Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 22:52   #41
Glicini ili aminofosfonati inhibiraju enzim EPSP kojeg ima samo u biljkama, dakle negativno utjeću samo na biljke. LD50 je >4320 ppm žive vage, a za primjer kuhinjske soli LD50 je oko 2500 ppm. To znači da osoba težine 80kg ima šanse 50:50 da će umrijeti ako pojede 200gr čiste kuhinjske soli, odnosno ako popije više od 7dL nekog glifosata od 46%. Naravno, to se otapa i do 10x, znači ako popijete 7L radne otopine glifosata, imate veće šanse da ćete umrijeti od coca cole iste količine. :P
Zatim, u glifosat se dodaje jedan od 5 vrste emulgatora, kod nas se koriste samo dva i to: ekološkiji koji ide u sva sredstva koja imaju 360g/L odnosno 36% djelatne, aktivne tvari i manje ekološkiji koji ide u 480g/L odnosno 48% djelatne tvari. Radi se o specifičnoj težini ili volumenu koji zauzme emulgator. Otrovnost se povećava korištenjem tih manje ekološkijih emulgatora i to neznatno.
U proizvodnji je jeftinija cijena 360g/L glifosata od 480g/L i to samo zbog jeftinijeg emulgatora koji je i ekološkiji. Na tržištu je veća cijena onog od 360g/L glifosata upravo zato što je ekološkiji.
U praksi, glifosati nisu otrovi, ali zbog primjene kao herbicida, po Zakonu je otrov. Dakle, u praksi i na coca coli bi trebalo pisati otrov III skupine. Amen!
cerebro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:57   #42
Dakle, glifosat negativno djeluje SAMO na biljke odnosno inhibira put šikiminske kiseline specifične SAMO za biljke. Najgori su ti dodaci npr. poli masni amini koji nisu ekološki samo zato što ubijaju punoglavce. :P
cerebro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 00:29   #43
Quote:
cerebro kaže: Pogledaj post
Glicini ili aminofosfonati inhibiraju enzim EPSP kojeg ima samo u biljkama, dakle negativno utjeću samo na biljke. LD50 je >4320 ppm žive vage, a za primjer kuhinjske soli LD50 je oko 2500 ppm. To znači da osoba težine 80kg ima šanse 50:50 da će umrijeti ako pojede 200gr čiste kuhinjske soli, odnosno ako popije više od 7dL nekog glifosata od 46%. Naravno, to se otapa i do 10x, znači ako popijete 7L radne otopine glifosata, imate veće šanse da ćete umrijeti od coca cole iste količine. :P
Zatim, u glifosat se dodaje jedan od 5 vrste emulgatora, kod nas se koriste samo dva i to: ekološkiji koji ide u sva sredstva koja imaju 360g/L odnosno 36% djelatne, aktivne tvari i manje ekološkiji koji ide u 480g/L odnosno 48% djelatne tvari. Radi se o specifičnoj težini ili volumenu koji zauzme emulgator. Otrovnost se povećava korištenjem tih manje ekološkijih emulgatora i to neznatno.
U proizvodnji je jeftinija cijena 360g/L glifosata od 480g/L i to samo zbog jeftinijeg emulgatora koji je i ekološkiji. Na tržištu je veća cijena onog od 360g/L glifosata upravo zato što je ekološkiji.
U praksi, glifosati nisu otrovi, ali zbog primjene kao herbicida, po Zakonu je otrov. Dakle, u praksi i na coca coli bi trebalo pisati otrov III skupine. Amen!
Sve je to đabe objašnjavati, ljudi su većinom totalno nepismeni šta se tiće kemije.po njima glifosfat ubija biljke to je strašan otrov najopasniji.Puno opasniji od nekog organo-klornog pripravka šta smućkaju od nekih trava(čorava kokoš ponekad pogodi neko zrno)
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 06:39   #44
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Sve je to đabe objašnjavati, ljudi su većinom totalno nepismeni šta se tiće kemije.po njima glifosfat ubija biljke to je strašan otrov najopasniji.Puno opasniji od nekog organo-klornog pripravka šta smućkaju od nekih trava(čorava kokoš ponekad pogodi neko zrno)
U boldanom i jest najveći problem naše poljoprivrede. Što otrovima rukuju nepismeni ljudi. Truju i sebe i one kojima prodaju svoje proizvode.
Ne jednom sam vidio kako ljudi stavljaju četverostruku dozu (od propisane u uputstvima) u polijevaču (konkretno bili su krumpiri i zlatica u pitanju...).
Večina ni ne razlikuje herbicide, insekticide i fungicide.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 20:29   #45
Kako tocno glifosfat djeluje na biljku?

