Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 23:38   #6981
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
sve je to ok, ali zivot sa fibrama je veliko psihicko opterecenje takoder..to je zivot pod maskom, a zna se sta to znaci...zamisli kad te iznenada opere neka jaca kiša, neko te poprska, namjerno ili slucajno razbarusi, hoce te zenska pogladit po glavi a ti se izmices pa sve to ispadne glupo i smijesno a ti ispadnes cudak..kupanje nisam ni spomenuo..ma jedan veiki shit, ali nekom dode kao veliko olaksanje kad se vidi naspram celave glave..ubrzo sve to dojadi..zato je HT jos uvijek metoda koja jedino to moze rijesiti..kome moze
Potpisujem od a do z..zato i kazem..ako 1.op ne bude ono sto zelimo..koristiti ih do 2ge..nije lako kako god krenes..
maxx88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:10   #6982
Je li minoksidil u obliku pjene dostupan u Hrvatskoj?
Norwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:53   #6983
Quote:
Norwood kaže: Pogledaj post
U mojem slučaju nije bilo forsiranja ni naknada. U svakom slučaju sam imao pozitivno iskustvo, tim više što neću morati bankrotirati kupujući bezobrazno skupu Propeciu.
Znači samo trebam doći na konzultacije i dobit ću recept iako me ne zanima HT? Trebaju li se konzultacije najavljivati? Ne snalazim se po njihovoj web stranici.

Quote:
Norwood kaže: Pogledaj post
Je li minoksidil u obliku pjene dostupan u Hrvatskoj?
Čini se da je.
https://mediately.co/hr/drugs/?q=Mino
Georgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:01   #6984
Ja sam ih pitao za Proscar preko e-maila koji je naveden na stranici te smo se naknadno preko njega dogovorili za termin kada da dođem po recept. Zbog dobi još nisam dobar kandidat za HT tako da nismo ni vodili ikakav konkretan razgovor o tome.
Norwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:03   #6985
mare guy, jesi koristio finasteride i hoces li ih nastaviti koristiti nakon sto potrosis Proscar od Hakana?
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:17   #6986
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
mare guy, jesi koristio finasteride i hoces li ih nastaviti koristiti nakon sto potrosis Proscar od Hakana?
Da, korism ga (proscar) od prve op, godinu i pol...iako mi je bilo teško dobiti recept, nakraju sam uspio.
Ja ću ga koristiti dok god ne primjetim nekakav problem s alatom, a onda prestajem
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:28   #6987
Pregledi rezultata HT

Ljudi, evo vam link za tražilicu thredova sa kompletnim rez HT na stranom forumu:

http://www.hairrestorationnetwork.com/eve/search.php

U tražilicu pod "keyword" (riječ po kojoj tražite) samo upišite prezime dr koji vas zanima, i odmah ispod odaberite "search titles only" (samo u naslovu). Tako će te dobiti pregled svih započetih tema o rezultatima HT kod traženih dr.
Najpopularniji tuski dr su Erdogan, Doganay, Civas, Demirsoy i Yaman s time da su prva dvojca vjerojatno najbolja, ali sigurno najzastupljenija. Cijene su im od 1€ do 2.5€ graftu tako da ima nešto za svakoga

Ovo je meni puno pomoglo kod odabira doktora i općenito kod odluke za HT, uz dodatno guglanje, naravno.

