Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 12:53   #1
Najbolji alat za crtanje mrežnih konfiguracija

Pozdrav ja sam bezgaći nudistički pituljac. Po danu sam katica za sve, a navečer po vašim vrtovima sprečavam mačke da vam pišaju po cvijeću


Imam opak problem. Naime mrzim crtati mrežne toplogije u MS Visio programu. Jednostavno me prođe volja čim upalim taj MSov bloatware.

Treba mi neki ugodniji alat za rad, da mogu staviti kućicu servera, napisati IP adresesu i ime servera, a zatim isti spojiti sa drugim serverom i na samoj strelici napisati tcp/udp port. Tako kad maknem jednu "kućicu" da sve ostane spojeno.

I da na kraju to sve mogu izvesti u neki javni format npr. pdf.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:07   #2
SmartDraw?
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:23   #3
ti to koristiš pa imaš iskustva?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:33   #4
Da, kad mi je trebalo koristio sam. Visio mi nikad nije legao ko ni tebi.

Da li je najbolji? Pojma nemam. Koristio sam, dopalo mi se. Ima trial pa probaj. Ako ti se ne sviđa, nemoj kupit.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:36   #5
Koristim

https://www.draw.io/

Imaš pri dnu opciju "more shapes" i odabereš si više od UMLa, dijagrama toka podataka. Sada sam pogledao, imaš i CISO, IBM, ORACLE znakove za serverčan, svičeve, pičke materine.

Moreš eksportati u pdf i ostale formate ili sejvati XML.

I besplatan je alat, ne traži instalaciju a moreš ga integrisati sa dropboxom ili gugl drajvom.

U njemu nariso sve dijagrame za svoj završni rad
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:38   #6
Loading... Please Wait

draw.io is written in JavaScript, if you continue to see this message for an extended time it is because you have JavaScript switched off, turn it on if you want to see the application. Also, you can read the draw.io privacy policy or view our web site, which uses no JavaScript.




imam ukluučen "No Script" tako da ne dolazi obzir da radim u "oblaku", naime radim dizajn i arhitekuru sustava za privatnu mrežu i ne pada mi napamet davati svoje podatke amerima.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:43   #7
yED

Zadnje uređivanje Florest Glimp : 29.06.2014. at 14:38.
Florest Glimp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 19:35   #8
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Pozdrav ja sam bezgaći nudistički pituljac. Po danu sam katica za sve, a navečer po vašim vrtovima sprečavam mačke da vam pišaju po cvijeću


Imam opak problem. Naime mrzim crtati mrežne toplogije u MS Visio programu. Jednostavno me prođe volja čim upalim taj MSov bloatware.

Treba mi neki ugodniji alat za rad, da mogu staviti kućicu servera, napisati IP adresesu i ime servera, a zatim isti spojiti sa drugim serverom i na samoj strelici napisati tcp/udp port. Tako kad maknem jednu "kućicu" da sve ostane spojeno.

I da na kraju to sve mogu izvesti u neki javni format npr. pdf.
Upravo za takve stvari koristim StarOffice Draw, tebi još poznat i kao OpenOffice ili LibreOffice Draw.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 21:46   #9
disklejmer, ne bavim se mrežama

http://en.wikipedia.org/wiki/DOT_%28...on_language%29
http://www.graphviz.org/
može i šarene slikice s tim

edit: i tutorial za lepše slikice http://itsecworks.com/2012/03/16/net...with-graphviz/
__________________
i am done contemplating imponderables

Zadnje uređivanje i_meni_dosadno : 29.06.2014. at 21:52.
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.