Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 09:21   #61
Quote:
dinas30 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, evo eur i jutros u slobodnom padu, prognoze pad!
ili banke ili vi, neko mora izvisiti, ja sam za to da se zaje** banke, možete me zato zvati marksistom, ali za to sam zato da bi se spasila privatna imovina, od kolektivizacije (bankine ovrhe).

Model trenutni je kriminalan u svojoj osnovi, a dugovi neotplativi.
resiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:07   #62
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Ušteđevina se lagano prebaciva u pravi novac tako da je ovi tečaji, švicarci i ine gluposti ne mogu ugroziti a hvala Bogu kredita nema tako da
Ekipi sa ovakvim mentalnim sklopom, kojima je sasvim opravdano oduzimati privatnu imovinu kroz nacionalizacije banaka, ne bi dugo trebalo da identificiraju novi 'problem' nakon što bi nacionalizacijom banaka napravili još više s*anja...

A taj novi 'problem' bi lako mogli postati privatni vlasnici plemenitih metala koje onda treba oduzeti i dati u ruke države jer će se na taj način pozitivni efekti držanja plemenitih metala 'preliti' na svih (analogno tome kako sada tvrde da će se nacionalizacijom banaka njihovi profiti 'preliti' na svih).
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:18   #63
Quote:
resiste kaže: Pogledaj post
Budući da je pola svih depozita u bankama u obliku deviza, pri devalvaciji kune od 20% depoziti bi izgubili 10% vrijednosti budući da je samo pola depozita u kunama.
Odakle ti ovi podaci da je pola depozita u bankama u kunama, a pola u devizama?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:32   #64
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Jednostavna matematka je da se isplati produljiti otplatu ako će CHF u tom produljenom periodu manje vrijediti nego trenutno kao i ako će realne kamatne stope u Hr tada biti manje nego sada.
ako ce, ako ce. kad bi imali kristalnu kuglu i znali kak ce bit, sve bi bilo jednostavna matematika

btw ko zna kaj ce biti za 5 godina, a kamoli tek prognozirat za 20-30
CHF bi mogao manje vrijediti, tj euro bi mogo ojacat, ali i nebi morao, mozda u medjuvremenu EU bankrotira, a kazu i da ce dogodine smak svjeta, tak da uz tvoja pozitivna predvidjanja ima i dosta negativnih, pa bi trebalo osmislit i neka rijesenja koja ce funkcionirat i u manje ruzicastim situacijama, kaj ne?
zdravek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:38   #65
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Ekipi sa ovakvim mentalnim sklopom, kojima je sasvim opravdano oduzimati privatnu imovinu kroz nacionalizacije banaka, ne bi dugo trebalo da identificiraju novi 'problem' nakon što bi nacionalizacijom banaka napravili još više s*anja...

A taj novi 'problem' bi lako mogli postati privatni vlasnici plemenitih metala koje onda treba oduzeti i dati u ruke države jer će se na taj način pozitivni efekti držanja plemenitih metala 'preliti' na svih (analogno tome kako sada tvrde da će se nacionalizacijom banaka njihovi profiti 'preliti' na svih).
Ej, stani malo grickaj čipi-čips.
Di sam ja opravdavao oduzimanje privatne imovine???
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:40   #66
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
BACK TO NATURE- lakomost je bila u kontekstu da ste uzeli švicarce sa manjim kamatama od eura.
Ako se u navedenom slučaju nekoga može optužiti za lakomost, onda su to banke.