Također, tko zna njemački ili talijanski može na isti način pretražiti njihove forume.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:04   #6988
Quote:
mare guy kaže: Pogledaj post
Da, korism ga (proscar) od prve op, godinu i pol...iako mi je bilo teško dobiti recept, nakraju sam uspio.
Ja ću ga koristiti dok god ne primjetim nekakav problem s alatom, a onda prestajem
mislis da ima konkretnih rezultata od toga?...ja nemam zasad nikakvh nuspojava iako ne znam koliko to za mene ima smisla s obzirom da sam presao 40g...vjerojatno to ima vise smisla u mlađim godinama uzimati vise da sprijecis nego da lijecis...koliko ti imas god?..sto se tice web stranice nisam gledao jesu li vratili Hakana medu preporucene doktore..znas da je bio pa su ga skinuli zbog nekih negativnih komentara zbog losijih rezultata kada su jedno vrijeme usadivanje radili tehnicari
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:08   #6989
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
mislis da ima konkretnih rezultata od toga?...ja nemam zasad nikakvh nuspojava iako ne znam koliko to za mene ima smisla s obzirom da sam presao 40g...vjerojatno to ima vise smisla u mlađim godinama uzimati vise da sprijecis nego da lijecis...koliko ti imas god?..sto se tice web stranice nisam gledao jesu li vratili Hakana medu preporucene doktore..znas da je bio pa su ga skinuli zbog nekih negativnih komentara zbog losijih rezultata kada su jedno vrijeme usadivanje radili tehnicari
Iskreno, ne znam... probaj stati na dva tri mjeseca pa vidi. Ako primijetiš da ti otpada puno kose počni ponovo uzimati.
Ono gdje sigurno koristi je nakon operacije, bar 6mj, zato što pospješuje HT...znaš ono da se presađena kosa ne treba boriti sa DHT.
Mislim da Erdogan ni ne uzima pacijente koji nisu na fin-u, baš iz tog razloga.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:20   #6990
u biti planiram potrositi proscar od Hakana i nista vise ne uzimati..on je dovoljan za nekih 3,5 mj...taman dok ne pocne nesto rasti..ovo je sad najgori period nakon 2,5 mj, prorijedila se i stara i nova kosa, a sve miruje i ne raste..prvi primjetni rast bi trebao biti nakon 4-5 mj..poceo sam se ponovo baviti sportom nakon mjesc i pol dana, valjda nece imati nekih posljedica
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:18   #6991
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
u biti planiram potrositi proscar od Hakana i nista vise ne uzimati..on je dovoljan za nekih 3,5 mj...taman dok ne pocne nesto rasti..ovo je sad najgori period nakon 2,5 mj, prorijedila se i stara i nova kosa, a sve miruje i ne raste..prvi primjetni rast bi trebao biti nakon 4-5 mj..poceo sam se ponovo baviti sportom nakon mjesc i pol dana, valjda nece imati nekih posljedica
Ma ne brini izgurao si najgore...sad ide samo na bolje!
Ovo za FIN te razumijem, vjerojatno se slažem s tobom, obzirom na god, sigurno si manji rizik za gubitak kose nego pred 10ak godina. Vidjeti ćeš kako bude išlo...
Probaj ubaciti AlpicortF u mix, možeš ga dobiti na recept (doplata 45kn) ako se požališ da si imao perut ili nekakvu upalu.

Zadnje uređivanje mare guy : 20.01.2018. at 11:37.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:37   #6992
Danas sam bio podignuti novi recept za alpicortF, pa ću podijeliti s vam jer vidim da to ljudi baš i ne spominju.

Ovo je tek druga boca koju sam uzeo (100ml), ali meni puno pomaže kod ispadanja kose, ali... nisam odmah primjetio, obzirom da sam u zadnje 4+ godine probao više od 20ak terapija, ali kada koristim ovo već nakon dva tri dana primijetim da mi puno manje kose otpada.

Problem kod ovoga je što se SMIJE KORISTITI SAMO PERIODIČNO jer sadrži kortikosteroide pa se ne smije koristiti više od nekoliko tjedana. Upravo radi toga nikada neće biti odobrena terapija protiv HL...ali pomaže.

To s... je nastalo od alpicorta koji se koristi kod blagih upala i oboljenja vlasišta, kao što je reakcija na minox (tako sam ja dobio ovo) ili peruti, uz to što je u formulu dodan "F" koji označava estradiolbenzoata koji se koristi kako bi se skratila telogena faza vlasišta i povećala gustoća kose. Tijekom primjene može se primijetiti oporavak displastično/distrofičnih vlasi.
Probajte obzirom da je doplata 45kn za bocu koja traje do godinu dana, dakle besplatno
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:57   #6993
Serumi, losioni i tekućine

Svakih godinu dana sam pisao o nekakvim rezultatima i mišljenju o preparatima koje sam koristio, niti jedan kraće od 3-4 mj, pa tako i sada.

Mogu samo potvrditi sve ono što ljudi na ovom forumu pišu, od početka pa sve do sada...ali od nekuda treba početi.

