Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2012., 10:02   #1
živjeti antiglobalistički

imao sam priliku biti u kući jedne mlade belgijske obitelji. muž i žena imaju troje djece, fakultetski su obrazovani oboje.
e sad, što mi je bilo zanimljivo. žive na rubu sela u 20-ak kilometara od bruxella. znači divljina, i to svojom voljom. žena radi u selu muž putuje vlakom na posao.
u kući nemaju televizora, umjesto njega kamin je centar dnevnog boravka. na moj upit o njihovom načinu života, rekli su mi da smatraju lošim za njih i djecu medije i njihov utjecaj, da bez televizora se druže više međusobno, pričaju, borave u prirodi, nisu okrenuti boravku u kući. a za informacije, nauku, imaju laptop spojen na internet.
da ne duljim, shvatili ste poantu...

i super, meni se to svidilo ali je ostalo na tome. da bi na tv-u nedavno vidio reportažu iz belgije, obiteljski primjer kao ovaj, koji je svu elektroniku izbacio iz kuće, a kao razlog navodi štetnost globalizacije i kapitalizma na prirodu, ljude i svijet općenito. i sve radi ručno, na posao ide biciklom. hranu kupuje domaću... npr. nejede banane jer se dovoze brodovima iz tropskih zemalja. i nakon toga sam se zapitao malo više, shvativši da ljudi kod kojih sam bio nisu rjetkost.


zanima me, ima li netko od vas ili koga vi znate primjere slične ovima na našim krajevima?
AIR.21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:46   #2
http://www.jutarnji.hr/vukomeric---m...odizel/763365/

Budi samo svjestan da to nije samo dolazak na teritorij, zabijanje zastave u tlo i sretan život. Ovi ljudi rade poprilično, što je većini zadojenih propagandom potpuna nepoznanica. Imam dovoljno primjera IRL.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 21:33   #3
Meni zapravo nije jasno zašto kad se spomene globalizacija svi odmah pomisle na nešto negativno?
Ima tu i hrpa dobrih stvari
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 22:32   #4
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ima tu i hrpa dobrih stvari
Kao na primjer
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:55   #5
Ako ja imam rješenje za tvoj problem možeš ga dobiti u par sekundi mada smo udaljeni stotinama kilometara, primjera radi
Sad ti jednu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:44   #6
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Sad ti jednu
Alo! Rekao si hrpu, a naveo samo jednu.

Globalizacija, kao i tehnološki napredak imaju svoje prednosti i nedostatke. Velika prednost je brzo širenje informacije i ideja. To može imati i negativne strane (širenje negativnih ideja). Globalizacijom se mogu brže prenositi bolesti, ali sa druge strane, ista ta globalizacija može pomoći u suzbijanju iste i pronalaženja lijeka.
Koliko bi ljudi umrlo od kuge u Europi da je tada postojao internet?

Živjeti potpuno antiglobalistički je skoro nemoguće. Uvijek će se na neki način koristiti blagodati globalizacije, pa čak i tako što ćeš naučiti kako živjeti antiglobalistički.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:52   #7
No, mogao sam sažeti. Prednost je naravno nevjerovatno brzo širenje informacija, znanja, robe i tehnologija
Za ostalo ću citirati:

Quote:
pobosutljanin kaže:
Globalizacija, kao i tehnološki napredak imaju svoje prednosti i nedostatke.
Pa treba naučiti filtrirati dobre od loših stvari, a smatram da je upravo nedostatak tog filtra glavni problem, ne globalizacija sama
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:56   #8
Prihvatljivo mi je i ne tiče me se kad se radi o izboru pojedinca.
Ali kad su djeca upletena u čitavu priču onda već dolazi do dilema.

Smatraju li ovi antiglobalisti i medicinski napredak štetnim za njihovu djecu?

