Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 16:36   #2201
MOŽEMO LI VIDJETI BUDUĆNOST?

Budućnost se može vidjeti, samo ako se od vidovitosti pokušava napraviti posao onda se obično taj dar izgubi. Izgubi se zato što je taj poklon dan onome kome je dan, a ne drugima za profane svrhe. Ponekad je stečen rođenjem.

Vidovitost se može razviti, posebno ako postoje neke astrološke predispozicije, npr. Neptun u Strijelcu. Da bi se vidovitost razvila potrebno je imati dobru imaginaciju i vizualizaciju i proći odgovarajući trening. Obično oni koji stvarno znaju kako se razvija vidovitost ne žele javno o tome pisati. U principu sva okultna bratstva zahtijevaju od svojih članova putem zakletve šutnje da informacije drže u povjerenju. Eto to je razlog zašto se o pravoj vidovitosti malo zna.

Čini se da je dar vidovitosti dan samo nekim osobama kao poklon za osobni uvid. Tu i tamo one mogu dobiti poruke za svoje poznate, ali rijetko za široke mase.

Vidovnjaci obično vide događaje na nižim astralnim razinama gdje su slike izmiješane sa kojekakvim sjećanjima i fantazijama. Postoje i osobe koje se mogu uzdići na visoke razine svijesti i tamo vidjeti vrlo točno prošlost, sadašnjost i budućnost, ali one se nikad javno ne pokazuju. Takvi uvidi su im dani samo za njihov osobni razvoj ili ako imaju neku misiju u svijetu.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:58   #2202
Ja imam Neptun u strijelcu, silno me zanima vidovitost, i silno bi htjela da sam vidovita, a kad ono
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 19:17   #2203
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
MOŽEMO LI VIDJETI BUDUĆNOST?

Budućnost se može vidjeti, samo ako se od vidovitosti pokušava napraviti posao onda se obično taj dar izgubi. Izgubi se zato što je taj poklon dan onome kome je dan, a ne drugima za profane svrhe. Ponekad je stečen rođenjem.

Vidovitost se može razviti, posebno ako postoje neke astrološke predispozicije, npr. Neptun u Strijelcu. Da bi se vidovitost razvila potrebno je imati dobru imaginaciju i vizualizaciju i proći odgovarajući trening. Obično oni koji stvarno znaju kako se razvija vidovitost ne žele javno o tome pisati. U principu sva okultna bratstva zahtijevaju od svojih članova putem zakletve šutnje da informacije drže u povjerenju. Eto to je razlog zašto se o pravoj vidovitosti malo zna.

Čini se da je dar vidovitosti dan samo nekim osobama kao poklon za osobni uvid. Tu i tamo one mogu dobiti poruke za svoje poznate, ali rijetko za široke mase.

Vidovnjaci obično vide događaje na nižim astralnim razinama gdje su slike izmiješane sa kojekakvim sjećanjima i fantazijama. Postoje i osobe koje se mogu uzdići na visoke razine svijesti i tamo vidjeti vrlo točno prošlost, sadašnjost i budućnost, ali one se nikad javno ne pokazuju. Takvi uvidi su im dani samo za njihov osobni razvoj ili ako imaju neku misiju u svijetu.
Da tocno to...Nije da se hvalim ali ja buducnost i sve vidim u obliku sjecanja...i nikad bas nikad nebi buducnost nikome govoril jer je to uzasna odgovornost...a i veliko breme kad si stvarno vidovit...

zamislite da znate sudbinu svakoga cim ga vidite znate vec kad se rodi kako ce i kad umrjeti...znate sve prijatelje i sve voljene kad ce umrjeti i na koji nacin...zamislite jos da nekome to i velite kakve se sve karmicke posljedice mogu dogoditi...
Zato ja nastojim biti cim dalje od ljudi nemate pojima kolko je to veliki teret...mozete poluditi bez problema ako niste dovoljno jaki da sve to vidite i izdrzite...

