Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 18:23   #141
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
kako svima kazu drugacije, to je nevjerovatno

ako ti kaze da mirujes miruj, meni je moja za isti nalaz rekla da je normalan u tim tjednima za viserotke i da ne moram mirovat nego stovise da se krecem, a i ctg mi pokazuje trudice

svi oni drugacije rade, slusaj svog doktora i miruj, ali po mom misljenju ne bi trebala leci u krevet nego laganini, puno odmaraj i nemoj sjedit jer to potice otvaranje, neka te sad maze
A možda je to zato što nisko nosim??? Uglavnom reko mi je i da to što sam sad otvorena za jedan prst i nije toliko strašno nego da se želi uvjeriti dodatnim pretragama da nemam kakvu upalu ili bakteriju jer bi to moglo izazvati puknuće vodenjaka pa time izazvati porod a kako je danas praznik reko mi je da dođem u utorak na kontrolu pa možda me ako situacija bude ista hospitaliziraju na 2-3 dana......
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 10:26   #142
Zabrinuta sam...

Hej cure! Evo čitam ovaj forum i tješim se da ima još neko kome trudnoća nije idealna...trudna sam 19. tjedana (prvo dijete) i prije 3 dana sam puštena iz bolnice u kojoj sam ležala zbog bolova u donjem dijelu trbuha (ostatak detalja iz bolnice ću izostaviti da spriječim suze kojih sam dosta prolila ). Uglavnom otpuštena sam,zatvorena,nalazi uredni i kao niko ne zna zašto me boli,proći će..Jučer sam posjetila privatnog doktora koji je rekao da situacija nije alarmantna ali da sam došla na vrijeme...sa bebom je sva sreća sve u redu,lijepo napreduje a moj nalaz je PVU= 2/3 čl, VU vrh prsta,distendiran DUS. Preporuča se mirovanje,a sad šta to sve znači...moram reći dase doktor trudio svemi objasniti i mislila sam da je uspio sve dok nisam došla kući i počela čitati forume Da li bi se našla neka dobra dušica i objasnila mi šta to (PVU= 2/3 čl, VU vrh prsta,distendiran DUS) sve znači...možda da me smiri,možda da mi moja situacija bude jasnija...Hvala vam unaprijed
tić28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 10:33   #143
ovako na zadnjem pregledu:cerviks za pola čl.,smekšan,ušće uloživo za vrh prsta.

e sad rekao gin mirovanje a ja ne upita što me jako zanima smijem li uopće i koliko sjediti?naime isti nalaz mi je bio prošli tj,i tad nisam morala mirovati al tad cerviks nije bio smekšan,iako je bio za članak prsta.kako se moglo smanjiti?curke odgovorite!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 22:02   #144
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ovako na zadnjem pregledu:cerviks za pola čl.,smekšan,ušće uloživo za vrh prsta.

e sad rekao gin mirovanje a ja ne upita što me jako zanima smijem li uopće i koliko sjediti?naime isti nalaz mi je bio prošli tj,i tad nisam morala mirovati al tad cerviks nije bio smekšan,iako je bio za članak prsta.kako se moglo smanjiti?curke odgovorite!
Mislim da dugo sjedenje nije preporučljivo. I meni je cerviks skraćen i omekšan i moram mirovat. Uglavnom izbjegavam dugo sjedenje, stajanje... Al sad moram na zahod a strah me malo se napregnit Šta je sa tim?
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 15:27   #145
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ovako na zadnjem pregledu:cerviks za pola čl.,smekšan,ušće uloživo za vrh prsta.

