Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 10:27   #41
[QUOTE=Borut011;7754115][QUOTE=Nemruth Dagi;7754021]
Quote:
Ne slažem se. Mislim da je to sve farsa.
Nije...to je moje mišljenje.

Quote:
To reci čovjeku kojemu su ubili sve voljene. Ja ti tu ne znam ništa reći, jer ja nisam nikoga voljenog izgubio.
I još jednom ti kažem da bi čovjek osjetio poriv za svojim svijetom ne mora ništa izgubiti.
Quote:
Ja ne tražim mir u sebi, jer u sebi mir imam, i našao sam ga. Ja tražim svijet. Rekao sam da je moj put obrnut od vašeg.
Traženje svijeta kao izvanjskog fenomena i njegova konzumacija su kontra imanja mira u sebi, jer proturječnosti znaju djelovati shizofreno...

Quote:
Mene vanjski svijet fascinira. Imam procesorske snage i optimizaciju da isprocesiram sve informacije koje iz njega dolaze. I to mi treba. Samoće mi je dosta, i ne želim je. Vi koji niste bili sami sa sobom, koji niste imali samo unutrašnji svijet to ne možete shvatiti, baš kao što ja vaše povlačenje iz svijeta vidim kao prenemaganje.
Fascinacija je samo korak, tik do divljenja, a divimo se onda onome što ima prebrzi protok u sebi i kao takav ne zadržava kvalitetu već teži kvantiteti.
Samoća je stanje nemogućnosti da se naše biće nosi samo sa sobom, ona je proces traženje sebe izvan sebe stopljeno u masi da bi lakše podnjela život, a namjerna osamljenosti je poruka svijetu, da nas ne može posjedovati pod uvjetima koje posjeduje sve oko nas. U jednom vidimo očajnički pristup druženja pod svaku cijenu a u drugome vidimo uvjete druženja koje donosimo sami.

Quote:
Poštivam ljude koji poštuju mene i nisu podli i licemjerni prema meni. To je sva istina. Prihvaćam im sve moguće šarene lampice, sve moguće zablude, i sve gluposti, ali ako nisu rezervirani prema meni. A ako jesu, onda i da su Dalaj Lama, ne bi im bilo dovoljno.
Da li je prihvaćanje lampica jednako i konzumaciji tih lampica ili ne?



Quote:
Nesporazumi nastaju iz sebičnosti.
Možda a sebičnost je uzrok svih ljudskih zala.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:28   #42
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
hmm.. malo mi se čini da ste zastranili
Možda. Ali zar nije zanimljiv razgovor? Zanimalo vas je kako autist razmišlja. I što je sad? Prepali ste se jednog bivšeg autista koji se otvorio? Ne zanima vas kamen iz rozete? Wow! signal? Ne? Toliko smo površni? Da nam bog napiše na čelu istinu, ne bismo povjerovali?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:30   #43
Quote:
Quote:
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
A osobe koje mi najviše govore kako sam poseban, i kako zaslužujem više, su osobe koje najmanje daju,

zahvali im se ma kolko god ti njihove rijeci bez iskrenosti ili osjecajnosti zvuce..oni imaju izbor,dakle mogu reci i lose...

i koje bi me najradije nekome uvalile ali same ne bi htjele biti bliske. To ja zovem licemjerjem.
uvalile,a same ne bih htjele? sto?...bliskost se gradi,stvara...a ne uvjetuje,gospon...za to treba vrijeme...osim toga svatko daje onoliko koliko moze i zna...


dragi moj to sto ti prolazis prolazi svatko od nas na ovom planetu...netko prije netko kasnije...netko vise ,netko manje.... i nevidim razloga zasto bi ti trebao biti izuzet....

...uvjek je tu kraj tebe samo 1-2 iskrene osobe,ali koje imaju svoj vlastiti zivot... i ti odnosi su krvljem,znojem i suzama gradjeni...
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:35   #44
p.s.
...tako ti funkcionira ovaj materijalni svijet...nimalo bajan,ali takav kakav je...prihvat pravila...jer postoje...a um ti je i tako bezgranican...pa s tim ne bih trebo imati problema...u visine kad te stvoritelj zove!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:36   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I još jednom ti kažem da bi čovjek osjetio poriv za svojim svijetom ne mora ništa izgubiti.
Jasno. Rekao sam: duboki religiozni osjećaji monaha, isposnika...

