Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2006., 00:29   #21
pa gledajmo to ovako: gurdjiev je to mogao, a ovaj je to trebao-
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 00:36   #22
ma trokut -jednokut! imaš tamo temu njemu u čast- kad sam mu rekao da je tema o njemu na internetu- kao da je vidio zlatni relikvijar-
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 04:05   #23
Quote:
Choronzon333 kaže:
Ma to sa gurđijevom je nešto trokut spominjao.. no, to nije niti pouzdano, a niti bitno.
U ono doba se droga nije percipirala kao danas, tako da, iako je ovisnost postojala, formalno je nije bilo..
Kolika si ti neznalica...
Ovisnost svakako da je postojala i znalo se.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 11:58   #24
Quote:
parsifal kaže:
1) crowley je imao asthmu i ljecnik mu je prepisivao HEROIN kao sto su u ono doba ljecnici to radili. U to doba (1920 -1947) nije se znalo da heroin i ostale droge izazivaju ovisnost.
I freud je konzumirao mnoge droge pa nitko nece reci da je bio ovisnik.
Osim toga Crowley je ispitivao djelovanje droga i postizanje visih stanja svijesti

2) Nije mi poznato da je Crowley bio na ljecenju u ludnici a poznato mi je SKORO SVE o njegovom zivotu
Čekaj sad, da li se pucao heroinom iz zdrastvenih razloga(jer mu je to liječnik prepisao) ili zbog toga da ispita djelovanje na postizanje viših stanja svijesti? Malo mi je nejasan ad1)

Drugo, koje si knjige od njega pročitao(da li u cijelosti ili samo sažetke), u kojoj fazi svoga života i što te u njima (knjigama) najviše dojmilo?

__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 12:16   #25
Quote:
Noor Jehan kaže:
Čekaj sad, da li se pucao heroinom iz zdrastvenih razloga(jer mu je to liječnik prepisao) ili zbog toga da ispita djelovanje na postizanje viših stanja svijesti? Malo mi je nejasan ad1)

Crowley je napisao kratki esej o 6 supstanci kao egzemplar kako takav rad treba izgledati.
Uzimao je heroin zbog zdravstvenih razloga; no ne bi rekao da mu je bila jasna biokemijska osnova ovisnosti- on je mislio da je to njegov slabi ego koji traži ugodu u bijegu od boli.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 12:19   #26
Exclamation

Quote:
Noor Jehan kaže:
Čekaj sad, da li se pucao heroinom iz zdrastvenih razloga(jer mu je to liječnik prepisao) ili zbog toga da ispita djelovanje na postizanje viših stanja svijesti? Malo mi je nejasan ad1)

Drugo, koje si knjige od njega pročitao(da li u cijelosti ili samo sažetke), u kojoj fazi svoga života i što te u njima (knjigama) najviše dojmilo?

1) i jedno i drugo.

2)nura,
da se ne ponavljam jer sam to vec pisao

idi na moj uvodni post ove teme. tamo sam dao 2 LINKA na kojima smo OPSIRNO i DETALJNO analizirali pitanje koje postavljas.
prati moje odgovore na tim linkovima ( vasi, i ostalima ) pa ces naci ono sto te zanima tj konkretno ovo sto pitas.
ako i tada nakon tog malog domaceg rada imas neko pitanje ,savjet,zapazanje,kritku, rado cemo o tome svi ovdje diskutirati...

3) procitao sam i imam kod kuce gotovo sve od oko 130 knjiga koje je crowley napisao

(ps.

zanima me kako jedan majstorica dozivljava majstora CROWLEYA
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 16:56   #27
Talking

Quote:
Noor Jehan kaže:
Čekaj sad, da li se pucao heroinom iz zdrastvenih razloga(jer mu je to liječnik prepisao) ili zbog toga da ispita djelovanje na postizanje viših stanja svijesti? Malo mi je nejasan ad1)
eto, o tome se radi! to farizejci ne-znaju.
dakle krauli je imao nešto i za postići kako kaže pagana baba.
a što? i pitanje za dr.sci.: koji je krauli otvarao magijski kanal?
odgovor 93 se ne-računa(ako nije objašnjen)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 18:21   #28
Quote:
Choronzon333 kaže:
Ma šta se je znalo.. davali su heroin kao lijek protiv astme.. kokain je Freud davao svojim pacijentima, valjda da im razbistri um..
Davali su, pod ljekarskim receptom, kao što i danas daju morfij iako morfij izaziva istu ovisnost jer je heroin napravljen na bazi morfija. Heroin i nije toliko opasan, koliko je zloupotrebljen...

