Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2003., 13:20   #61
Quote:
Prijatelj kaže:

Nijedan! Možeš ubit' francuza, on neće progovoriti ništa osim francuskog.
No pa baš zato im onda trebaju pametni stranci koji znaju njihov i još poneki
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 08:36   #62
Da, arapski

A kod nas? Kod nas strani jezici služe tome da ti uvale više posla nego drugima koji ne znaju strane jezike, a za istu plaću !

Kad/tad doći će dan kad će Mara zapjevati: Zbogom seljačine, nema više j...ne, ode Mara preko oceana
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 09:39   #63
Ono pitanje bi da li ima koristi od francuskog. Odgovor je, po mom misljenju, ovisi sto radis i gdje te zivot ponese.

Moj prvi strani jezik je bio francuski. Pio sam ga k'o vodu. Od njega sam najmanje para zaradio u studentskim danima radeci u Zadru u Clubu Med kao turisticki vodic i recepcioner, nekad davno, valjda 1988.

Poslije mi je vise vrijedio za "foliranje". Zaista ljudi, osobito u diplomatskim krugovima, misle da si izuzetno obrazovan ako govoris francuski. Ali, lova mi ni poslije nije dolazila od francuskog, nego od njemackog. Ali, zivio sam u Austriji.

Engleski, sto netko rece, je nazalost postao stvar elementarne pismenosti. Podrazumijeva se da ga znas. Sad zivim u Americi i kad cujem francuski bude mi jako drago. Jos uvijek mi je to opustajuci zavodnicki jezik. Glupe predrasude, ali tako je. Jedva da sam $100 od frnacuskog zaradio u Americi, ali tijekom postdiplomskog mojim mentorima je puno znacilo sto u fus notama stavljam radove na francuskom.

Jedini ozbiljni jezici koje sam u zivotu ucio, u stvari studirao, i koji su mi struka jesu: arapski, turski i perzijski. I to su zajebani jezici. Ovo ostalo je narode, izvinte, zajebancija i hobby. MOj profesor arapskog je govorio da ti za arapski treba isto toliko vremena koliko i za pet evropskih jezika da ih naucis. I slazem se. Ne upustajte se u to ako niste ozbiljni. Samo cete gubiti vrijeme. Turski je isto zajeban kao i arapski. Perzijski je jos najlaksi. Kao njemacki.

Sad na drugom kraju plante, u Americi, spanjolski mi zvuci mnogo, mnogo ljepse od engleskog, ali jedva da znam nesto reci na spanjolskom. I njemacki mi jos uvijek zvuci otmjeno, odlucno i muski. Samo mi engleski zvuci onako normalno, da ne kazem "bez veze". I hrvatski mi je ljepsi. Talijanski me i dalje sarmira i privlaci.

Ali, najseksipilniji jezik, koji cu uciti kao sljedeci, jeste: BRAZILSKI PORTUGALSKI.
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 11:47   #64
hehe da, francuzi su ipak slicnija nama..kod njemaca je suprotno tu ima samo autoritet i jao si ga tebi jer onda si protiv cjele zajednice mora da je to taj keltski element kod Francuza..jer su inace nekad isto bili Germani.. znam nekaj francuskog, dosta da mogu pricat s francuzima il belgijankama, no, francuski ti koristi ak si u francuskoj a inace bash..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 20:46   #65
Ja se trenutno mnogo vise bavim spanskim jezikom, a francuski znam ono... mogu da kazem sve sto hocu, ali skripi kad sam recimo umoran. I tesko mi je da razumem kad dvoje Francuza pricaju izmedju sebe. Inace, odlican jezik, pogotovo za muziku. Recimo, ja ne volim hip hop inace, ali francusku varijantu bas gotivim.

Francuzi nisu bili Germani, nego su to bili Franci, koji su dali ime danasnjim Francuzima i ne mnogo vise od toga. Jako je, ali jako malo reci germanskog porekla danas. Jardin, recimo. Ovi danasnji Francuzi su ti neki romanizovani Gali. Germanskog uticaja naravno ima u Alzasu, ali slabo je to.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2004., 11:26   #66
Francuzi koji znaju engleski, govore ga i pisu

[QUOTE]
Quote:
pitanje...koji se strani jezik najvise isplati znat u Francuskoj?

Nijedan! Možeš ubit' francuza, on neće progovoriti ništa osim francuskog.

Tu gdje radim srecem dosta francuza (a sluzbeni jezik komunikacije je eng.) i, naravno, govore engleski...

Ali tako sharmantno. Engleski im je naravno solidan - vokabular, fraze, gram., pisanje sve ... osim akcenta i ritma - nema greske.

Nije bash Alo Alo ali zna biti jako zabavno.

Zadnje uređivanje RobiKa : 16.01.2004. at 12:08.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 14:32   #67
Toplo preporučam "French in action" video tutorijal. Nađite si ga na torentima, ima cca 5Gb. to su 52 polusatne epizode i definitivno najbolja metoda učenja jezika. Profesor od početka do kraja tečaja priča isključivo francuski, kao i akteri tj. glumci u seriji. Vremenom skužiš o čemu pričaju, i naučiš i ti nešto reći. Ja sam lani počeo učiti od nule, i sad bih se bez problema mogao upustiti u jednostavniji razgovor. Priznajem, znanje talijanskog može prilično olakšati stvar.
zeleni_zub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 08:25   #68
Ima ih i na YT

Što se tiče koristnosti, meni prvo lova padne na pamet, rekla bih da je korisniji njemački, ali zato je francuski sve ostalo, lijep, romantičan, shic
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:57   #69
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Ima ih i na YT
Isprika, na YT ima samo do 12 lekcije
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 10:53   #70
glupo pitanje. Zbog toga me zivcira engleski jezik, to kaj svi misle da je jedini i najvazniji
Svaki jezik je dobro znati
Ja ih znam 4 i jos mi je zelja nauciti talijanski
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.