Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 22:18   #21
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Aha,ocito imas nesto vise ako se vise puta obistini. Trebas to iskoristit,te nekome pomoci ako je moguce.
Snove svakakve ima svatko,to je nesto sto bas i nemozemo kontrolirati,ali makar i tamo se borimo,odnosno ne smijemo se predati.

Neznam kako bih to objasnio,jednostavno kao nekakav prikaz dobroga ili losega. Vidis negativnu energiju,osjetis,nemozes biti duze u nj prisutnosti.,cim se priblizis osjetis,a kada zapocne komunikacija to mi je samo onda potvrda,jer kada ta osoba prica;recimo nesto opcenito,osjecam isto tako kroz izgovorene rijeci prijevod kako ih on izgovara,ono kao da se dodatno izdaje cim progovori,onda def. nemoze sakriti.

p.s. ne zelim da netko misli da se zaje.. ili sl.,jer stvarno nebih trosio vrijeme na gluposti,niti mi se da. Eto
Ma pomazem da, kad mogu nekome i kazem dosta puta,samo ne zele svi slusati jer ljudi se moraju uciti na svojim greskama,takvi smo svi mi,ali kasnije se neki jave pa kazu bila si u pravu,od sada cu te poslusati.Ali ne ide to kad zelis nego kada dodje samo od sebe,ne kad pritiscem.
Ali to iscrpljuje,ja sam se uz to bavila i sa kartama,pa bi tako znala nekima gledati i to sve psihicki opterecuje i ljudi te koriste kako god mogu,iskoristavaju tvoju pomoc.

Aha, znaci kod tebe je to kao nekakav unutarnji osjecaj,naprimjer oko srca ili tipa kad ti se netko priblizi,promislis kako ta osoba ima losu energiju,nesto te odbija od nje?
A to sto si rekao svijetlo i tama,da li to bas vidis ili,u smislu neke aure oko glave ili na koji nacin ti se to pokazuje?

Ja ne vidim nista mada sam pokusavala da mi dodje neka slika,ali ne ide me,meni se samo javlja glas koji mi nesto kaze...i ako je nesto lose,onda me uhvati nekakva nelagoda.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:20   #22
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da postoje ljudi koje percipiras kao lose.

Ne znam da postoje ljudi koji su losi u potpunosti, ima onih koje je drustvo okarakteriziralo kao takve, ima psihopata i bolesnika koji su potpuno devijantni te ih se moze nazvati losima ali takvi ne hodaju ulicom u velikoj mjeri.

A od obicnih ljudi koje srecemo svakodnevno... nekome ce osoba biti losa, nekom drugom ce ista osoba biti andjeo, ovisi kakvo iskustvo s njom ima, ovisi o njegovom raspolozenju etc...

Tesko da postoji objektivan metar

A ovo da se netko pokaze onakvim kakvim ocekujemo...zove se u psihologiji fenomen ispunjenog prorocanstva ako se ne varam slobodno me ispravite, davno je to bilo...
Da,tesko se tu orijentirariti. No za mene,i mislim da bih svatko tako trebao razm. je losa osoba ona koji ti zeli zlo.,dakle ne ona poremecena koja ga cini,nego ona koja na mucki smisljeni nacin to radi.,a takvih je danas mnogo. Sve se smiju,a misle sasvim drugo.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:33   #23
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Ma pomazem da, kad mogu nekome i kazem dosta puta,samo ne zele svi slusati jer ljudi se moraju uciti na svojim greskama,takvi smo svi mi,ali kasnije se neki jave pa kazu bila si u pravu,od sada cu te poslusati.Ali ne ide to kad zelis nego kada dodje samo od sebe,ne kad pritiscem.
Ali to iscrpljuje,ja sam se uz to bavila i sa kartama,pa bi tako znala nekima gledati i to sve psihicki opterecuje i ljudi te koriste kako god mogu,iskoristavaju tvoju pomoc.

Aha, znaci kod tebe je to kao nekakav unutarnji osjecaj,naprimjer oko srca ili tipa kad ti se netko priblizi,promislis kako ta osoba ima losu energiju,nesto te odbija od nje?
A to sto si rekao svijetlo i tama,da li to bas vidis ili,u smislu neke aure oko glave ili na koji nacin ti se to pokazuje?

Ja ne vidim nista mada sam pokusavala da mi dodje neka slika,ali ne ide me,meni se samo javlja glas koji mi nesto kaze...i ako je nesto lose,onda me uhvati nekakva nelagoda.

