Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2007., 21:31   #41
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Nije li malo napuhano mislit da je tvoja definicija jedina koja valja? Nego kog boga radiš na netu onda? Ajde u spilju i uživaj u kvaliteti života. Barem hrvatska ima još netaknutih dijelova. Pusti nas ostale da propadamo sa svim teškoćama modernog društva
Gle, malo krivo briješ. Ja želim moderno društvo i sve fine stvari. Ali NITKO ali baš nitko si nema za pravo uzet da me truje, ili tebe ili bilo koga. To je ugrožavanje života.

Ako si ti baš toliko za te neke spike spilje, ovo, ono. Pusti nas da propadamo, bla bla... KO ste VI? A ko smo MI? O čem pričaš?
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:33   #42
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
A o cemu ti? O centralnom grijanju, klima uredjaju, Inernetu i netaknutoj prirodi? Moze, ali samo u tvojim snovima.
A ti bi napravio termoelektranu na Velebitu, ili Kornatima? Možda Paklenica ili hmmm , pa ni Risnjak nije loš? wtf?
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:35   #43
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Pa odi vidi, budeš se iznenadio. Iako je ljepota u očima promatrača pa ti se možda i ne svidi. Meni održivi razvoj nisu spilje, daleko od toga. Ali trovanje ljudi prekoračivanjem već maksimalno nategnutih granica emisija isto ne treba gurat pod izlikom održivog razvoja.
Ček malo. Jedan tren bi htio nazad u spilje i živjet sa prirodom a drugi bi industriju i sve? Odluči se malo šta bi.

Nego šta to cemex i pivovara izbacuju da je tako strašno? Pogotovo mi za pivovaru nije baš jasno.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:38   #44
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Gle, malo krivo briješ. Ja želim moderno društvo i sve fine stvari. Ali NITKO ali baš nitko si nema za pravo uzet da me truje, ili tebe ili bilo koga. To je ugrožavanje života.

Ako si ti baš toliko za te neke spike spilje, ovo, ono. Pusti nas da propadamo, bla bla... KO ste VI? A ko smo MI? O čem pričaš?


Sve je ugrožavanje života majku mu. Trovanje je tu jer ljudi (uključujući i tebe) žele stvari a ljeno im je dovoljno se informirat i onda moći napravit inteligentne odluke.

Odličan primjer je nakupina (ogromna) kretenčina koje kupuju vodu u boci iako je voda iz špine potpuno pitka. To zagađuje ko sam vrag samo da bi se ekipa mogla kurčit kako si može priuštit vodu u boci ili još gore ganjat neke zablude da je to zdravije i bolje...
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:39   #45
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
A ti bi napravio termoelektranu na Velebitu, ili Kornatima? Možda Paklenica ili hmmm , pa ni Risnjak nije loš? wtf?
Termoelektrane imas u Zagrebu, Rijeci, Plominu, Sisku, Osijeku, Jertovcu, itd, itd... Ako ti zivot u gradu ne odgovara, onda ti preostaje selidba u neki od nacionalnih parkova... Ali ne mozes uzivati gradski komfor u nacionalnom parku, niti imati nacionalni park u gradu.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:41   #46
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Ček malo. Jedan tren bi htio nazad u spilje i živjet sa prirodom a drugi bi industriju i sve? Odluči se malo šta bi.
Djete drago, ti spominješ stvari koje ja nisam rekao, stavljaš mi riječi u usta koje nisu moje. Dakle, boriš se sam sa sobom. Je ti to jasno?
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:44   #47
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Termoelektrane imas u Zagrebu, Rijeci, Plominu, Sisku, Osijeku, Jertovcu, itd, itd... Ako ti zivot u gradu ne odgovara, onda ti preostaje selidba u neki od nacionalnih parkova... Ali ne mozes uzivati gradski komfor u nacionalnom parku, niti imati nacionalni park u gradu.
Istina.
Tu dolazi održivi razvoj. A on nije samo i isključivo osiguravanje resursa već i kvalitete zraka i sigurnosnih aspekata i bla bla ili pod zajedničkim nazivom kvalitete života.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:48   #48
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Sve je ugrožavanje života majku mu. Trovanje je tu jer ljudi (uključujući i tebe) žele stvari a ljeno im je dovoljno se informirat i onda moći napravit inteligentne odluke.

Odličan primjer je nakupina (ogromna) kretenčina koje kupuju vodu u boci iako je voda iz špine potpuno pitka. To zagađuje ko sam vrag samo da bi se ekipa mogla kurčit kako si može priuštit vodu u boci ili još gore ganjat neke zablude da je to zdravije i bolje...
Ti govoriš o licimjerju, svi su licimjeri kad bi ih išao razlagat i ispitivat o svemu. Ljudi su jednostavno takvi. Boldani dio se odnosi i na tebe
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:49   #49
doć do sve od drugih. Dakle nemožeš podržavat tehničku civilizaciju po principu svi će uzgajat hranu doma i sl. Jednostavno to ne ide.
Ide ,a što misliš kako su nam preci oreživjeli.Svatko je imao svoju kojkoš ilio dvije,svinju,kravu ,konja itd.
Problem je što u današnje verijeme to nije u interesu komapanija i proizvodnih poduzeća.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:53   #50
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Istina.
Tu dolazi održivi razvoj. A on nije samo i isključivo osiguravanje resursa već i kvalitete zraka i sigurnosnih aspekata i bla bla ili pod zajedničkim nazivom kvalitete života.
Je li to neka mantra? Koju treba ponavljati tisucu puta dnevno, a ustvari ne znaci nista konkretno? Pa ako se dovoljno koncentriramo, zrak ce biti cist, a ljudi ce pocet levitirati?
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:54   #51
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Sve je ugrožavanje života majku mu. Trovanje je tu jer ljudi (uključujući i tebe) žele stvari a ljeno im je dovoljno se informirat i onda moći napravit inteligentne odluke.