Niti jedan serum, losion, tekućina ili tableta mi nije pomogla kod gubitka kose koji je kod mene naglo počeo u 29 godini, uz izuzetak LuxFactor seruma koji se ionako više ne proizvodi tako da ne treba pričati.
Probao sam nekoliko poznatih marki (bayer, vichy, nanogen, nivea) seruma kao i nekih drugi tipa tinktura od koprive, ricinusovo ulje, neki drugi mix ulja kao i razne tablete poput Saw palmetto i b vitamini, solgar s... protiv HL, bayer terapija protiv HL, bez ikakvog rezultata na HL... jedini rezultat je bio tanji novčanik.

Od svih tih stvari zadržao sam samo nanogen serum, jer mi od njega kosa raste puno brže i možda je malo ljepša (jača) i b vitamine jer su zdravi dodatak prehrani, uz fin koji mi je malo smanjio gubitak kose ali ga je stabilizirao (ispada, ali uvijek isto) i alpicotF koji koristim periodično svakih 3-4mj.

T-T-That's all folks!
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:41   #6994
Koliko traje jedna bočica nanogen seruma ?

...
techno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:07   #6995
Quote:
techno kaže: Pogledaj post
Koliko traje jedna bočica nanogen seruma ?

...
Kratko, mjesec i pol najviše, a koristim jednom u dva-tri dana.
Iskreno, jako je skupo i samo ti malo uljepša kosu ali niti malo ne pomaže kod ispadanja.
mare guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:22   #6996
Quote:
mare guy kaže: Pogledaj post
Kratko, mjesec i pol najviše, a koristim jednom u dva-tri dana.
Iskreno, jako je skupo i samo ti malo uljepša kosu ali niti malo ne pomaže kod ispadanja.
za neke instant efekte uljepasavanja mozes probati hair fattener od Toppika..tzv. podebljivac vlasi..ima neku foru da malo gusce izgleda kosa a nanosi se kao gel nakon pranja...naravno nema neki efekt ako si bas procelav
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:27   #6997
Quote:
mare guy kaže: Pogledaj post
Ma ne brini izgurao si najgore...sad ide samo na bolje!
Ovo za FIN te razumijem, vjerojatno se slažem s tobom, obzirom na god, sigurno si manji rizik za gubitak kose nego pred 10ak godina. Vidjeti ćeš kako bude išlo...
Probaj ubaciti AlpicortF u mix, možeš ga dobiti na recept (doplata 45kn) ako se požališ da si imao perut ili nekakvu upalu.
mislim da necu vjse nista koristiti osim mozda minoxa Kirkland 5% koji btw mi nema nekog efekta ali mi za cudo nakon njega kosa izgleda teza i gusca..uopce ne razumijem zasto...pijem i gljivu Kombuchu ali to zbog opceg zdravlja iako navodno ima pozitivne efekte i na kosu..nastavit cu jedino eventualno sa biotinom od tableta..ili one Merz drazeje
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 19:11   #6998
Pozdrav,
koristio sam dugo vremena pilfud 5% i kosa mi je bas pocela da raste. Uvijet je da se koristi minimalno 3 mjeseca, jer se tada bas vide rezultati. Jedina mana je sto pocnem nakon 2 mjeseca pomalo opadati, pa se za nkih 4-5 mjeseci vrati u ono staro stanje.
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:48   #6999
Zakon da ima jos uvijek ljudi koji piju kombusu. Nekako mi se cinilo da je dosta splasnula fama oko nje...
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:36   #7000
Quote:
He-Man kaže: Pogledaj post
Zakon da ima jos uvijek ljudi koji piju kombusu. Nekako mi se cinilo da je dosta splasnula fama oko nje...
a cuj..meni odgovara, onako za osvjezenje..ima li nekih efekata od nje ne mogu bas reci s obzirom da sam inace zdrav...vecini ljudi ju nakon nekog vremena dojadi praviti pa vjerojatno tu lezi razlog sto nije toliko popularna..sjecam se jos da su je moji u bivskoj yugi pravili kad sam bio mali...jako dugo nisam cuo za nju pa sam ju nabavio na preporuku od jednog prijatelja i eto odrzavam ju...citao sam svasta o njoj, i dobre i lose stvari, maltene da mozes i umrijeti od toga itd, ali puno vise dobrih stvari, naravno ako se ne pretjeruje u upotrebi...medutim meni se svida kako me osvjezava..naravno vjse ne pijem kupovne jogurte, kefire i slicno
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.