Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 22:19   #1
Bežični prijenos energije !?

Koliko se sjećam,neki su tvrdili da se el.energija ne može prenositi bežičnim putem.Molim vas komentare na današnje vijesti o tome...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:34   #2
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam,neki su tvrdili da se el.energija ne može prenositi bežičnim putem.Molim vas komentare na današnje vijesti o tome...
Moj komentar: NAPOKON!
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:48   #3
a kad se to tvrdilo?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 22:49   #4
Prvi glas...
DabaČK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:14   #5
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Koliko se sjećam,neki su tvrdili da se el.energija ne može prenositi bežičnim putem.Molim vas komentare na današnje vijesti o tome...
moze se ona prenositi ali je problem sto je se ne moze na velike udaljenosti...Eto u veljači je bilo 10cm,danas je 2m....nadajmo se da ce se jednom moci tisućama kilometara....
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:29   #6
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a kad se to tvrdilo?
Ispravak:Tvrdilo se da se ne može prenositi bez velikih gubitaka i da ne može biti ekonomski isplativo...Al mi se sada ne da tražit po postovima,mislim da je tamo negdje na temi oko magnetnih motora ili slično...ma nema veze...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:44   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a kad se to tvrdilo?
Ispravak:Tvrdilo se da se ne može prenositi bez velikih gubitaka i da ne može biti ekonomski isplativo...Al mi se sada ne da tražit po postovima,mislim da je tamo negdje na temi oko magnetnih motora ili slično...ma nema veze...
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:00   #8
ako misliš na Marina Soljačića, onda znaj da nije izumio ništa novo, nego je samo koristeći računalo, efikasno primijenio stojeći val.
naravno da postoje gubitci. ovo je efikasno samo kod malih primjena, recimo za prostorije.

nije to ništa novo niti je to ikakva potvrda teslinih pod-stare-dane bulažnjenja o globalnom prijenosu energije (koju se svejedno mora od nekud izvlačiti) koji bi bio efikasan. ovdje se radi o malim prostorima i stojećem valu. da je tesla imao pristup današnjem znanju i računalima, došao bi i do ovoga.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:02   #9
Istosmjerna struja se ne može daleko prenositi ni žicama. Onda je došao Tesla i izmjenična struja koja ide dalekovodom kolko hoćeš. Sad je Soljačić prenio bežično ali samo 2 metra. Ja upravo radim na tzv. radio-struji koju je moguće bežično prenositi na ogromne udaljenosti. Samo nemojte o tome nikome pričati...
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:08   #10
Pa zar "Teslin transformator" nije bežični prenos el. energije?
__________________
Who Wants to Live Forever
sasafilipovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:10   #11
Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Istosmjerna struja se ne može daleko prenositi ni žicama. Onda je došao Tesla i izmjenična struja koja ide dalekovodom kolko hoćeš. Sad je Soljačić prenio bežično ali samo 2 metra. Ja upravo radim na tzv. radio-struji koju je moguće bežično prenositi na ogromne udaljenosti. Samo nemojte o tome nikome pričati...
ja sam poslao jedan dopis uredništvu BBC-a, na e-mail.
naravno da je u mailu i link na ovaj tvoj post
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:13   #12
Citao sam da je Tesla to radio, kao i mnoge druge stvari koje je ponio sa sobom u grob. Jedna od njih je i ona kada je zemlju koristio kao prenosnik energije.
Jkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:23   #13
U školi smo imali uređaj "teslin transformator". Ne znam da li ste to nekad videli ali to je uređaj za bežični prenos energije. Nosili smo neonku po laboratoriji koja je svetlela bez ikakvih kablova, kao baterijska lampa. Domet je bio valjda nekih 10 metara. ne znam šta je sve moglo da radi sa tim ali neonke su radile bez problema.
__________________
Who Wants to Live Forever
sasafilipovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:26   #14
Quote:
sasafilipovic kaže: Pogledaj post
U školi smo imali uređaj "teslin transformator". Ne znam da li ste to nekad videli ali to je uređaj za bežični prenos energije. Nosili smo neonku po laboratoriji koja je svetlela bez ikakvih kablova, kao baterijska lampa. Domet je bio valjda nekih 10 metara. ne znam šta je sve moglo da radi sa tim ali neonke su radile bez problema.
to je zbog načina na koji neonke rade
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:28   #15
evo FER odgovorno tvrdi kako je tesla prenio el energiju na 26 km...i spominje se teslin transformator
http://www.fer.hr/_download/reposito...la%20Tesla.pdf
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:47   #16
Oke, otkrili su kako prenositi energiju bezicnim putem. Hura, jupi!!!!! Sta da vise komentiram...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:52   #17
pa recimo kako će za 200 godina to biti standard prijenosa (jer treba vremena da se usavrši), a kako uskoro možemo očekivati i prve aparate na toj šemi, kako nepostoji više gubitak u vodiču, jer ga nema, kako ti se neće moći zapaliti kuća zbog loših kablova, kako će se napraviti ogromna ušteda na postavljanju infrastrukture jer vodovi neće biti potrebni, i kako će propasti proizvođači vodova za struju
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:53   #18
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
pa recimo kako će za 200 godina to biti standard prijenosa (jer treba vremena da se usavrši), a kako uskoro možemo očekivati i prve aparate na toj šemi, kako nepostoji više gubitak u vodiču, jer ga nema, kako ti se neće moći zapaliti kuća zbog loših kablova, kako će se napraviti ogromna ušteda na postavljanju infrastrukture jer vodovi neće biti potrebni, i kako će propasti proizvođači vodova za struju
Ovisi kojih kablova.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:57   #19
ljudi božji, pa nisu ništa novoga otkrili

i naravno da će biti gubitaka (ajme, fiki, AJME!). da nema gubitaka, već bi se koristilo na globalnoj skali.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:58   #20
Kablovi, gubici, prijenos...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.