Ruku na srce...TV nije oglupio nikoga. Djeca su napretkom tehnologije sve pametnija. Druga je stvar što neki roditelji puštaju da samo televizor i internet odgaja njihovu djecu onda nakon nekog vremena peru ruke od negativnih posljedica koje je takav odoj ostavio.
Tipa... ostave dijete od tri godine da 10 sati dnevno bulji u televiziju, vode ga u park jednom mjesečno i onda im je za 16 godina kriv Marilyn Manson što im dijete ima asocijalni poremećaj ličnosti.
Onda nastaju ekstremi suprotni tome koji dovode čak i do toga da ljudi odbijaju cijepiti djecu i žive tamo na nekom drvetu. Sačuvaj me bože.

Meni je besmisleno da je danas dijete od 7 godina informatički nepismeno.
Presmiješno mi je kad se netko zgraža nad djetetom koje sjedi za kompjuterom, lol, a danas je nepoznavanje nekih osnova rada na kompjuteru maltene ravno nepoznavanju abecede i tablice množenja.
Moj dvogodišnjak dribla po kompjuteru i uči se sam snalaziti na youtubeu tako da sam pomiče miša po ekranu i odabire si crtić koji želi.
Kad nauči slova i brojeve morat će naučiti i rad u wordu i excelu. Ne znam što je tu čudno.
Sasvim je normalna stvar da će u njegovoj sobi biti i njegov vlastiti kompjuter. Ali to ne znači da će mu kompjuter biti jedina zanimacija u životu. I to ne znači da ćemo zbog kompjutera prestati provoditi nekoliko sati dnevno u parku-igraonici ili da nećemo igrati društvene igre koje nas "povezuju".

Radio, televizija i internet su po meni vrlo pozitivna stvar koja je ljudskom rodu donijela više koristi nego štete.

A zašto ljudi idu iz jednog ekstrema u drugi...njihova patologija i njihova nesigurnost. Ne tiče me se. Dok djeca ne ispaštaju zbog toga.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 16:45   #9
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
TV nije oglupio nikoga.
Ne bih se složila.


Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Dok djeca ne ispaštaju zbog toga.
Joj, što me sekiraju ovakvi koji se brinu za djecu roditelja koji zapravo ulažu u odgoj, uče djecu pravim životnim vrijednostima, uče ih da ne budu robovi i da ne izrabljuju druge, da se znaju pobrinuti za sebe i kvalitetno provode vrijeme s njima. Istodobno milijuni zanemarene, napuštene, bolesne, gladne i izrabljivane djece nisu njihov problem. Za stanje te nesretne djece u zemljama trećeg svijeta se može velikim dijelom okriviti upravo globalizacija i neoliberalni kapitalizam koje braniš.

Većina mojih prijatelja koji su se osamostalili ne posjeduju televiziju - nisu smatrali da im je to bitna životna akvizicija. Ja ga imam u kući, ali ga gledam možda par puta godišnje. Imam u zadnje vrijeme neki čudan osjećaj da mi niti internet neće još dugo biti koristan... hmmm.

Inače, bila sam u Vukomeriću prije već dosta godina (možda 6 ili tako), a posjetila sam još neka permakulturna imanja. Trebalo bi težiti što većoj samodostatnosti, ne samo iz stava i uvjerenja, nego i jer imam osjećaj da će biti veselo when the shit hits the fan u vrlo skoroj budućnosti. Pitanje je, uostalom, koliko će nam još dugo samodostatnost biti legalna opcija. Koliko vidim, jačaju težnje da se i te slobode ograniče koliko je maksimalno moguće. A kad se prodaju vode i šume, zabrani obrađivanje tla, jedina opcija koju ćemo imati bit će totalno jebeno ropstvo. I nemojte se zavaravati da ga nećemo demokratski izglasati.

Kako kaže gore spominjani Manson "God is in the TV" - kako TV kaže, tako ima da bude! Dobar je primjer nedavna EU propaganda.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.

Zadnje uređivanje Ahisma : 31.01.2012. at 16:52.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:10   #10
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
LoL. Ti to ozbiljno?

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Joj, što me sekiraju ovakvi koji se brinu za djecu roditelja koji zapravo ulažu u odgoj, uče djecu pravim životnim vrijednostima

Prave životne vrijednosti.
Majko mila...