Odličan primjer je nakupina (ogromna) kretenčina koje kupuju vodu u boci iako je voda iz špine potpuno pitka. To zagađuje ko sam vrag samo da bi se ekipa mogla kurčit kako si može priuštit vodu u boci ili još gore ganjat neke zablude da je to zdravije i bolje...
Mislim da je takav način konzumiranja vode u HR rijedaK.
zA Španjolsku konkretno Barcelno znam sigurno da se voda iz špine ne smije piti.
Mija frendica vodila se tom mišlju ako je iz špine zdrava je pa je nakon tjedan dana dobila nekakve kraste pio tijelu i trebalo im je 6 mjeseci da prođu.
No takvih problema u HR ne bi trebalo biti.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:00   #52
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Je li to neka mantra? Koju treba ponavljati tisucu puta dnevno, a ustvari ne znaci nista konkretno? Pa ako se dovoljno koncentriramo, zrak ce biti cist, a ljudi ce pocet levitirati?
Je to retoričko pitanje?
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:06   #53
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Je to retoričko pitanje?
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Ooommmmmmmmm... :vrti_molitveni_mlin:

Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:12   #54
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Održivi razvoj
Ooommmmmmmmm... :vrti_molitveni_mlin:

Pa ak je to tvoj način djelovanja i ak ti paše, nek ti je. Ja radim malo konkretnije stvari. Projekte i sl. Imamo isti cilj(možda), samo različite metode djelovanja. To je
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:15   #55
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Pa ak je to tvoj način djelovanja i ak ti paše, nek ti je. Ja radim malo konkretnije stvari. Projekte i sl. Imamo isti cilj(možda), samo različite metode djelovanja. To je
A znaci i ti kao onaj samuraj, sa susjedne teme, HE Lesce, mlataras s katanom?

Btw, ja od svojih projekata zivim, i to dobro, a da ti mozes tako od svojih projekata, ne bih se bas kladio...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 00:26   #56
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
A znaci i ti kao onaj samuraj, sa susjedne teme, HE Lesce, mlataras s katanom?

Btw, ja od svojih projekata zivim, i to dobro, a da ti mozes tako od svojih projekata, ne bih se bas kladio...
Možda bi trebo, možda bi se iznenadio, a možda su i u šumi??
Nemam ni volje ni vremena a iskreno ni živaca debatirat se o tom čiji je tata jači...
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 01:16   #57
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Istina tebi je održivi razvoj živjet u spilji dok meni nije.
...
Ček malo. Jedan tren bi htio nazad u spilje i živjet sa prirodom a drugi bi industriju i sve? Odluči se malo šta bi.
Evo sad opet
Ne postoje glupi anarhoaktivisti vs. razumni znanstvenici; kao što ne postoji špilja vs. superindustrijalizacija. Postoji mnogo toga između. Jedno od toga između je npr. ovo što ti zastupaš. A ovo o čemu marlboro piše nije toliko daleko od tvog stajališta.
Zašto moraš nekome keljiti etikete automatski? I onda očekuješ da će pristojno razgovarati nakon toga?

I netko je spomenuo da nemaju svi vremena za volontiranje. Ok, nemaju, ali ako imate neko znanje, onda se bar pokušajte potruditi da ono dođe do onih koji imaju vremena za volontiranje na tom području. A ne odmah drvljem i kamenjem na svaku nestručnu izjavu
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Nisam vidio spalionicu u beču ali sumnjam da bi mi bila lijepa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Vena_22.jpg
http://de.wikipedia.org/wiki/Bild:Hu...rnheizwerk.JPG
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:15   #58
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
doć do sve od drugih. Dakle nemožeš podržavat tehničku civilizaciju po principu svi će uzgajat hranu doma i sl. Jednostavno to ne ide.
Ide ,a što misliš kako su nam preci oreživjeli.Svatko je imao svoju kojkoš ilio dvije,svinju,kravu ,konja itd.
Problem je što u današnje verijeme to nije u interesu komapanija i proizvodnih poduzeća.
Koji dio od tehničku civilizaciju nisi skužila? Jer pišem prebrzo?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 12:19   #59
Potala nisam baš primjetio da on to zagovara. Većina ovdje izgleda želi nazad u srednji vijek ili tako negdje. Ebiga meni se sviđa igrat se u labu sa opremom koja jednostavno traži visoko stojeću cvilizaciju. Stagniranje u srednjem vijeku nije moja ideja zabave plus naravno fora da je stagnacija praktički jednaka smrti.

To lijepo izgleda ali kao što rekoh, meni je debelo važnije kako stvar radi unutra i da je optimizirano nego da ima fancy fasadu
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 16:49   #60
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
To lijepo izgleda ali kao što rekoh, meni je debelo važnije kako stvar radi unutra i da je optimizirano nego da ima fancy fasadu
Po tome se vidi da si fizičar...

Da si ekonomista onda bi tražio djelomičnu funkcionalnost iznutra (pod tim mislim ograničenu vjekom trajanja), te vrlo dobru fasadu (pod tim mislim marketing)...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.