Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2005., 15:16   #1
Naplata dugova ...

Jel čuo ko od vas za onu mađarsku firmu iz Zagreba koja se bavi
utjerivanjem dugova? Bio je nedavno prilog na TV o njima a sad kad meni treba ne mogu nikak doći do imena te firme ili do tel. broja ili do bilo kakve informacije o njima. Jedino kaj sam čula je da imaju dosta veliki uspjeh kod naplate dugova.

Pa prosim lijepo ak je ko upoznat nek podijeli informaciju.

nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 15:17   #2
Mislim, ak ovo uopće je za gospodarstvo, ne znam kam bi stavila. Bokić
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 20:30   #3
Kak vi koji imate dužnike rješavate te stvari? Kaj radite svojim dužnicima?
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 21:00   #4
To je fakat tesko reci....imam neke duznike u HR, neke zovem, neke ne jer znam da ne vrijedi, nekima posaljem mail da cu poduzeti pravne korake, ali - moram priznati da mi tesko ide i naplata duga iz Njemacke. Cak smo angazirali i inkasso buro (to ti je firma koja naplacuje dugove) pa ide jako polako...
Najbolje utjerivanje je naplatiti posao unaprijed
uzbuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 19:46   #5
To kaj pošalješ mail da buš poduzeo pravne korake to ionak niko ne shvaća ozbiljno jer i da ih poduzmeš tolko bu ti se odvuklo a može biti da ništ ne postigneš ( bar u našem slučaju).
daj mi reci kaj je to inkasso buro, na kojem principu rade? rade i tu u Hrvatskoj?
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 15:24   #6
to ti je ured koji ti plati 50% tvojih potraživanja i priča ovdje za tebe završava. oni se gombaju dalje za povrat svog novca...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 16:32   #7
Quote:
brzi kaže:
to ti je ured koji ti plati 50% tvojih potraživanja i priča ovdje za tebe završava. oni se gombaju dalje za povrat svog novca...
Nažalost, nije tako, nažalost upravo se bavim time. Oni utjeruju lovu od dužnika, i tek kad dužnik njima plati, onda oni tebe isplaćuju. Jedina dobra stvar je što svoju uslugu naplaćuju od dužnika a tebi isplaćuju cijeli iznos.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 19:33   #8
Quote:
banderas kaže:
Nažalost, nije tako, nažalost upravo se bavim time. Oni utjeruju lovu od dužnika, i tek kad dužnik njima plati, onda oni tebe isplaćuju. Jedina dobra stvar je što svoju uslugu naplaćuju od dužnika a tebi isplaćuju cijeli iznos.
Ime firme, banderas ili telefon ili mail bilo kaj. Sigurno znaš ak se baviš tim. To bi bilo jako lijepo da ti oni plate a onda dalje utjeruju dug.
Samo mi dajte neko ime kam da se obratim.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 23:12   #9
Quote:
nyla kaže:
Ime firme, banderas ili telefon ili mail bilo kaj. Sigurno znaš ak se baviš tim. To bi bilo jako lijepo da ti oni plate a onda dalje utjeruju dug.
Samo mi dajte neko ime kam da se obratim.
U Hrvatskoj ne znam, znam u Njemačkoj, ima ih puno. Ima čak i nekih koji bukvalno graniče s mafiom, evo jedne od njih:
www.moskau-inkasso.com

Ja sam do sada radio s Agenda Inkassom, ali mislim da ću prijeći na Ruse
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 18:25   #10
ako je netko od vas na području splita ili okolice, može se javiti. Ja se bavim takvim i sličnim poslovima. [email protected]
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2005., 21:46   #11
Quote:
PreLud kaže:
ako je netko od vas na području splita ili okolice, može se javiti. Ja se bavim takvim i sličnim poslovima. [email protected]
Nisam iz Splita ni iz okolice nego iz Vž. Daj malo podrobnije, koji sistem imaš? I dal ima uspjeha.

