Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 17:56   #1401
Quote:
Invalid User kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Sigurno su vam poznata protupravalna vrata talijanskog proizvođača Dierre i njihov zastupnik za RH tvrtka Pro Mont. E pa ovim putem bih cijenjeno čitateljsto želio upoznati s nedavnim događanjima vezanim uz post-sale podršku navedene tvrtke koja je, blago rečeno, pred raspadom.Sve kako bi si razmislili prije same suradnje...

Iako sam dugogodišnji korisnik Dierre protuprovalnih vrata (prva ugrađena tamo negdje 2004. godine) i do sada nisam imao primjedbi na vrata i navedenu tvrtku, ove godine odlučio sam ugraditi još jedna. Nakon standardnog dogovora i avanskog plaćanja cjelokupnog iznosa u gotovini nešto više od 7000kn (popust 3% ), ekipa je odradila veći dio posla u normalnom roku. Međutim, kako sam bio naručio par posebnosti, koji su valjda izvan njihovog uobičajenog sustava, potrebno je pričekati kako bi se ugradio prag ("stolar ga mora napraviti") i poseban cilindar ("treba naručiti i dostaviti iz Italije"). Ajde, nije žurba pa sam i to pričekao. Dali mi privremeni cilindar, a donji dio vrata zaštitio otiračem. I tako, čeka se tjedan dana, dva... čeka se čeka, nitko se ne javlja mjesec dana. Javio se ja njima i gle čuda, baš sve imaju i mogli bi se dogovoriti za ugradnju. Naravno, dodatna ugradnja u trjanju od cca. pola sata mora biti u njihovo radno vrijeme između 8 i 16h. Ne u 7.30 ili 16.30 jer to nije unutar njihovog radnog vremena. Ok, ovo me neodoljivo podsjetilo na sve one poštanske dostave stvari naručenih preko naših web shopova koje moraju biti dostavljene unutar njihovog radnog vremena. Mi svi ostali bi trebali uzeti GO i čekati ih cijeli dan da se udostoje nazvati i dostaviti... ma, to je neka druga tema...

Uglavnom, stavila se vrata i živjelo se lijepo...

Kad nakon mjesec dana, eto vraga. Zaglavio se super-turbo-spešl cilindar (onaj isti koji sam mjesec dana čekao da dopuže iz Torina). Boljim pregledom vidio sam da je vanjski dio cilindra ostao u kosom položaju dok je unutarnji dio ostao vertikalan. Sreća u nesreći je da je netko bio doma pa je otvorio vrata inače bi ne bi bili u mogućnosti ući u stan. Uglavnom, dalje nisam ništa dirao po cilindru, vrata se ne mogu niti zaključati niti otključati izvana i iznutra. Dok se problem ne riješi netko uvijek mora biti u stanu. Petak je navečer, reko' neću dizati frku, pričekati ću ujutro.

Ali ajde da vidim što napraviti u slučaju da se vrata zaglave. Odem na stranicu http://www.pro-mont.hr/faq/hitne-intervencije.aspx i vidi ti to... imaju i broj mobitela za hitne intervencije. Ajde, nazovem ja njih...

Ja: Dobro veće.. problem.. kada možete doći i promijeniti cilindar?
Hitne intervencije: Ne poznajemo mi tu tvrtku i ne radimo za njih. Ako želite da dođemo na hitnu intervenciju to vam je 400kn plus posao koji će se napraviti.
Ja: Hvala na informaciji i laku noć.

Opa! Oblači se vidim, bit će nevremena.. Budem ujutro.

Subota, poslao mail, nazvao u 10 sati. G. Tomas Tutić (gazda Pro Mont-a) na prvu pretpostavlja da ne vidim dobro i da cilindar ne može biti zaglavljen te da je uzrok izostanka hitne intervencije najvjerojatnije moje bezobrazno ponašanje prema njima (?!!?).