i Nikad nikad nebi svoju vidovitost pretvorio u biznis...pa ni svo svoje drugo znanje makar zaista bi volio siriti znanje na neki nacin...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:07   #2204
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Da tocno to...Nije da se hvalim ali ja buducnost i sve vidim u obliku sjecanja...i nikad bas nikad nebi buducnost nikome govoril jer je to uzasna odgovornost...a i veliko breme kad si stvarno vidovit...

zamislite da znate sudbinu svakoga cim ga vidite znate vec kad se rodi kako ce i kad umrjeti...znate sve prijatelje i sve voljene kad ce umrjeti i na koji nacin...zamislite jos da nekome to i velite kakve se sve karmicke posljedice mogu dogoditi...
Zato ja nastojim biti cim dalje od ljudi nemate pojima kolko je to veliki teret...mozete poluditi bez problema ako niste dovoljno jaki da sve to vidite i izdrzite...

i Nikad nikad nebi svoju vidovitost pretvorio u biznis...pa ni svo svoje drugo znanje makar zaista bi volio siriti znanje na neki nacin...
Pa mogu si mislit', naravno da to nije nimalo lako.
Valjda zato taj dar nije niti dan "bilo kome", nego onima koji se mogu s time nositi, psihicki i fizicki.
Ali, neki se ipak polakome za parama.
Samo sta ovi koji se kod nas reklamiraju kao veliki vidovnjaci/gatare/carobnjaci/magovi ocito nemaju taj dar vise, a pitanje je da li su ga ikad uopce i imali, ili je to samo bila malo jaca intuicija + dobra spika.
Ma najbolje se fino klonit' svega toga, (govorim sa stajalista nas, naivnih "ovcica", klijenata) pa neka bude sta bude.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:54   #2205
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Pa mogu si mislit', naravno da to nije nimalo lako.
Valjda zato taj dar nije niti dan "bilo kome", nego onima koji se mogu s time nositi, psihicki i fizicki.
Ali, neki se ipak polakome za parama.
Samo sta ovi koji se kod nas reklamiraju kao veliki vidovnjaci/gatare/carobnjaci/magovi ocito nemaju taj dar vise, a pitanje je da li su ga ikad uopce i imali, ili je to samo bila malo jaca intuicija + dobra spika.
Ma najbolje se fino klonit' svega toga, (govorim sa stajalista nas, naivnih "ovcica", klijenata) pa neka bude sta bude.
Kad znas te stvari nemas potrebe ni zelje nikome to reci kakva mu je sudbina...
ali pokusavam na druge nacine pomoci ljudima...ali zato izgledam ko tatalni kreten i drustveno smece...

Tesko je to jako tesko je znati...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:44   #2206
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Ja imam Neptun u strijelcu, silno me zanima vidovitost, i silno bi htjela da sam vidovita, a kad ono
Potrebno je znati kako. To je isto kao kada netko ima sluha. To ne znači da odmah zna svirati. Sada treba naučiti svirati. Učenje sviranja može uzeti puno vremena. Tako je i sa vidovitošću. Ako imamo sposobnost imaginacije i vizualizacije treba naučiti kako putovati kroz vrijeme i vidjeti stvari koje želimo. Ili kako pomoću imena neke osobe dobiti sliku kako ona izgleda, kakvog je zdravlja i sl. Kasnije se može naučiti kako čitati misli i kako slati telepatske poruke. Znači potrebno je znanje kako i trening.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:25   #2207
A na koji nacin vi "vidite" kako ce netko umrijeti i oce bit bogat\nece itd?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:23   #2208
Pa na 2 nacina ili u obliku slika poput sjecanja kad sam gledam ili na principu odgovora da i ne kad se pitam neko pitanje koje je u vezi necega
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:30   #2209
Aha hvala a sta je sa posljedicama ako se kaze osobi sta ju ceka a ona suprotno napravi?
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:46   #2210
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Aha hvala a sta je sa posljedicama ako se kaze osobi sta ju ceka a ona suprotno napravi?
posljedice mogu biti jako gadne...jedanput sam napravio tu gresku i nebi nikad vise...

jedna osoba kojoj sam rekao buducnost par puta postala je ovisna o meni i vise nije mogla donositi nikakve odluke vezane uz sebe cak ni najosnovnije...tipa dali da idem danas u ducan ili radje na kavu...
potpuno je izgubila sebe morao sam ju skors udaljiti od sebe...tek sad nakon 3 godine se malo vratila u normalu...