U nekim prirucnicima koje proucavam, dozvoljava se prskanje glifosfatom i po biljkama koje su u razdoblju mirovanja ( crnogorica, konkretno bozicna drvca )

Sto ce se desiti ako prilikom spricanja zahvatim slucajno jednu granu , bozicnog drvca u periodu kad raste. Dali strada samo ta grana ili cijela biljka?
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 20:48   #46
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Kako tocno glifosfat djeluje na biljku?

U nekim prirucnicima koje proucavam, dozvoljava se prskanje glifosfatom i po biljkama koje su u razdoblju mirovanja ( crnogorica, konkretno bozicna drvca )

Sto ce se desiti ako prilikom spricanja zahvatim slucajno jednu granu , bozicnog drvca u periodu kad raste. Dali strada samo ta grana ili cijela biljka?
Glyphosat ubija biljke tako da ometa sintezu aminokiselina fenilalanina, tirozina i triptofana.
I da moguče je prskati četinjaće u fazi mirovanja jer tada iglice ne vrše sintezu aminokiselina šta je glifosfat blokirao.poslije se odmah razgradi ili ga kiša ispere.Ipak slabo mu je djelovanje i na korov u mirovanju.
za četinjaće koristi Lontrel koji ima dozvolu za hortikulturu ,ili deherban sa probom.A najbolji bi bio nakon cidokora Ronstar u granulama i nebi ima ni travke u plantaži tu godinu.Zamisto ronstara se može par puta prskati sa kerbom na očiščenu parceli ili izfrezanu.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 21:38   #47
Preporuceno mi je Cidokor+Pledge+Chikara WG za proljetno prskanje peije vegetacije.

A u vegetaciji Lontrel 300 moze i sa traktorskom prskalicom....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 19:04   #48
Nakon koliko vremena se može na površini tretiranoj cidokorom može saditi nova kultura?
Konkretno, stari vrt sam polio ovime i sad se spremam to iskčiti, koliko je pametno čekati dok ne posadim neko povrće.

hvala pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 19:46   #49
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Nakon koliko vremena se može na površini tretiranoj cidokorom može saditi nova kultura?
Konkretno, stari vrt sam polio ovime i sad se spremam to iskčiti, koliko je pametno čekati dok ne posadim neko povrće.

hvala pozdrav
Cidokorom? Kud baš glifosat...
Ostavio bi tu zemlju barem godinu dana da se oporavi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 17:34   #50
Znao sam daće biti otprilike ovakav odgovor.

Ova histerija protiv tih glifonešto me podsjeća na salonit.
Bacite to sve, to će vas ubit i kupite naše super kvalitetne ekološke proizvode.

Dan nakon šta sam ovo pitao (kupio mi cidokor prijatelj koji ima dozvolu) kod susjeda kojem pazim i održavam kuću pronašao sam "Boom efekt". Nekakav herbicid koji je ležao odavno. Nabavlali smo selektivne herbicide za travnjak pa je ovo zalutalo.
I gledam ja malo bolje kad ono glifonešto, koncentrirani cidokor bez ikakve oznake upozorenja ili slično.

Normalno sad je ovo postalo nepopularno jer je vjerovatno na tržištima istisnuo sve ostale preparate. Neznam, ipak ću ostaviti da malo miruje.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 21:37   #51
jošmalodopenzije, ne čekaj ništa, ako si prije mjesec dana šprico s cidokorom, slobodno zaori, štihaj ili baci bombu da se usitni zemlja i sadi što hoćeš.
Stvarno me čudi ova masa ljudi ,koji put, jebote sad se više regenerator ne zove regenerator, nego ima novi naziv body booster.
Čudi me inače kako ovi naši seljaci umiru od gemišta a ne od trovanja cidokoraom zbog stoljetnog unošenja u tlo, jer koliko se ja sjećam tamo negdje ejtis, 80, i moj stari je , jer mu se nije dalo svaki put kad smo dolazili na grunt kosit kupine, travu - bilo kakvu, dobru i lošu, šprical cidokorom.
Istražival sam taj cidokor alias glifoblabla, kaže, nakon 10 dana slobodno se sadi, jer se on razgrađuje nakon nekog vremena proteklog od aplikacije na zemlji. Tako je napravljen da sve što je zeleno rikne, a u kontaktu sa zemljom počinje razgradnja
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 22:17   #52
Dozvola za korištenje glifosata u zemljama EU vrijedi do lipnja ove godine. No s obzirom da je mišljenje Svjetske zdravstvene organizacije kako glifosat ima najvrejojatnije kancerogeni učinak na ljude, Evropska komisija odgodila je prijedlog o dozvoli uporabe glifosata, kojim bi mu se produžila dozvola do 2031. god. u zemljama članicama EU. U slučaju da glifosat ne dobije autorizaciju, bit će mu zabranjena upotreba i na našim prostorima.
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 21:10   #53
Lightbulb