Quote:
Traženje svijeta kao izvanjskog fenomena i njegova konzumacija su kontra imanja mira u sebi, jer proturječnosti znaju djelovati shizofreno...
Ja tražim plemenitost u vanjskom svijetu i uvjeren sam da to postoji. Smatram vanjski svijet mjestom sastanka unutrašnjih svjetova. Tražim istomišljenike (pročitati Schoppenhauera) i jasno mi je da vanjski svijet obiluje površnošću, ali ja tražim ono što to nije uvjeren da toga ima.

Quote:
Fascinacija je samo korak, tik do divljenja, a divimo se onda onome što ima prebrzi protok u sebi i kao takav ne zadržava kvalitetu već teži kvantiteti.
Ja se divim svijetu, a tražim u njemu one koji će mi biti kvaliteta. Rekoh: to je nestabilni medij u kojem su se sastali stabilni entiteti.

Quote:
Samoća je stanje nemogućnosti da se naše biće nosi samo sa sobom, ona je proces traženje sebe izvan sebe stopljeno u masi da bi lakše podnjela život, a namjerna osamljenosti je poruka svijetu, da nas ne može posjedovati pod uvjetima koje posjeduje sve oko nas.
Dovoljno sam poručivao. Sada želim ispunjenje. U samoći je nema.


Quote:
U jednom vidimo očajnički pristup druženja pod svaku cijenu a u drugome vidimo uvjete druženja koje donosimo sami.
Naravno da imam uvijete. Pa neću valjda plesati po Movie Pubu.

Quote:
Da li je prihvaćanje lampica jednako i konzumaciji tih lampica ili ne?
Obično nisam fasciniran time da participiram u konzumaciji lampica. Isto kao što osoba koja puši meni može biti fascinantna, ali ja neću posegnuti za njezinom cigaretom jer me to ne zanima. No nisu sve stvari cigarete.

Quote:
Možda a sebičnost je uzrok svih ljudskih zala.
I oholost. Kada sebe smatramo toliko vrijednim da nas nitko nije vrijedan. To je istinska samoća oholih ljudi.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:36   #46
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ja samo vidim što one ne vide. A što one vide, to ne znam.

Ne razumijem.


Ova je bila odlična. Baš moj tip. Ali ja nisam njezin. Ne bi to bilo porazno kada ne bi bilo istina da ja nisam ničiji tip.


Jasno. I ovaj forum shvaćam kao školu. Tu i na news grupama sam naučio o ljudima više nego ikada. Tu su iskreni. Tu napišu što misle. Na žalost, ono što oni trebaju ja nemam, niti to ikada mogu razviti.


Uživam. Ali tražim konkretnu stvar a zapljuskuje me licemjerje. Svi mi nude ambalažu. Unutra nema ništa.
pocni razmisljati kao one... one koje svakih par tjedana osjecaju da ce morati roditi... one koje su naucene da gledaju bore...

ambalaza? mnogi ljudi sve u svom zivotu (i cijeli zivot) zasnivaju na ambalazi
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:37   #47
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Možda. Ali zar nije zanimljiv razgovor? Zanimalo vas je kako autist razmišlja. I što je sad? Prepali ste se jednog bivšeg autista koji se otvorio? Ne zanima vas kamen iz rozete? Wow! signal? Ne? Toliko smo površni? Da nam bog napiše na čelu istinu, ne bismo povjerovali?
...da prostite, NE seri!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:40   #48
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
uvalile,a same ne bih htjele? sto?...bliskost se gradi,stvara...a ne uvjetuje,gospon...za to treba vrijeme...osim toga svatko daje onoliko koliko moze i zna...
Naravno da se ne uvjetuje. Stvara se. Ali uz razumijevanje se može uvidjeti da u procesu stvaranja postoje i pogreške. I Bog je griješio. Oni koji poznaju kabalu znaju za tzv. "lomljenje posuda". Ekvivalent kršćanskom padu.