...a zamisli kako bi ti bilo cekati dan i nacin na koji ces umrjeti...samo to zamisli dalje ti bude sve jasno kak je cekati dok znas nekej kaj ti se bude dogodilo
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:56   #2211
A sto se dogodilo bilo onda? Frendica ima slicno iskustvo s nekom zenom i rekla joj je zena da je strasnu mucninu imala kad je rekla a ova suprotno napravila.
Ma razumujem..nekad je bolje u neznanju biti..a kakve sanse ja imam za razvijanje toga? Vaga-skorpion sam
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:01   #2212
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
A sto se dogodilo bilo onda? Frendica ima slicno iskustvo s nekom zenom i rekla joj je zena da je strasnu mucninu imala kad je rekla a ova suprotno napravila.
Ma razumujem..nekad je bolje u neznanju biti..a kakve sanse ja imam za razvijanje toga? Vaga-skorpion sam
pa osoba se moze potpuno izgubiti i poludjeti doslovno...ova se spasila nekak...

E neznam ti ja kak da razvijes to meni je to sve doslo samo bez razmisljanja i vjezbi...naravno sad malo uvjezbavam da ojacam sve to...

neznam moras biti otvoren kaj da ti velim...bez ikakvih predrasuda gledati sve
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:57   #2213
Hvala na odgovorima
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:23   #2214
Quote:
martinmg42 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima
najvjerojatnije da nekome prava vidovitost nebude nikad dosla dok got neko ima krive namjere u vezi toga...sticanje slave i ugleda i to
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 19:51   #2215
KAKO RAZVITI VIDOVITOST

Nije pametno da vam otkrivam kako se prakticira vidovito gledanje u paru, jer je u tom stanju izmijenjene svijesti osoba vrlo sugestibilna i osoba koja vodi treba neke stvari znati kako partneru ne bi zatvorila tu sposobnost.

Ali mogu vam dati jednu vrlo jednostavnu vježbu. Izrežite nekoliko papirića i na svakom nacrtajte po jedan simbol: krug, kvadrat, trokut, križ, zvijezdu. Sada presavijte papiriće nekoliko puta i dobro promiješajte. Nasumice izvadite jedan, držite ga u šaki tako da negledate, zatim zatvorite oči i u mašti pokušajte vidjeti koji simbol je nacrtan na papiriću. Pokušajte više puta. Ako imate veliki broj pogodaka onda ste prilično vidoviti, samo je potreban odgovarajući trening kako bi naučili sve trikove gledanja.

Kasnije možete probati sa Tarot kartama, tj. Velikom Arkanom. Izvadite nasumice jednu kartu, zatvorite oči i pokušajte vidjeti koju kartu držite u ruci. Ako vidite samo jedan simbol sa karte to je već super. Npr. držite kartu u ruci i vidite planinu. Okrenete kartu, a na karti je slika Lude 0. Izvrsno, iza lude u pozadini je planina, a i ona sama stoji na planini.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 19:55   #2216
da treba vjezbati pogotovo um da se cim manje razmislja
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:04   #2217
KAKO RAZVITI VIDOVITOST

Onaj tko je vidovit može samo pomoću imena i prezimena, te godine starosti vidjeti kako ta osoba izgleda i skenirati njeno zdravlje. Naravno moguće je i čitati drugima misli ili im poslati telepatsku poruku.

Ipak psihičke sposobnosti ne bi trebalo koristiti u profane svrhe. Važnije je raditi na sebi i duhovno se razvijati. Duhovno razijena osoba će psihičke sposobnosti koristiti samo u rijetkim prilikama i za dobro drugih.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:29   #2218
Evo sad dok sam doma nacrtao na papirice prvih pa jedno 20 puta nist...
i sad nakon toga polako ide sve bolje i bolje vec vise put za redom tocno svaki put...
to se bas osjeti da treba malo izvjezbati svjest kad se tek pocne vjezbati
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:48   #2219
Evo da kažem nešto na ovu temu, na osnovi svojeg iskustva..makar može biti da je samo bila slučajnost..ali s druge strane..previše detalja sam vidio u tim snovima.

