Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 14:15   #61
U pbz nema naknade za žiro.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 15:07   #62
U PBZ-u nema naknade za ŽIRO RAČUN, niti za otvaranje niti za korištenje. Neznam za ostale banke, ali po toj logici nigdje ne bi trebalo biti, tj. barem u većini. Provjeri još jednom to u Zagrebačkoj možda je tih 5kn za tekući a ne za žiro.

http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=2253#.VK6O6_l5NGs
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 15:09   #63
Hvala vam na odgovorima! Provjerit ću još za Zagrebačku.
162834 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 18:11   #64
Pozdrav! Imam žiro račun i na njemu trenutno 0 kuna. Htjela bih si napraviti PayPal račun za koji mi treba kartica žiro računa (Visa Electron). Ja bih si sama uplaćivala novac na žiro račun pa me zanima plaća li se porez ili nešto ako imam novac na žiro računu? Baš se ne razumijem u to previše pa bih bila zahvalna ako bi mi to netko pojasnio..
Teradex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 08:48   #65
Do 10000kn godisnje ako si student ili 47500kn ako nisi se ne trebas brinuti oko poreza ni neceg slicnog za ziro racun.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 15:29   #66
Hvala!
Teradex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 18:41   #67
.....

Pozzz....jedno pitanje u vezi ziro racuna neznam pa pitam jesam gledao na netu al zanima me dali mogu ikako odgovarati ako otvorim ziro racun na svoje ime za nekog drugog recimo da mi njegov honoprar sjeda na moj racun,dali se moze na ziro racunu ici u minus.......hvala
Brle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 03:41   #68
Pozdrav, evo ja sam osvojio na online pokeru 200 dolara. Uplatu oko 10 dolara sam izvrsio sa ziro računa iz PBZ (oni sami pretvaraju kune u dolare), pa me zanima da li sad normalno mogu i isplatiti tih 200 dolara. Da li se to naknadno provjerava zbog poreza i slično. Inače imam stipendiju 9000 kn preko tog računa
emanuelson1000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:01   #69
Pozdrav, može li mi netko reći, ako otvorim žiro račun i npr. netko od rodbine mi uplati određenu svotu novaca da imam cca. 50 000 kn je li me porezna tjera da plaćam na to porez? Moram li nekakve prijave slati ili slično?
tennisboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 19:16   #70
Ovako, ne znam koliko je tko upoznat sa ovim,ali tražim odgovor isključivo od ljudi koji su upoznati sa sljedećom situacijom i koji imaju konkretan odgovor. Danas sam otvorio žiro račun u banci,i gospođica koja mi je otvarala račun rekla mi je kako sada po novom zakon žiro račun upadaju pod nadzor fiskalizacije. Račun sam otvorio isključivo jer imam nekih stvari koje en koristim za prodati i planiram staviti sve to na njuškalo. Ono što me zanima je to,plaćam li ja porez na te dohodke od prodaje iako su to neke beznačajne cjene? Plaćam li porez na takve sitne uplate u slučaju da se uplaćuje na tekući račun? Postoji li neki način da mi se uplate ti novci,a da ne plaćam porez jer mi se u u slučaju naplate poreza ne ispalti stvari prodavati preko interneta. Unaprijed zahvaljujem.
Il principe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 08:09   #71
Quote:
Il principe kaže: Pogledaj post
Ovako, ne znam koliko je tko upoznat sa ovim,ali tražim odgovor isključivo od ljudi koji su upoznati sa sljedećom situacijom i koji imaju konkretan odgovor. Danas sam otvorio žiro račun u banci,i gospođica koja mi je otvarala račun rekla mi je kako sada po novom zakon žiro račun upadaju pod nadzor fiskalizacije. Račun sam otvorio isključivo jer imam nekih stvari koje en koristim za prodati i planiram staviti sve to na njuškalo. Ono što me zanima je to,plaćam li ja porez na te dohodke od prodaje iako su to neke beznačajne cjene? Plaćam li porez na takve sitne uplate u slučaju da se uplaćuje na tekući račun? Postoji li neki način da mi se uplate ti novci,a da ne plaćam porez jer mi se u u slučaju naplate poreza ne ispalti stvari prodavati preko interneta. Unaprijed zahvaljujem.
Zašto si sam kompliciraš život tamo gdje nije potrebno? Zaboravi f.cking žiro račun, ako nemaš tekući drugi ti mogu uplačivati i recimo na prepaid karticu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 22:11   #72
Pozz,
Ovako muči me ova naknada oko vođenja računa u PBZ. Ukratko imam otvoren žiro račun, a od ove godine i tekući. Dok je bio samo žiro-račun naknada je bila 0 kuna za vođenje (služi mi isključivo za stipendiju). Međutim od kada je otvoren tekući račun teta sto mi je otvarala nešto je prvo kao imam pravo na nešto povoljnije kao student, međutim nakon dan-dva su me zvali iz PBZ da nemam pravo na to jer imam samo prijavljeno boravište a ne i prebivalište u RH. I dođe meni izvješće prvo i pafffff oko 15 kuna nakanda za vođenje računa (vođenje tekućeg računa nekih 7 kuna i još član PBZ grupe 8 kuna). O tome nije bilo ni riječi prilikom otvaranja, e može li mi neko objasniti sta je ovo član pbz grupe. . Mislim to je godišnje 180 kuna bez objašnjenja.
cik-cak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 17:52   #73
Sve o tekućem računu piše OVDJE
Redovna mjesečna naknada je 7 kn.
Za ovih 8 kuna nazovi u ponedjeljak 0800 365 365
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 13:31   #74
Da li je moguće otvoriti žiro račun koji će glasiti na 4 različite fizičke osobe. Poanta je da se na taj žirac uplaćuju sredstva, ali da se podizanje sredstava s tog računa ne može napraviti bez suglasnosti ostalih.
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.