Quote:
dragi moj to sto ti prolazis prolazi svatko od nas na ovom planetu...netko prije netko kasnije...netko vise ,netko manje.... i nevidim razloga zasto bi ti trebao biti izuzet....
Zašto sam ti drag? Znam da je retorička figura, ali ipak...Pa naravno da svatko to prolazi. Ali se zna i što prolazi i koji su uzroci. Ako me pogodi kamen, onda je to kamen. Nije cvijet. I ja znam da ako kamen izgleda kao cvijet da je to i dalje kamen. ALi to ništa ne mijenja na stvari da je to kamen, a ne svijet, i da je to bitno za taj kamen, a meni je tek prolazna pojava bitna samo za statistiku. Drugim rječima: ja prihvaćam da postoji kamenje koje se maskira kao cvijeće, ali konkretni kamen, koji se tako maskirao više nikada neće moći dokazati da je cvijet. Jer nije.

Quote:
...uvjek je tu kraj tebe samo 1-2 iskrene osobe,ali koje imaju svoj vlastiti zivot... i ti odnosi su krvljem,znojem i suzama gradjeni...
Jasno. Imam prijateljicu. Prošli smo svašta. Svađali se, mrzili, plašili. I sada me neobično cijeni i uvijek je uz mene.
A ti?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:41   #49
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
...da prostite, NE seri!

Oho! Što smo pogodili ovaj puta? Zašto svađa? Jesam li se ja svađao?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:43   #50
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
pocni razmisljati kao one... one koje svakih par tjedana osjecaju da ce morati roditi... one koje su naucene da gledaju bore...
Pa što je loše u rađanju? Je li to neka kazna? Bore? A ja ih ne dobivam? Hoćeš reći: toliko su prestrašene svojom prolaznošću? Pa zar nije floskula "rad na sebi" omiljena među duhovnjacima? Pa neka rade na sebi. Ja se ne bojim starosti. Našao sam i pobijedio strah od smrti. Neka one pobijede bore i rađanje.

Quote:
ambalaza? mnogi ljudi sve u svom zivotu (i cijeli zivot) zasnivaju na ambalazi
Mnogi da. Ja ne tražim takve.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:49   #51
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
p.s.
...tako ti funkcionira ovaj materijalni svijet...nimalo bajan,ali takav kakav je...prihvat pravila...jer postoje...a um ti je i tako bezgranican...pa s tim ne bih trebo imati problema...u visine kad te stvoritelj zove!
Nisam došao ovdje slušati da prihvatim svijet, koji nije bajan, nego da mi objasnite zašto nije bajan i kakav je. Naravno da ću ga prihvatiti ali moram ga prvo razumjeti.

Što nije bajno? Što želiš reći?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:53   #52
[QUOTE=Borut011;7754404]
Quote:
Jasno. Rekao sam: duboki religiozni osjećaji monaha, isposnika...
NE, ne moraju ljudi biti religiozni pa da im je svega dosta i da ne traže svijet. Shvaćaš to crno bijelo.


Quote:
Ja tražim plemenitost u vanjskom svijetu i uvjeren sam da to postoji. Smatram vanjski svijet mjestom sastanka unutrašnjih svjetova. Tražim istomišljenike (pročitati Schoppenhauera) i jasno mi je da vanjski svijet obiluje površnošću, ali ja tražim ono što to nije uvjeren da toga ima.
Plemenitosti nema u svijetu već u nekim ljudima. Svijet ima svoju dinamiku i strukturu, svoj tijek, trendove, struje i poticaje i rezultat je konglomerata raznih ideja koje se međusobno bore za moć.
Ljudi su ti, neki, osobiti pojedinci koji svoju plemenitost ugrađuju u taj svijet.


Quote:
Ja se divim svijetu, a tražim u njemu one koji će mi biti kvaliteta. Rekoh: to je nestabilni medij u kojem su se sastali stabilni entiteti.
Stabilni entiteti ne funkcioniraju u nestabilnim medijima, nije ovo kemija.

