Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2010., 22:55   #161
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
zašto sam ja opet na početku?

a pijem tablete, idem na psihoterapiju.

ne želim opet kroz isti pakao prolaziti....dokad više?!

Draga moja, to je u tvojem slučaju zato što iz svoje krize nisi puno naučila i nisi napravila pomak koji si trebala! Dok god to ne shvatiš i ne kreneš, krize će ti se vraćati, a nijedan lijek svijeta te neće "preporoditi" i donijeti ti željeni mir.
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:58   #162
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Draga moja, to je u tvojem slučaju zato što iz svoje krize nisi puno naučila i nisi napravila pomak koji si trebala! Dok god to ne shvatiš i ne kreneš, krize će ti se vraćati, a nijedan lijek svijeta te neće "preporoditi" i donijeti ti željeni mir.
bojim se napraviti taj korak, jer to znači 'odrasti',
a ja se bojim odrasti...

tako sam fucked up......dosta mi je ove borbe sa samom sobom,
najradije bi da se nisam nikad ni rodila.
kad mi ni tablete, ni psihijatri ne mogu promijeniti osobnost.
a ne volim sebe, i ne prihvaćam.

karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:18   #163
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Naravno da ti može pomoći, itekako, jer te nauči kako razmišljati šire, drugačije, kako se pomiriti sa nekim vanjskim faktorima i osobama koje ne možeš mijenjati, ako želiš uz navedeno više raditi na sebi, kombiniraj Gestalt i KBT.

Vampira i parazita je uvijek bilo i bit' će ih, ona nema nikakvih konkretnih dokaza protiv tebe, zato pokušava na takve perfidne načine da te ocrni, to više govori o njoj, koliko je uplašena i koliko malo vjere u sebe ima, da pod drugima kopa jame umjesto da vlastitim radom i zaslugama pokaže da je zavrijedila povjerenje višeg šefa.
E, super za terapiju.

Točno, ali me je izmučila toliko da više nisam mogla mislit.
Potvrdili su mi da je ona u velikom strahu, ali kad sam toj osobi reka što radi i on se hvatao za glavu i govorio da ona nije za šefa. Ona u biti ima stvarnih, realnih problema oko posla i visi joj radno mjesto, na koje je navodno došla ucjenom.
Malo sam se raspitala, ne direktno kod šefa, nego bočno, a i priča drži vodu, slaže se sa drugim stvarima koje znam. Uglavnom u igri su klanovi i takva sranja.:riga:
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:21   #164
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
bojim se napraviti taj korak, jer to znači 'odrasti',
a ja se bojim odrasti...

tako sam fucked up......dosta mi je ove borbe sa samom sobom,
najradije bi da se nisam nikad ni rodila.
kad mi ni tablete, ni psihijatri ne mogu promijeniti osobnost.
a ne volim sebe, i ne prihvaćam.

Evo draga i ja ti odrastam i ne sviđa mi se to baš jako.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 08:34   #165
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
bojim se napraviti taj korak, jer to znači 'odrasti',
a ja se bojim odrasti...

tako sam fucked up......dosta mi je ove borbe sa samom sobom,
najradije bi da se nisam nikad ni rodila.
kad mi ni tablete, ni psihijatri ne mogu promijeniti osobnost.
a ne volim sebe, i ne prihvaćam.