e sad rekao gin mirovanje a ja ne upita što me jako zanima smijem li uopće i koliko sjediti?naime isti nalaz mi je bio prošli tj,i tad nisam morala mirovati al tad cerviks nije bio smekšan,iako je bio za članak prsta.kako se moglo smanjiti?curke odgovorite!
Meni je takav nalaz bio vec sa 20 tjedana,a sad sad vec 36..Morala sam mirovati,sa time da sam ja lezala do podneva,a poslijepodne sve normalno,osim dizanja teskih stvari.Ja sam sjedila iako je one rekao bolje ne jer kad sjedis onda je pritisak na maternicu pa da se nebi dalje otvarala.Al eto,da se ponovim,sjedila sam konstantno,sad sam 36 tjedana i nalaz i dalje isti..
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:41   #146
Quote:
mamyy kaže: Pogledaj post
Meni je takav nalaz bio vec sa 20 tjedana,a sad sad vec 36..Morala sam mirovati,sa time da sam ja lezala do podneva,a poslijepodne sve normalno,osim dizanja teskih stvari.Ja sam sjedila iako je one rekao bolje ne jer kad sjedis onda je pritisak na maternicu pa da se nebi dalje otvarala.Al eto,da se ponovim,sjedila sam konstantno,sad sam 36 tjedana i nalaz i dalje isti..
sjedila bi i ja al me strah jer čim sjedim pogotovo za kompom osjećam jako pritisak dole,beba je jako velika za svoje tjedne a imam i jako puno plodne vode,pa me još više strah.eh da je laptop n ebi meni bio problem ležat.i meni isti nalaz prošli put u međuvremenu sjedila,promjena sada piše smekšan cerviks.e sad jel i zadnji put bio smekšan al nije upisao il?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:53   #147
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
sjedila bi i ja al me strah jer čim sjedim pogotovo za kompom osjećam jako pritisak dole,beba je jako velika za svoje tjedne a imam i jako puno plodne vode,pa me još više strah.eh da je laptop n ebi meni bio problem ležat.i meni isti nalaz prošli put u međuvremenu sjedila,promjena sada piše smekšan cerviks.e sad jel i zadnji put bio smekšan al nije upisao il?
Neznam jel i zadnji put bio smeksan,al meni je bio i smeksan i skracen za vise od pola i napisao mi u trudnicku-mirovanje.Slijedeci put na pregledu.nalaz isti.a on crvenim slovima napise strogo mirovanje.Rekla sam vec da sam puno sjedila,setala,a nalaz nepromijenjen.Dosla sam u trudnicku i gin mi nije rekao ni A ni B da moram mirovati i sl.Tako da brijem da je moj gin previse panicario i jos mi rekao bit cemo sretni ako izdrzite do 37-og tjedna,a ja sam 36+...Tako da pitaj gina jel mozes radit sve,ali samo smanjit intenzitet i sve radit malo sporije,tako sam ja.
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 20:47   #148
Prvo pozdrav svim vama divnim i nadasve hrabrim zenama koje dijeljenjem svoga iskustva malko brisete suze s moga lica. Precitavajuci sve moguce siteove i blogove sa sviju strana kugle zemaljske nadjoh na vas ovdje i kao sto je neko vec rekao "dobro (koliko to moze biti u ovoj situaciji) je znati da nisi sam". Ja bi ipak rekla da je samo lakse... i da zelim ostaviti ovdje svoje iskustvo (daj Boze da dobro zavrsi) buducim zabrinutim trudnicama,

Situacija je sljedeca. Trudna 21 tjedan. Prva dva pregleda u klinici Podobnik gdje imam samo rijeci hvale za Dr. Zmaijanac. Sve u redu, beba super. Treci pregled 19+5 na g.o. izvan Hrvatske (malo juznije) saznasmo da cemo za par mjeseci dobit decka, nase malo cudo super, sve mjere odgovaraju samo jaaako nisko polozen, toliko da mi je dr. morao gurat ultrazvuk ispod kosti. Odluci se za vaginalni pregled, cervix skracen al kao nista ne brinite. Cak i sex dozvoljen. Odnio vrag salu i ne brigu ja na internet i dobro se zabrinuh citajuci da to i nije bas tako bezazleno. Cervikometrija? Otvorenost? Mirovanje? Terapija? i sva cuda mi se motase po glavi tako da ja MM predlozih da potrazimo drugo misljenje.

