sobom........

Sto se tice ekologije i jedenja mesa:

Metanovo djelovanje na efekt staklenika veće je 24 puta od djelovanja CO2, a svako govedo u prosjeku proizvede 45 kg metana godišnje.

Milijuni hektara tropskih šuma uništava se svake godine radi stočnih pašnjaka. Ovo ubija i ugrožava mnoge životinjske vrste, a također i tamošnje stanovništvo. S obzirom na ogromne potrebe mesne industrije, za 40 godina tropskih šuma više neće biti.

Već 1/3 Zemljine površine koristi se za stočne pašnjake!

Količina vode potrebna za proizvodnju 10 kg odreska jednaka je količini vode koju jedna prosječna obitelj konzumira u cijeloj godini.
50% od ukupne svjetske potrošnje vode troši se u svrhu masovnog uzgoja stoke!

Mesna industrija veliki je zagađivač jer klanjem i ubijanjem te preradom mesa proizvede velike kolicine otpada, izlučevina, krvi i sl. od čega jedan dio završava u otpadnim vodama.

Na istom komadu zemljišta potrebnom za proizvodnju 1 kg mesa može se proizvesti, primjerice, 200 kg krumpira ili 160 kg rajčica, i to uzimajući u obzir isti vremenski period. Na istoj površini tla koja je potrebna za prehranu jednog 'mesojeda', može se prehraniti 20 vegetarijanaca!
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:12   #91
eto, onda se vegetarijanci ne trebaju zabrinjavati. za njih će uvijek biti mjesta.
mi ćemo se snaći....
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:14   #92
Quote:
vitaka kaže:
Vegetarijanstvo ima citav niz prednost:

etika
duhovnost
eklogija
zdravlje

__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 19:17   #93
Quote:
vitaka kaže:

Količina vode potrebna za proizvodnju 10 kg odreska jednaka je količini vode koju jedna prosječna obitelj konzumira u cijeloj godini.
50% od ukupne svjetske potrošnje vode troši se u svrhu masovnog uzgoja stoke!
nije istina

Quote:
vitaka kaže:
Mesna industrija veliki je zagađivač jer klanjem i ubijanjem te preradom mesa proizvede velike kolicine otpada, izlučevina, krvi i sl. od čega jedan dio završava u otpadnim vodama.
što se od prirode uzme prirodi se vrati

Quote:
vitaka kaže:
Na istom komadu zemljišta potrebnom za proizvodnju 1 kg mesa može se proizvesti, primjerice, 200 kg krumpira ili 160 kg rajčica, i to uzimajući u obzir isti vremenski period. Na istoj površini tla koja je potrebna za prehranu jednog 'mesojeda', može se prehraniti 20 vegetarijanaca!
ma da od jedne livade s biljkama cijeli svijet može opstat
daj cut the crap
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:01   #94
Kao vegetarijanac..ajde...donekle razumijem hranidbeni lanac...i ne osudjujem one koji jedu meso...
ali ja to ne mogu..ne mogu prihvatiti patnju životinje , da bi ja uživala u pečenju......fuj.... ako to NETKO radi (hm...zaposlenici u klaonicama)...neka to rade humano..ako postoji humanost u ubijanju teladi..ždrijebaca..pilića..srna...kuhanju jastoga....

već dugo ne jedem meso jer ga jednostavn ne mogu žvakati...gadi mi se crveno meso..gadi mi se miris kuhane piletine...kolinja...lov....salame....
suze mi krenu kad mi netko kaže kako voli teletinu jer je fina mekana..
"Što se dogodi muškom teletu kojeg je okotila mliječna krava? Čim se okoti, odvode ga u tvornicu za telad gdje ga zatvaraju u staju vezavši ga za glavu da bi sprječili da se neprestano okreće. Tu ima posebnu prehranu bez željeza i bez krme. Dobiva i injekcije antibiotika da bi se održao na životu te injekcije hormona za rast. Cijelo vrijeme je u mraku, osim za vrijeme hranjenja. Posljedica? Gotova odrasla životinja sa mesom mekanim i mliječno-bijelim kao u novorođenčeta. Ljepota takvog sustava, sa stajalištima teleće industrije, je što današnja telad još uvijek dobiva najbolju cijenu kao i nekad kad je to meso stvarno bilo od tek rođenog telića.)

Sretna sam kao veg...osjećam se super...zdravlje mi je odlično...
obožavam životinje

Sokrat je rekao " ONO SMO ŠTO JEDEMO"

Dok milujem svog cufastog kunića u svom krilu...sigurna sam da nikada više neću okusiti meso..
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:07   #95
Quote:
nije istina
Radi se o znanstveno utemeljenim cinjenicama.



Quote:
što se od prirode uzme prirodi se vrati
Vrati se covjeku, vraca se i vratit ce se...
posljedice vec sada osjecamo, nazalost bit ce ih jos...
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:16   #96
Quote:
vitaka kaže:
Radi se o znanstveno utemeljenim cinjenicama.
aha
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:19   #97
Quote:
što se od prirode uzme prirodi se vrati


Malo je prirodno u danasnjoj mesnoj industriji. Uzgoj zivotinja u navedenoj uvelike podsjeca na logore smrti u drugom svjeckom ratu.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:26   #98
treba poslat psihijatra tih životinjama sigurno imaju traume jelda?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 20:28   #99
Quote:
j.a. kaže:
treba poslat psihijatra tih životinjama sigurno imaju traume jelda?

marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 21:35   #100
nego šta? ti bi ih pustila tako istraumatizirane?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.