ja te u potpunosti razumijem no ne slažem se sa tim da ne možemo promijeniti svoju osobnost...mislim, naravno da "vuk dlaku mijenja ali ćud nikad" (ili kako to već ide) i da, mi ostajemo MI cijeli život...imamo neke stavove, razmišljanja, osjećaje koje nikada nećemo promijeniti no neke ipak mijenjamo...i poanta je u tim malim stvarima koje mijenjamo...nikada nas neće u potpunosti promijeniti no s godinama ipak nešto učimo i tako se postupno mijenjamo.
prvo moraš prihvatiti sebe i koliko god da se ne voliš, moraš naći nešto što voliš (bitno je ovo: ne što vole drugi, nego što voliš baš ti) i onda se koncentriraj na to.
Puno nas ne voli sebe i radije bi bili netko drugi no to smo ipak mi i zauvijek ćemo to ostati i sa time se moramo pomiriti.
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...
justme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 11:29   #166
Osjećam kako mi seroxat šiba tutta forza, opet se vraćam u "normalno" stanje, baš sam prpošna prepelica, danas sam se čak sama odvezla na posal, rekla sam sama sebi: ne pizdi i vozi! Posli san se tresla ka prut, hahaha. Još samo da mi je kolegama reć da ne pizde, mislim da bi se tek onda preporodila. Ponekad mi se čini da ja moram piti lijekove zbog kretena oko mene koji bi trebali na liječenje.
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:37   #167
Quote:
solilokvij kaže: Pogledaj post
Počela sam na "psihofarmacima" pisati, ali mislim da je bolje da meljem tu na "depresiji". Danas mi je bilo gadno. Opet želim pobić u mišju rupu i izolirati se od svih. Onda se častim samosažaljenjem i govorim sama sebi u što sam se pretvorila. Pa onda lupam šakom u zid da skrenem pažnju sa horora u glavi (nije to jako, nemam modrice ni ožiljke, haha, a utjehe...). Mislila sam da sam pred kraj liječenja i da ću brzo moć sve ovo ostavit iza sebe, jer je sve išlo ka po špagu, ali ništa od toga. Ne znam više di završava depresija, a di počinje moja ličnost. Izgubila sam se nekako.
prica mog zivota,gde se zavrsava depresija i pocinje moja licnost...ne znam malo je cudno to kod nas depresivaca,u stvari mozemo biti jako produktivni ako se posvetimo bilo cemu samo da ne mislimo na to sto nam se mota po glavi...
caki88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 14:11   #168
Quote:
solilokvij kaže: Pogledaj post
Osjećam kako mi seroxat šiba tutta forza, opet se vraćam u "normalno" stanje, baš sam prpošna prepelica, danas sam se čak sama odvezla na posal, rekla sam sama sebi: ne pizdi i vozi! Posli san se tresla ka prut, hahaha. Još samo da mi je kolegama reć da ne pizde, mislim da bi se tek onda preporodila. Ponekad mi se čini da ja moram piti lijekove zbog kretena oko mene koji bi trebali na liječenje.
Hm, to ti uopće nije krivi osjećaj, i ja to često pomislim!
I neka šiba seroxat, samo se ti vrati u "normalno" stanje!
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:28   #169
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
zašto sam ja opet na početku?

a pijem tablete, idem na psihoterapiju.

ne želim opet kroz isti pakao prolaziti....dokad više?!

odjebi tablete, ja sam ih sve odjebala i sad mi je dobro ma extra kako je bilo
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:32   #170
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
odjebi tablete, ja sam ih sve odjebala i sad mi je dobro ma extra kako je bilo

Heh, i kaj onda ako nisi prošla psihoterapiju, razvila psihološku ovisnost o tim tabletama, to je kao da invalidu uzmeš kolica i kažeš mu Ajde, hodaj!

Pogotovo jer je karamela očit primjer takvog pacijenta, nije riješila konflikte koji je i dovode u depresivna stanja.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:48   #171
Quote:
zveki 97 kaže: Pogledaj post
Ej, justme, kako si ti? Vjerujem da je krenulo na bolje kada daješ savjete!
Drži se, najgore je iza tebe!
Ok sam. Ima dana (kao što je danas) kada sam čist ok a ima dana kada sam jako loše. No ne žalim se. Živim za ove dane kada se sasvim solidno osjećam. I onda želim da se svi osjećaju bolje pa pokušam pomoći savjetima iako znam da sam u suprotnoj poziciji, ni sama ne bi slušala svoje savjete.
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...
justme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:51   #172
Quote:
justme0 kaže: Pogledaj post
Ok sam. Ima dana (kao što je danas) kada sam čist ok a ima dana kada sam jako loše. No ne žalim se. Živim za ove dane kada se sasvim solidno osjećam. I onda želim da se svi osjećaju bolje pa pokušam pomoći savjetima iako znam da sam u suprotnoj poziciji, ni sama ne bi slušala svoje savjete.
Jesi bila kod psihića, kaj veli?

Antipsihotik, jesu ti ga dali?
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:59   #173
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Heh, i kaj onda ako nisi prošla psihoterapiju, razvila psihološku ovisnost o tim tabletama, to je kao da invalidu uzmeš kolica i kažeš mu Ajde, hodaj!
pa kaj da dovoljno vjeruje i hodao bi ! šalim se al hoću reć da je sve u glavi i sve možeš riješit bez tih ispiranja mozgova i kljukanja tabletama i to puno lakše neg što misliš. ovako samo zakopavaš probleme sa kojima se ne možeš suočit dublje i dublje
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 19:01   #174
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Jesi bila kod psihića, kaj veli?