Prije cca 13-14 godina, prvi san.

Sanjam da po gradiću blizu kojeg živim hoda neka spodoba koja sije smrt..svi su prestrašeni, hodaju oprezno po vani, izbjegavaju ulice, noć je..
Ja isto lunjam po ulicama, osjećam da je ta smrtonosna spodoba u mojoj blizini, prolaze me trnci, strah me je, skrivam se, prebacujem se iz ulice u ulicu.
U jednom trenutku dolazim do disko kluba, koji u stvarnosti postoji i u koji sam često zalazio, i preko puta njega vidim gomilu ljudi koja se okupila oko nečega na nogostupu. Ljudi pričaju da je ta spodoba uhvatila jednu mladu curu i ubila ju, ozljede su bile stravične, puno krvi a mlada djevojka je bila obučena u bijelo, bila je gusta magla.

Probudio sam se sav razje**n, rastresen, napet, trebali su mi sati da dođem k sebi od tog sna..zaboravio sam na taj san, ipak, smirio se..

Nakon cca 2 tjedna je poginula jedna mlada djevojka, blizu tog gradića, djevojka koju sam poznavao i koja mi se sviđala.
Udario ju je auto na cesti dok je išla sa prijateljicom. Išla je van u disko koji sam sanjao, bila je magla a vozač je divljao, nije ju vidio, poginula je na mjestu, ozljede su bile stravične..bila je odjevena sva u ..bijelo.

Drugi san, 2-3 godine kasnije.

Sanjam da se vozim u nekom automobilu, kao suvozač, veselo je, neko društvo je u autu nikoga nisam vidio jasno ali zabavljamo se, muzika trešti, vozi se brzo.
U jednom trenutku auto nije više pod kontrolom udaramo u stijenu van ceste auto se okreče na krov..netko je poginuo, osječam to, čupam se van iz auta, noć je, sam sam, prestrašen, van sebe, hodam po cesti i zovem u pomoč..nigdje nikoga, očajan sam. Nakon nekog vremena dolazim do željezničke pruge i pojavljuju se dva čovjeka, željezničara, molim ih za pomoč, tumačim im što se desilo i kažem im da je netko poginuo, plačem, bojim se i u panici sam...

Probudio sam se sav u znoju, srce mi je nabijalo, drhtao sam, totalno sam bio rastresen, trebao mi je cijeli dan da se smirim..

Nekoliko tjedana poslije toga je poginuo otac od mog dobrog prijatelja. Krenuo je na službeni put, jako rano, nije spavao puno jer su imali u to doba mali nočni klub, on je uvijek bio tamo i vodio posao, bila je svirka neka, društvo, veselo je bilo..zaspao je za volanom na cesti prema Zagrebu, udario je u betonski nosač nadvožnjak, bilo je rano ujutro, nigdje nikog još..paralelno uz tu cestu ide..željeznička pruga.

Ne mogu vam opisati koliko grozno sam se osječao nakon svega toga, mjesecima i mjesecima sam bio jako loše, psihički, skrivao sam to, bilo me strah snova, prebrodio sam sve ipak, nisam ja kriv za te smrti zato jer sam ih sanjao.

Bilo je toga još, ne tako groznih stvari a i puno toga sam vjerojatno i zaboravio, ovo me najviše streslo i bilo je čupavo za moje živce.
Godinama nemam takve snove više, drago mi je moram priznati..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 23:01   #2220
Što se tiče pokojnog oca mog prijatelja..
Noć nakon što sam saznao da se to dogodilo sanjam opet, ovaj put da sam u mrtvačnici i sa drugim ljudima hodam oko lijesa u kojem leži on, znate ono da se pokojnika vidi zadnji put još..lijes je bio otvoren, kada sam prolazio pokraj lijesa, on otvara oči, gleda me i pruža mi ruku, htio je da ga izvučem van,tako sam to shvatio u snu..krenuo sam unatrag, nisam mu htio pružiti ruku, maknuo sam se..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.