E tu je mrak pao na oči. Nazovi jedne, nazovi druge - nakon nekoliko neugodnih riječi hitne intervencije ipak došle na nečiji račun (ne moj). Promijenili cilindar i stavili onaj obični, koji btw. bolje radi od onog super-turbo-spešl-the one cilindra.

Zaključili, sreća je da se cilindar dao normalno izvaditi i da je netko ostao u stanu jer bi inače bilo rezanja vrata i svašta. A koliko bi to onda koštalo i tko bi to trebao platiti, ne znam. Valjda prvih mjesec dana garancije vrijedi kod Dierre-a.

Ok, garancija je tu, vrata funkcioniraju s zamjenskim cilindrom - Pro Mont šuti. Tipična poslovna situacija kada nezadovoljnog korisnika stjerate u kut i ne pružite mu izlaz. Tako se to radi g. Tutić, kao u dobra stara vremena građevinske mafije!

A ništa, Dierre centala u Italiji. Mail na engleskom, nezadovoljstvo, molba za pomoć oko rješavanje situacije. Za par dana javlja se regionalni zastupnik i počinje druga priča: Isprika zbog neugodnosti, česti problemi s Pro Mont tvrtkom, najvjerojatnije će im se oduzeti predstavništvo za RH, molba za strpljivost i rješavanje situacije. U garantnom roku zamijenjen cilindar i sve ok. Na najnormalniji način.

Zaključak, koliko god u prošlosti surađivao s tvrtkom Pro Mont i ljudima koji je
predstavljaju, moram reći da ne postoji nikakva post prodajna podrška. Drugim riječima, ako kupite vrata koja cijenom i kvalitetom nisu kineska i ako se pojave problemi, ne očekujte podršku od tvrtke Pro Mont.

FYI. Pro mont d.o.o. tvrtka je odavno ugašena, a otvorena je nova Style Door iako su svi logići i dalje na tvrtci koja je najvjerojatnije zatvorena zbog dugova i sličnog (hrvatska posla)...

Kasnije čuo još jedno slično i nedavno iskustvo s gorim posljedicama. Imate li vi koja nova iskustva?
Pozdrav,

par pitanja vezanih uz ovaj post:
- je li bilo kakvih daljnjih promjena, tj. jesu li Pro-mont-ovci osvjetlali obraz? Primjerice, zamijenili cilindar s falingom.
- jesu li hitne intervencije odradili majstori iz Super brave?
- znate li možda postoji li drugi Dierre zastupnik u Zagrebu? Njihov web http://dierre_global.eclettica-akura.com/ kaže da ne...

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:37   #1402
Thumbs down

Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

par pitanja vezanih uz ovaj post:
- je li bilo kakvih daljnjih promjena, tj. jesu li Pro-mont-ovci osvjetlali obraz? Primjerice, zamijenili cilindar s falingom.
- jesu li hitne intervencije odradili majstori iz Super brave?
- znate li možda postoji li drugi Dierre zastupnik u Zagrebu? Njihov web http://dierre_global.eclettica-akura.com/ kaže da ne...

Hvala!
Još jedna negativna strukovna informacija vezana uz firmu (ex) Pro-mont. U svakom slučaju, ne preporuča se.
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 19:31   #1403
Mijenjam bravu na vratima i dobio sam ponudu od Mitre za 1400 kuna (rad ukljucen). E sad, oni nude Motturu 20.507, sefovski ključ. Prvo što mi se ne sviđa je veličina ključa, čini se ogroman. A drugo sam čitao da ima sigurnijih cilindar brava, koje bi onda imale i manji ključ. Da li se za tu cijenu, ili čak jeftinije može dobiti cilindar brava (Mottura Champions, Dom..), sa zaštitom od key bumpinga i lomljenja cilindra. Hvala unaprijed!
__________________
His servant picked up the spade and dug a grave long enough for Pahom to lie in, and buried him in it. Six feet from his head to his heels was all he needed.

