Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2014., 10:25   #541
Vidjela sam reklamu za ovo čudo na tv-u i na pamet mi pada samo jedna stvar: kako to da roditelji slijepo vjeruju da ovakvo vozilo "potiče motorički razvoj kod djece", a u principu zahtijeva slične pokrete stopala kao i hodalica (prvo prsti pa tek onda eventualno peta)? A vidim koliko je hodalica, s razlogom, na ovom pdf-u omražena i ozloglašena. Zašto bi itko dijete koje je prohodalo (i to prohodalo relativno nedavno) stavljao na vozilo u kojem koristi pokrete karakteristične za nehodače i primate? Priča o ravnoteži mi ne drži vodu jer se održavanje ravnoteže može vježbati i drugačije, učenjem vožnje pravog bicikla i sl.

Ako mi je itko voljan objasniti neke skrivene prednosti kojih nisam svjesna, čitam otvorena uma.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:50   #542
pa ne stavljas na to dijete koje je tek prohodalo, to je za djecu tek od 2.5-3 godine na dalje
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:17   #543
Moj vozi bicikl bez pedala od 23mj. Prohodao je 10mj prije toga prije toga . Prvo je hodao sa njim (punim stopalom), pa se počeo brže voziti odguravajući se nogama, sad već jako brzo vozi a ravnotežu je savladao odlično, npr. kraće ravne dionice ili čak blagi zavoj savladava sa nogama odignutim od poda. Nema šanse da bi to sada mogao sa pedalama.

U hodalici su potkoljenice još neaktivne jer dijete ne hoda a kotači hodalice mu daju ubrzanje bez kontrole. Ovdje to nije slučaj jer dijete već dugo hoda. Ne znam zapravo tko bi friškog hodača na to stavio jer to jednostavno nije izvedivo, tko je imao malo dijete zna kako to izgleda, dijete nije za to sposobno. Mora moći dignuti nogu preko šipke, držati ruke na volanu i pokretati sebe i bicikl. Mora prvo uravnotežiti sebe .
Ovaj bicikl moj malac potpuno kontrolira - brzinu, smjer, kočenje.

To je moje iskustvo.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:04   #544
Kad sam napisala relativno nedavno prohodalo, mislila sam na dvogodišnjake jer meni je to kratko vrijeme, osobito ako uzem u obzir interindividualne razlike i prosjek kad djeca prohodaju.

Sve u svemu, hvala na iskustvu i pojašnjenju, uzet ću to u obzir, iako sam još uvijek sumnjičava. Bilo bi lijepo da se neki ortoped javi, ako ima takvog ovdje i voljan je sudjelovati u raspravi.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 07:06   #545
Dvogodisnjaci trce, skacu itd. Nemaju problema da mijesaju obrasce voznje bicikla s hodanjem/trcanjem. A u hodalice se stavljaju bebe od osam-devet mjeseci koje jedva da sjediti znaju.

Moj voli taj biciklic jer onda juri za starijom. Za pedaliranje ima triciklic koji je isto svladao i zna ga voziti. Sad cekam iducu godinu da vidimo da li ce s 3,5 svladati kombinaciju te dvije vjestine i prijeci na bicikl s pedalama (bez pomocnih naravno) ili ce jos jednu godinu biti na guralici...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:00   #546
http://www.bubamara.in/igracke/sport...08058664023400


jel tko imao ovakav? Tražim poklon za 2. rođendan, web je pun svega i svačega, izgledom i cjenovno, kaj gledam, sjedalo, volan, visina?! Help
__________________
T i F
mali_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:30   #547
mi smo za vikend kupili malcu malo uranjeni poklon za 2.rođendan.
nakon pregledavanja 5 modela, uzeli smo Hudoru Ratz Fratz 4.0
taj bicikl nam se učinio najkvalitetnijim, kotači nekako mekšim od drugih
i uzeli smo ga jer nam je sin viši od prosjeka, a taj bicikl ide od 37 cm visine sjedala pa do 46
sad mali ima 34 cm u raskoraku, no makli smo jedan manji plastični dio pa je sjedalo ipak taman i sad
plus mi je i kočnica

zasad ga samo gura sa strane, no vjerujem da će se brzo ohrabriti
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:29   #548
Quote:
mali_vrh kaže: Pogledaj post
http://www.bubamara.in/igracke/sport...08058664023400


jel tko imao ovakav? Tražim poklon za 2. rođendan, web je pun svega i svačega, izgledom i cjenovno, kaj gledam, sjedalo, volan, visina?! Help
Dobra ideja je bicikl bez pedala! Dijete od 2 godine bez problema moze vladati sa njim.
Mi imamo jedno takvo i prezadovoljni smo: www.biciklbezpedala.hr
Lijepo je na oko, lagano a čvrsto i stabilno. Uzeli smo uz njega i kacigu te boje..naljepnicu sa imenom..zvono, bolje reći, svu dodatnu opremu.
Idealan poklon za rodjoš!

