Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 09:43   #61
lol, jel ste vidjeli ove specijalce:

http://www.youtube.com/watch?v=YUQjAXxIIuQ

meni su inače dečki iz news baa senzacija, ali ovo???
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 06.01.2014., 10:42   #62
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Baš sam nedavno malo pručavao Lucifera i isto ima veze sa zvijezdama.
Lufifer הילל בן שחר (hêlêl ben šāḥar), sin jutra, donosioc zore, jutarnja zvijezda (morgenstern) - planet Venera.

Kako, kada i zašto su sve te zvijezde i planete dobile ljudske karakteristike i završile u mitovima i pričama raznih naroda u ovom ili onom obliku, pitanje je.
Ima jedna kultna knjiga na tu temu: Hamletov mlin
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 06.01.2014., 11:13   #63
.. sanjao sam .. .. žutu dunju .. .. .. zemlju svoju .. zelen gaj .. .. vidio sam sjajnu munju .. drag i dalek .. zavičaj ..

.. ne .. nego .. svašta .. .. i mnogo .. .. jebiga .. a zapamtio samo malo .. .. i to ne zadnje ..

.. u školi sam .. .. pišemo neki završni ispit ..
.. svi su već gotovi .. dižu se i odlaze .. .. sve se prazni .. .. sala dosta velika .. .. ja još nisam ni počeo .. valjda ću opet nešto usrati ..
.. gledam neke knjige .. i izvlačim ono što treba .. .. i to .. sistematično i lagano pišem .. i sređujem ..
.. ima dosta zanimljivih stvari .. to ja onda klasificirem .. jedno ispod drugoga .. i uspoređujem ..
.. dobro mi to ide ..
.. proći ću ovo .. .. dati će mi sigurno tri .. pizduni jedni .. .. jer dva ne daju nikome .. pa će mi dati tri .. .. a boli me kurac ..
.. a ja ću baš napraviti dobro .. za inat .. .. ne toliko nego štio je dosta zanimljivo .. i sve se lijepo slaže ..
.. ima još četri dana vremena .. .. jebate .. ne treba žuriti .. lako ću završiti .. .. idem van .. da prošetam .. .. sve je prazno .. bio sam ostao sam ..
.. idem van .. dolazim do jednog prozora .. niskog .. tu se ide van .. .. jebiga .. ali su na prozoru rešetke .. .. jebiga .. jebiga ..
.. gledam .. na njima ima dole nisko jedna veća rupa .. i malo gore lijevo .. još jedna .. slična ..
.. pokušati ću se provuć dole .. jer mi je lakše za zakoračiti .. .. da stignem do zemlje ..
.. vani ima raznih .. koji su završili pisati još prije .. pa prave gužvu .. .. i oko prozora ih ima ..
.. jedna kaže da obično izlaze na tu gornju rupu .. .. ovu znam iz škole ..
.. dobro .. jebiga .. na gornjoj rupi uhvatim šipke rukama .. otprilike onako kako bi to i herkules napravio .. tim stilom .. .. razmaknem ih da napravim veću rupu i izađem .. bez problema .. .. sjetim se kako sam uvjek bio dosta razgiban .. to me spašava ..

.. mislim da san govori da sam ja .. fizički .. snažan .. i mentalno neustrašiv .. .. tako se meni to čini .. .. šta vi kažete .. ?
alim is offline  
Old 06.01.2014., 12:39   #64
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Evo, odlazim po vino i da napravim atmosferu...hvala.
Ona i taj njezin bend stvore atmosferu kao nitko drugi...

Jesam li te 'naučio' slušati glazbu onako kako ju 'treba' slušati?

Žene su obično 'multitasking bića'... ali tako se glazba ne sluša.

Vrlo malo ljudi, a naročito malo žena 'zna' slušati glazbu. (one s kojima se ja družim ne računam, jer su neke i same glazbenice ili pak po mnogo čemu netipične... a na neke sam i utjecao u tom smislu... )
- Sizif - is offline  
Old 06.01.2014., 12:59   #65
.. kristina ćurković .. babac markić .. i boris dežulović .. .. domovino naša .. lijepa .. i ispaćena ..