Quote:
resiste kaže: Pogledaj post
Imaš pravo na svoje mišljenje. Ako se mene pita, LGBT ekipi svaka čast, da su dužnici sa valutnom klauzulom složni kao gay ekipa, odavno bi se ukinula valutna klauzula. Neki među vama u svemu vide razlog za podjelu, gayevi pak shvaćaju da je zajednički cilj iznad međusobnih prepucavanja. Eto, malo da razmislite i o tome.
Još da i mi budemo financirani lovom izvana kao LGBT ekipa, da - slažem se da bismo više napravili i bili složniji

Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Reprogram je isplativa stvar za dužnike.
Franak je na rekordnim razinama i ako će padati, produljenjem otplate dužnici profitiraju, banka gubi i nema joj nazad samo tako.
Ne. Nije.
Ako misliš da će banke u ikojem trenutku ponuditi nešto što će ići na ruku korisnicima a ne njima, u velikoj si zabludi.

Quote:
zdravek kaže: Pogledaj post
btw ko zna kaj ce biti za 5 godina, a kamoli tek prognozirat za 20-30
CHF bi mogao manje vrijediti, tj euro bi mogo ojacat, ali i nebi morao, mozda u medjuvremenu EU bankrotira, a kazu i da ce dogodine smak svjeta, tak da uz tvoja pozitivna predvidjanja ima i dosta negativnih, pa bi trebalo osmislit i neka rijesenja koja ce funkcionirat i u manje ruzicastim situacijama, kaj ne?
Nitko ne može sa sigurnošću predvidjeti što će biti za 20 g po tom pitanju, sigurno je jedino to da je ova ponuda, dogovorena na državnoj razini s bankama, tu samo kako bi sada i u idućem kratkom periodu mogli lakše naplaćivati kredite. promijeni li se situacija, banke će se prve prilagoditi, u to ne treba sumnjati.
Jerry Drake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:53   #67
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Ej, stani malo grickaj čipi-čips.
Di sam ja opravdavao oduzimanje privatne imovine???
Ma kakav čips, ljeto je, pazi se na liniju...

Nisi nigdje opravdavao oduzimanje privatne imovine, moj tok misli je išao ovako:

1. kaže Zabotinski da ćeš ti svojom ušteđevinom platiti ostvarenje Pernarovih ideja
2. ti kažeš da pretvaraš ušteđevinu u pravi novac
3. nadovezujem se ja i kažem da te ni taj pravi novac neće spasiti u Mad Max scenariju kojeg nam Pernar priprema...

Moj komentar je više bio općenit jer imam osjećaj da će se puno ljudi povest za ovim 'rješenjima' i samo sam želio istaknuti da ljudi koji ih nude imaju specifičan mentalni sklop i uvijek upiru prstom u neku treću stranu i govore da je to uzrok svih problema, a zapravo nude samo demagogiju.
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:06   #68
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Ekipi sa ovakvim mentalnim sklopom, kojima je sasvim opravdano oduzimati privatnu imovinu kroz nacionalizacije banaka, ne bi dugo trebalo da identificiraju novi 'problem' nakon što bi nacionalizacijom banaka napravili još više s*anja...
Banke su lopovi, vlasnici su ih kupili za manje novca nego su sanirane, zapravo se radi o povratu ukradenog, a ne o nacionalizaciji. Ti također tvrdi donedavni direktor ekonomskog insituta Slavko Kulić.

Bankrotirat ćemo krajem 2011.! Spas je u nacionalizaciji pokradenog.
http://e-kastela.com/novosti/hrvatsk...ji-pokradenog/
resiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:14   #69
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Moj komentar je više bio općenit jer imam osjećaj da će se puno ljudi povest za ovim 'rješenjima' i samo sam želio istaknuti da ljudi koji ih nude imaju specifičan mentalni sklop i uvijek upiru prstom u neku treću stranu i govore da je to uzrok svih problema, a zapravo nude samo demagogiju.
Mene također strašno živciraju ''rješenja'' čije su glavne stavke rušenje i pljuvanje po vladajućoj garnituri. Iako se slažem da nam je vlada, vladajuća stranka i 99% oporbe za q., onaj tko želi ponuditi rješenje jednostavno mora ponuditi nešto bolje i kvalitetnije, a ne svoj ''program'' temeljiti na pljuvanju drugih.