Nadam se da sam uspjela da ti pomognem!
JUDITA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:31   #549
Moj je sad na velikom Pukyju toliko spretan i brz da bez problema idemo svi troje svak sa svojim biciklama, po makadamu, sumi i svuda Sa cetiri godine ce biti zrel za pravu biciklu, necemo mu uopce kupovati onu s pomocnim kotacima
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:36   #550
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
mi smo za vikend kupili malcu malo uranjeni poklon za 2.rođendan.
nakon pregledavanja 5 modela, uzeli smo Hudoru Ratz Fratz 4.0

kakve gume ima taj Hudoru model? Mi smo jučer uživo vidjeli ovaj Chicco model za koja sam ja zapela iskreno žali bože tih para, gume plastične i to ona očajna jeftina plastika, vilice isto od malo tvrđe plastike

dal svi ti rideabike imaju plastične vilice na kotačima?
__________________
T i F
mali_vrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:58   #551
Moj sin vozi firstbike i obozava ga
Gume nisu plasticne vec prave na napuhavanje i po svuda ide s njim.
Brz ko munja, brzi od neke vece djece sa obicnim biciklima.
Za mene najbolje ulozeni novci do sada.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:48   #552
mi imamo specialized, first bike, naslijedili od prijatelja.... fenomenalna stvar, ide po makadamima, travi, brdima, svakako..... i uvijek punim stopalom.. nizbrdicama se spusta podignutih nogu, savrseno upravlja i koci..

moramo ga jos nauciti pedalati (nemamo tricikl) pa da iskombiniramo te dvije vjestine

btw, malcu je sada 2 godine i 5 mjeseci
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:34   #553
Mi smo naslijedili ovakav Kettler i muž je malom prvo montirao pomoćne kotačiće na njega jer se on već s 1,5 g. počeo verati po njemu, ali mu je bio malo previsok.
Onda smo prije par mjeseci skužili da pomoćni stoje "u zraku" i maknuli ih tako da malac već par mjeseci juri na tom čudu i nezaustavljiv je
Sad je 2 g i 3 mjeseca i fora mi je gledati ga kako napreduje: prvo je gurao taj bic, onda se krenuo odguravati, sad već i noge diže u zrak u vožnji, ma milina

Definitivno uz trokolicu i romobil, najkorisnija igračka :klap:

Inače moram napomenuti da je od rođenja bio motorički "lijen", ali ova pomagala su ga katapultirala
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 19:56   #554
Treba mi preporuka za curicu od 25 mjeseci za bicikl bez pedala. Ona je, inače, dosta visoka za svoj uzrast (oko 98-99 cm) pa se bojimo da ne uzmemo neki koji bi joj bio mali, a kupili bi preko interneta (živimo u manjem mjestu pa nemamo baš priliku uživo vidjeti modele). Svaka preporuka je dobrodošla.
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:17   #555
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka za curicu od 25 mjeseci za bicikl bez pedala. Ona je, inače, dosta visoka za svoj uzrast (oko 98-99 cm) pa se bojimo da ne uzmemo neki koji bi joj bio mali, a kupili bi preko interneta (živimo u manjem mjestu pa nemamo baš priliku uživo vidjeti modele). Svaka preporuka je dobrodošla.
Moja preporuka je definitivno firstbike

http://kakadu.si/poganjalci-2-rd/117...bike-rdec.html

Moj sin ga je dobio za drugi rođendan i obožava ga
Gume su prave,a ne plastične ili od pjene,ide po svim terenima.
A webshop me iznenadio sa brzinom dostave
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:31   #556
http://www.sportsdirect.com/cosmic-r...lcode=93415608 dečki

http://www.sportsdirect.com/cosmic-p...lcode=93415706 curke

Imaju dobre preporuke samo što je sd digao pt.
dadls81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 07:45   #557
mi jučer na poklon dobili ovaj

http://www.buba-mara.eu/igracke/spor...13830057733913

piše da je tek od 3 godine, ali ja se baš radujem. možda i zato jer nikad nisam niti jedno dijete vidjela da ga vozi. to čudo sam vidjela jedino na tv-u do sada.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 11:54   #558
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
mi jučer na poklon dobili ovaj

http://www.buba-mara.eu/igracke/spor...13830057733913

piše da je tek od 3 godine, ali ja se baš radujem. možda i zato jer nikad nisam niti jedno dijete vidjela da ga vozi. to čudo sam vidjela jedino na tv-u do sada.
Pozdrav svima, bas je fora ovaj biciklic i mi smo u fazi kupnje...jel ima netko ovu Bubamara club karticu da posudi, nismo clanovi a prilicno je hitno.
__________________
podržimo UDRUGU FRANAK!
nansale is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 13:11   #559
pa tamo ti odmah naprave karticu kod kupovine, ne moraš ništa čekati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 14:14   #560
Da, to nam je jasno da ju dobijes u trgovini ali nismo iz zg a uzimali bi preko webshopa a uz karticu je 100 kn jeftiniji.
Ako salju na adresu ceka se cca 7dana.
__________________
podržimo UDRUGU FRANAK!
nansale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.