Quote:
Dovoljno sam poručivao. Sada želim ispunjenje. U samoći je nema.
Nezrelost duha ima pravo da tako razmišlja, a kad stekne svoju pravu boju vidjeti će da nije bio u pravu.


I
Quote:
oholost. Kada sebe smatramo toliko vrijednim da nas nitko nije vrijedan. To je istinska samoća oholih ljudi.
Pogrešno, oni koji su oholi njima treba publika da svoju oholost pokazuju svijetu i uživaju u svojem egu, a oni koji su se dobrovoljno odvojili od ljudi ne trebaju publiku za svoj ego.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:59   #53
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
ne moraju ljudi biti religiozni pa da im je svega dosta i da ne traže svijet. Shvaćaš to crno bijelo
Ovisi što smatraš pod religijom. Daj mi promjer nekoga tko ne traži svijet a da nije ili povrijeđen/ugrožen ili religiozan, ili licemjeran pa se fura na traženje a zapravo uživa u svijetu? Primjer?


Quote:
Plemenitosti nema u svijetu već u nekim ljudima.
E pa fala bogu. To i govorim. Svijet je samo mjesto sastanka, i ja na tom mjestu tražim takve ljude.

Quote:
Svijet ima svoju dinamiku i strukturu, svoj tijek, trendove, struje i poticaje i rezultat je konglomerata raznih ideja koje se međusobno bore za moć.
Ljudi su ti, neki, osobiti pojedinci koji svoju plemenitost ugrađuju u taj svijet.
To i ja kažem.


Quote:
Stabilni entiteti ne funkcioniraju u nestabilnim medijima, nije ovo kemija.
Kako ne? Ljudi, kao duše, ili duhovi, ili iskre božanske svijesti su stabilne, vanvremenske, neprolazne, stabilne strukture/entiteti/sistemi(?)/bića.
A žive u nestabilnom, prolaznom, tjelesnom svijetu.
Ako iskra božanske svijesti gleda tijelo (svoje ili drugoga, bore, rađanje, seks, hormoni), onda to znači da je zaboravila svoju prirodu, i utonula u taj prolazni svijet. Ja takve neću.

Quote:
Nezrelost duha ima pravo da tako razmišlja, a kad stekne svoju pravu boju vidjeti će da nije bio u pravu.
To je tvoje mišljenje.


Quote:
Pogrešno, oni koji su oholi njima treba publika da svoju oholost pokazuju svijetu i uživaju u svojem egu, a oni koji su se dobrovoljno odvojili od ljudi ne trebaju publiku za svoj ego.
Upravo tako. Status označava ego.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:03   #54
[QUOTE=Borut011;7754497]Pa što je loše u rađanju? Je li to neka kazna? Bore? A ja ih ne dobivam? Hoćeš reći: toliko su prestrašene svojom prolaznošću? Pa zar nije floskula "rad na sebi" omiljena među duhovnjacima? Pa neka rade na sebi. Ja se ne bojim starosti. Našao sam i pobijedio strah od smrti. Neka one pobijede bore i rađanjeBore,meni nije jasno u cemu je tvoj problem...eto ta tvoja prijateljica s kojom si svasta prosal...to ti je plodno tlo za ostvariti vrlo lijepu vezu...kemija je i tako prolazna stvar...a osim toga vi u "Visinama"i tako tezite ocitije od nas za skladom,a eto ti ga pred nosom...

nisam znala da je ovo znak za svidjanje...podsjetio me na mene...kako uvijek dio upitnika prepustam Bogu...i to me podsjetilo...

Ne nisam ljuta, nisi nista "pogodio"...nego hej zasto bi se trebali bojati "bivseg Autiste" ili kako vec recimo "prilagodjenog autiste...(za taj izraz se zalazem....i sama sam majka jednog takvog djecaka)...

a sve sto sam tebi napisala zna i on...hebiga tu ste gdje jeste...ne trebate biti dio grupe (ostatka svijeta)...ali drugari moji pravila postoje...
... Da je tesko je!...ali nije ni nama ostalima...