Također, ta facebook udruga i njihov vođa vrlo često svaštare.
Mislim da ciljana udruga, s jasno definiranim i realnim ciljevima ima puno više šanse uspjeti u svojim naumima.

Svi znamo kako su prosvjedi spomenutog organizatora završili - kao šetnje. Sve kraće i sve malobrojnije pred kraj.
Jerry Drake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:21   #70
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Za riješavanje uzroka problema potrebne su puno veće reforme od ovih premoštavanja reprogramom ili eventualnog ukidanja v.k.

Koja će biti realna vrijednost 100tis CHF kroz 20 a koja kroz 30g, kolike su plaće i potrošačke cijene sada a kolike će biti za 20 ili 30g?
Jednostavna matematka je da se isplati produljiti otplatu ako će CHF u tom produljenom periodu manje vrijediti nego trenutno kao i ako će realne kamatne stope u Hr tada biti manje nego sada.
Ma daj klapalo o cem pricas , di ces manje vratiti
znas ti sto znaci produzivanje otplate kredita za 10 godina , sa 20 na 30, nemoj da ti moram racunati koliko vise kamata platis na kraju..
Na kredit od 100 000 eura ces kroz 20 godina vratiti
Quote:
efektivna kamatna stopa (EKS):
6,39 %
Iznos mjesečnog anuiteta:
728 EUR
Ukupan iznos kredita koji plaćate:
174.724 EUR
Ukupan iznos kamata koji plaćate:
74.724 EUR
30 god
Quote:
Efektivna kamatna stopa (EKS):
6,39 %
Iznos mjesečnog anuiteta:
612 EUR
Ukupan iznos kredita koji plaćate:
220.489 EUR
Ukupan iznos kamata koji plaćate:
120.489 EUR
znaci placas punih sto eura manje mjesecno ,a na kraju platis 50 000 eura kamata vise , udio kamata u ukupnoj cifri cca 60 posto
a kod kredita na 20 god. cca 40 posto.

Di je tu bolje za duznike covjece bozji..
sure, inflacija ce napraviti svoje , ali pricamo o svicarcu, ak je netko stabilan to je on , sigurno ce izgubiti manje na vrijednosti od drugih.Nece se vise dogoditi da otplatis kredit za 3mj jer je inflacija u 3-4 znamenkastim ciframa.

Quote:
A taj novi 'problem' bi lako mogli postati privatni vlasnici plemenitih metala koje onda treba oduzeti i dati u ruke države jer će se na taj način pozitivni efekti držanja plemenitih metala 'preliti' na svih (analogno tome kako sada tvrde da će se nacionalizacijom banaka njihovi profiti 'preliti' na svih)
trta a Ma nebi do tog doslo, to bi dovelo i do nacionalizacije (pre)velikih posjeda, a imali smo to u nedavnoj proslosti pa smo vidli kak je proslo.

Zadnje uređivanje MMachéte : 20.06.2011. at 11:32.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:25   #71
Quote:
resiste kaže: Pogledaj post
Banke su lopovi, vlasnici su ih kupili za manje novca nego su sanirane, zapravo se radi o povratu ukradenog, a ne o nacionalizaciji. Ti također tvrdi donedavni direktor ekonomskog insituta Slavko Kulić.

Bankrotirat ćemo krajem 2011.! Spas je u nacionalizaciji pokradenog.
http://e-kastela.com/novosti/hrvatsk...ji-pokradenog/
Koje su to banke prodane strancima za manje novaca nego što su sanirane?
Kreni od 4 najveće u Hrvatskoj: ZABA, PBZ, RBA i Erste.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:41   #72
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
trta a Ma nebi do tog doslo, to bi dovelo i do nacionalizacije (pre)velikih posjeda, a imali smo to u nedavnoj proslosti pa smo vidli kak je proslo.
Nikakva trta, samo realno sagledavanje stvari.

Prvi korak je 'vratiti banke narodu' iz ruku 'pokvarenih stranaca'.