Znaš li da i danas na ljekarski recept možeš dobiti speed, koji je po čovjeka deset puta gore smeće od heroina? Možeš dobiti i dan danas mnogo lijekova koji izazivaju ovisnost.

Znači sve dok dobijaš drogu legalno ti nisi narkoman...

A šta je uopšte narkoman i koga briga da li neko se drogira i šta radi. Budalama i treba sistem da im kontroliše svaku poru života.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 23:11   #29
znači kanal kojeg je krauli otvarao pomoću drogice je bitniji od samog kraulija- a daljnje osnove magije znate-
a nije bitno "Zbog"- razlog je za pse-
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 08:35   #30
Quote:
Dušan kaže:
Davali su, pod ljekarskim receptom, kao što i danas daju morfij iako morfij izaziva istu ovisnost jer je heroin napravljen na bazi morfija. Heroin i nije toliko opasan, koliko je zloupotrebljen...

Znaš li da i danas na ljekarski recept možeš dobiti speed, koji je po čovjeka deset puta gore smeće od heroina? Možeš dobiti i dan danas mnogo lijekova koji izazivaju ovisnost.

Znači sve dok dobijaš drogu legalno ti nisi narkoman...
Upravo tako. A doktori su toliko efikasni da u svakoj bolnici imaju po jednu sobu za molitvu.
I naravno, da se riješe pacijenata, kljukaju ih kojekakvim tabletama prema kojima je heroin čokolino.

Quote:
A šta je uopšte narkoman i koga briga da li neko se drogira i šta radi. Budalama i treba sistem da im kontroliše svaku poru života.
e pa koji k. onda ti pokušavaš nametnuti tu nekakvog isusa? Šta ti i onaj tvoj vasa ovdje tu namećete? Uostalom, Crowley je bio dosljedan sebi, a vi niste niti to.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 13:30   #31
ma oni štuju imaginarnog Seraphisa.
nebi vidli isusa da ih udariš šakom u glavu-
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 15:50   #32
Quote:
Choronzon333 kaže:
e pa koji k. onda ti pokušavaš nametnuti tu nekakvog isusa? Šta ti i onaj tvoj vasa ovdje tu namećete? Uostalom, Crowley je bio dosljedan sebi, a vi niste niti to.
Gdje to ja namećem i šta to ja namećem? Navedi.

Meni je svejedno u smislu da ne bih nikog kontrolisao kao što to sistem radi.

Na svoje mišljenje imam pravo. Kao i ti.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 17:38   #33
Moj je stav da su to sve pizdarije.
__________________
We are the Borg. Lower your shields and power down your weapons. Resistance is futile. You will be assimilated.
Anika2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 18:39   #34
Quote:
Anika2 kaže:
Moj je stav da su to sve pizdarije.
Yey! Imaš stav! To! I još- pizdarije! Bravo!

Istina, raspravljati o Crowleyevim sexonarko sklonostima je uzaludno.

Go to a library; get a book; than stay home and read it!
Read it again!
And again!

Endure till the end!

There is no God where I AM; there is no God but Man.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 20:10   #35
Where I AM, there is no man, EITHER !

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 20:37   #36
Now, is there any or is there none ?
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 23:47   #37
Talking

Quote:
Pagala Baba kaže:
Yey! Imaš stav! To! I još- pizdarije! Bravo!

Istina, raspravljati o Crowleyevim sexonarko sklonostima je uzaludno.

Go to a library; get a book; than stay home and read it!
Read it again!
And again!

Endure till the end!

There is no God where I AM; there is no God but Man.
ovo ti je najsotonskija izjava dosad. definicija BElićiAL-a
rekao si; "nema vrha piramide, ima samo dno!"
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 23:55   #38
there is no god and man je bolje! to je čisto gnostičko-luciferska izjava!
zajedno sa: There is no God where I AM;
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 08:22   #39
Quote:
mrQ kaže:
there is no god and man je bolje! to je čisto gnostičko-luciferska izjava!
zajedno sa: There is no God where I AM;
jebale te izjave i njihove klasifikakice-praksa,praksa,praksa!
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 08:28   #40
Oda Crowleyovom geniju

Da odam počast majstoru- evo kako sve vaš um percipira :

1. There is

2. There is no

3.There is no God

4.There is no God but God

5.There is no God but Man

6.There is no God nor Man

7.There is no Man but God

Pitanje za majstore i učenike:

Koju bi, ako ikoju; ili sve; postavke zaokružio Majstor Therion?
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.