.. zna kristina da bi ušla u legendu da se spali kod konja starog jelače .. ? .. .. pa kažite joj ..
alim is offline  
Old 06.01.2014., 12:59   #66
a e bogati
http://www.youtube.com/watch?v=HKvGIOxPR_0
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 06.01.2014., 13:04   #67
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Što ti daje toliku sigurnost u to?
Pet godina sam istraživao to područje i pričao po forumima o toj temi i došao sam do tog zaključka. To je sto posto točno. Uostalom, guglaj si. Kužiš, guglaj si ono...
Druid is offline  
Old 06.01.2014., 13:10   #68
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ima jedna kultna knjiga na tu temu: Hamletov mlin
Zanimljivo da je i meni ista pala na pamet kad sam čitao Stronger Freeov post. Nisam je doduše nikad cijelu pročitao, nisam imao vremena za to, a imao sam je samo na kompu. Ono što sam vidio mi je bilo prezanimljivo, ali to je jednostavno tako opširna tema da se s time moraš baviti desetljećima i po mogućnosti što stručnije jer ima puno nepouzdanih stvari. Recimo prvi dio "dokumentarca" Zeitgeist i nije puno najpreciznijih podataka. Ima dosta i pogrešnih stvari, previše simplificiranih.
Druid is offline  
Old 06.01.2014., 13:14   #69
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Paaaaaa - apsurd i tolika opsesija (homo)seksualnošću (do apsurda naravno) su glavne karakteristike muškarca škorpiona.
Ne postoje 'glavne odlike škorpiona', probaj shvatiti da je astrologija hrpa pizdarija koje ne znače ama baš ništa. To je 90% Forerov efekt i 10% nekakav prosto mehanički, naturalistički fenomen, možda povezan s godišnjim dobima (no tada bi na južnoj hemisferi sve trebalo biti obrnuto) ili tako nešto.

I drugo, ionako nisam 'škorpion' - ne da je to osobito bitno, čak i da jesam 'škorpion', ovo što si napisala ne bi bilo ništa manje besmisleno.

Je li moguće da ovdje ima ljudi koji *ozbiljno* vjeruju da položaj zvijezda u 'trenutku' LOL nečijeg rođenja - definira njegov karakter i 'sudbinu'? Pa to je toliko monumentalno debilna ideja da meni IQ rapidno pada dok razmišljam o njoj...
Apemant is offline  
Old 06.01.2014., 13:18   #70
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Pet godina sam istraživao to područje i pričao po forumima o toj temi i došao sam do tog zaključka. To je sto posto točno. Uostalom, guglaj si. Kužiš, guglaj si ono...
A što veliš na ovu teoriju? Meni zvuči interesantno čisto na intelektualnoj razini, koliko god je smatrao... čudnom.
Apemant is offline  
Old 06.01.2014., 13:21   #71
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ona i taj njezin bend stvore atmosferu kao nitko drugi...

Jesam li te 'naučio' slušati glazbu onako kako ju 'treba' slušati?

Žene su obično 'multitasking bića'... ali tako se glazba ne sluša.

Vrlo malo ljudi, a naročito malo žena 'zna' slušati glazbu. (one s kojima se ja družim ne računam, jer su neke i same glazbenice ili pak po mnogo čemu netipične... a na neke sam i utjecao u tom smislu... )
Da, Particia mi se jako sviđa, njene kompozicije su glatke i svilenkaste, klizi kao i ono vino koje sam sinoć pila uz snijeg.

Nisi me baš "naučio". Naime, tata me u ranom djetinjstvu naučio kako se sluša muzika i taj princip sam slijedila do određenih godina kada više nisam mogla uskladiti slušanje muzike s drugim obavezama...

Ali, ti si me podsjetio i motivirao da ponovo slušam muziku onako kako treba.

Ja jesam multitasking, međutim, mene jedino muzika može nagnati da se bavim određenim kućanskim poslovima, tako da i kad je ne slušam onako kako treba, mislim da nije preveliki grijeh.