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
uče ih da ne budu robovi i da ne izrabljuju druge
Pretpostavljam da misliš na slabo plaćenu radnu snagu u zemljama 3. svijeta. Uglavnom ovi polu-antiglobalisti vole koristiti argumente izrabljivanja djece.
Situacija je ovakva:
Te ljude nitko ne tjera da rade u takvim uvjetima. Oni su tamo svojom voljom.
Ono što ti i tebi slični ne možete shvatiti iz svoje ugodne fotelje i toplog doma je to da je njima taj posao super napredak ako usporediš sa njihovom alternativom.
Alternativom u kojoj njihov život ovisi o jebenim padalinama.


Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
da se znaju pobrinuti za sebe i kvalitetno provode vrijeme s njima.

Jednom čovjeku kvalitetno provesti nedjelju znači otići na Sljeme, pojesti svježi sir i vrhnje, popiti topli čaj i uživati u prirodi.
Dok je drugom čovjeku super nedjelja kad se oblije ko' stoka i ušmrče si malo kokaina.
Tko si ti da odlučuješ umjesto drugih što je to kvalitetno provedeno vrijeme?
Ako ja radim cijele dane i vikende - to je moj izbor i moje viđenje kvalitetno provedenog vremena. Isto bi vrijedilo da kvalitetno provodim vrijeme u šumi.
Moj slobodan izbor.
Definicija kvalitetno provedenog vremena je potpuno subjektivna.

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Istodobno milijuni zanemarene, napuštene, bolesne, gladne i izrabljivane djece nisu njihov problem.
Kako bi ti saznala za tu bolesnu i gladnu djecu da nema tog zlog i ogavnog globalizma?
Stvari su se samo promjenile na bolje zahvaljujući globalizaciji.
Sama činjenica da ti imaš informaciju o toj izgladnjeloj djeci je dokaz toga.

Samoj sebi si kontradiktorna.
S jedne strane bi prekinula sve veze s vanjskim svijetom kao da on uopće ne postoji... a s druge strane prosipaš nekakvo pseudo dušebrižništvo prema djeci na drugom kraju svijeta o kojem kurca pojma ne bi imala da nemaš TV i internet.
LoL.

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Za stanje te nesretne djece u zemljama trećeg svijeta se može velikim dijelom okriviti upravo globalizacija i neoliberalni kapitalizam koje braniš.
Ta djeca bi sva pomrla da nema poslova na kojima rade.
Svakim iPhonom koji kupiš omogućuješ njima normalan život.
Ako ti ih je toliko žao što tamo rade - otiđi tamo i objasni im zašto ne bi trebali to raditi.
Sigurno će ti zahvaliti na tvom posvemašnjem altruizmu.

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Većina mojih prijatelja koji su se osamostalili ne posjeduju televiziju - nisu smatrali da im je to bitna životna akvizicija.
Ideš.



Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Ja ga imam u kući, ali ga gledam možda par puta godišnje.
WoW. E, nemam riječi. Koje postignuće.

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Imam u zadnje vrijeme neki čudan osjećaj da mi niti internet neće još dugo biti koristan.
I onda ćeš onoj djeci na koju se tako dušebrižno pozivaš pomagati... telepatijom? Prizivanjem duhova koji će lebditi nad njihovim glavama i čuvati ih, a koje ćeš ti svake noći otpuhivati prema njima?


Što se mene tiče slobodna si prestati služiti se internetom odmah.
Nije valjda da smatraš kako bi svojim prestankom korištenja interneta uskratila svijetu tolike opcije i sveopći napredak?
Ili si samo pasivno agresivna?

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Inače, bila sam u Vukomeriću prije već dosta godina (možda 6 ili tako), a posjetila sam još neka permakulturna imanja. Trebalo bi težiti što većoj samodostatnosti, ne samo iz stava i uvjerenja, nego i jer imam osjećaj da će biti veselo when the shit hits the fan u vrlo skoroj budućnosti.
Samodostatnost nas vraća u kameno doba.
Razmisli o tome.
Tko proizvodi solarne ćelije, vjetrenjače, baterije, filtere za dezinfekciju vode, cjepiva, antibiotike, građevinski materijal, sredstva prijevoza itd.
Ako misliš da možeš bez toga... sretno!