I kad tamo... tjedan dana kasnije unutarnje usce pocelo se otvarat u obliku V. Nalaz sljedeci: Vaginalna flora mijesana, PVU skracen no zatvoren. Na ultrazvuku se vidi otvorenost na OUI sa nalegnucem vodenjaka nesto ispod 1/3 od pvu, vanjski dio zatvoren. Terapija: Magnezij 250 x 2, Mamavit 1 dnevno, Lactogin 1 dnevno, vaginolete Poliginax 1 dnevno, sup Idomectacin po potrebi.
Uzeti brisevi, iako sam ih radila mjesec dana prije trudnoce i svi bili negativni, kao sto su i sada....

Ostalo mi je jos 3 dana da se dokopam doma (Svedska) i da vidim sto i kako dalje....

zelja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:15   #149
Bok cure!!!
Stvarno je malo lakse kad vidim da vas ima jos dosta sa slicnim problemima i dijagnozama kao sto je i moja.
Dakle...u 27 tjednu sam,cerviks omeksan, uloziva za jagodicu prsta i unutarnje ušće na Y, 35 mm ...doktor rekao mirovanje, ali ja sam to shvatila vise kao strogo mirovanje jer me uhvatila panika. Do sada sam bila stvarno aktivna i sve je bilo u redu, pa se nadam da će se situacija popraviti ako budem stvarno mirovala. e da, procitala sam na nekom forumu da je moguce da se to unutarnje ušće opet vrati na T...zna li neko više o tome...stvarno sam zabrinuta...cure pomagajteeeee!!!!
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:18   #150
e da zaborravila sam spomenit da mi se cini da mi je trbuh zadnja dva dana nize nego inace i da me beba stvarno nisko udara....da se javim ginicu opet ili da cekam?????
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:30   #151
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Bok cure!!!
Stvarno je malo lakse kad vidim da vas ima jos dosta sa slicnim problemima i dijagnozama kao sto je i moja.
Dakle...u 27 tjednu sam,cerviks omeksan, uloziva za jagodicu prsta i unutarnje ušće na Y, 35 mm ...doktor rekao mirovanje, ali ja sam to shvatila vise kao strogo mirovanje jer me uhvatila panika. Do sada sam bila stvarno aktivna i sve je bilo u redu, pa se nadam da će se situacija popraviti ako budem stvarno mirovala. e da, procitala sam na nekom forumu da je moguce da se to unutarnje ušće opet vrati na T...zna li neko više o tome...stvarno sam zabrinuta...cure pomagajteeeee!!!!
Mene su isto tako isprepadali još u ranijim tjednima...cca sa 19-20tj. sam već bila uloživa za jagodicu prsta, cerviks isto omekšan ( čak mi je jedna glupača od dr. rekla da mi je cerviks tako skraćen i omekšan da bi samo tako mogla pobaciti, kao nije niti za šivanje --glupača)....
Tražila sam drugo mišljenje---ipak nije tako omekšano bilo, al svjedno sam bila na strogom mirovanju od 4-7mj. trudnoće.
Na zadnjem pregledu sa 31 tj. mislim cervix mi je bio 33mm.

A za unutarnje ušće fakat neznam....moje je bilo T tada...al nekak sumnjam da ako se počne otvarati na Y....da se vrati na T.
Al opet nisam ziher, pa neznam.

