Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2003., 15:07   #1
Astralna pojekcija i vantjelesna iskustva

Pročitao sam knjigu 'Astralna projekcija' i ponekad kad legnem zamišljam da 'izađem' iz svog tijela i letim po svemiru i svugdje gdje mi mašta nosi i mogu reći da mi je to interesantno.

Zanima me imali li tko slična iskustva i razmišljanja?
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 18:06   #2
hm...da...

S 15,16 godina kad sam malo pručavala tu astralnu proekciju, čitala knjige o njoj,Madam Blavatsky i tome sl.,sad se vise ni ne sjećam....imala sam 2 recimo spontane projekcije....nisu mi bile previše ugodne,možda zato,jerbo sam ipak o tome znala premalo,pa sam se tad malo recimo uplašila
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 18:20   #3
Ma prvo treba dobro upoznat te nacine i cijeli sistem astrala, prije nego li se uopce pocnu takva 'putovanja'. Takva putovanja definitivno nisu za svakoga, definitivno nisu za bilo koga u bilo kojem duhovnom stadiju. To su zanimljive sfere, ali i opasne! Tako su mi barem rekli!
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 18:28   #4
Quote:
Corpus kaže:
Ma prvo treba dobro upoznat te nacine i cijeli sistem astrala, prije nego li se uopce pocnu takva 'putovanja'. Takva putovanja definitivno nisu za svakoga, definitivno nisu za bilo koga u bilo kojem duhovnom stadiju. To su zanimljive sfere, ali i opasne! Tako su mi barem rekli!
pa da..
Ima nekoliko razina astrala...sa svim različitim mogućim entitetima...pa sad neki i nisu baš najugodniji , (netko bi ih trebao naučiti duhovitosti ) ...ne bi hi voljela baš srest ...tj. sad možda i ne bi bio toliki bed...ali onda ...
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 20:56   #5
Ja sam to doživjela ali tada nisam ni znala šta mi se događa. Kad sam saznala ,od straha ili želje mi se to više nije događalo,letjela sam i dalje kao što i svi u snu letimo, ali nisam više vidjela okolinu nego san.
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 00:04   #6
I meni se to desilo prije kojih par godina, ali od straha bi se uvijek probudila.
Jako zanimljiv osjecaj, mislim da je strah jedino sto moze zakociti ili odvesti na stranputicu.
Anyway, ako nekog zanima evo jedan
zanimljiv link pa si pogledajte.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 01:17   #7
Znam par ljudi koji to prakticiraju svaki dan, ja to kod sebe ne kontroliram- po neki put se dogodi...morat ču malo poraditi na tome.
Mada kod astralnog putovanja, gdje dušakroz krunsku čakru izlazi iz tjela i pritom je povezana takozvanom zlatnom niti može doći do komplikacija. Naglo buđenje ili ometanje osobe prilikom astralnog putovanja, može biti kobno, čak rezultirati i smrću. Mada mi se sviđaideja recimo sastanka kod kipa Slobode npr. i takve stvari. Nadalje osoba u toj astralnoj projekciji može bitičak i vidljiva ( zato se i zove proekcija ) što može uplašiti dotične koji su još uvijek svjesno samo u ovom planu
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:21   #8
Mnogi ljudi koje poznajem kad čuju da neka osoba putuje po astralu, misle kako je ta osoba u neku ruku produhovljena, čak možda i povezana s nečim božanskim.
Međutim, putovanja po astralu nemaju previše veze sa tim, dapače to može biti velika varka. I onda po svijetu nailazimo na ljude koji su tamo susreli Djevicu Mariju, Isusa, Mojsija, a neki čak kažu i samoga Boga.
Svi mi astralno putujemo svake noći i ne bi nam to trebalo biti ništa neobično. Ali moramo znati da je to san baš kao što je i ovaj naš život san i da smo na onoj strani također smrtni baš kao i na ovoj strani ovdje, samo što smo tamo eto malo «finijieg» sastava i baš si nekako izgledamo "cool"
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:27   #9
Lightbulb