Kada se vidi kako to nije donijelo ništa dobroga, onda se ide u idući korak - oduzimanje imovine pojedincima koji je ionako imaju 'previše'. Ali naravno da se neće oduzimati podobnim tajkunima spetljanima sa državom i političarima, nego samo nepodobnim tajkunima i normalnim ljudi koji se obrazuju, mukotrpno rade i štede. Mislim, otkud Marijanu obraza da ima ušteđevinu i kupuje plemenite metale dok prosječni hrvat jedva spaja kraj sa krajem?!
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:46   #73
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Odakle ti ovi podaci da je pola depozita u bankama u kunama, a pola u devizama?
Ovako, zapravo je situacija još povoljnija, banke drže većinu depozita u devizama, tako da prilikom devalvacije kune građani nebi puno izgubili.

"Kako javlja Hina, ukupni devizni i kunski depoziti kod banaka na kraju svibnja iznosili su 173,1 milijardu kuna, u čemu udio deviznih depozita iznosi gotovo 80 posto, pokazuju podaci Hrvatske narodne banke. "

http://danas.net.hr/novac/page/2010/08/02/0418006.html

Međutim dio 'deviznih depozita' se odnosi na kune vezane valutnom klauzulom, odnosno građani štede u eurima, ali banka ima kod sebe kune, jer bi u suprotnom banke trebale imati kod sebe čak 80% novca u devizama, što bi im učinilo tekuće poslovanje dosta teškim jer ne bi imale dovoljno kuna.

Drugim riječima, to što građani štede u devizama, ne znači nužno da i banke imaju devize kod sebe, nego kao što sam napomenuo imaju ekvivalent novca u kunama.

Tablica Hrvatske narodne banke daje nam zapravo točan odgovor o tome koliko je uistinu deviza kod banaka. Podaci HNBa od 3mj 2011. kažu da je ukupno kod banaka deviznih depozita 142,5 mlrd kuna. Što će reći da je zapravo u bankama više deviza nego kuna, ali ipak manje od 80%.

Drugim riječima 80% depozita je devizno, ali je dio tih deviznih depozita zapravo kunskih vezanih valutnom klauzulom.

http://hnb.hr/publikac/bilten/statis...pregled/d8.xls
"Tablica D8: Devizni depoziti kod banaka"

142,502.6

Ključna stvar je sljedeća, bez nacionalizacije banaka, nemoguće je istovremeno zaštititi dužnike i štediše. Odnosno nemoguće je selektivno ukinuti v.k. samo na kreditne plasmane. Smisao nacionalizacije je riješiti dužnike deviznog duga, a istodobno štedišama omogućiti da imaju što manju štetu zbog devalvacije.

Inače sam osobno izrazito protiv komunizma i želim niže porezne stope, a o nacionalizaciji banaka govorim zato jer je to jedini način da se privatna imovina zaštiti od tih makro lopova, a ne zato jer sam pristalica toga da jednog dana država uzima građanima privatnu imovinu, upravo suprotno, i mojoj obitelji su komunisti uzeli imovinu, a sada nam to isto rade banke, samo nacionalizaciju zovu ovrhom.

http://zelenapolitika.wordpress.com/...reza-na-dobit/

Zadnje uređivanje resiste : 20.06.2011. at 11:55.
resiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:50   #74
Quote:
resiste kaže: Pogledaj post
Ovako, zapravo je situacija još povoljnija, banke drže većinu depozita u devizama, tako da prilikom devalvacije kune građani nebi puno izgubili.

"Kako javlja Hina, ukupni devizni i kunski depoziti kod banaka na kraju svibnja iznosili su 173,1 milijardu kuna, u čemu udio deviznih depozita iznosi gotovo 80 posto, pokazuju podaci Hrvatske narodne banke. "

http://danas.net.hr/novac/page/2010/08/02/0418006.html

Međutim dio 'deviznih depozita' se odnosi na kune vezane valutnom klauzulom, odnosno građani štede u eurima, ali banka ima kod sebe kune, jer bi u suprotnom banke trebale imati kod sebe čak 80% novca u devizama, što bi im učinilo tekuće poslovanje dosta teškim jer ne bi imale dovoljno kuna.