Al opet ako dr. misli da je potrebno budu te zašili malo dolje ( serklaža) i neće se dalje otvarati ušće.
Samo ti miruj i ne paničari
Koliko sam samo neprospavanih noći imala zbog toga...nisam ni sanjala da ću dočekati ove tjedne....al evo
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:49   #152
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Bok cure!!!
Stvarno je malo lakse kad vidim da vas ima jos dosta sa slicnim problemima i dijagnozama kao sto je i moja.
Dakle...u 27 tjednu sam,cerviks omeksan, uloziva za jagodicu prsta i unutarnje ušće na Y, 35 mm ...doktor rekao mirovanje, ali ja sam to shvatila vise kao strogo mirovanje jer me uhvatila panika. Do sada sam bila stvarno aktivna i sve je bilo u redu, pa se nadam da će se situacija popraviti ako budem stvarno mirovala. e da, procitala sam na nekom forumu da je moguce da se to unutarnje ušće opet vrati na T...zna li neko više o tome...stvarno sam zabrinuta...cure pomagajteeeee!!!!
Meni je sa nekih 20 tjedana dijagnoza bila gora od tvoje,cervix skracen za vise od pola,omeksao,otvorena jedan prst,ureaplazma,strogo mirovanje,prijeti spontani itd.Rekli su mi da ak ja izdrzim do 37-og tjedna da ce to bit super...A gle me sad...5 dana do termina,dijagnoza ista,nista se vise nisam otvorila,jedino mi se cervix jos vise skratio sto je normalno.A sta se tice mirovanja,nisam se bas toga pridrzavala jer bas i nemozes uz jos jedno dijete,pa kuhanje,spremanje itd...Bit ce sve ok,vidjet ces..
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:48   #153
malo ste me umirile Technogirl i Mamyy...lezim i vise nego mi je gin preporučio...ne znam sta vise mogu ucinit. e i gin mi je rekao da je kasno za sivanje...do kojeg se uopce tjedna radi serklaza? jos nesto,puna sam pitanja,jel vas bole leda od lezanja, jer mene nakon tek tri dana grozno bole...
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:57   #154
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
malo ste me umirile Technogirl i Mamyy...lezim i vise nego mi je gin preporučio...ne znam sta vise mogu ucinit. e i gin mi je rekao da je kasno za sivanje...do kojeg se uopce tjedna radi serklaza? jos nesto,puna sam pitanja,jel vas bole leda od lezanja, jer mene nakon tek tri dana grozno bole...
Sad sam malo zguglala serklažu, jer mi je bilo čudno da ti veli da je prekasno i u pravu sam bila.
Čitala sam sada da je jednoj curi napravljena serklaža mjesec dana prije poroda, drugo u 27tj...itd...ima slučajeva.
Imaju neki tjedni od kojih se može raditi, ali sumnjam da ima sad točno do kojeg tjedna se radi.
A svojedobno meni su to spominjali, tako da sam se i onda bila raspitivala o tome i nigdje nikada nitko nije spomenuo da do nekog tjedna to mora biti napravljeno.
Rekli su mi od kojeg tjedna je moguće naparaviti i to je to.

Traži drugo mišljenje...ja jesam i spasilo me.
Uz mirovanje možeš pokušati ne paničariti....al samo miruj.
Meni su klopu nosili u krevet....mislim mogla bi se bila dići i jesti sjedećki, al kako sam sve proučila o strogom mirovanju niti sjedenje nije bilo preporučeno tako da niti to nisam prakticirala.
2-3mj. samo samo ISKLJUČIVO ležala...i eto sad pred kraj šećem po 1,5h po nasipu
Naviknut ćeš se na bolove od ležanja, trtica, leđa...budi na boku više ako možeš - lakše je.
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:24   #155
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Sad sam malo zguglala serklažu, jer mi je bilo čudno da ti veli da je prekasno i u pravu sam bila.
Čitala sam sada da je jednoj curi napravljena serklaža mjesec dana prije poroda, drugo u 27tj...itd...ima slučajeva.
Imaju neki tjedni od kojih se može raditi, ali sumnjam da ima sad točno do kojeg tjedna se radi.
A svojedobno meni su to spominjali, tako da sam se i onda bila raspitivala o tome i nigdje nikada nitko nije spomenuo da do nekog tjedna to mora biti napravljeno.
Rekli su mi od kojeg tjedna je moguće naparaviti i to je to.

