Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 18:44   #81
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Једва сам бре прочитао ово горе, али имам и ја тастатуру са ћилиричним знаковима. Баш је фора овако писати, скоро ко нека шифра ЛОЛ.

Причајмо бре спрски да нас цео свет разуме. хехехе.
Ja vas čitam i razumijem bez problema, a nisam Srpkinja.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:50   #82
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Гугл из јор френд.
Јок, ја директно пишем на ћирилици, имам инсталиран такав лејаут (ЛОЛ) тастатуре, да како типкам, излазе ова дивна ћирилична слова.

:геек:
Apemant is offline  
Old 10.04.2013., 18:51   #83
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Stvarno ne polazimo od iste točke. Ako državnu upravu treba restrukturirati, onda dobro, ali ići tako primitivnim izrazima nazivati ljude koji rade svoj posao je znak nekulture i primitivizma. U civilizaciji u 21. stoljeću smo pronašli procedure kojima čovjek može tražiti promjene, ali ići uvredama protiv čovjeka je krajnje neprimjereno. To nije način. Ne moraš plaćati porez.
Ja se iskreno nadam da se ti zezaš...

A i da ozbiljno misliš, evo ovako izgleda jedan kulturni Evropljanin koji ima cirka 12 000 EUR-a platu:



Mislim, što jest jest - ja nikad neću biti ovoliko kulturna.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:52   #84
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja vas čitam i razumijem bez problema, a nisam Srpkinja.
Ти ћути, бре.

Ја нисам читао ћирилицу негде од нижих разреда основне, а ни тад нисам био нарочито добар, него сам 'лекције' читао из главе, јер бих текст случајно научио напамет, па бих исто тако 'напамет' и читао. Учителјица је додуше била импресионирана мојим течним 'читанјем' лекције ЛОЛ.

Zadnje uređivanje Apemant : 10.04.2013. at 18:54. Reason: исправак правописа :еек:
Apemant is offline  
Old 10.04.2013., 18:54   #85
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
U Hvatskoj postoji i ZAMP (Zaštita autorskih i muzičkih prava) preko kojeg se utjeruje parafiskalni namet.

Uglavnom, u igri su predsjednik Josipović, koji je zakon osmislio i tvrtka Emporion kojoj je vlasnik njegov prijatelj. Preko tvrtke Emporion, koja na tome zarađuje milijune kuna godišnje, ubire se od subjekata koji su obveznici i daje glazbenicima... ali sve je to jako maglovito, nikad točnih podataka, a ogromni novci se vrte... Uzima se poduzećima, kafićima, restoranima, hotelima... a daje se prema ključu izvođenosti na radio stanicama ... i silom zakona... opet najviše dobiju Huljići, Rozge, Severine i slični...
Slično (ako ne i gore) je i kod nas, s tim što se kod nas zatvaraju institucije kao što je Zemaljski muzej, ali zato novce za promicanje kulture dobivaju ovakvi kao Backović.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 18:55   #86
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Pa sviraj onda ti. U čemu je problem... ah vjerojatno ti se gade cajke, pa ti se automatski gadi i dva soma eura zarađenim na cajkama, onda taj novac pusti onima kojima se ne gadi i boli te briga. Šta te muči, jesu li oni te novce ukrali ili zaradili? Jesu li nekome uljepšali večer svojom vještinom, jebote zvučiš prokleto zavidno s tom retorikom. Mislim da to i je tvoj suštinski problem.
Ne rade to svi, nigdje to nisam rekao. Neki drže nivo i izvan okvira u kojem su zaposleni. Ali ima i takvih. Silom poreza su plaćeni da bi podigli razinu kulture, a ne da bi to subotama poništili svirajući zadnje cajke.
- Sizif - is offline  
Old 10.04.2013., 18:56   #87
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja se iskreno nadam da se ti zezaš...

