Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 23:24   #1
Žiro racun

Zanima me sto mi je sve potrebno da bi otvorio ziro racun u nekoj banci; to mi treba iz odredjenog razloga. Poslao sam na rtl neku vijest koju su objavili ; i sad im treba moj ziro racun da mi tu uplate odredjenu svotu.

Nije bitno u kojoj banci je otvoren.

Hvala na odgovoru
__________________
Luk et maj kejs
Copyright 2007 - 2010 All Rights reserved
ungsa is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.10.2007., 23:56   #2
Quote:
ungsa_88 kaže: Pogledaj post
Zanima me sto mi je sve potrebno da bi otvorio ziro racun u nekoj banci; to mi treba iz odredjenog razloga. Poslao sam na rtl neku vijest koju su objavili ; i sad im treba moj ziro racun da mi tu uplate odredjenu svotu.

Nije bitno u kojoj banci je otvoren.

Hvala na odgovoru
Vjerojatno samo osobna. Bar je tako za devizni.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 02:05   #3
Istina, odgovor iz prve ruke; treba ti samo važeća osobna iskaznica, i po mogućnosti da imaš kod sebe nekih 20-ak kuna koji ti služe kod otvaranja kao aktivacija računa a ustvari ti banka to zaračunava kasnije za izradu bankomat- kartice i PIN-a. Ne moraš ga zatvarati, jer ti se naknada za vođenje tog računa ne naplaćuje kao npr. za tekući, a nikad ne znaš kad ti još može zatrebati.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 10:27   #4
osobna iskaznica, i ako do sad u toj banci nisi imao račun, nekakav dokument sa matičnim brojem
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 22:33   #5
Da, jucer sam ga otvorio u PBZ, treba jmbg i osobna i 30 kn da se uplati na racun. Hvala na odgovorima

sto se mene tice mozete zatvoriti temu

Pozdrav
__________________
Luk et maj kejs
Copyright 2007 - 2010 All Rights reserved
ungsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 13:28   #6
GDJE OTVORITI ZIRO RACUN??

Ovako, nisam nikada imala ziro racun jer mi nije bilo potrebno, medutim sada je radi posla i sad me zanima vasa iskustva sa bankama koja bi bila nabolja da odem u nju?? Zanima me jer mislim ici u postanare i nedaj boze nesta zaskripi ili vec sto koja banka mi najbolje omogucuje oko minusa i koje kartice jos nude??? help
marina_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 15:24   #7
Jesi li sigurna da ti treba baš žiro račun? Tu nemaš minusa.

btw. u PBZ je besplatno otvaranje i vođenje žiro računa (za fizičke osobe).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 16:55   #8
ma treba mi ziro i tekuci racun jer jedan dio place ide na ziro racun a drugi na tekuci, mada mi nije jasno na koji k.. od tih dvoje cu biti prijavljena, nadam se da na sto vise para
marina_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:14   #9
Ja sam sa PBZ zadovoljan, imaš besplatan taj žiro, sve kartice osim Diners-a, kupovina na Maestro rate (naravno ne odmah) a detalje oko minusa ne znam...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 22:29   #10
nisam pametna sto da radim, cini mi se da i splitska nudi dobre pakete s pogodnostima, uglavnom meni treba neka banka di mogu ako zaskripim ici u sto veci minus a prijavljena sam na 3000kn tek je ovo prvi mjesec i ako budem htjela dizat kredit za auto ili gotovinski mkoja je banka najbolja
marina_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 09:14   #11
Pretpostavljam da tražiš tekući, a ne žiro račun.
Ugovor na određeno ili neodređeno?
Ako je na određeno, vjerojatno ni ne možeš do nekog kredita.
U tom slučaju gledaj najmanje troškove.
Poslije se uvijek možeš prebaciti u neku drugu banku.
Limitiraj si minus na tekućem maksimalno na iznos 1 plaće, bez obzira na ono što ti ponude u banci.
Kamate na minuse su 14%.
Eventualno pokušaj doći do neke charge (nemoj uzimati revolving) kreditne kartice (Diners, American) ako su bez upisnina i članarina za prvu godinu.
Ako već ideš u "minus" onda je bolje ne platiti kamate.
mario1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 09:24   #12
Što se "paketa" tiče, nema šanse da bih im platio 50+ kuna svaki mjesec.
To je 600 kuna godišnje.
Godišnja članarina za Visu classic je nekih 160 kuna.
Tu je negdje i Mastercard, a Diners i American su nešto više.
Provjeri i ovo: u Erste nude Diners karticu ("gratis" prva godina) ako otvoriš tekući kod njih.
Da li trebaš Netbanking, devizni račun, žiro račun, ....?
Sve to ti može značiti proviziju banci.
mario1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:48   #13
No comment...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 20:24   #14
Žiro račun i rok trajanja ? - student