haha Uranus, malo mjeshas neke stvari. Astral nema veze sa snovima.
rijetki putuju u snovima.
a snovi najcesce nemaju veze s nicim osim s nashom podsvjescu, koja ih moze puniti znakovitim simbolima, a cesto su samo obrade neceg prozivljenog, ili izrazi zelja.
fora su mi ljudi koji se fixiraju na snove pridovajuci im znacenje gdje se samo moze, a moze se uvijek, a ne znaju ni razliku izmedju vizije i snova, ili izvor snova..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:36   #10
Mislim da si se malo prevario. Ja govorim o astralu kao snu baš kao što je i ovaj naš život kao san. Dakle, baš kao što je i ovaj naš tzv. život "stvaran"tako je i astral "stvaran".

Ali mi doista kad spavamo odlazimo u astral. Ono što mi kao sanjamo, možda i ima veze samo sa psihom i nisam pod time smatrala putovanje astralom.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:38   #11
ma ne odlazimo u Astral zeno bozja! to su lijepe bajke! i jako zanimljive! neznam ko tje to prodal!? samo neki imaju dodira s astralnim niovom prilikom sna! i to su ti onda malo drugaciji sni , u povjerenju
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:43   #12
Svi imamo dodira s astralnim nivoom samo što toga većina nije svjesna. Pa svi imamo astralno tijelo.

btw. jesi ti skužio da ja ne govorim o običnom sanjanju
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:47   #13
btw jesi ti skuzila kaj govoris? da svi mi kad spavamo odlazimo u astral! a sad kao da ne govoris o obicnom snu? e pa upravo je to sto se svima-velikoj vecini deshava kad spavaju. a to n-e-m-a v-e-z-e s astralom ili necim izvan konfuznog sna, koji je bas poput tvoje price

p.s. a retorike me postedi pliz
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:49   #14
mozda imas problema s razlikovanjem sna i jave?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:54   #15
Uf...pa znam da je mene teško razumjeti

OK, astral je tamo gdje odlazimo kad nam fizičko tijelo prestane funkcionirati, a neki tamo mogu svjesno odlaziti i dok još imaju materijalno tijelo. Ali ja smatram da ostali nesvjesno imaju vezu s tim astralom.

I treba znati da je i astralno tijelo baš kao i fizičko tijelo smrtno.

Ja bih samo htjela naglasiti da astral nisu neke božanske livade, samo to. Ili ti pak smatraš da ipak jesu?
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 14:59   #16
da, imamo astralno tjelo, ali ga ne primjecujemo, i to ne znaci da smo u vezi s nekim astralnim prostorima! jer ih ne opazamo, ne primjecujemo, na normalnom energetskom nivou.

san je samo jedno stanje svijesti, i ne mora imati (niti u pravilu nema) nikakve veze s astralom.

a kak tocno astral izgleda, zaboravio sam! ima svega tam al ovo su hipotetske rasprave jer se o tome nemre nish reci, ako se nema iskustva, i spoznaja.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 15:00   #17
a iznad astralnog tjela postoji josh jedno finije
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 15:06   #18
Quote:
jimmy kaže:
al ovo su hipotetske rasprave jer se o tome nemre nish reci, ako se nema iskustva, i spoznaja.
A hvala Bogu na ovome forumu ima i te kako puno onih koji su krcati "spoznajama" dapače oni apsolutno SVE "znaju" o tome. Čekaj malo da se javi gospon delija
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 15:11   #19
Quote:
jimmy kaže:
a iznad astralnog tjela postoji josh jedno finije
Je u pravu si. Samo nemamo mi puno koristi od tog finijeg tijela. I to tijelo nema nikakve veze sa nama ako sami ne postanemo to "tijelo"

Što misliš zašto sva ona astralna crpljenja energija?
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 15:12   #20
ok. nadam se da nisi mislila na mene, jer ja nisam nish ni rekao o astralu osim da nema veze sa snovima, a o kojima znam nesto
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.