Aha,kuzim te.Tko voli nek izvoli . Lijepo je da nekome mozes pomoci,no ja osobno ne vjerujem u karte i sl.,no znam da ima tu svasta. Ubija dobrog covjeka kada nekom pomaze a drugi te sustavno unistava.,svega ima.

Nemoram nista promisljati,dakle vidim to i osjetim bez komunikacije.
Vidim crno za lose,kao neka pozadina tamna,osjetis negativnu energiju,nesto sto odbija. Znaci svjesno bez razmisljanja. A ako netko pocne komunikaciju,onda samo se jos vise otkriva.,kuzis me?
A sto se tice dobroga,vidim svijetlost,vidim dobro,pozitivnu energiju,znaci moze biti u nj prisutnosti.,osjetim dali je nesto propatio u zivotu,nemoze mi sakriti.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:39   #24
Neki ne samo da osjete, već i vide, i to mehaničkim okom, svako djelo piše se u knjigu života ili smrti, knjiga je u drugoj stvarnosti, neznana onima koji žive samo po mesu, odraz zapisanoga titra oko duše, u različitim bojama, neki osjete već sada, neki vide već sada, a neki tek imaju za vidjeti...
Nadalje, ovo je ukratko sve, život je kratak, nema smisla da se prsite i ponosite, razmišljajte o tome češće, pa će vam se možda razotkriti.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:44   #25
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Aha,kuzim te.Tko voli nek izvoli . Lijepo je da nekome mozes pomoci,no ja osobno ne vjerujem u karte i sl.,no znam da ima tu svasta. Ubija dobrog covjeka kada nekom pomaze a drugi te sustavno unistava.,svega ima.

Nemoram nista promisljati,dakle vidim to i osjetim bez komunikacije.
Vidim crno za lose,kao neka pozadina tamna,osjetis negativnu energiju,nesto sto odbija. Znaci svjesno bez razmisljanja. A ako netko pocne komunikaciju,onda samo se jos vise otkriva.,kuzis me?
A sto se tice dobroga,vidim svijetlost,vidim dobro,pozitivnu energiju,znaci moze biti u nj prisutnosti.,osjetim dali je nesto propatio u zivotu,nemoze mi sakriti.
Otprilike shvacam kad kazes da osjetis tu energiju i za to se naravno ne treba razmisljat,tj upijas tudja stanja,njihove energije....
Ali ne razumijem kad kazes vidim tamnu pozadinu kako mislis,da li je iza osobe tama,oko nje,povise glave?
Ili ti nazivas to tamom,taj osjecaj a ne vidis ga okom?

Za komunikaciju kuzim,jer se ljudi otkrivaju svojim govorom,ne samo onim sto kazu vec time kako kazu,a najvise onim sto presute.
Pa i ovdje na forumu se moze iscitati iz tudjih postova tko je kakva osoba,koliko se trudi u komunikaciji,da li samo pise o sebi,koliki su mu postovi,koliko je zainteresiran za nesto...ili samo za svoje pa samo napise svoje i to je to.O cemu pise,kakvi su mu interesi,sto presucuje....itd...
Da li mu je vazno kako pise i sve te sitnice puno odaju o kakvoj se osobi radi,samo to treba znati prepoznati,a to je vise psihologija.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:51   #26
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Neki ne samo da osjete, već i vide, i to mehaničkim okom, svako djelo piše se u knjigu života ili smrti, knjiga je u drugoj stvarnosti, neznana onima koji žive samo po mesu, odraz zapisanoga titra oko duše, u različitim bojama, neki osjete već sada, neki vide već sada, a neki tek imaju za vidjeti...
Nadalje, ovo je ukratko sve, život je kratak, nema smisla da se prsite i ponosite, razmišljajte o tome češće, pa će vam se možda razotkriti.
Hm,zanimljivo.,no osobno mislim da dok smo tu na Zemlji,znaci u fizickom svijetu,da moramo zivjeti u skladu sa tim. Znaci covjek i priroda kao 1.
Pogani ne spadaju tu. Naravno da se ne treba prsiti sa tim,to je jadan nivo.