Ti se zajebhavaj s materijom...a ja cu s Bozanskim visinama...
pa smo na istom!...a krajnosti se i tako dodiruju!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:04   #55
Dodatak. Appendix.
Kada god uđemo u neke rasprave, žene se povuku. Moje pitanje glasi: ako žele dokazati da su intelektualno na razini muškarca, da su osim biološkog i duhovna bića, zašto uvijek ustuknu ili se pak razljude, pobjesne i počnu se razbacivati riječima poput "kompleksi", "liječenje", "napaljenost"?
Fascinantno. Moram reći, broj duhovnih žena u mojoj okolini prebrojiv je prstima jedne pilarove ruke.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:12   #56
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Bore,meni nije jasno u cemu je tvoj problem...eto ta tvoja prijateljica s kojom si svasta prosal...to ti je plodno tlo za ostvariti vrlo lijepu vezu...kemija je i tako prolazna stvar...a osim toga vi u "Visinama"i tako tezite ocitije od nas za skladom,a eto ti ga pred nosom...
Ne ide. Neće. Svađe i jesu bile tim povodom. Živi sa 4 mačke. Razočarana je u muškarce. Ja osjećam da me ponekad i voli na ženski način, ali to ju uvijek brzo prođe.
Zadnji puta mi je, kada smo se pokefali, poslala dugo, dugo pismo. To je bilo tako lijepo, jer je uložila toliki trud da sam pristao na sve i ostali smo prijatelji. I stvar se sve više razvija. Ali dok nema seksualne privlačnosti, ona uvijek može sutra odjuriti sa drugim. To mi se znalo jako puno puta događati. Prijateljstvo nije potpuno bez te privlačnosti, a seks nije samo materijalizam, i u to sam duboko uvjeren. Ja materijalistički seks i ne tražim. To se ionako može kupiti, a ja to niti kupujem niti konzumiram besplatno.

Quote:
nisam znala da je ovo znak za svidjanje...podsjetio me na mene...kako uvijek dio upitnika prepustam Bogu...i to me podsjetilo...
Kolutaš očima? Da? Znam jednu moju kolegicu koja to radi. Nju jako volim.

Quote:
Ne nisam ljuta, nisi nista "pogodio"...nego hej zasto bi se trebali bojati "bivseg Autiste" ili kako vec recimo "prilagodjenog autiste...(za taj izraz se zalazem....i sama sam majka jednog takvog djecaka)...
A otkud ja znam? Nisam na to mislio. Mislio sam da im je ovo zamorno, u smislu korespodencije. Pričanja. Diskusije.

Quote:
a sve sto sam tebi napisala zna i on...hebiga tu ste gdje jeste...ne trebate biti dio grupe (ostatka svijeta)...ali drugari moji pravila postoje...
... Da je tesko je!...ali nije ni nama ostalima...
Koja pravila? Ja poštujem pravila.

Quote:
Ti se zajebhavaj s materijom...a ja cu s Bozanskim visinama...
pa smo na istom!...a krajnosti se i tako dodiruju!
Ja tamo bijah, i dođoh. Prelazim bezdan kako mi se prohtije. Ti tek gradiš most, i prolaziš pored Choronzona. A meni je Choronzon prijatelj.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:16   #57
...pretpostavljam da znas citati...pa svako od nas koji neke stvari zna po tim pitanjima...morao je dosta toga procitati i provesti vrijeme u kontemplaciji,meditaciji ili molitvi...

So,prioni na rad...nemozes ti cijelu sociologiju kretanja,pedagogiju...ili skratimo Bozansku istinu...traziti na forumu...i prosvercat se za "sitne pare"...ne ide...

netko je prethodno spomenuo..."rad na sebi"...dakle nebud lijen,covjece!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:17   #58
[QUOTE=Borut011;7754646]
Quote:
Ovisi što smatraš pod religijom. Daj mi promjer nekoga tko ne traži svijet a da nije ili povrijeđen ili religiozan, ili licemjeran pa se fura na traženje a zapravo uživa u svijetu? Primjer?
Religiozno potpada pod određenu dogmu na kojoj počiva religija.
Eto, ja nisam povrijeđena niti religiozna a licemjerje sam ostavila iza sebe jer živim to što govorim, pa ne tražim svijet.
Jesam li ja luda ili što, Lastane?Uostalom, ludost nije jer o tome sada s tobom razgovaram, a odvojenost od svijeta je samo djelomična jer pišem ovdje na forumu.