Drugim riječima, to što građani štede u devizama, ne znači nužno da i banke imaju devize kod sebe, nego kao što sam napomenuo imaju ekvivalent novca u kunama.

Tablica Hrvatske narodne banke daje nam zapravo točan odgovor o tome koliko je uistinu deviza kod banaka. Podaci HNBa od 3mj 2011. kažu da je ukupno kod banaka deviznih depozita 142,5 mlrd kuna. Što će reći da je zapravo u bankama više deviza nego kuna, ali ipak manje od 80%.

Drugim riječima 80% depozita je devizno, ali je dio tih deviznih depozita zapravo kunskih vezanih valutnom klauzulom.

http://hnb.hr/publikac/bilten/statis...pregled/d8.xls
"Tablica D8: Devizni depoziti kod banaka"

142,502.6
Naravno da drže izrazitu većinu u devizama, i to zna otprilike 90% ljudi koji prate situaciju, jer se na svakom ćošku kod valutne klauzule spominje to da je problem što građani štede u eurima, a ne u kunama. Dakle, lupio si ko Maksim po diviziji.
Sad odgovori na sljedeće pitanje, koja je od najvećih banaka prodana strancima za manje love nego je sanirana
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:56   #75
Quote:
Jerry Drake kaže: Pogledaj post
Ako misliš da će banke u ikojem trenutku ponuditi nešto što će ići na ruku korisnicima a ne njima, u velikoj si zabludi.
Isto tako tesko da ce itko od korisnika ponuditi ista da ide na ruku bankama. Ili da ce bilotko ponuditi nesto na svoj teret a u ime altruizma. Tesko da se ijedan politicar bavi politikom zbog sluzenja narodu, a ne osobnog interesa. Bill Gates ne poklanja svoje milijarde zbog zaljenja africke djece nego zna da mu vjerovatnost raste da ce mu djeca umrijeti od overdosea ako imaju sve bez da rade nesto.

Zato kad drugi put cujete nekog da nesto radi u vasi korist, a ne u svoju, posaljite ga u neku stvar jer laze. Svako djeluje iskljucivo prema svome boljitku, i kad se stvari tako i percipiraju, onda nema hard feelinga.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:58   #76
da, banke računaju kamatu isto kako i pekari cijenu kruha

A di su varijabilni i fiksni troškovi, a gdje je premija rizika, rizik države, cijena novca, procjenjena inflacija itd.?

Na to sve ide marža banke.
Što više ima nenaplativih kredita, to je kamata veća. teško se može očekivati niža kamata od one koja nam država dobiva za obveznice. Ipak je sigurnije da će država otplatiti dug nego Pero Perić koji radi u Pero d.o.o. za veleprodaju.

A uostalom, vama nije kamata problem nego tečaj.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:01   #77
Quote:
resiste kaže: Pogledaj post
Neznam da li si primjetio još jednu stvar ... u modelu dužničke inflacije nakon završetka kratkotrajne kreditne ekspanzije rastu samo cijene, a plaće ne. (tzv stagflacija)

Osim toga tko ti tvrdiš da će plaće i cijene sa vremenom samo rasti? Međutim ti vidiš da stanovi sada vrijede manje nego prije pet godina, da su i plaće manje, a rate kredita sve veće.
Ono što je međutim istina jest da su se ljudi koji su uzimali kredite povodili za tvojom logikom (da će im sa vremenom biti sve lakše otplaćivati kredite), ali nam stvarnost pokazuje da se dogodilo obrnuto.
Da li još uvijek tvrdiš da će sa vremenom biti sve lakše otplaćivati kredite?
Ne, ja tvrdim da će u kratkom roku biti teže otplaćivati kredite te se reprogram isplati jer si dio duga u švicaracima ostavio za kasnije te u trenutku eventualnog povrata švicarca na povijesne razine taj reprogram možeš ukinuti.

