Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 19:22   #281
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
... Na divergencije bi gledao kao na indikator moguce promjene trenda? To mislis? To isto gledam ...
Vjeruj mi na riječ, jučer sam ušao u trejd na temelju ove divergencije.
Izgledala je moćno, pokrila je veliki vremenski period, zaljubio sam se .
Jednostavno nisam mogao odoliti. Kada je probilo fibo na 38% bio sam siguran da je 50% moje i božje !
Bio sam toliko siguran da sam SL ručno podigao na 1,36800 !
I vidi vraga, trzne se malo prema dole i poklopi me !
Čak sam bio uvjeren da mi je SL=20 previše u ovoj poziciji.

Može biti ptanja zašto sam uzeo RSI=9, zato jer daje raniji signal a sam RSI je bio ispod 20 !!
Ovdje nije bilo (prevelikog) rizika jer je ovdje jaka podrška ili potvrda -> skrivena bikovska divergencija.
Meni se ovakve situacije dešavaju malo rijeđe, poslije 17,00h (tek tada mogu krenuti) događanja su malo sporija i mirnija pa sam tim više zadovoljniji ! Zadovoljniji, jer mi je ovaj sistem ulazaka u trejd nije primaran, kad se ukaže prilika.
-----

Zadnje uređivanje bigbozo : 12.02.2010. at 19:28.
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:21   #282
Quote:
bigbozo kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi na riječ, jučer sam ušao u trejd na temelju ove divergencije.
Izgledala je moćno, pokrila je veliki vremenski period, zaljubio sam se .
Jednostavno nisam mogao odoliti. Kada je probilo fibo na 38% bio sam siguran da je 50% moje i božje !
Bio sam toliko siguran da sam SL ručno podigao na 1,36800 !
I vidi vraga, trzne se malo prema dole i poklopi me !
Čak sam bio uvjeren da mi je SL=20 previše u ovoj poziciji.
I dee je ušao na taj odbijanac samo niže, negdje oko 1,3630, što mu je dalo prednost momenta. Čini mi se da je stop podigao malo ispod S1 (1,3678) i tvoga stopa. Pretpostavka ako probije 38,2% ide na 50% je korektna i na kraju je malo nedostajalo. Ali s druge strane to je 'zlatna zona' pull backa gdje se očekuje (često brza i jaka) promjena prema glavnom trendu. Usporeni rast i/ili pokoji nesigurni trzaj su česti. Osim toga bio je London close. Baš šteta, odlično si prepoznao divergenciju i strpljivo koristio fibo, ali trejd na pull back zna biti opak. Moglo je biti i gore
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 09:19   #283
Naš čovjek pobijedio u natjecanju forex robota - http://www.forex-robot-world-cup.com/
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 12:46   #284
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Naš čovjek pobijedio u natjecanju forex robota - http://www.forex-robot-world-cup.com/
Svaka čast Dražene. Nagrada je pozamašna, ali siguran sam da je to sporedna motivacija.
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:05   #285
Veličanstveno, iskrene čestitke !



- video clip je maknut sa službene stranice, može se vidjeti ovdje.
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 22:18   #286
Danas je bila vrlo nervozna trgovina na EUR/USD.
U jednom trenu sam popušio, onda sam vratio jer sam ulovio fini rast na USD/JPY.
Zbilja je gadno, najbolje izbjegavati objave vjesti, cijena ide ko po lojtrici gor i dol ,postaneš pohlepan i popušiš.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:12   #287
Niko se nejavlja...
Izgledada ljudi puše kad brzo splasne početno ushićenje.
Jedan korak naprijed dva nazad izgleda.
Sve u svemu više izgubiš živaca i potrošiš vremena na buljenje u ekran nego šta vrijedi.
Forex se može shvatiti kao jedna vrsta zanimacije i treniranja mozga ali nikako kao izvor zarade. Jer obično na kraju popušite.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 23:50   #288
Da,da primjetih da nema ovih koji su poceli nedavno. Il nemaju vremena za forum jer trejdaju ili gube

Od trgovanja se moze zivjeti ,naravno ako znas kako.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 03:07   #289
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Da,da primjetih da nema ovih koji su poceli nedavno. Il nemaju vremena za forum jer trejdaju ili gube

Od trgovanja se moze zivjeti ,naravno ako znas kako.
Ja molim da mi se opravda izostanak jerbo popih 7 dana ban iz vedra neba a nisam, tako mi mlijeka u prahu, nista ruzno reko
Eto mi kad lutam po politici umjesto da se drzim gospodarstva

Sto se tice Forexa...
U ovih tjedan dana otvorih jos koji demo racun, probavam brokere...Trenutno se navikavam na Alpari i njihovih 5 decimala i mogu vam rec - za poludit mi je to.

A dobici i gubici...Neki dan mi bas fibo kaze: bravo, danas je bio odlican dan, naucio si sto i kako treba radit sa S/L.
Naime, stigao mi je Murphy - Tehnicka analiza financijskih trzista. I sad, naravno, vec sam na 150. strani i kako citam tako i trazim patterns na demo racunu. U jednom trenu sam bio siguran da ce se nesto odvit kako sam zamislio. Pocetni S/L koji po defaultu za sistem koji trgujem stavljam na 20 prvo sam povecao na 30 jer sam bio uvjeren da mu taman koji pip fali. Pa kad je cijena dosla blizu tome, jos malo pa jos malo...

Uglavnom, u nekih pola sata cini mi se, ostao sam kratak za cca $100

S druge strane, pored candlesticks, RSI i Bollingera koji su mi u pocetku davali neku ideju sto se dogadja polako se upoznajem i sa linijama trenda i volumenima. I mogu reci da sad vise pratim to.

