Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 10:57   #2041
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Slike sa plaže ili baš eksplicitne?

Ma kerebecio se pred ogledalom u nekim bermudicama i pokazivao kak je jak (ko djeca od 5 godina ). Nisam ga smatrala nekom visokom inteligencijom, ali sam očekivala da osoba sa 30+ ima bar mrvicu razuma
Ertrinken is offline  
Old 21.06.2017., 11:00   #2042
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja nemam nikakav problem sa ONS, FF - imam problem sa tim da nekog ko je bio sa mnom u krevetu označavam kao promiskuitetnu, laku, ovakvu onakvu - a ja sam ista /isti kao ona. A onda da bi se izvadio pričam kako se ja prema tim osobama ponašam divno i krasno. To mi više govori o onom ko priča tako, nego o onoj drugoj.
ne kužim baš gdje je tu problem

on cure s kojima je spavao označi kao promiskuitetne...ok..i???

gdje je on to napisao da on nije isto tako bio promiskuitetan, legavši s njima?

i, što je loše u tome da jedna promiskuitetna osoba opći s drugom? ili, da promiskuitetna osoba spva s nepromiskutitenom?

kakve to veze ima s bilo čim?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 21.06.2017., 11:17   #2043
KHS, problem nastaje kad jedan spol, za sebe zahtijeva više, u ime nekakvog pretpotopnog prava. Ako se borimo za jednakost, onda ona treba postojati svugdje i uvijek. Ne mislm na biološku, jer je tu ne može biti, nego onu koju imamo kao jedinke egzistencijalno i po ostalim pitanjima samodostatne.


Ne možeš odricati ženi pravo na promiskuitet, a sam ga prakticirati. To je licemjerje obih koji bi garanciju i pravo samo za sebe. Pravo da se neka neće okoristiti njihovim slabostima.

Toga više nema.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 21.06.2017., 11:23   #2044
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
KHS, problem nastaje kad jedan spol, za sebe zahtijeva više, u ime nekakvog pretpotopnog prava. Ako se borimo za jednakost, onda ona treba postojati svugdje i uvijek. Ne mislm na biološku, jer je tu ne može biti, nego onu koju imamo kao jedinke egzistencijalno i po ostalim pitanjima samodostatne.


Ne možeš odricati ženi pravo na promiskuitet, a sam ga prakticirati. To je licemjerje obih koji bi garanciju i pravo samo za sebe. Pravo da se neka neće okoristiti njihovim slabostima.

Toga više nema.
poptpuno se slažem


molim da mi se citira dio gdje je netko odricao pravo ženi na promiskuitet

čovjek je rekao " s takvima se samo sexam, a ne nešto više"

nije rekao da je monogaman, visokomoralan ili nešto slično
dakle, i on je promiskuitetan

i opet ne vidim problem, odnsosno vidim ga u naskakivanju jednog spola na drugi bez osnove
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 21.06.2017., 11:24   #2045
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne kužim baš gdje je tu problem

on cure s kojima je spavao označi kao promiskuitetne...ok..i???

gdje je on to napisao da on nije isto tako bio promiskuitetan, legavši s njima?

i, što je loše u tome da jedna promiskuitetna osoba opći s drugom? ili, da promiskuitetna osoba spva s nepromiskutitenom?

kakve to veze ima s bilo čim?
Taj dio ni meni nije jasan.
Definicija promiskuiteta je takva kakva je.
Ako radis stvari koje spadaju pod tu definiciju onda si promiskuitetan i ne mozes definirati sam sebe oko toga izvan postavljene definicije.

Jel to nekom ruzno ili ne, nije bitno.
Ruzna je i glad u svijetu pa je ne nazivamo mrsavoscu.

Da se razumijemo, ja sam bio promiskuitetan i ne vidim seks kao nesto moralno ili nemoralno.

