Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 00:52   #1
Arboretumi RH

kolko ja znam, 2 su u HR! Trsteno kod Dubrovnika koji je izgorio pred par godina i Opeka kod Varaždina koji je u lošem stanju!

jel postoji još koji?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 01:24   #2
Tri su,Opeka,Trsteno i Lisicine tj Lisičine.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:38   #3
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Tri su,Opeka,Trsteno i Lisicine tj Lisičine.
gdje je to?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:01   #4
Nalazi se u selu Lisičine, općina Voćin, usred planine Papuka.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:21   #5
iskreno nikad čul.u kakvom je stanju?

žalosno je da su oni iz DU i VŽ u katastrofalnom stanju i da nikog iz države nije briga!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:08   #6
lisičine su arboretum koji je jos za vrijeme jugoslavije bio veliki pojam. u domovinskom ratu je ostecen (cijelo selo je sada prazno, ima neke obnove na kucama i crkvi i postavljena je ulicna rasvjeta, no ne znam dal je u funkciji), no koliko sam ja informiran radi se na obnovi. mislim da je prosle godine zapoceto sa determinacijom. pored toga, odrzava se kosnjom, a dalje kak ce bit - ne znam. ja se toplo nadam da ce se otvoriti za javnost u skoroj buducnosti.
ako zelis posjetit, mozes jer nema nikog. ne znam koliko je zakonito preskakat ogradu, ali.... necu govorit u svoje ime
imam nesto fotografija, mogu stavit ako zelis, al nisu nist posebno. al imam jedan skenirani prirucnik za arboretum lisicine u PDF-u pa ga mogu stavit ako trebas (iz 1984.).

ak zelis doci to lisicina: dodjes u grad Slatinu, pa nekih 1,5km zapadno od centra glavnom cestom imas skretanje za naselje 'Radosavci'. Tom cestom samo ravno, ima nekih 15km. Prvo dodje rasadnik Lisicine sa jezerom, a jos par km dalje je arboretum. Postoje nekih putokazi tamo, nije problem za doci.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:09   #7
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
žalosno je da su oni iz DU i VŽ u katastrofalnom stanju i da nikog iz države nije briga!
ili ih nije briga ili se nema novca

ili kadra

Zadnje uređivanje 18Delta : 09.02.2009. at 15:11. Reason: ili
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:22   #8
Stavi sve što imaš...Mene isto zanima.Ovaj da li ima u tim Lisičinama kakvih parkovnih gfrađevina kao nšpr paviljona, vrtlarskih kućica,fontana...
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:30   #9
ok, hocu, sljedeci tjedan. zao mi je, al trenutno nisam kuci, a sve mi je tamo na kompu. stavit cu u pon. pa eto, ako budete jos zainteresirani, moci cete skinut.

sto se građevina tice, ima jedna i to neka sto izgleda poput kontrolnog tornja na pistama. dok nije bila demolirana, navodno je ondje na vrhu bio neki "kafic" i onda si tamo mogao nesto pijuckat i usput imao pogled na cijeli arb. koliko je to istina, pojma nemam...
u rasadniku isto tako, ima samo jedna gradjevina i to neka kao kuca.
mozd je ranije bilo vise...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 16:23   #10
Treba upozoriti potencijalne putnike za tamo, na mogućnost mina.Papuk je nažalost dosta minski opasno područje.
Ako su Lisičine iznimka, neka me netko ispravi.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:51   #11
nema mina u arboretumu, za okolo ne znam...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 19:01   #12
Pa ovo je glupo uopće nama nikakvih konkretnih informacija o arboretumuLisičina na netu.Ma užas.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:10   #13
pa da, tak je to... da nije bilo rata mozda bi se nest i napravilo. tesko je ista staviti na net o arboretumu ako nemas izvor podataka.
ovako postoji samo taj prirucnik kojeg je, smatram, tesko za pronaci.
uz to, jedino da dođes osobno u arboretum, zapišeš neka zapažanja, napravis nesto fotki i onda to stavis na net.

kad stavim prirucnik ovdje, moze onda netko od vas to lijepo isfiltrirat i stavit na wikipediu
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:55   #14
Bude urađeno,kada dođe materijal.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:34   #15
evo kako sam rekao:
http://rapidshare.com/files/19873006...9_ine.PDF.html

težak je 27mb
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:08   #16
i nesto fotki od prosle godine:


18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:31   #17
arboretum trsteno

Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
ili ih nije briga ili se nema novca

ili kadra
nemojte zaključivati o stanju arboretuma hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u trstenom ako ga niste sada vidjeli. u ovaj arboretum se nakon požara 2000 godine uložilo poprilično novaca što od države što od donacija što se jako dobro vidi ako ga se posjeti. renesansni perivoj s ljetnikovcem, kapelicom, vidikovcem, baroknom fontanom, akveduktom je u vrlo dobrom stanju. obnovljen je povijesni maslinik s uređenim suhozidovima, postavljena hidrantska mreža na cijeloj površini arboretuma, dosta se radi i na novim projektima, kako razvojnim tako i znanstvenim itd. trebalo bi dosta vremena da sve napišem o novostima.
moj savjet: dođite u trsteno, i promijeniti ćete mišljenje. ako budem imao prilike ubaciti ću par slika.
lijepi pozdrav!
let1904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:55   #18
Noćas je buknuo požar u dvorcu u sklopu viničkog arboretuma Opeka, nedaleko od Varaždina.

Policija sumnja da je nekoliko mladih organiziralo zabavu u jednoj od soba u napuštenom dvorcu. Vatra zapaljena na parketu usred sobe, proširila se, a grupa razbježala.

Vatrogasci su dojavu o požaru primili ujutro od lokalnih mještana. Soba je potpuno izgorjela i kat se srušio.

Dvorac, star više od 300 godina, bio je u vlasništvu nekoliko velikaških obitelji. Prije 30 godina ovdje je bila jedna od najraskošnijih rezidencija. Zbog nebrige, raskošno zdanje godinama propada i nemilosrdno se uništava.
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:56   #19
šteta, tako divan arboretum i nikog nije briga!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:14   #20
Isto kao i Trenkov dvorac, na putu od Požege prema Velikoj. Prije par godina sam bila tamo, prazan je + "obrađen" vandalizmom i primitivizmom. Kriplovi
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.