A i da ozbiljno misliš, evo ovako izgleda jedan kulturni Evropljanin koji ima cirka 12 000 EUR-a platu:



Mislim, što jest jest - ja nikad neću biti ovoliko kulturna.
Apsolutno! U usporedbu s prosječnim i iznadprosječnim Hrvatom taj tip je (a čak nemam pojma tko je, samo vidim gdje sjedi) definitivno kulturnija i civiliziranija osoba. Mislim, o čemu mi pričamo? Taj balkansko-plemenski skepticizam oko bilo kakvog oblika civilizacije je na razini plemenskog 8. stoljeća i još uvijek je ovdje aktualan.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 18:56   #88
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ти ћути, бре.

Ја нисам читао ћирилицу негде од нижих разреда основне, а ни тад нисам био нарочито добар, него сам 'лекције' читао из главе, јер бих текст случајно научио напамет, па бих исто тако 'напамет' и читао. Учителјица је додуше била импресионирана мојим течним 'читанјем' лекције ЛОЛ.
A gdje su ti na tipkovnici azbučni lj i nj?
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 19:00   #89
.. ne .. nijedno od toga ne znam ..
.. ali .. jebiga .. znaš šta mi je palo na pamet kad sam prvi puta pročitao .. ? .. .. da ti previše toga znaš ..
.. kad si .. nekad .. gledao zapadnjake .. imao si dojam da znaju .. dvije stvari .. .. najprije mi je to bilo jasno kod onog .. jednog mog rođaka muzičara .. izgledao mi je .. genije u muzici .. i razumio se u pare bolje od mene .. .. a sve ostalo je izgledao .. kao da nema pojma ..
.. poslije sam to viđao često .. ljude koji su u vlastitom poslu bili .. majstori .. .. užitak ih gledat ili slušat ..

.. stvarno si kopao rovove .. možda cjedio .. jadnu mladu nejaku državu ..
.. a zidarija .. ? .. prvo sam pomislio .. ono .. amaterski .. .. ali nije .. jebiga .. .. ali još ne znam koliki si zidar .. ?
alim is offline  
Old 10.04.2013., 19:00   #90
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A gdje su ti na tipkovnici azbučni lj i nj?
Уф, моја грешка... ево их: љљљљ њњњњњ

читањем, дабоме.
Apemant is offline  
Old 10.04.2013., 19:02   #91
а б в г д ђ е ж з и ј к л љ м н њ о п р с т ћ у ф х ц ч џ ш
Apemant is offline  
Old 10.04.2013., 19:04   #92
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
а б в г д ђ е ж з и ј к л љ м н њ о п р с т ћ у ф х ц ч џ ш
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 19:06   #93
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post

Mislim, što jest jest - ja nikad neću biti ovoliko kulturna.
Ako može postojati kultura bakterija, može postojati i kultura parazita.
I takva "kultura" ima svoje zagovornike.
- Sizif - is offline  
Old 10.04.2013., 19:08   #94
болен лежи млад Стојан
болен лежи и ке умри
над глава му младата невеста
с машко дете на раце
солзи рони солзите и капат
по Стојаново лице
Apemant is offline  
Old 10.04.2013., 19:09   #95
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Apsolutno! U usporedbu s prosječnim i iznadprosječnim Hrvatom taj tip je (a čak nemam pojma tko je, samo vidim gdje sjedi) definitivno kulturnija i civiliziranija osoba. Mislim, o čemu mi pričamo? Taj balkansko-plemenski skepticizam oko bilo kakvog oblika civilizacije je na razini plemenskog 8. stoljeća i još uvijek je ovdje aktualan.
Ja jesam primitivna, a ionako živim u zatvoru. I još plaćam porez.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 19:13   #96
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja jesam primitivna, a ionako živim u zatvoru. I još plaćam porez.
Ha dobro, nitko ti to ne brani. Balkanski plemenski izolacionizam nije ništa novo. Možda da počneš i knjige spaljivati. Jedan naš akademik je nedavno izdao knjigu o hrvatskim bogovima (dok smo bili pleme), mogli bismo i tome se vratiti.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 10.04.2013., 19:14   #97
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ne rade to svi, nigdje to nisam rekao. Neki drže nivo i izvan okvira u kojem su zaposleni. Ali ima i takvih. Silom poreza su plaćeni da bi podigli razinu kulture, a ne da bi to subotama poništili svirajući zadnje cajke.
Pa znaš, evo baš razmišljam... jedan jedini orkestar iz Hrvatske s kojim nikada nisam surađivala je HNK Rijeka, iako su mi oni ponudili prvi da dođem na audiciju kod njih, ali tada sam bila tek treća ili četvrta godina na akademiji, a nisam htjela napustiti studij, igrom slučaja je to radno mjesto dobio moj školski drug i garantirano poznajem 95% brassera u Hrvatskoj i znam samo jednog jedinog koji je svirao svatove punih jedanaest godina da otplati kredit za stan, a kad je otplatio rekao je ćaho đaci i prešao u jedan rock band da napokon može svirati nešto po svom guštu. Znam ih još možda petero, to je maksimum. Koliko ih ti točno znaš, baš bi me zanimalo... Možda nisam dovoljno dobro informirana.