Sve u svemu - bit ce ovo jedno vrlo, vrlo zanimljivo putovanje
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 10:07   #290
Ovo sa volumenima uvijek uzmi sa zrnom soli jer FX čudan svat po tom pitanju .
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 11:42   #291
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Da,da primjetih da nema ovih koji su poceli nedavno. Il nemaju vremena za forum jer trejdaju ili gube

Od trgovanja se moze zivjeti ,naravno ako znas kako.
Nadam se da nisi na mene mislio . A što ću kad jedino dee odgovara na moje postove, a on dobio ban(činu) u rangu kućnog pritvora.
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:51   #292
Ma nisam mislio na nikog osobno

Volume na MT4(CTRL-L) nije pravi volume, pravi volume(tzv Level 2) se moze vidjeti na nekim drugim platformama i posebno se placa. Tek toliko da se zna.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 14:06   #293
EURUSD - 1.15 do kraja godine.
forex is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.02.2010., 14:42   #294
Quote:
forex kaže: Pogledaj post
EURUSD - 1.15 do kraja godine.
Moze kakvo objasnjenje? Razlozi? Analiza?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:30   #295
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Niko se nejavlja...
Izgledada ljudi puše kad brzo splasne početno ushićenje.
Jedan korak naprijed dva nazad izgleda.
Sve u svemu više izgubiš živaca i potrošiš vremena na buljenje u ekran nego šta vrijedi.
Forex se može shvatiti kao jedna vrsta zanimacije i treniranja mozga ali nikako kao izvor zarade. Jer obično na kraju popušite.
Sjećam se da si bio iznenađen kako lako dobijaš bez ikakvog predznanja. Sad imaš malo bolju sliku. Slažem se da izgubiš živaca i potrošiš vremena a ja bih dodao i novaca. Al opet reći nakon par mjeseci bavljenja da se nemože zaraditi je isto pogrešno kao i ono prvo. Većina iskusnjaka će se složiti da je potrebno oko 2 god. da se savlada forex i trguje s konstantnim profitom. Naravno da je stvar subjektivna i nekom treba manje nekom više. Imam par pitanja: Pišeš li dnevnik u kojem pratiš rezultate, razloge ulaska i izlaska, emocije i sl.? Imaš li jasnu i jednostavnu strategiju? Koje parove trejdaš? U koje vrijeme? Imaš li jasan i realno ostvariv cilj?
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:39   #296
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
Sjećam se da si bio iznenađen kako lako dobijaš bez ikakvog predznanja. Sad imaš malo bolju sliku. Slažem se da izgubiš živaca i potrošiš vremena a ja bih dodao i novaca. Al opet reći nakon par mjeseci bavljenja da se nemože zaraditi je isto pogrešno kao i ono prvo. Većina iskusnjaka će se složiti da je potrebno oko 2 god. da se savlada forex i trguje s konstantnim profitom. Naravno da je stvar subjektivna i nekom treba manje nekom više. Imam par pitanja: Pišeš li dnevnik u kojem pratiš rezultate, razloge ulaska i izlaska, emocije i sl.? Imaš li jasnu i jednostavnu strategiju? Koje parove trejdaš? U koje vrijeme? Imaš li jasan i realno ostvariv cilj?
Voditi dnevnik je odličan savjet
Kakav ti vodiš, je li papirni ili digitalni, slika, tekst? Koliko ti koristi? Imaš nekakvu preporuku?

@ dee, pazi se moderatora gori su nego Cuko, forex zardi crveni
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:49   #297
Dapače, moderatori su vrlo pristojni i tolerantni
Ovaj je post dobio karton jer ga ne mogu okarakterizirati drugačije nego kao drukanje obzirom on na ovoj temi niti ne piše. Drukanje neću tolerirati, kao niti reklamu, jer su ovdje opasni - ionako se gube novci.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:54   #298
Dobro
Možda nas je čovjek samo htio zaintrigirati. Imam osjećaj da sprema analizu za postat. Ajde forex nemoj sad iznevjerit.
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 16:55   #299
Quote:
fibo kaže: Pogledaj post
Voditi dnevnik je odličan savjet
Kakav ti vodiš, je li papirni ili digitalni, slika, tekst? Koliko ti koristi? Imaš nekakvu preporuku?
Imam tablicu u wordu, s kolonama: vrijeme(vrijeme ulaza), ulaz(na osnovu čega sam ušao), izlaz(na osnovu čega sam izašao), pipova(koliko pipova sam ostvario ili izgubio), i komentari(gdje komentiram obično kad pogriješim). Na kraju dana i na kraju tjedna obično pišem nekakav rezime tog dana odnosno tjedna. Na taj način dobijam objektivnu sliku svog rada kroz dugi period.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 17:04   #300
Quote:
onliner kaže: Pogledaj post
Imam tablicu u wordu, s kolonama: vrijeme(vrijeme ulaza), ulaz(na osnovu čega sam ušao), izlaz(na osnovu čega sam izašao), pipova(koliko pipova sam ostvario ili izgubio), i komentari(gdje komentiram obično kad pogriješim). Na kraju dana i na kraju tjedna obično pišem nekakav rezime tog dana odnosno tjedna. Na taj način dobijam objektivnu sliku svog rada kroz dugi period.
Meni je lakše sa slikom. Skinem graf s MT4 i onda doradim pokoju liniju, označim razlog i nivo ulaza i izlaza i ubacim tekst. Zgodno za pregledavanje i brzo uočim slične situacije. Izgleda da sam više vizualan tip
fibo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.