Zna se da zene nisu promiskuitetne
Skoro svakoj si tek treci.
Vjerujem da svi imamo ista iskustva sa tim cesto sretajucem brojem.
Flat is offline  
Old 21.06.2017., 11:26   #2046
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
KHS, problem nastaje kad jedan spol, za sebe zahtijeva više, u ime nekakvog pretpotopnog prava. Ako se borimo za jednakost, onda ona treba postojati svugdje i uvijek. Ne mislm na biološku, jer je tu ne može biti, nego onu koju imamo kao jedinke egzistencijalno i po ostalim pitanjima samodostatne.


Ne možeš odricati ženi pravo na promiskuitet, a sam ga prakticirati. To je licemjerje obih koji bi garanciju i pravo samo za sebe. Pravo da se neka neće okoristiti njihovim slabostima.

Toga više nema.
U onom "biblijskom" objašnjenju braka kao trgovine muškarac je u braku polagao pravo na ženinu seksualnost, a ona na plodove njegovog rada (novac).

(zato je još uvijek veći problem ako je muškarac lijen tj. žena kurva, nego ako je muškarac kurva tj. žena lijena)

Hoće li se ukinuti obje strane te trgovine, ili samo jedna? Mene npr. ni najmanje ne zanima niti lipa ženinog novca.
ZloPrase is offline  
Old 21.06.2017., 11:31   #2047
Mamekica

Razlika ti je u mindsetu muskarca i zene.

Muskarac kada cuje za neku zenu da je promiskuitetna podsvjesno mu se javlja odboj prema toj zeni jer misli da je veca mogucnost da dijete koje nosi nece biti njegovo.
Vi pak znate da ste majke djeteta koje nosite te sa time nemate problem.
Tu su ajmo reci osjecaji koji idu od davnina.
Zato muskarac misli da je promiskuitetna zena losa a sam zeli posaditi svoje sjeme na sto vise mjesta.
Jebiga takav mindset je tesko promijeniti.
Sta se tice pretpotopnog prava, da bas je to nesto slicno tek sam sada vidio rijec pa nadopunjujem.
Bilo koja zena moze imati problem ako ajmo reci dodje na glas kao laka samo sa muskarcem sa kojim tzeli biti ili sa onim sa kojim je nitko je zbog toga nece osuditi
romkius is offline  
Old 21.06.2017., 11:47   #2048
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Mamekica

Razlika ti je u mindsetu muskarca i zene.

Muskarac kada cuje za neku zenu da je promiskuitetna podsvjesno mu se javlja odboj prema toj zeni jer misli da je veca mogucnost da dijete koje nosi nece biti njegovo.
Vi pak znate da ste majke djeteta koje nosite te sa time nemate problem.
Tu su ajmo reci osjecaji koji idu od davnina.
Zato muskarac misli da je promiskuitetna zena losa a sam zeli posaditi svoje sjeme na sto vise mjesta.
Jebiga takav mindset je tesko promijeniti.
Sta se tice pretpotopnog prava, da bas je to nesto slicno tek sam sada vidio rijec pa nadopunjujem.
Bilo koja zena moze imati problem ako ajmo reci dodje na glas kao laka samo sa muskarcem sa kojim tzeli biti ili sa onim sa kojim je nitko je zbog toga nece osuditi
Hvala ti što si napisao upravo to što mi je zasmetalo u tvom stavu .No, šta da se radi - meni je to i dalje pretpotopno pravo. Puse od Noah
Ertrinken is offline  
Old 21.06.2017., 11:48   #2049
Da ne kvotam sve od reda, da majndset je takav jer kroz tisuće godina, praktički do u nazad stotinjak godina, žene nisu smjele ništa posjedovati. Žene, kad su lišene vlasništva, ostaju determinirane samo svojom biološkom funkcijom koju možeš i pod sloganom, ko jači taj tlači, staviti pod skrbništvo. Nju i njeno potomstvo, za koje treba osigurati autentičnost, jer u vremena bez DNK analize, nije bilo neke druge varijante za biti siguran da to tvoje vlasništvo uživaju baš tvoja, a ne nečija tuđa djeca.