Na ovom svijetu trebalo bi zivjeti bez novca,politike,magije, i svega ostalo.
Jedino treba dopustati tehnologiju,i ljubav. Boze moj,tko jos danas zivi i sretan je od ljubavi i prirode??(zaboravimo na novac).,svima je prioritet materijalno bogatstvo,kuce,stanovi,auti,party i sl.
Mislim osobno da covjek moze dozivjeti srecu i potpuno ispunjenje samo u ljubavi i prirodi.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:56   #27
Pred nekoliko mjeseci počela sam obraćati pažnju na energiju ljudi, tako bih često osjetila kakvog je netko raspoloženja, ma koliko god se on trudio to sakriti, čak i ovako "preko žice", odlučila sam pročitati pokoju knjigu o intuiciji, i doista se sve više odlučujem oslanjati se na nju. No, to ne znači da vidim je li netko loš ili dobar, ali osjetim neke ljude poprilično.Teško mi je to i objasniti, ali mislim da znate o čemu pričam. Voljela bih razviti svoju intuiciju i empatiju.
U svakom slučaju, zanimljiva tema.
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:03   #28
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Pred nekoliko mjeseci počela sam obraćati pažnju na energiju ljudi, tako bih često osjetila kakvog je netko raspoloženja, ma koliko god se on trudio to sakriti, čak i ovako "preko žice", odlučila sam pročitati pokoju knjigu o intuiciji, i doista se sve više odlučujem oslanjati se na nju. No, to ne znači da vidim je li netko loš ili dobar, ali osjetim neke ljude poprilično.Teško mi je to i objasniti, ali mislim da znate o čemu pričam. Voljela bih razviti svoju intuiciju i empatiju.
U svakom slučaju, zanimljiva tema.
Mislim da ti je to vise do psihologije. Tesko je preko neta,gotovo nemoguce osjetiti nekoga kakav je u potpunosti.,jedino psiholgijom. A to je drugacije.
Covjek se pisanjem otkriva,samo ako je istina to sto pise,odnosno ako je to stvarno on.,time mozemo otkriti kakav je netko,ali u potpunosti 100% ne.,velik dio da.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:06   #29
E znate kaj.. ja sam tak iskreno sretan dok ovo čitam. Al stvarno.
Feels like home..
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:10   #30
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je to vise do psihologije. Tesko je preko neta,gotovo nemoguce osjetiti nekoga kakav je u potpunosti.,jedino psiholgijom. A to je drugacije.
Covjek se pisanjem otkriva,samo ako je istina to sto pise,odnosno ako je to stvarno on.,time mozemo otkriti kakav je netko,ali u potpunosti 100% ne.,velik dio da.
Uopće nije stvar u psihologiji, ja sam s tim ljudima pričala, dakle, bila u nekom odnosu. Nije da sam samo površno čitala što pišu. Znalo bi mi se dogoditi da nekoga "sretnem" i da odmah osjetim kakve je volje, i to mu kažem, on mi potvrdi. Eto, u biti, glupavo da pišem na ovoj temi, samo ću čitati.
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:19   #31
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je to vise do psihologije. Tesko je preko neta,gotovo nemoguce osjetiti nekoga kakav je u potpunosti.,jedino psiholgijom. A to je drugacije.
Covjek se pisanjem otkriva,samo ako je istina to sto pise,odnosno ako je to stvarno on.,time mozemo otkriti kakav je netko,ali u potpunosti 100% ne.,velik dio da.
Postoje i mirror neuroni ako želiš ići na fizički osjet. Postoje i različiti mirisi koje ljudsko tijelo ispušta i tvoji receptori u nosu>mozgu ga mogu osjetiti te prepoznati neke stvari, tipa raspoloženje osobe itd. Još se uz to mogu uplesti i druge stvari, ali evo, neću o tome jer ni sam ne znam što bih pisao o nečemu što nema obličje

To što se čovijek odvojio od sebe ne znači da nam je tijelo prestalo funkcionirati, samo znači da ga ne znamo slušati/koristiti.
Poput kompjuteraša koji ignorira pop-up prozorčeke pa se čudi kak mu komp ne funkcionira poslje
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:22   #32
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Uopće nije stvar u psihologiji, ja sam s tim ljudima pričala, dakle, bila u nekom odnosu. Nije da sam samo površno čitala što pišu. Znalo bi mi se dogoditi da nekoga "sretnem" i da odmah osjetim kakve je volje, i to mu kažem, on mi potvrdi. Eto, u biti, glupavo da pišem na ovoj temi, samo ću čitati.
Ako nekoga ne poznas,dakle evo ja tebe ne poznam,znaci jedino psihologijom pisanja ja mogu tebe razotkriti(ne 100%) i to samo ako pises istinu,odnosno ono sto bi ti u stvarnosti rekla. Naravno ako si majstor i ako dobro poznas psihologiju,i ako pozorno citas. Instinkt tu ne pomaze,niti bilo sto sl.,u to sam osobno 100% siguran. Slobodno ti pisi.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:24   #33
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
E znate kaj.. ja sam tak iskreno sretan dok ovo čitam. Al stvarno.
Feels like home..
Daj na prevedi.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:27   #34
Gdje je tu psihologija, ako ja nikoga ni ne pitam ništa, a vidim u kakvom je stanju?
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:27   #35
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Ako nekoga ne poznas,dakle evo ja tebe ne poznam,znaci jedino psihologijom pisanja ja mogu tebe razotkriti(ne 100%) i to samo ako pises istinu,odnosno ono sto bi ti u stvarnosti rekla. Naravno ako si majstor i ako dobro poznas psihologiju,i ako pozorno citas. Instinkt tu ne pomaze,niti bilo sto sl.,u to sam osobno 100% siguran. Slobodno ti pisi.
Sam ti budi osobno siguran, znanost ide dalje
A i ljudska spoznaja, svijest..

