Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 22:41   #21
Tribina Razotkrivanje u foajeu zagrebačkog kina Europa

Ovo izgleda obećavajuće:

Od idućeg tjedna u foajeu zagrebačkog kina Europa dva puta na mjesec održavat će se tribina Razotkrivanje koju je pokrenula izdavačka kuća Fraktura, a razgovor s poznatim piscima vodit će filozof i pisac Srećko Horvat. Najzanimljiviji momenti bit će prikazivani na tportalu, partneru ovog projekta.

http://www.tportal.hr/kultura/knjize...a-Horvata.html
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:10   #22
Filozofski talk show. Ha dobro, vidjet cemo, moze ispasti dobro, a moze ispasti nakaradno. Samo se nadam da nece sve ispasti na razini "mi smo filozofi i mi vodimo kul hermeticne razgovore".
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 10:58   #23
A 'oće bit' alkohola tamo? I onijeh grickal'ca?
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:50   #24
u nedjelju rasprodaja knjiga u Algoritmu po 1 kunu, više info na stranicama algoritma
__________________
nema nita :P
mermaid_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:37   #25
ja ne mogu shvatiti kako da dođem do kupona!!???

http://www.algoritam.hr/?m=0&p=vijes...prikaz&id=2029
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:47   #26
KONKURS ZA IV MEĐUNARODNI FESTIVAL DJEČIJE POEZIJE

KultArt

raspisuje:
K O N K U R S
ZA
IV MEĐUNARODNI FESTIVAL DJEČIJE POEZIJE





Festival dječije poezije održaće se u okviru velike kulturne manifestacije „DJEČIJE CARSTVO TAMARIS 2010“ u Banjaluci u aprilu 2010. godine.
Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom predsjednika RS.
I ove godine Festival će okupiti eminentna imena iz svijeta poezije za djecu i omogućiti mladim pjesnicima da na istoj sceni predstave svoje radove.

Konkurs je otvoren za učenike osnovnih škola iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Hrvatske. Makedonije i Slovenije

Učesnici će biti bodovani u dvije kategorije:
I kategorija – učenici od 1-5. razreda (za devetogodišnje OŠ) i od 1-4. razreda (za osmogodišnje OŠ);
II kategorija – učenici od 6-9. razreda (za devetogodišnje OŠ) i od 5-8. razreda (za osmogodišnje OŠ);

Napomena: učenici iz Makedonije i Slovenije mogu slati radove na maternjem jeziku.

Stručni žiri će odabrati po 15 najboljih u obe kategorije.
30 finalista će se u Banjaluci takmičiti za glavne nagrade.
Najbolji radovi biće štampani u Zborniku festivala.

Tema je slobodna, a broj radova koje jedan autor može poslati nije ograničen. Pjesme trebaju biti otkucane fontom Times New Roman.

Poželjno je radove slati na e-mail adresu:
[email protected]

Ukoliko se radovi šalju poštom slati ih na adresu

„KULTART“
Festival dječije poezije – za konkurs
(Slobodanu Stošiću)

Slobodana Jovanovića 5
78 000 BANЈA LUKA
Republika Srpska – BiH

Uz radove poslati i prijavu koja treba da sadrži: ime i prezime autora, datum rođenja, razred i podatke škole koju autor pohađa (adresa, e-mail adresa, telefon)
Konkurs je otvoren do 01.03.2010. године.

www.djecijecarstvo.org
KultArt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 16:33   #27
Vjerojatno će te knjige po kunu biti neatraktivni naslovi koji im godinama zauzimaju mjesto na policama i u skladištu, odnosno naslovi kojih se nisu mogli riješiti u aktualnoj akciji 2 za 1 (a tu je izbor bio stvarno raočaravajuć).
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:15   #28
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će te knjige po kunu biti neatraktivni naslovi koji im godinama zauzimaju mjesto na policama i u skladištu, odnosno naslovi kojih se nisu mogli riješiti u aktualnoj akciji 2 za 1 (a tu je izbor bio stvarno raočaravajuć).
popis naslova
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:28   #29
mene samo zanima kako do kupona jer mi baš trebaju neki naslovi?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:35   #30
Quote:
Anavi=) kaže: Pogledaj post
mene samo zanima kako do kupona jer mi baš trebaju neki naslovi?
izlazi u jutarnjem... ali navodno ce se moci kupiti knjige i bez kupona
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 18:09   #31
malo kasno reagiram, ali kupon se mogao isprintati s njihove stranice c/b ili u boji.. i ako je netko bio danas bila je neopisiva gužva, ali ja sam se ipak vratila doma s 20 knjiga
__________________
nema nita :P
mermaid_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:54   #32
Čisto informativno da znam za ubuduće; koliko ranije si došla?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 09:50   #33
sat i pol prije otvorenja, znaći pola 9 i ušla unutra u 10 i 15
__________________
nema nita :P
mermaid_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 08:03   #34
Svi ste pozvani!