U Hrvatskoj postoji deficit kvalitetnih klasičnih muzičara (činjenica je da je u mom orkestru u posljednjoj godini zaposleno troje Mađara jer nitko iz Hrvatske tko je došao na audiciju nije zadovoljio kriterije, što je otužno, dok nam nezaposlenost raste gamad je sve ljenija i ljenija, osim nas par štrebera, jeli, što nadoknađujemo nedostatak talenta radom), ali mi ne želimo poluprofesionalce bez obzira koliko talentirani bili, kad nas već porezni obveznici plaćaju moramo im pružiti bar vrhunsku kvalitetu, jelte i želimo ljude koji su završili fakultete, a ne ulične polupismene muzičare, koji su samim time što su završili fakultet pokazali ustrajnost, postoji probna godina, tko ne položi neka traži sreću negdje drugdje.

Dakle deficit muzičara se odražava kroz to što je većina nas zaposlena na jednom mjestu, a uz to honorira na nekom drugom ili radi na školi (kao što je moj primjer).

Osim toga, ispravit ću te, kultura se ne financira samo od poreza, već i od prodaje karata (barem 10%) i od sponzora, što na zapadu nije slučaj. Na zapadu je kulturna institucija, kao i znanstvena, ono čime se država diči, jer je to najveći mogući produkt koji društvo može stvoriti i koji sam svojom pojavnošću i nivoom neposredno pokazuje nivo civiliziranosti i kulture države.

Koliko se ti god srdio i bio jalan, to je činjenica i nisi u pravu kad pokušavaš institucionaliziranu umjetnost prikazati kao državnog parazita.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 10.04.2013., 19:14   #98
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
болен лежи млад Стојан
болен лежи и ке умри
над глава му младата невеста
с машко дете на раце
солзи рони солзите и капат
по Стојаново лице
Ja imam jednu bolju, a ti pročitaj, ako možeš:

Везак везла Омербеговица,
Конце суче Јусуф момче младо:
"Ој, Бога ти, Омербеговице,
Беговице, моја дајинице,
Што те питам, право да ми кажеш?
Кад ти легнеш с бегом у душеке,
С бегом твојим, а даиџом мојим:
Тресу л' ти се дојке на прсима,
Пуца ли ти јелек на плећима,
Дријеше л' ти се гаће сандалије,
Куца ли ти сатић под учкуром,
Црвен сатић у мркој кутији? "
"Ој, Јусуфе, моје мило момце,
кад ме питаш, право да ти кажем:
Кад ја легнем с бегом у душеке,
с бегом мојим, а дајиџом твојим,
тресу ми се дојке на прсима,
и пуца ми јелек на плећима,
и дријеше се гаће сандалије,
ал' не куца сатић под учкуром,
већ Јусуфе, мило моје момче,
'амо твога злаћаног кључића,
не би л' како сатић кудисао?! "


__________________
.
Soul sister is offline  
Old 10.04.2013., 19:16   #99
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
а б в г д ђ е ж з и ј к л љ м н њ о п р с т ћ у ф х ц ч џ ш
oʇnuɹʌn zoɹʞs
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 10.04.2013., 19:17   #100
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ako može postojati kultura bakterija, može postojati i kultura parazita.
I takva "kultura" ima svoje zagovornike.
Dobro kažeš...
__________________
.
Soul sister is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.