Btw, prepoznajem li ja u ovom tvom upisu pomalo šovinističkih stavova ili mi se samo čini?
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 06.01.2014., 13:26   #72
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne postoje 'glavne odlike škorpiona', probaj shvatiti da je astrologija hrpa pizdarija koje ne znače ama baš ništa.
Ja sam umirala od smijeha čitajući nagađanja kakve te osobine krase - kao Škoripona.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 06.01.2014., 13:27   #73
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Btw, prepoznajem li ja u ovom tvom upisu pomalo šovinističkih stavova ili mi se samo čini?
Nije to šovinizam, nego statistika.

Statistički žene imaju veće sise od muškaraca, a muškarci statistički imju veće izrasline među nogama.

Uslijed jedne od takvih specifičnosti, muškarci statistički češće pišaju na stojećke, a žene na sjedećke.

Nadalje, statistički muškarci imaju 80 puta više testosterona (u prosjeku) od žena. I tako dalje i tako dalje, čak i u prednatalnom razvoju postoje određene divergencije među 'spolovima', tako da su i tek rođene bebe donekle različite u ovisnosti o spolu, ne samo po spolnim organima. Hoću reći da se čisto statistički, žene i muškarci razlikuju i psihološki, a ne samo fiziološki. Jer naravno da psihologija u određenoj mjeri ovisi i o fiziologiji, zar ne? (A ne samo o kulturnim specifičnostima i gender stereotypingu)

Dakako, sve to skupa nije 'binarno' nego samo ima dva 'gomilišta', matematički rečeno, i mnogo prijelaznih stupnjeva između. Biologija (i općenito priroda) rijetko ima jasne odvojene kategorije - uvijek postoje sivi tonovi (iako to ne znači da je binarna podjela 'posve besmislena' - nije, jer ima statistički značaj, i to velik).



BTW, znam da je to bila samo zajebancija s tvoje strane no eto, uhvatila me neizdrživa potreba za nepotrebnim filozofiranjem ....
Apemant is offline  
Old 06.01.2014., 13:29   #74
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Mislim da bi tebi bilo bolje da se baviš ovako nečim.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 06.01.2014., 13:31   #75
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nije to šovinizam, nego statistika.

Statistički žene imaju veće sise od muškaraca, a muškarci statistički imju veće izrasline među nogama.

Uslijed jedne od takvih specifičnosti, muškarci statistički češće pišaju na stojećke, a žene na sjedećke.

Nadalje, statistički muškarci imaju 80 puta više testosterona (u prosjeku) od žena. I tako dalje i tako dalje, čak i u prednatalnom razvoju postoje određene divergencije među 'spolovima', tako da su i tek rođene bebe donekle različite u ovisnosti o spolu, ne samo po spolnim organima. Hoću reći da se čisto statistički, žene i muškarci razlikuju i psihološki, a ne samo fiziološki. Jer naravno da psihologija u određenoj mjeri ovisi i o fiziologiji, zar ne? (A ne samo o kulturnim specifičnostima i gender stereotypingu)

Dakako, sve to skupa nije 'binarno' nego samo ima dva 'gomilišta', matematički rečeno, i mnogo prijelaznih stupnjeva između. Biologija (i općenito priroda) rijetko ima jasne odvojene kategorije - uvijek postoje sivi tonovi (iako to ne znači da je binarna podjela 'posve besmislena' - nije, jer ima statistički značaj, i to velik).



BTW, znam da je to bila samo zajebancija s tvoje strane no eto, uhvatila me neizdrživa potreba za nepotrebnim filozofiranjem ....


Zašto sam znala da ćeš upravo ti ovako reagirati?

Je li to zato što si Škorpion ili Strijelac? Ili možda Lav?

__________________
.
Soul sister is offline  
Old 06.01.2014., 13:41   #76
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne postoje 'glavne odlike škorpiona', probaj shvatiti da je astrologija hrpa pizdarija koje ne znače ama baš ništa. To je 90% Forerov efekt i 10% nekakav prosto mehanički, naturalistički fenomen, možda povezan s godišnjim dobima (no tada bi na južnoj hemisferi sve trebalo biti obrnuto) ili tako nešto.