Ovo što ti nazivaš samodostatnošću je ustvari samo elitistički snobizam.
Još kad se potegne priča o izrabljivanoj djeci i prljavim kapitalistima kao vrhovnim krivcima... zabava je zagarantirana.
I to sve od strane polu-antiglobalista koji propagira svoje teorije na internetu. wow.



Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Pitanje je, uostalom, koliko će nam još dugo samodostatnost biti legalna opcija. Koliko vidim, jačaju težnje da se i te slobode ograniče koliko je maksimalno moguće. A kad se prodaju vode i šume, zabrani obrađivanje tla, jedina opcija koju ćemo imati bit će totalno jebeno ropstvo. I nemojte se zavaravati da ga nećemo demokratski izglasati.
Nekada za vrijeme zlog kapitalizma u 19. st. ljudi su bili slobodniji nego danas. Samo ljevičarke gluposti su dovele do ovoga di smo sada.
Ako ti nije jasno odkud državni zakoni i regulacije koje svakim danom smanjuju slobodu pojedinca dolaze - pogledaj lijevo.
Paradoksalno je to što ljudi na ljevici briju o nekakvoj slobodi, ali samo onoj koja je u okviru njihovog viđenja svijeta. Jednostavno ne shvaćaju niti poštuju odluke drugih ljudi.

Amiši su ti primjer ljudi koji su u tom zlom kapitalizmu zadržali svoj način života. Njih nitko ne dira. Zahvaljujući prljavom kapitalizmu.
Za razliku od socijalističkih država (kao što je naša) koje bi takvim zajednicama odmah pokucali na vrata s birokratima, upitima oko građevinskih dozvola, porezima, prirezima, standardima sadnje povrća, plaćanjima mirovinskog, itd., itd...

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Kako kaže gore spominjani Manson "God is in the TV" - kako TV kaže, tako ima da bude! Dobar je primjer nedavna EU propaganda.
Ako je netko popušio EU propagandu, to nije problem TV-a nego pojedinca.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:18   #11
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ruku na srce...TV nije oglupio nikoga.
Sa ovim se ne bih baš složio. S obzirom na uglavnom oglupljujući program koji prati većina mase ... U krajnjoj liniji, TV baš i ne potiče inteligenciju.

Quote:
Meni je besmisleno da je danas dijete od 7 godina informatički nepismeno.
Presmiješno mi je kad se netko zgraža nad djetetom koje sjedi za kompjuterom, lol, a danas je nepoznavanje nekih osnova rada na kompjuteru maltene ravno nepoznavanju abecede i tablice množenja.
Moj dvogodišnjak dribla po kompjuteru i uči se sam snalaziti na youtubeu tako da sam pomiče miša po ekranu i odabire si crtić koji želi.
Kad nauči slova i brojeve morat će naučiti i rad u wordu i excelu. Ne znam što je tu čudno.
Da dijete od 7 mora bit informatički pismeno U toj dobi djeca nisu ni pismeno pismena!
Dijete od "sitno" godina nauči naći crtani na jutubu, neku svoju igru na internetu i sl. iz jednostavnog razloga; to ih zanima! Excle, word i ini programi su im nezanimljivi, a i kompliciraniji od traženja crtića, te će ih stoga puno teže ili nikako naučit.
Uzmi srednjoškolce koji jesu informatički obrazovani. Tviterom, forumom, fejsbukom i sličnim barataju kao od šale. Iskreno, osobno bi mogao učit od njih. Ali daj im jednadžbu i različite varijable uhvatit će se kalkulatora izračunat ručno i poslije napraviti tablicu u wordu. Excel im neće biti ni na kraj pameti. Ovo govorim iz iskustva.

Quote:
Radio, televizija i internet su po meni vrlo pozitivna stvar koja je ljudskom rodu donijela više koristi nego štete.
Radio ne slušam (ubiše reklame), TV takoreć ne gledam (ubiše reklame, a ni nema baš nekih stvari meni interesantnih). Internetu nisam rob i iskorištavam ga da saznam nešto što neću saznat na televiziji, posebno nekoj hrvatskoj.


Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Joj, što me sekiraju ovakvi koji se brinu za djecu roditelja koji zapravo ulažu u odgoj, uče djecu pravim životnim vrijednostima, uče ih da ne budu robovi i da ne izrabljuju druge, da se znaju pobrinuti za sebe i kvalitetno provode vrijeme s njima. Istodobno milijuni zanemarene, napuštene, bolesne, gladne i izrabljivane djece nisu njihov problem. Za stanje te nesretne djece u zemljama trećeg svijeta se može velikim dijelom okriviti upravo globalizacija i neoliberalni kapitalizam koje braniš.
A što si ti učinila za milijune zanemarene, napuštene, bolesne, gladne i izrabljivane djece?
__________________
PPAF Foto VK Flickr

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 31.01.2012. at 21:23.
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:22   #12
Quote:
Death-of-Art kaže:
Nekada za vrijeme zlog kapitalizma u 19. st. ljudi su bili slobodniji nego danas. Samo ljevičarke gluposti su dovele do ovoga di smo sada.
Ako ti nije jasno odkud državni zakoni i regulacije koje svakim danom smanjuju slobodu pojedinca dolaze - pogledaj lijevo.
Paradoksalno je to što ljudi na ljevici briju o nekakvoj slobodi, ali samo onoj koja je u okviru njihovog viđenja svijeta. Jednostavno ne shvaćaju niti poštuju odluke drugih ljudi.
Ajd sad s politikom. K'o da su ovi desno nešto bolji
Politika je *urva. Držao ju za desnu ruku ili lijevu, ostaje isto


S ostatkom se više manje slažem.
I ostajem pri tome da treba iskoristiti dobro i naučiti izbječi ono loše

Quote:
pobosutljanin kaže:
Sa ovim se ne bih baš složio. S obzirom na uglavnom oglupljujući program koji prati većina mase ... U krajnjoj liniji, TV baš i ne potiče inteligenciju.
Naravno da ne. Ali opet ne treba gledati TV kao izolirani faktor
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:29   #13
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
A što si ti učinila za milijune zanemarene, napuštene, bolesne, gladne i izrabljivane djece?
S obzirom da nisam tvrdila da sam učinila išta, ne znam zašto me to uopće pitaš.
Forumašica s agresivnim pristupom je napala roditelje koji odgajaju djecu na malo drugačiji način. Ona je dakle ta koja vodi brigu o jadnoj djeci, a ne ja. Ja sam samo istaknula činjenicu da ima još jadne djece na svijetu na koju bi mogla usmjeriti svoje viškove energije i brižnosti, kad ih već ima na bacanje.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:29   #14
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...
Nekada za vrijeme zlog kapitalizma u 19. st. ljudi su bili slobodniji nego danas. Samo ljevičarke gluposti su dovele do ovoga di smo sada.
Ako ti nije jasno odkud državni zakoni i regulacije koje svakim danom smanjuju slobodu pojedinca dolaze - pogledaj lijevo.
Paradoksalno je to što ljudi na ljevici briju o nekakvoj slobodi, ali samo onoj koja je u okviru njihovog viđenja svijeta. Jednostavno ne shvaćaju niti poštuju odluke drugih ljudi.
Zaista. Danas djeca ne smiju ni radit u rudnicima, ´bem ti ljevicu i njihovo viđenje svijeta i smanjivanje slobode pojedinca za zaradom... Sreća da je globalna sveobuhvatnost kapitala omogućila takove divne mogućnosti njihovim suvremenim vršnjacima diljem Azije, Afrike i Latinske Amerike, a njihovim dobrotvorima da ih redovito pohode- turistički...

Quote:
Za razliku od socijalističkih država (kao što je naša) koje bi takvim zajednicama odmah pokucali na vrata s birokratima, upitima oko građevinskih dozvola, porezima, prirezima, standardima sadnje povrća, plaćanjima mirovinskog, itd., itd...
... a otkad smo mi to "socijalistička" država ? Da nisi malo pobrkala lončiće ?