Traži drugo mišljenje...ja jesam i spasilo me.
Uz mirovanje možeš pokušati ne paničariti....al samo miruj.
Meni su klopu nosili u krevet....mislim mogla bi se bila dići i jesti sjedećki, al kako sam sve proučila o strogom mirovanju niti sjedenje nije bilo preporučeno tako da niti to nisam prakticirala.
2-3mj. samo samo ISKLJUČIVO ležala...i eto sad pred kraj šećem po 1,5h po nasipu
Naviknut ćeš se na bolove od ležanja, trtica, leđa...budi na boku više ako možeš - lakše je.
Pa bas mi to nije bilo jasno za serklazu, svugdi nesto drugo pise, a on meni kad sam bila 26+2 da je kasno. sad stvarno razmisljam o drugom misljenju kad si mi to rekla. i ja stalno lezim, na wc i pojest se dignem, sad vise necu ni to...cim se dignem odma mi je pritisak na mjehur i moram na wc, tako da je valjda nisko ....znam da sjedenje nije dobro zbog pritiska na cerviks...
ti si u 35-om tjednu...super...ja se za sada bojim i sanjat o tome...
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:19   #156
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
malo ste me umirile Technogirl i Mamyy...lezim i vise nego mi je gin preporučio...ne znam sta vise mogu ucinit. e i gin mi je rekao da je kasno za sivanje...do kojeg se uopce tjedna radi serklaza? jos nesto,puna sam pitanja,jel vas bole leda od lezanja, jer mene nakon tek tri dana grozno bole...
Kako kasno??Pa to mozes napraviti kako techno kaze i mjesec dana prije termina,ako za to ima potrebe.Da je i kod tebe bas toliko kriticna situacija,poslao bi te ili na serklazu ili na strogo mirovanje u bolnicu,koliko sam ja upucena.A kaj se tice bolova u ledjima,to je i vise nego normalno kad lezis.Bolilo bi te da toliko lezis i da nisi trudna,a kamoli sad kad imas i dodatno "opterecenje" u ledjima-bebaca.
mamyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 07:50   #157
hej...
ja sam 29+4 pa mi je isto rekla da je prekasno za serklazu i propisala mi prepare i normabel ali samo u slucaju da osjetim trudove inace lezenje, lezanje i sve polako i usporeno... nije me slala u bolnicu jer kaze da je bebi sve razvijeno jedino se mora udebljat a i to mi je treca beba pa da moji andjeli(4 i 2) nisu bez mame 2 mj...
martina858 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 18:24   #158
Quote:
martina858 kaže: Pogledaj post
hej...
ja sam 29+4 pa mi je isto rekla da je prekasno za serklazu i propisala mi prepare i normabel ali samo u slucaju da osjetim trudove inace lezenje, lezanje i sve polako i usporeno... nije me slala u bolnicu jer kaze da je bebi sve razvijeno jedino se mora udebljat a i to mi je treca beba pa da moji andjeli(4 i 2) nisu bez mame 2 mj...
jesi ti otvorena,unutarnje ili vanjsko usce?
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:26   #159
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
jesi ti otvorena,unutarnje ili vanjsko usce?
to mi nije rekla a ja od soka nisam pitala ali da izgleda kao da bih mogla svaki tren rodit... prema dr. procjeni otvorena sam 3 i pol prsta...
martina858 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 16:20   #160
evo da malo podignem temu...od posljednjeg pregleda, prije 4 tjedna grlic se skratio sa 35mm na 16 mm i dalje je Y oblika. i to sam ja lezala puno vise nego mi je ginic preporucio...on se iznenadio i kaze da je mislio da ce bit bolje obzirom na mirovanje...jedino sam isla na tecaj u bolnicu, sad mi zao...mozda bi bilo bolje da nisam, ali zato od sada ne izlazim iz kuce. cekam nalaze briseva i nadam se da cemo izdrzat moja mrvica i ja jos 4 tjedna to nam je novi cilj!!! cure sta je s vama??? kakva je situacija kod vas??
p.s. sad smo u 31-om tjednu
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.