Roman Koprena trebao bi sljedeci tjedan biti u knjizarama.
Promocija romana bit ce 15.5., subota, u Profilu u Bogovicevoj, u 13 sati.
Mozete ocekivati Ljupku Gojic koja bi trebala reci par rijeci, a tekst ce citati glumci Mirna Medakovic i Robert Kurbasa.

Vise o romanu mozete procitati ovdje (kratak sadrzaj je u tabu info):
Koprena

Svi ste pozvani i nadam se da se vidimo!
NovaFora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 10:09   #35
podsjetnik

Bilo bi lijepo da se vidimo!

NovaFora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:10   #36
svima zainteresiranima javljam kak je kod Gramata u Radničkoj (čudna lokacija al kaj ćeš) RASPRODAJA knjiga!
šator je prije ulaza na lijevoj strani na parkingu i na njem piše Mozaik knjiga, ali ima i nešto od drugih izdavača. cijene su u najmanju ruku super... romani od 20-ak kn, encikopedije koje su u knjižarama po 700 kn tam su 200 kn... odvedite mamu po vazu u gramat, a vi uživajte u izboru.
plavojka_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:26   #37
imam pitanje..u biti vise njih malo je banalno al proguglala sam i nisam nasla nis konkretno ( neki pisani zakon ili nesto) . zanima me kod pisanja knjige / ili bilo kakve novinske ili knjizevne objave smiju li se i u kojoj mjeri korisiti imena poznatih osoba ili brendova ? ( npr. Armani, Versace, Cosmoploitan, Angelina Jolie?) zanima me smije li se to spominjati npr. "savrsen Armanijev ruz broj 252".... odnosno, to nisu placeni oglasi vec moje osobno misljenje ili stav. ( koj moze biti pozitivan ili negativa, no ne s namjerov vrijedanja vec kao osobna kritika) takodjer me zanima ukoliko neke informacije pronalazim na internetu kako njih citirati? ili jednostavno napisati ulomak, ukomponirati podatke,pa na kraju navesti kao kazalo izvora str. npr. 256 st -Cosmoplitan rujansko izdanje 2008 ?
__________________
__________________
www.modaimakeup.com
tiincheee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:19   #38
Roman „Kaja, Beograd i dobri Amerikanac“ autorice Mirjane Đurđević proglašen je najboljim u 2009.godini na govornim područjima Srbije, Hrvatske, BiH i Crne Gore na 10.Međunarodnim književnim susretima Cum grano salis u Tuzli.
vladex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:54   #39
nove frakturine knjige http://fraktura.hr/knjige.aspx

Na Bundeku do 26.09. traje Sajam dobre knjige. Popusti 20-80%, svi veci nakladnici. Donirate li svoje stare knjige za OS Dječje Selo Hrvatska očekuju vas i nagrade.

I Razotkrivanje ponovno počinje 28.09., prva tribina je sa Brankom Primorac.
panta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 09:33   #40
Novi naslov na Besplatnim elektroničkim knjigama

Upravo sam pročitala najnoviju knjigu objavljenu na www.elektronickeknjige.com. Pisac je neki Kostjuk, nikad čula, ali knjiga mu je luda. Ali stvarno luda! Zove se "Zanos eksplicitna uma". E sad, ne znam je li to visoka književnost, ali je svakako vrlo osvježavajuće djelo u hrvatskoj književnosti. Toplo ju preporučam. Ja ju idem još jednom pročitati jer prvi put nisam sve pohvatala. Ako pročitate, shvatit ćete zašto.

Pozz!
klonirano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.