I svi ovi vapaji o tome kako je nekad bilo idilično i sjajno su pokušaji za zadržavanjem privilegija. Jer privilegije su prečica za povlaštene, a to muškarci jesu bili tisućama godina. Da jesu. I bilo bi u redu da i to priznate.
Mamekica is offline  
Old 21.06.2017., 11:56   #2050
Nitko nikada nije bio povlasten.

Muskarci su kroz povijest ratovali umirali kako bi spasili zene.
Vi ste manje vise sluzile za radjanje djece ali imale zbog toga hrpu drugih privilegija pa ti to dodje na isto

Jedna stvar je istinita covjek kada kaze istinu kao da pikne u osinje gnjezdo
romkius is offline  
Old 21.06.2017., 12:06   #2051
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
KHS, problem nastaje kad jedan spol, za sebe zahtijeva više, u ime nekakvog pretpotopnog prava. Ako se borimo za jednakost, onda ona treba postojati svugdje i uvijek. Ne mislm na biološku, jer je tu ne može biti, nego onu koju imamo kao jedinke egzistencijalno i po ostalim pitanjima samodostatne.


Ne možeš odricati ženi pravo na promiskuitet, a sam ga prakticirati. To je licemjerje obih koji bi garanciju i pravo samo za sebe. Pravo da se neka neće okoristiti njihovim slabostima.

Toga više nema.
Niti jednom spolu ne treba tolerirati promiskuitet.

Razlog zbog kojega je na muški promiskuitet gledano malo blagonaklonije jest taj da muški promiskuitet znatno rjeđe dovodi do raspada brakova. No, još jednom, niti jednom spolu ne treba tolerirati promiskuitet. Ukoliko se želiš boriti protiv duplih standarda, tada bi idealno bilo boriti se kontra ikakvog promiskuiteta, a ne u njegovu korist.
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Da ne kvotam sve od reda, da majndset je takav jer kroz tisuće godina, praktički do u nazad stotinjak godina, žene nisu smjele ništa posjedovati. Žene, kad su lišene vlasništva, ostaju determinirane samo svojom biološkom funkcijom koju možeš i pod sloganom, ko jači taj tlači, staviti pod skrbništvo. Nju i njeno potomstvo, za koje treba osigurati autentičnost, jer u vremena bez DNK analize, nije bilo neke druge varijante za biti siguran da to tvoje vlasništvo uživaju baš tvoja, a ne nečija tuđa djeca.

I svi ovi vapaji o tome kako je nekad bilo idilično i sjajno su pokušaji za zadržavanjem privilegija. Jer privilegije su prečica za povlaštene, a to muškarci jesu bili tisućama godina. Da jesu. I bilo bi u redu da i to priznate.
Imaš neuravnotežen pogled na prošlost i svijet. Muškarci nikada nisu bili povlaštena kategorija. Postojali su povlašteni pojedinci, ali velika većina muškaraca, kao i žena, bila je daleko od ikakve povlaštenosti. Ženska je uloga povijesno bila crnčenje i rađanje djece, a muška crnčenje i rat da bi istu tu djecu prehranili i obranili. Priroda je uravnotežena, ali simplistične moderne ideologije ne vole vjerovati u to.
Alyosha is offline  
Old 21.06.2017., 12:12   #2052
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Nitko nikada nije bio povlasten.

Muskarci su kroz povijest ratovali umirali kako bi spasili zene.
Vi ste manje vise sluzile za radjanje djece ali imale zbog toga hrpu drugih privilegija pa ti to dodje na isto

Jedna stvar je istinita covjek kada kaze istinu kao da pikne u osinje gnjezdo
Ratovali kako bi spasili žene i ti moj Romikus, popušio jednu debelu kubu. Ni Troja nije najebala radi žene, već radi ekonomske prevlasti. Jedne muške skupine nad drugom, jel
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 21.06.2017., 12:15   #2053
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Nitko nikada nije bio povlasten.