Inače nemam naviku otvarat teme za svakakvu glupost, ali jednostavno san morao nakon sta sam preokreno google naopako i nisan nasa nista od roku trajanja ziro rn-a.

Mozda je pitanje toliko glupo da i nema nikakav info o tome - stoga, prosvitlite me...

Moj slucaj: Otvorio sam u splitskoj banci ziro 2007.-e za nekakav jednokratni poslic priko student servisa, dobio onu crnu visu i sve to... I od tada nisam nikako koristio taj racun. Sad se opet pojavila potreba za njim, pa me zanima da li on jos vrijedi iako ga nisan koristio cca 3,5 god ??
Na ugovoru pise da je na neodređeno vrime, a na kartici da vridi do 2009.-e (dakle davno istekla), za to vrime nisan dobio novu karticu a ni nikakvu obavijest od banke koliko me pamcenje sluzi ...

Dakle ljudi pomagajte, jer triban sutra ic otvorit novu iskaznicu u student servisu (staru san zagubio jbg), a ne da mi se cekat red u banci, ovako mi lakse

Zadnje uređivanje cheer_up : 29.12.2011. at 20:26. Reason: Nakon citanja vlastitog posta, primjeceno dosta besmislenih jezicnih tvorevina
cheer_up is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 22:38   #15
Ubij 2 muhe jednim potezom. Odi u banku po novu karticu i odmah saznaj u kojem je "stanju" račun.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 16:03   #16
Gdje otvoriti žiro račun?

Pozdrav, ne kužim se u banke i to, zanima me jel se razlikuje otvaranje žiro računa u bankama, npr. erste, reifeissen, pbz ili zaba? Koliko košta otvaranje i jel se naplačuje šta mjesečno? Ili ima negdje besplatno?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.06.2012., 16:17   #17
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne kužim se u banke i to, zanima me jel se razlikuje otvaranje žiro računa u bankama, npr. erste, reifeissen, pbz ili zaba? Koliko košta otvaranje i jel se naplačuje šta mjesečno? Ili ima negdje besplatno?
Sve ti je to isti shit, odes u onu koja je najbliza, i to je jedino pametno sto mozes uradit po pitanju racuna.Samo pazi da ti ne uvale mobitel banking, osiguranja i slicne gluposti ako ti ne trebaju.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:49   #18
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne kužim se u banke i to, zanima me jel se razlikuje otvaranje žiro računa u bankama, npr. erste, reifeissen, pbz ili zaba? Koliko košta otvaranje i jel se naplačuje šta mjesečno? Ili ima negdje besplatno?
Vidim da na ovo nije odgovoreno, a imam isto pitanje.
Dakle, naplaćuje li se naknada za održavanje računa za žiro-račun? Ili to varira od banke do banke?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:04   #19
Blokada ziro racuna

Pozdrav svima..

Imam neko dugovanje prema tele-2 pa mi je fna blokirala tekuci racun...mene zanima dali mi je onda blokiran i ziroracun ili on ne moze bit blokiran...na netu sam nasao da moze bit blokiran ziroracun od firmi...ima li netko ko zna vise..
KidZero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 13:47   #20
AKo nema dovoljno novaca na tekućem računu, blokirat će se svi računi (žiro, tekući, devizni) u svim bankama (prema OIBu)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.