Tu kod nas inače trgaju ruke za 500 kuna al idem prije na fino, a ovo još uvijek stignem nekog angažirati
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 12:52   #12
čini mi se da ti pitaš tek tako informativno. Uzima se "provizija", ovisno o veličini duga najčešće 40%. Metoda je prvo razgovor, a dalje... šta bude.
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 19:33   #13
Quote:
PreLud kaže:
čini mi se da ti pitaš tek tako informativno. Uzima se "provizija", ovisno o veličini duga najčešće 40%. Metoda je prvo razgovor, a dalje... šta bude.
Gle, pitam informativno ali imam i konkretan problem koji ne mogu riješiti (čitaj naplatiti) 8 godina. Probali smo na sve moguće i nemoguće načine. Pravni postupak je još u tijeku , mislim još, već 7 godina i ništ se nije rješilo tak da stvarno razmišljam o svačemu.
Sad ta provizija, koja je usput rečeno stvarno velika, no pošto nisam upućena pretpostavljam da u tom biznisu tak i je, u kojem vremenskom roku garantiraš povrat love. I nadam se da proviziju uzimaš po napravljenom poslu, a ne unapred.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 19:18   #14
Quote:
nyla kaže:

Sad ta provizija, koja je usput rečeno stvarno velika, no pošto nisam upućena pretpostavljam da u tom biznisu tak i je, u kojem vremenskom roku garantiraš povrat love. I nadam se da proviziju uzimaš po napravljenom poslu, a ne unapred.
Provizija uopće nije velika, naprotiv, jako je povoljna, kad pogledaš šta se treba raditi da bi se došlo do novaca. Povrat novca ti nitko ne garantira.

IMAŠ PM
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 23:36   #15
Re: Naplata dugova ...

Quote:
nyla kaže:
Jel čuo ko od vas za onu mađarsku firmu iz Zagreba koja se bavi
utjerivanjem dugova? Bio je nedavno prilog na TV o njima a sad
Ne znam da li je kasno, no na TV-u je prilog bio o firmi CEI Zagreb.
Telefon i adresu šaljem na PM.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 20:09   #16
Re: Re: Naplata dugova ...

Quote:
Vaservaga kaže:
Ne znam da li je kasno, no na TV-u je prilog bio o firmi CEI Zagreb.
Telefon i adresu šaljem na PM.
To te pitam, majstore!
Fala puno.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 21:11   #17
Re: Re: Re: Naplata dugova ...

Quote:
nyla kaže:
To te pitam, majstore!
Fala puno.

Mislim majstorice
Guglala sam i našla broj tel. i mail. Sutra im se javljam i baš me zanima kaj budu rekli. Navodno sve riješe u 90 dana. Ako s ovim mojim dužnikom to uspiju svaka čast.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 23:36   #18
Ja sam znao jednoga sto mu je nadimak bio Zivotinja.

Inace, cist okej decko, samo kaj zgleda zastrasujuce. Ne da je grdi, nego strasan. I ogroman. I bavi se naplatom. Stopa uspjeha je 100 %.

Otkud nadimak Zivotinja, ne znam...

Tak unajmis si tipa i dofuras kod duznika pa duzniku velis da vise ne duguje tebi nego Zivotinji.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 12:36   #19
Evo da se javim da je moja akcija s Agendom Inkasso za sada završila neuspješno, upravo dobih mail:

Hello Banderas,

we are trying hard to get the debt collected, my colleg form the Telfon-debt collecting Department talked to XXX today again. She is not willing to pay. She said artist received the money for annother concert, which one he didn't give. She said, this case has to be fighted out at court. Do you want us to give this case to our Lawyer for court action. Sorry that we couldn't get the money for you, but we can offer you the help from our Lawyer.

E sad, ako dužnik sam predlaže sud, onda me strah da ima nešto u džepu za šta mi ne znamo.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2005., 20:29   #20
Kontaktirala CEI Zagreb. Prije toga čitam im na stranici kao zdravlje nije ugroženo onima od kojih trebaju naplatit dug. Ma baš me briga dal im je ugroženo zdravlje. Nek mu stragaju prste i noge kaj se mene tiče, sam nek izvuku lovu.

I najveći argument im je Bum te tužil. Idi vrit. Moj slučaj je dobrih 8 godina na sudu. Nebi tražila nekog drugog da naplati dug od dužnika da sud funkcionira.
Razočarala sam se totalno.

Aj ti od dva posta ispod, george,pošalji mi na PM broj od Životinje. Takav meni treba. Takav bu sigurno nekaj i napravil.
Nije mu ugroženo zdravlje... trebam nekog da mu ugrozi to njegovo zdravlje.
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.