Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2016., 20:24   #1
Loša iskustva sa štedno kreditnim zadrugama

Molim vas napišite vaša loša iskustva sa pojedinim štedno kreditnim zadrugama. Koga treba izbjegavati?!

Ja sam imao vrlo loše iskustvo sa zadrugom Legor iz Zagreba, a susjed mi kaže da su s njim također pravili koje kakve ugovore, fiktivne i druge. Nabijali lihvarske kamate, podmetali lažnjake itd. Znači riječ je o legalnom, ali i nelegalnom "pljačkanju" osoba nerijetko slabijeg imovinskog stanja. Ima još par loših sličnih štedno kreditnih zadruga o kojima sam čuo svašta, ali neću imenovati s obzirom da s njima nisam imao osobno posla.

Ima li još netko od vas loša iskustva sa Legorom? Imate li osobno loših iskustava s drugim zadrugama na koje bi trebalo obratiti pozornost prije nego što se posluje s njima? Namjeravam uzeti manji kredit pa me zanima koga treba izbjegavati u Zagrebu.
Bek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 23:15   #2
Pa izbjegavaj zadruge i ŠKZ opcenito, odi u komercijalne banke, ima ih jedno 25 u RH , ovak odoka.
HROK ti je cist, zaposlen si za stalno , nakon obustava ti ostaje vise od 3000kn .. nemas frke. Ugovori transparentni, ovjerava se kod JB .
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 06:35   #3
Nije li bilo priče da je ideja i poslovanje štedno-kreditnih zadruga metnuto van zakona prije nekoliko godina(u smislu da njihovo poslovanje nije legalno), ili sam ja krivo povukao konce, a da su mnoge škz iz nekog drugog razloga prestale raditi?
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 09:50   #4
Dvije godine mi je lova bila orocena u jednoj skz....kamate bile 10%....nikakvih problema....to je bilo prije 6-7 godina
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 17:16   #5
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nije li bilo priče da je ideja i poslovanje štedno-kreditnih zadruga metnuto van zakona prije nekoliko godina(u smislu da njihovo poslovanje nije legalno), ili sam ja krivo povukao konce, a da su mnoge škz iz nekog drugog razloga prestale raditi?
Nisam siguran, ali znam da puno njih funkcionira na rubu zakona. Jedino mi nije jasno zašto financijska policija to ne prekontrolira jer ljudi svako malo posuđuju novac i onda se dogovori rade iza pulta s ugovorima koji su također nezakoniti. Ovaj Legor je vrlo loš primjer, ljudi potpisuju preuzimanje nekoliko tisuća kuna a dobiju manje od tisuću. Onaj tko to potpiše sam je kriv, ali smije li zadruga tako nešto raditi?! Pa to je kriminal, a policija ne reagira, ne šalje kontrole i ljudi se uvale u nešto o čemu nemaju pojma.
Bek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 17:20   #6
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Pa izbjegavaj zadruge i ŠKZ opcenito, odi u komercijalne banke, ima ih jedno 25 u RH , ovak odoka.
HROK ti je cist, zaposlen si za stalno , nakon obustava ti ostaje vise od 3000kn .. nemas frke. Ugovori transparentni, ovjerava se kod JB .
Sve stoji što si napisao, ali nije normalno da te štedno kreditne zadruge uopće posluju i nude nešto što je nezakonito. Ja sam u tom Legoru nasjeo prvi put, drugi put ću promislit dva puta gdje i što. Ljudi se žale stalno, no policija i porezna uopće ne reagiraju. Jednom riječju katastrofa. Vani to malo drugačije funkcionira, ovdje je to raj za kriminal.
Bek45 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.