Hepi sam jer nemaš pojma kak je lijepo vidjeti promjene u ljudima, kak se razvijaju i rastu.

@lost2: napisal sam post gore malo di ti objašnjava da je to mix intuicije i instinkta najčešće. nema potrebe mistificirati. sve je to lijepo tu. mislim, kad pogledaš kolko toga ne znamo kaj nam priroda nudi i kaj nam je pred nosom, utopiš se u tome. još kad dodaš ono što je izvan direktne spoznaje.. ah ^^
ljepota
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:34   #36
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Gdje je tu psihologija, ako ja nikoga ni ne pitam ništa, a vidim u kakvom je stanju?
U kakvom stanju?,tko i gdje? Ako mislis na net i na postove koje citas a da ne komuni. sa osobom i pri tome vidis u kakvom je stanju,hm to je nemoguce osim psihologije.,i to ako ne brije lazi i gluposti. Ostalo je za mene nemoguce. Covjek vidi ono sto je moguce da vidi,dalje nemoze jer nema mogucnosti.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:34   #37
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post

@lost2: napisal sam post gore malo di ti objašnjava da je to mix intuicije i instinkta najčešće. nema potrebe mistificirati. sve je to lijepo tu. mislim, kad pogledaš kolko toga ne znamo kaj nam priroda nudi i kaj nam je pred nosom, utopiš se u tome. još kad dodaš ono što je izvan direktne spoznaje.. ah ^^
ljepota
Ne mistificiram, ali ne mogu ni reći da potpuno razumijem što mi se događa.


Quote:
U kakvom stanju?,tko i gdje? Ako mislis na net i na postove koje citas a da ne komuni. sa osobom i pri tome vidis u kakvom je stanju,hm to je nemoguce osim psihologije.,i to ako ne brije lazi i gluposti. Ostalo je za mene nemoguce. Covjek vidi ono sto je moguce da vidi,dalje nemoze jer nema mogucnosti.
Rekoh, ne čitajuć postove, ne pitajuć ništa, osoba s kojom sam prije npr. pričala, samo se pojavi, ja osjetim kakve je volje i to je to. Sapienti sat!
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:43   #38
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Ne mistificiram, ali ne mogu ni reći da potpuno razumijem što mi se događa.
Ma kažem generalno.
I ne trudi se objasniti. Ljudi imaju još puno toga za naučiti. Svatko od nas.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:49   #39
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ma kažem generalno.
I ne trudi se objasniti. Ljudi imaju još puno toga za naučiti. Svatko od nas.
Lost- to moze biti instinkt,ili jednostavno pogadjanje. Svaki put to nemozes znati.

Istina,svijet je jos neotkriven.,a ljudi su iskompleksirani,zele sve znati,a zapravo treba znati zasto zivimo?,da uzivamo u onome sto nam je podareno. Jedino tehnologiju priznajem.

Ljudi neznaju koliko neznaju.
Max_Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 00:12   #40
Quote:
Max_Shadow kaže: Pogledaj post
Lost- to moze biti instinkt,ili jednostavno pogadjanje. Svaki put to nemozes znati.

Istina,svijet je jos neotkriven.,a ljudi su iskompleksirani,zele sve znati,a zapravo treba znati zasto zivimo?,da uzivamo u onome sto nam je podareno. Jedino tehnologiju priznajem.

Ljudi neznaju koliko neznaju.
I zašto onda imaš stav: "u to sam osobno 100% siguran " ?
tsk tsk tsk

I može biti nešto više od instinkta, ali polako. Treba biti dovoljno tih da se taj dio spozna. Nemoj biti isključiv.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.