Zadnje uređivanje haram : 31.01.2012. at 23:38.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:33   #15
@Death-of-Art

Žao mi je, ali odavno sam odlučila da s ljudima koji nisu u stanju koncizno izraziti svoj stav u obliku smislenog pasusa koji bi se referirao na bit tuđeg upisa i iznio svoje viđenje na problematiku ne ulazim u diskusije. Smatram to gubitkom svog vremena.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:42   #16
... inače, slažem se da tzv.globalizacija (koja je vrlo širok pojam) ima razne aspekte i efekte, pa nema smisla davati joj neki predznak...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:42   #17
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, jačaju težnje da se i te slobode ograniče koliko je maksimalno moguće. A kad se prodaju vode i šume, zabrani obrađivanje tla, jedina opcija koju ćemo imati bit će totalno jebeno ropstvo.
Ma koje vode i šume? Ako imaš vlastitu šumu -- samo je ti možeš prodati. Ako misliš na državnu šumu -- ona ionako nije tvoja.

Obrađivanje tla zabraniti? Kako? Prije će zabraniti neobrađivanje.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 23:55   #18
Nemoguće je živjeti antiglobalistički.

Možete živjeti u prirodi, nemati telku niti internet, ali čim zaboli zub odmah ćete biti na prvom vlaku za civilizaciju.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 09:20   #19
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Zaista. Danas djeca ne smiju ni radit u rudnicima, ´bem ti ljevicu i njihovo viđenje svijeta i smanjivanje slobode pojedinca za zaradom... Sreća da je globalna sveobuhvatnost kapitala omogućila takove divne mogućnosti njihovim suvremenim vršnjacima diljem Azije, Afrike i Latinske Amerike, a njihovim dobrotvorima da ih redovito pohode- turistički...
Da, djeca su radila u rudicima. To je činjenica. I ljudi su radili u sjebanim uvjetima 12 sati dnevno 6 dana tjedno.

Ali ovakvi argumenti nemaju smisla, jer to je kao da za Amere u 2. svjetskom ratu spomeneš bombardiranje Dresdena i ništa više.

I opet... ako hoćeš nekog kriviti.. krivi njihove roditelje.
Ne možeš uspoređivati život ljudi prije 150 godina i život ljudi sada.

Alternativa teškim uvjetima rada je bila smrt.
I dalje stoji činjenica da su uvjeti rada vremenom bili sve bolji, društvo i pojedinci bogatiji, ekonomija je rasla neviđenim stopama.
Kreiranje srednje klase se dogodilo upravo u 19.st., uz to donacijama je sagrađena hrpa bolnica i škola.

Tu govorimo o Americi i dijelu Europe.

Oko prostitucije djece, pogledaj o kojim zemljama se tu radi.
Stvarno su flagship kapitalizma.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a otkad smo mi to "socijalistička" država ? Da nisi malo pobrkala lončiće ?
S koliko BDP-a država upravlja, koliko regulacija, zakona, poreza i koliko to guši privatni sektor. Naravno da smo u socijalizmu.
Brodogradilišta, HŽ?
Koliko novaca odlazi na socijalu u HR?

To što netko ne zna uopće što kapitalizam je je potpuno druga stvar koju možeš prepisati informiranosti građana RH.

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
@Death-of-Art

Žao mi je, ali odavno sam odlučila da s ljudima koji nisu u stanju koncizno izraziti svoj stav u obliku smislenog pasusa koji bi se referirao na bit tuđeg upisa i iznio svoje viđenje na problematiku ne ulazim u diskusije. Smatram to gubitkom svog vremena.
Ti u diskusiju ne ulaziš samo iz razloga jer nemaš protuargumenata.
Ali nedostatak istih kamufliraš ovakvim izjavama kojima najbolje opisuješ prvenstveno sebe:
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Joj, što me sekiraju ovakvi...
Projekcije svojih osobina ostavi za nekoga drugoga, molit ću lijepo, ali moj savjet je svakako da prihvatiš sebe takvu kakva jesi.