Monsanto kontaminirao tri četvrtine Nijemaca herbicidom

http://metro-portal.rtl.hr/monsanto-...rbicidom/96889

Većina Nijemaca kontaminirana je herbicidom glifosatom, , kontroverznim herbicidom, koji Svjetska zdravstvena organizacija smatra 'potencijalno kancerogenim', kontaminirano je tri četvrtine njemačke populacije

Znanstvenici su analizirali tragove glifosata u urinu ispitanika i zaključili da ih 75 posto ima razine pet puta veće od zakonske granice za pitku vodu. Kod trećine populacije utvrđene su čak razine koje su bile deset do 42 puta veće od dopuštenih.

Tragovi glifosata utvrđeni su kod 99,6 posto od 2009 ljudi obuhvaćenih istraživanjem. Najveće razine utvrđene su kod djece u dobi do devet godina i adolescenata u dobi od 10 do 19 godina, posebice onih koji odrastaju na poljoprivrednim imanjima.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 22:06   #54
Ne ubija glifosat ljude trenutno kao biljke, već se akumulira u organizmu i kada dosegne kritičnu masu nastaje sranje.
A vi se samo zajebavajte sa cidokorom.
Fino motiku u ruke i ostajete zdravi. I ostane vam za pivu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 22:35   #55
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...rotiv-cidokora

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 07:27   #56
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ne ubija glifosat ljude trenutno kao biljke, već se akumulira u organizmu i kada dosegne kritičnu masu nastaje sranje.
A vi se samo zajebavajte sa cidokorom.
Fino motiku u ruke i ostajete zdravi. I ostane vam za pivu.
Tako je. U potpunosti se slažem sa tobom Biljka.

A za sve vas koji ste zagovornici glifosata, mogu vam jedino reči da niste normalni.
Bližnji član obitelji mi bolije od plazmocitoma (krvni rak), pridobljenim isključivo dugogodišnjom uporabom glifosata a vi propagirate glifosat kao da je blagoslovna vodica.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 08:55   #57
Uskogrudan komentar.

Ljudi nikako da shvate da su bolesti pokvareni djelovi na autu, koji se uspješno ili neuspješno zamjenjuju, ovisno o starosti automobila.

Prvo i osnovno cidokor ne služi samo za uništavanje korova u vrtu, nego ima širu primjenu. Slažem se da ga netreba aplicirati na površinama koje nam služe za za obradu zemlje koju ćemo uzgajati za proizvodnju hrane, i to svatko pametan ne koristi često. Dapače, samo u krajnje nepovoljnim situacijama, nedostatku vremena, koza i ostalih alatki koje uspješno uništavaju korov. Za primjer ću navesti moje guske koje jednostavno počiste kompletnu livadu od 2000 m 2 , a ima ih samo 4. Koza nemam.
Primjer br. 2,
jučer sam prisustvovao razmjeravanju oranica, i tako pri odlasku jedna 70 togodišnjakinja pita drugog 70 togodišnjaka " čuj kak se šprica da ne raste trava ?, ovaj veli pa pošpricaš to sve, ova komentira, da, al po travi il po zemlji ? A kad se šprica ? odgovor , ajde malo pametniji, ne sad hladno je, aha, kaže ona i tu je završetak priče o špricanju cidokorom.

I tu je kraj svih rasprava o štetnosti sredstava za zaštitu ili nezaštitu bilja.

I
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 10:58   #58
@diabolica
Uskogrudni komentar gore, dole.
Uopče se ne radi o tome da moraš jesti hranu iz glifosatom tretirane površine. Na kemoterapiju i presađivanje matičnih čelija (isti tip bolesti)su u isto vrijeme išli i dvojica ljudi koji imaju kuče u blizini tih tretiranih površina. Znači nemoguče je da se različitim tipovima automobila u isto vrijeme i na istom mjestu pokvari isti dio.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 17:25   #59
Quote:
zribaric kaže: Pogledaj post
Tako je. U potpunosti se slažem sa tobom Biljka.

A za sve vas koji ste zagovornici glifosata, mogu vam jedino reči da niste normalni.
Bližnji član obitelji mi bolije od plazmocitoma (krvni rak), pridobljenim isključivo dugogodišnjom uporabom glifosata a vi propagirate glifosat kao da je blagoslovna vodica.
Da? Kako si to saznao?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 08:49   #60
Pa za neke i je blagoslovljena vodica jer ko bi se primio motike na zemljistu od par hektara.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.