Prosječne plaće su u desetak godina narasle 68% u € te je takav rast ohrabrio zaduživanje kućanstava koje je btw trenutno u padu a ne u rastu.
Za plaće, jednako kao i za CHF, naravno da ne tvrdim da će stalno rasti nego računam samo produženi period kredita.
Ne dođe li do stabilizacije eurozone ili do gospodarskog rasta u Hr reprogram nije ništa pomogao a pušiona će se širiti prema većini u zemlji (bili dužni ili ne).
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:02   #78
Super su ova trkeljanja nadobudnih wannabe marksista o nacionalizaciji banaka. Da, poznato je da firme u državnom vlasništvu odlično posluju, recimo HPB i njeni gubici. A tek te industrijske zvijezde poput brodogradilišta..sve uspjeh do uspjeha.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:05   #79
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Prosječne plaće su u desetak godina narasle 68% u € te je takav rast ohrabrio zaduživanje kućanstava koje je btw trenutno u padu a ne u rastu.
Da ali je vanjski u 12.mj 1999. iznosio 9.9 mlrd €, a sada je 47 mlrd €, odnosno dug je 450% veći, a plaće su samo 68% veće. Budući da se vanjski dug uvijek preljeva na unutarnji, jasno je da su građani puno više zaduženi nego im je povećana plaća. Zato je i došlo do kreditne krize, nemoguće je otplatiti dug ako imaš manje novca nego dug iznosi.

Također, građani troše manje, ali se za tu manju potrošnju moraju sve više zaduživati. Objasnio sam to već jednom pa ću opet C/P.

Problem je u tzv. ‘kumulativnoj kamati’: Zamislite državu sa milijun poslovno sposobnih stanovnika. Svi oni će uzeti kredit od 1000 kn na godinu dana (uz 10% kamate) te će ga morati otplatiti 1100 kn. Nakon godinu dana oni moraju ukupno vratiti 1100 milijuna kuna kredita. Banka je zaradila 100 milijuna. Svi imaju 100 kuna manje nego na početku. Zbog toga možemo očekivati da će uzeti ponovno kredit ali ovaj put 1100 kuna. Sa 100 kuna poravnavaju gubitak i imaju 1000 kuna kredita. Međutim, sada moraju vratiti 1210 kuna. Nakon 2 godine svi imaju 210 kuna manje nego što su imali na početku. Banka je zaradila dodatnih 110 milijuna kuna tj. ukupno 210 milijuna kuna. Ponovnim uzimanjem sve većeg kredita se ciklus ponavlja uz još veći gubitak novca, odnosno vi ste u sve većem dugu, a nemate više novca.
resiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:10   #80
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Koje su to banke prodane strancima za manje novaca nego što su sanirane?
Kreni od 4 najveće u Hrvatskoj: ZABA, PBZ, RBA i Erste.
Krivo sam se izrazio, one su istodobno i sanirane i prodane ispod cijene, zna se i tko je to napravio.

"Banke sanirane sa 15, prodane za jednu, a vrijede 40 milijardi eura"

Za sanaciju banaka, kaže on, utrošeno je 15 milijardi eura, prodane su za milijardu, a danas vrijede 40 milijardi eura. Kao konkretan primjer HSP navodi Splitsku banku koja je prvo prodana "jednom Talijanu" za 84 milijuna eura, koji ju je potom preprodao "jednom Austrijancu" za 136 milijuna, a ovaj onda "jednom Francuzu" za milijardu eura.

Ove četri su također prodane ispod cijene, vidiš da je država istodobno u dugu i razvlaštena od imovine, a navodno je prodavala imovinu da ne bi bila u dugu.

Zadnje uređivanje resiste : 20.06.2011. at 12:15.
resiste is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.