Muskarci su kroz povijest ratovali umirali kako bi spasili zene.
Vi ste manje vise sluzile za radjanje djece ali imale zbog toga hrpu drugih privilegija pa ti to dodje na isto

Jedna stvar je istinita covjek kada kaze istinu kao da pikne u osinje gnjezdo
Joj, dajte više sa ratovanjem. I ko je htio druge ubijati - opet muškarci. Ko je u ratovima bio isto ubijan- opet žene i nejač. Ko je bio u ratovima silovan od strane i neprijatelja i prijatelja? Opet žene. Dajte se više smirite sa romantiziranim viđenjima rata i viteštva..
Nije pitanje diranja u osinje gnijezdo nego stalno neke floskule o privilegijama žena koje su kao prije imale, a sad hoće kruha preko pogače.
Ja stvarno ne kužim gdje ste sve te stvari pokupili.
Sjećam se da je prije par godina bila i neka ideja o prenošenju gena od bivšeg na djecu od drugog, ubij, ne znam kako su to nazvali. Ali, kao - ako žena nije nevina ili je imala seks sa nekim prije nego je ušla u vezu sa mužem, onda će na djecu prenijeti dio gena od bivšeg.
Ne znam šta je ako su koristili kondom
Ertrinken is offline  
Old 21.06.2017., 12:15   #2054
Umirali krivo sam se izrazio
romkius is offline  
Old 21.06.2017., 12:16   #2055
Inacew neda mi se vise sa ttobom raspravljati.
Jer izvlacis iz mojih upisa dijelove te ih interpretiras kako ti pase.
romkius is offline  
Old 21.06.2017., 12:18   #2056
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ratovali kako bi spasili žene i ti moj Romikus, popušio jednu debelu kubu. Ni Troja nije najebala radi žene, već radi ekonomske prevlasti. Jedne muške skupine nad drugom, jel
Jel ti ozbiljno misliš da bi prosječni muškarci išli branit svoj narod u rat da taj narod ne čine njihove obitelji, žene i djeca? Jel to, stvarno, tvoje mišljenje?
Alyosha is offline  
Old 21.06.2017., 12:21   #2057
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Jel ti ozbiljno misliš da bi prosječni muškarci išli branit svoj narod u rat da taj narod ne čine njihove obitelji, žene i djeca? Jel to, stvarno, tvoje mišljenje?
tako rat percipiraju oni koji u njega stvarno idu. oni koji rat kreiraju niti približno nemaju takav pogled, a ni razloge. uzrok svakog rata je bio ekonomska korist, a druga stvar je kaj oni koji u rat idu nisu u sferi visokih politika pa to ne vide. zato im se i servira domoljublje i zaštita familije, da bi ih se motiviralo da idu ginut.
jelena-85 is offline  
Old 21.06.2017., 12:23   #2058
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Jel ti ozbiljno misliš da bi prosječni muškarci išli branit svoj narod u rat da taj narod ne čine njihove obitelji, žene i djeca? Jel to, stvarno, tvoje mišljenje?
Daj se saberi....radi se uvijek o teritoriju. Moj je veci...moj auto je veci...moja kuca je veca itd itd....
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 21.06.2017., 12:23   #2059
Da ne drvim o povijesti ženske emancipacije preveć, jer mi se ne tupi preveć. Činjenica jest da majčinstvo i rad, predmeti i vrijednosti nisu bili vlasništvo žene već obitelji. Čitaj muškarca koji joj je bio glava.

Imale su eventualno pravo skrbništva, ali vrlo rijetko.


Kako napredak nikad nije linearan, već je klatno akcije i reakcije, danas u društvu postoje tračci ženske dominacije. Po pitanju skrbništva nad djecom, recimo. I sasvim je u redu na taj problem ukazati.

Međutim, žene neće moć u nedogled koristiti grejtist hits tekovina od nekada i prava koje su joj priskrbile borbe nekih drugih žena i tehnološki napredak kao pretpostvaka svega.