I drugo, ionako nisam 'škorpion' - ne da je to osobito bitno, čak i da jesam 'škorpion', ovo što si napisala ne bi bilo ništa manje besmisleno.

Je li moguće da ovdje ima ljudi koji *ozbiljno* vjeruju da položaj zvijezda u 'trenutku' LOL nečijeg rođenja - definira njegov karakter i 'sudbinu'? Pa to je toliko monumentalno debilna ideja da meni IQ rapidno pada dok razmišljam o njoj...

Ti stvarno ozbiljno o horoskopu?

Si strijelac onda?
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A što veliš na ovu teoriju? Meni zvuči interesantno čisto na intelektualnoj razini, koliko god je smatrao... čudnom.
Hijoj, vec sam prije citala taj sajt i tu 'teoriju', i bjutifutl i nadasve tocan zakljucak je da je to sve odabrano (smeta ih i sama ideja da je ista genetski, jer su u malim brojevima, pa treba to svest na osobnu 'odluku'): Heterosexuals vastly outnumber homosexuals in the world because societies - needing to maintain their populations - universally encourage heterosexuality while discouraging, or forbidding, homosexuality...jer inace bi se svi karali u dupe, pa tko ne bi, kako privlacno, tko to ne bi odabrao.

Pa to je za ponoret.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 06.01.2014., 13:43   #77
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Je li moguće da ovdje ima ljudi koji *ozbiljno* vjeruju da položaj zvijezda u 'trenutku' LOL nečijeg rođenja - definira njegov karakter i 'sudbinu'? Pa to je toliko monumentalno debilna ideja da meni IQ rapidno pada dok razmišljam o njoj...
.. pa šta onda definira sudbinu .. samo položaj sunca .. ? .. i koja se rospija trefila za majku .. ? .. i položaj manduševca .. ?
alim is offline  
Old 06.01.2014., 13:45   #78
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. pa šta onda definira sudbinu .. samo položaj sunca .. ? .. i koja se rospija trefila za majku .. ? .. i položaj manduševca .. ?
'Sudbinu', po svemu sudeći definira ukupnost urođenih (vlastitih) genetskih osobina - i ukupnost kulturnih (vanjskih) čimbenika. (*)

Na jedan ubitačno kompleksan način kojeg prosta podjela ljudi na 12 arbitrarnih 'znakova' (i to još definiranih pukim datumom rođenja) - nimalo ne 'pojašnjava', nego zamagljuje i zaglupljuje.



(*) Plus eventualno možda ta neka mistična 'slobodna volja', što god to značilo.
Apemant is offline  
Old 06.01.2014., 13:49   #79
.. a tebe .. šta je tebe oblikovalo .. ? .. koji su .. ključni .. faktori .. ?
alim is offline  
Old 06.01.2014., 13:58   #80
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ti stvarno ozbiljno o horoskopu?

Si strijelac onda?
Nisam 'strijelac' nego sam rođen u datumskom rasponu kojeg oni klasificiraju kao 'Sunce u Strijelcu'.

A ta klasifikacija je inače posve pogrešna, jer se zbog precesije Zemlje kroz stoljeća polako pomiču datumski rasponi u kojima je Sunce u nekom od zviježđa zodijaka.

Inače, u mom slučaju, Sunce zaista jest bilo u zviježđu Strijelca kad sam se ja rodio, no to je puka slučajnost - jer sam rođen pred sam kraj perioda 'Strijelca' po astrološkim kartama, što je po stvarnim, astronomskim, koje uračunavaju i precesiju Zemlje, zapravo sam početak perioda u kojem je 'Sunce u zviježđu Strijelca'. No za većinu ljudi njihov 'astrološki znak' je faktički pogrešan - Sunce nije 'zbilja' bilo u tom znaku, kojeg vežu za sebe.

Evo kakva je situacija danas, što vjerojatno vrijedi (vrlo približno) i za situaciju od prije 50-tak godina.
Apemant is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.