Antipsihotik, jesu ti ga dali?
sutra idem
__________________
Come closer and let me show you the art of drowning...
justme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 21:17   #175
Quote:
justme0 kaže: Pogledaj post
Ok sam. Ima dana (kao što je danas) kada sam čist ok a ima dana kada sam jako loše. No ne žalim se. Živim za ove dane kada se sasvim solidno osjećam. I onda želim da se svi osjećaju bolje pa pokušam pomoći savjetima iako znam da sam u suprotnoj poziciji, ni sama ne bi slušala svoje savjete.
Da, razumijem te. Bit će sve bolje ovih dobrih dana ako ti je pogođena terapija, a vjerujem da je!
Drži se i javi šta je rekao psihić!
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 11:00   #176
hvala vam svima na podršci, ali ja se bojim da neću moći, svaki dan sve više plačem...možda je to i moć navike, nije važno, ali prokleto je teško...a ja tip navikao na rutinu, eto mi ga sad na...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 15:33   #177
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
hvala vam svima na podršci, ali ja se bojim da neću moći, svaki dan sve više plačem...možda je to i moć navike, nije važno, ali prokleto je teško...a ja tip navikao na rutinu, eto mi ga sad na...
Možda te baš ta rutina kočila i izazivala depresivna stanja, jest teško, ali vjerujem da svaka patnja nosi i svoj oporavak i sreću, treba se suočiti s promjenama, ljudi se toga plaše, to nam je u mozgu, plašimo se novog i nepoznatog, pa čak i kada nas ono kaj imamo više ne usrećuje. Samo hrabro!

Može se, teško je, ali se može.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 17:14   #178
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
hvala vam svima na podršci, ali ja se bojim da neću moći, svaki dan sve više plačem...možda je to i moć navike, nije važno, ali prokleto je teško...a ja tip navikao na rutinu, eto mi ga sad na...
Rejčice draga, vjerujem da ti je neopisivo teško, ali možeš ti to! Imaš ti snagu da prebrodiš sve to i da se opet dočekaš na svoje noge! Možda će se i depra prepasti kada spazi koliko si jaka i ostaviti na miru neko vrijeme!
Kada prođe sva ova kalvarija kroz koju trenutno prolaziš i kada ti se razbistre misli, shvatit ćeš da i nije svako zlo za zlo! Ima tu i puno dobroga!
Ova će te nevolja prisiliti da staneš na svoje noge bez pomoćne štake (muža) i da vidiš da se može hodati pa čak i lunjati svijetom bez ikakvih pomagala!
Nitko od nas ne zna što mu život nosi, vjerujem da se svi, u manjoj ili većoj mjeri bojimo takvih velikih životnih promjena, ali ih ne možemo izbjeći.
I ja volim rutinu i grozim se "velikih zahvata" u životu. Par puta sam bila prisiljena napraviti neke rezove i mogu ti reći da se isplatilo! Jer nakon početne patnje i užasnog straha, sama sam uvidjela da je to za moje dobro i da u životu moraš "rasti" jer ako toga nema, nema ni napretka ni izlaza iz krize.
Tebe život sada prisiljava da kreneš sama jer misli da ti to možeš. Ima nešto u onome da Bog da svakome onoliko koliko može podnijeti. Očito vjeruje da ti možeš podnijeti i više nego što misliš.
Za razvod kažu da je "mala smrt". Vjerujem da poslije takvih velikih i teških iskustava, moraš izaći jači, snažniji i mudriji!
Ne daj da te skrši, rej! I vjeruj da si jača nego što misliš!
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:24   #179
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Heh, i kaj onda ako nisi prošla psihoterapiju, razvila psihološku ovisnost o tim tabletama, to je kao da invalidu uzmeš kolica i kažeš mu Ajde, hodaj!

Pogotovo jer je karamela očit primjer takvog pacijenta, nije riješila konflikte koji je i dovode u depresivna stanja.

ne znam više šta bi rekla za te tablete...ovisi sve kakva je dijagnoza...

ja recimo nemam neku težu dijagnozu, ali imam puno emotivnih problema i
konflikta u sebi, bojim se odrast, probeme sa separacijom od roditelja, to vučem još od puberteta...

možda bi netko s jačom voljom davno to rješio i bez tableta,
ali ja sam izabrala liniju manjeg otpora, piti tablete, biti sretna i ne mjenjati ništa...do ponovne depre...

sad mi je žao što sam ih počela piti, jer ću uvijek imati osjećaj da ne mogu biti sretna bez njih, bar sad imam takav osjećaj...a i psihijatrima je najlakše odmah prepisati antidepresive...mene ova moja doslovno kljuka sa njima,
da nije mene, još bi po njenom pila 2 tablete dnevno...

ma ne znam stvarno više šta da mislim o tome....
karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 07:51   #180
Pokreni se, izmijeni se, nema napretka bez toga, prvo promijeni ovaj natpis na forumu, mamina princeza, to ti je indikativno.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.