Emancipacija je oslobodila i muškarce, podjednako kao i žene. Obaveze za uzdržavanjem. Ni za jedne, ni za druge nema više prečica, ni fri rajda na stražnjem sicu. Prava nose golemu odgovornost.

Ja tako živim i sasvim mi je dobro.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 21.06.2017., 12:42   #2060
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
tako rat percipiraju oni koji u njega stvarno idu. oni koji rat kreiraju niti približno nemaju takav pogled, a ni razloge. uzrok svakog rata je bio ekonomska korist, a druga stvar je kaj oni koji u rat idu nisu u sferi visokih politika pa to ne vide. zato im se i servira domoljublje i zaštita familije, da bi ih se motiviralo da idu ginut.
Znam ja to, ali elite nisu istoznačne sa muškarcima i povlačenje takvih paralela nije utemeljeno. Uostalom, i žene su povijesno spadale u tu skupinu, iako su muškarci bili pravilo.

Što se serviranja domoljublja tiče, istina, da, servira se. No serviralo se to ili ne, jednom kada izbije rat možeš ili branit svoj narod i obitelj ili pobjeć, neovisno o tome što ti neke elite serviraju.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Daj se saberi....radi se uvijek o teritoriju. Moj je veci...moj auto je veci...moja kuca je veca itd itd....
Jer žene ne vole muškarce sa malim, malim autima i malim kućama. Žene su hipergamne i selektiraju muškarce po društvenom statusu. Ne samo po tome, ali to je najizraženije, kao što je kod muškaraca najizraženije selektiranje žena po plodnosti. Zato muškarci provode većinu svog vremena kompeticijom sa drugim muškarcima u društvenoj hijerarhiji, a žene su opsjednute šminkom i uljepšavanjem. Kad ti se spolovi po nekom pitanju poklapaju tako, oprosti na vulgarnosti, ali ko kurac i pička, onda znaš da se radi o koevoluciji.

Da se razmijemo, ne krivim žene za to što muškarci odlaze u rat, bože sačuvaj. Samo opisujem zašto dolazi do tog "moj je veći" o kojem pričaš. Povučena je paralela između muškaraca i elita, ta paralela nije točna i izvorno sam pričao o tome.

Također, u rat se ne ide isključivo da zauzmeš tuđi teritorij, jer ako netko pokušava zauzeti tuđi teritorij, tada druga strana nužno svoj teritorij mora braniti. Po ovim ovdje pričama čovjek bi zaključio da bi žene najradije da muškarci u toj situaciji samo pobjegnu i ostave ih zrele za silovanje pred hordom nekih barbara.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Da ne drvim o povijesti ženske emancipacije preveć, jer mi se ne tupi preveć. Činjenica jest da majčinstvo i rad, predmeti i vrijednosti nisu bili vlasništvo žene već obitelji. Čitaj muškarca koji joj je bio glava.

Imale su eventualno pravo skrbništva, ali vrlo rijetko.


Kako napredak nikad nije linearan, već je klatno akcije i reakcije, danas u društvu postoje tračci ženske dominacije. Po pitanju skrbništva nad djecom, recimo. I sasvim je u redu na taj problem ukazati.

Međutim, žene neće moć u nedogled koristiti grejtist hits tekovina od nekada i prava koje su joj priskrbile borbe nekih drugih žena i tehnološki napredak kao pretpostvaka svega.


Emancipacija je oslobodila i muškarce, podjednako kao i žene. Obaveze za uzdržavanjem. Ni za jedne, ni za druge nema više prečica, ni fri rajda na stražnjem sicu. Prava nose golemu odgovornost.

Ja tako živim i sasvim mi je dobro.

Ironično je što je ta emancipacija o kojoj drviš dovela do perioda najveće neodgovornost u povijesti zapadne civilizacije. Institucija obitelji je na samrti, toliko o odgovornosti. Društvena fabrika se doslovno raspada pred našim očima. Ozbiljno ti preporučam da istražiš malo to pitanje i kroz neke druge perspektive, a ne isključivo feminističku. Dobronamjerni savjet.
Alyosha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.