Quote:
E pa fala bogu. To i govorim. Svijet je samo mjesto sastanka, i ja na tom mjestu tražim takve ljude.
S povećalom...dakako.


Quote:
Kako ne? Ljudi, kao duše, ili duhovi, ili iskre božanske svijesti su stabilne, vanvremenske, neprolazne, stabilne strukture/entiteti/sistemi(?)/bića.
Duše da ali ne i tijela a ta tijela i vanjski fenomeni djeluju na duh, na svijest, a kako ništa nije za stalno sve se mijenja.
Prema tome bajka je da nešto nepromjenjivo živi-jer toga nema u nestabilmom svijetu a da se ne mijenja.

Quote:
A žive u nestabilnom, prolaznom, tjelesnom svijetu.
zato su i sami nestabilni, akcija-reakcija

Quote:
To je tvoje mišljenje.
Mišljenje je posljedica iskustva i prakse na vlastitoj koži.


Quote:
Upravo tako. Status označava ego.
Jao, pogrešno ego određuje status, i zato danas jako ljudi pate jer im je veliki ego i slabi status.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:18   #59
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
...pretpostavljam da znas citati...pa svako od nas koji neke stvari zna po tim pitanjima...morao je dosta toga procitati i provesti vrijeme u kontemplaciji,meditaciji ili molitvi...
Da i?

Quote:
So,prioni na rad...nemozes ti cijelu sociologiju kretanja,pedagogiju...ili skratimo Bozansku istinu...traziti na forumu...i prosvercat se za "sitne pare"...ne ide...
Da? A kako znaš da ja ništa ne radim i švercam se? Odakle ti to?

Quote:
netko je prethodno spomenuo..."rad na sebi"...dakle nebud lijen,covjece!
Predrasude će te ubiti!
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:24   #60
[QUOTE=Nemruth Dagi;7754811]
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Religiozno potpada pod određenu dogmu na kojoj počiva religija.
I new age je dogma. Sve što pročitate u knjigama o meditaciji je dogma. Psihologija je dogma. Dakle...gdje smo sad?

Quote:
Eto, ja nisam povrijeđena niti religiozna a licemjerje sam ostavila iza sebe jer živim to što govorim, pa ne tražim svijet.
Nadam se da je to zaista tako. Ne ulazim u to, ne poznajem te.

Quote:
Jesam li ja luda ili što, Lastane?Uostalom, ludost nije jer o tome sada s tobom razgovaram, a odvojenost od svijeta je samo djelomična jer pišem ovdje na forumu.
Lastane? samsone? Uh! Nadam se da nije to što mislim....
Ne možeš se odvojiti od svijeta. Ali kao bića, nismo ovdje da padnemo u okove zakonitosti svijeta, nego da ga oplemenjujemo i činimo boljim. Prepustiti se svijetu, znači upropastiti svoje poslanje. Dakle?

Quote:
S povećalom...dakako.
Ne. Teleskopom. Prema mjesecu.

Quote:
Duše da ali ne i tijela a ta tijela i vanjski fenomeni djeluju na duh, na svijest, a kako ništa nije za stalno sve se mijenja.
Prema tome bajka je da nešto nepromjenjivo živi-jer toga nema u nestabilmom svijetu a da se ne mijenja.
Da živim? A što sad radim?



Quote:
zato su i sami nestabilni, akcija-reakcija
Akcija i reakcija su zakonitost materije. Mi nismo to i trebamo se bar truditi pobijediti je, tj. oplemenjivati.

Quote:
Mišljenje je posljedica iskustva i prakse na vlastitoj koži.
A ne straha?


Quote:
Jao, pogrešno ego određuje status, i zato danas jako ljudi pate jer im je veliki ego i slabi status.
Status je hrana za ego. Ego traži status. Ja ne patim zbog statusa.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.