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
S obzirom da nisam tvrdila da sam učinila išta, ne znam zašto me to uopće pitaš.
Forumašica s agresivnim pristupom je napala roditelje koji odgajaju djecu na malo drugačiji način. Ona je dakle ta koja vodi brigu o jadnoj djeci, a ne ja. Ja sam samo istaknula činjenicu da ima još jadne djece na svijetu na koju bi mogla usmjeriti svoje viškove energije i brižnosti, kad ih već ima na bacanje.
Drago mi je da si sama potvrdila da je antiglobalistički stav ustvari samo dobro upakirani stav:"puca meni kurac za ostale".

Samo mi je fascinantno dokle čovjekova beskrupuloznost seže.
Wow.bez ikakve grižnje savjesti povlačiš argumente izrabljivane djece u svrhu naglašavanja svoje argumentacije na patetiku... da bi ih samo dva posta nakon toga svela na nešto što "nije tvoj problem".

Problem zemalja trećeg svijeta se ne rješava individualnim pristupom odozdola već se treba rješavati od vrha.

Problem antiglobalista koji sa svojim visokim obrazovanjem i dalje djecu dovode u opasnost da životare s njima po šumi i odbijaju cijepljenje djece jest nešto što nije toliko raširen problem pa se može riješiti individualnim pristupom i argumentom koji bi im barem donekle dokazao koliko je njihovo ponašanje infantilno i retardirano.

Ali s kim ja to pričam...s "antiglobalisticom" koja redovito provodi vrijeme na internetu?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 09:32   #20
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Sa ovim se ne bih baš složio. S obzirom na uglavnom oglupljujući program koji prati većina mase ... U krajnjoj liniji, TV baš i ne potiče inteligenciju.
Pa ne mora nešto poticati inteligenciju da bi bilo valjano.
Ti zbilja svaku, ali baš svaku stvar koju u životu radiš (bilo iz obveze, bilo iz gušta) prvo kritički sagledaš pod vidikom toga koliko ti nadograđuje inteligenciju?
Ne zajebavaj me, molim te.

Niti sjedenje na livadi ne potiče inteligenciju, pa opet...dobar je način za eliminaciju suvišnog stresa koji nas koči u daljnjem (intelektualnom) napretku.
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post

Da dijete od 7 mora bit informatički pismeno U toj dobi djeca nisu ni pismeno pismena!
Daj se ne lovi za detalje.

Sa 7 godina djeca već moraju znati abecedu i brojeve do...šta ja znam... 10-20? 100?

Dakle...sukladno svojoj dobi jesu pismeni. Ne na razini profesora hrvatskog jezika, ali su pismeni.

Sukladno tome im je potrebna i informatička pismenost.
Nisam rekla da oni moraju znati stvari u wordu i excelu koje jedan prosječan informatičar ne zna...ali jebote...ako sa 7-8 godina ne zna upaliti word i u njemu napisati lektiru...onda stvarno taj kompjuter neće zaslužiti ništa drugo nego da leti u smeće.

Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Radio ne slušam (ubiše reklame), TV takoreć ne gledam (ubiše reklame, a ni nema baš nekih stvari meni interesantnih). Internetu nisam rob i iskorištavam ga da saznam nešto što neću saznat na televiziji, posebno nekoj hrvatskoj.
Eh, kad već spominješ reklame.
Ja gledam te reklame ponekad čisto ono što me fascinira koji je to bolesno idiotan pristup ljudima. Baš komunikacija kao da su ljudi debili.

A opet...ljudi to jebeno dobro puše.

I to me fascinira.
Što oni puše onog klauna koji im prodaje čokoladu za mršavljenje po cijeni od samo 500 kuna.

I što je smiješno...te reklame nisu uzrok ljudskog idiotizma.
One su samo pokazatelj ljudskog idiotizma.
Ljudi koji prave reklame su odabrali savršen način pristupa prema određenoj masi ljudi koja je jednostavno...glupa.
Ali nisu im oni krivi što ti isti ljudi jesu glupi.
Oni su glupi i povodljivi i bez TV-a.

edit-al nisu reklame generalno glupe. daleko od toga:
http://www.youtube.com/watch?v=eH3GH7Pn_eA
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Death-of-Art : 01.02.2012. at 09:38.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.