Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 13:52   #141
Kefir je dobar probiotik, i sigurno neće ti naškoditi da ga piješ bez ikakvih pravila. Jedino bi te posavjetovala oprez s kefirom ako rcimo, imaš giht ili neku sličnu boleštinu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:08   #142
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kefir je dobar probiotik, i sigurno neće ti naškoditi da ga piješ bez ikakvih pravila. Jedino bi te posavjetovala oprez s kefirom ako rcimo, imaš giht ili neku sličnu boleštinu.
Ali ne kuzim to oko kefira kada ga mozes kupiti u ducanu i svaki dan piti....pa nije da nekom smeta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:23   #143
Ma normalno da možeš kupiti u dučanu, to je hrana, druga stvar da hrana može biti za nekog lijek, a za nekog otrov, i šečer možeš slobodno kupiti u dućanu, i nitko ti ne brani pojesti cijelu kilu ako možeš, ali što ako je netko dijabetičar?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 16:50   #144
da li se kefir zrncaili te kefir gljivice mogu staviti u zamrzivač?
šta se desi sa njima kad se smrznu?
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 17:49   #145
ako tko ima viška kefirnih gljivica

Molim dobru dušu da mi pokloni malo kefirnih gljiva, zauzvrat dajem čajnu gljivu "kombucha"
hvala...



Tomislav
tommycro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:59   #146
Odakle ste?
javite se na pp
luna_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:53   #147
Pozdrav svima,

svako jutro jedem doručak s kefirom, ali onim kupovnim :-(
Sada kada vidim da ima i prava stvar volio bi to probati.

Ima li tko(Zagreb) par gljiva za udijelit ?
:-)

Tnx!
includell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:39   #148
Nisu samo gljivice bitne. Ako kefir radite kod kuće, važno je i koje mlijeko koristite. Ovo kupovno je bijela voda s nešto masti, drugim riječima...gotovo nezdravo. Trebalo bi kefir raditi sa domaćim mlijekom.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 23:29   #149
Hmm ok, ima li tko i susjeda mljekara ?
Budem potražio domaće mlijeko, valjda prodaje neka provjerena kumica na placu..

Ali za početak mi trebaju gljive ;-)

LP
includell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 18:57   #150
ja imam za pokloniti gljivu tibetansku zg črnomerec ili po dogovoru
frida2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 11:28   #151
Bio bih zahvalan za nešto kefirnih mliječnih zrnaca poslanih pouzećem hp ekspresom ili sl.
Nuštar kod Vinkovaca.
Zauzvrat šaljem kefirna zrnca za vodenu kulturu.
Podatci na pp.
Unaprijed hvala.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:40   #152
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nisu samo gljivice bitne. Ako kefir radite kod kuće, važno je i koje mlijeko koristite. Ovo kupovno je bijela voda s nešto masti, drugim riječima...gotovo nezdravo. Trebalo bi kefir raditi sa domaćim mlijekom.
jedno malo iskustvo,
dugo smo radili kefir i sve je bilo super,dao sam malo svom frendu i sve je bilo ok dok ga nije počeo raditi s domaćim mlijekom,
vrlo brzo su se stvorili odvratni crvi koji su očito došli iz mlijeka,zato oprez
pozdrav
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 13:51   #153
Quote:
spiderfrommars kaže: Pogledaj post
jedno malo iskustvo,
dugo smo radili kefir i sve je bilo super,dao sam malo svom frendu i sve je bilo ok dok ga nije počeo raditi s domaćim mlijekom,
vrlo brzo su se stvorili odvratni crvi koji su očito došli iz mlijeka,zato oprez
pozdrav


Skoro godinu dana radim kefir s domaćim mlijekom i nikad nisam imala takvih iskustava... Mlijeko najprije prokuham, ohladim i takvo (ili sobna temperatura ili iz frižidera) stavim gljivama. Kefir mi je gust i kiseo ovisno o temperaturi prostorije u kojoj ga držim i vremenu koliko se gljivice "toćaju" u mlijeku... Nekoliko puta sam ga probala napraviti s kupljenim mlijekom - a isto je bilo kad sam stavila sirovo odmaće mlijeko...
Davorka West is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 21:10   #154
Quote:
Davorka West kaže: Pogledaj post
Skoro godinu dana radim kefir s domaćim mlijekom i nikad nisam imala takvih iskustava... Mlijeko najprije prokuham, ohladim i takvo (ili sobna temperatura ili iz frižidera) stavim gljivama. Kefir mi je gust i kiseo ovisno o temperaturi prostorije u kojoj ga držim i vremenu koliko se gljivice "toćaju" u mlijeku... Nekoliko puta sam ga probala napraviti s kupljenim mlijekom - a isto je bilo kad sam stavila sirovo odmaće mlijeko...
drago mi je da si imala sreće s domaćim mlijekom,pogotovo sirovim, ali to nije valjani argument.
neki naši ministri i još viši dužnosnici su svašta radili 7 godina i ništa im se nije dogodilo,ali osmu su godinu došli po njih.

malo opreza nije na odmet,
pozz.
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:57   #155
Quote:
spiderfrommars kaže: Pogledaj post
drago mi je da si imala sreće s domaćim mlijekom,pogotovo sirovim,
Ne, ne - krivo shvaćeno... Kad sam kefir radila sa sirovm mlijekom, bio je sve samo ne ukusan i dobar (kao ni s mlijekom iz tetrapaka). Naravno, moguće je da sam naviknuta na kefir napravljen od domaćeg mlijeka, pa mi ništa drugo ne odgovara, ali, eto, tako je to kod mene...
Davorka West is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 11:21   #156
Lijepi pozdrav svima! Trebala bih par zrna kefira zbog bolesti ali nema ih u mojoj okolici pa ako neka dobra duša ima bila bih zahvalna. Ja sam iz Varaždina. Našla sam gdje se prodaju ali trenutno mi to nije moguća opcija. Hvala unaprijed i svako dobro svima
barbara17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 21:53   #157
I ja bih udomio nekoliko zrna. Živim u Rijeci pa ako ima netko u blizini, bilježim se.
mecctro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:10   #158
bok svima....

i ja trazim kefirna zrnca....

lokacija: Sesvete - Zagreb


hvala
mmic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 17:42   #159
i ja ako netko a da je iz Rijeke ima bio bih zahvalan.
marinho25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 16:03   #160
Evo ja sam iz Šibenika i ako ima netko u blizini tko bi udjelio malo gljivica bila bih zahvalna.
shiva 99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.