L. N. T.
the absent-minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 06:55   #1404
Quote:
the absent-minded kaže: Pogledaj post
Mijenjam bravu na vratima i dobio sam ponudu od Mitre za 1400 kuna (rad ukljucen). E sad, oni nude Motturu 20.507, sefovski ključ. Prvo što mi se ne sviđa je veličina ključa, čini se ogroman. A drugo sam čitao da ima sigurnijih cilindar brava, koje bi onda imale i manji ključ. Da li se za tu cijenu, ili čak jeftinije može dobiti cilindar brava (Mottura Champions, Dom..), sa zaštitom od key bumpinga i lomljenja cilindra. Hvala unaprijed!

Za tu cijenu nikako ne možete dobiti cilindričnu bravu + bolji cilindar + sigurnosni protektor + zamjenu.
Računajte okvirno da je cilindrična brava oko 800,00 kn , protektor oko 300,00 kn , bolji cilindar dužih dimenzija 300,00 - 400,00 kn + rad koji ispod 400,00 kn teško da može biti = cca.1800,00 kn pa na više.
U svakom slućaju kvalitetnije rješenje od sef brave.
Više o okovu za protuprovalna vrata i cijenama :
http://www.osor-promet.hr/shop/hr/46...provalna-vrata
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:24   #1405
Ok, shvaćam. A možda bi trebao iskoristiti bravu koju već imam i ugraditi novi cilindar i protektor. Mislim da je savjet od prije par dana primjenjiv na moju situaciju:

Quote:
gorancepe kaže: Pogledaj post
Možda jedan savjet - kvalitetnije je , i jeftinije , osigurati postojeća drvena vrata ( sigurnosni štitik protiv loma cilindra + sigurnosni cilindar + dodatna brava , sve sa ugradnjom , može koštati oko 1200 kuna ) nego montirati kineska protuprovalna vrata , čiji rezervni dijelovi gotovo da i ne postoje na tržištu , pa kad nešto ode ( a ode često ) možete sjesti i plakati.
Znači, ako sam bio spreman dati 1400 kuna, to možemo podijeliti na: protektor (300 kuna), ugradnja (400 kuna, možda i manje jer nema zamjene brave) i još ostaje 700 kuna za cilindar.

A koji cilindar? TitanDom, Mottura, CISA, Abloy?
__________________
His servant picked up the spade and dug a grave long enough for Pahom to lie in, and buried him in it. Six feet from his head to his heels was all he needed.

L. N. T.
the absent-minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 14:25   #1406
Quote:
the absent-minded kaže: Pogledaj post
Ok, shvaćam. A možda bi trebao iskoristiti bravu koju već imam i ugraditi novi cilindar i protektor. Mislim da je savjet od prije par dana primjenjiv na moju situaciju:



Znači, ako sam bio spreman dati 1400 kuna, to možemo podijeliti na: protektor (300 kuna), ugradnja (400 kuna, možda i manje jer nema zamjene brave) i još ostaje 700 kuna za cilindar.

A koji cilindar? TitanDom, Mottura, CISA, Abloy?
Da li sada imate bravu sa sefovskim ključem ili za cilindar , ne kontam ?

Cilindar sa protektorom protiv loma i bušenja ne treba biti ultra skup : BKS zaštičeni profil ( ključ se kopira predočenjem vlasničke kartice ) možete kupiti za cca. 250,00 - 300,00 kn , ovisno o dužini , CISA je super , Abloy prepreskup ...
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 16:18   #1407
Imam dva cilindra. Bila je provala kod susjeda pa bi ipak stavio nešto bolje s protektorom. Samo još ne znam jel' bi samo cilindar mijenjao ili cijelu bravu.
Ma ništa, hvala na odgovorima.
__________________
His servant picked up the spade and dug a grave long enough for Pahom to lie in, and buried him in it. Six feet from his head to his heels was all he needed.

L. N. T.
the absent-minded is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:59   #1408
Protuprovalna ulazna vrata stana

Pozdrav!
Kupio sam stan star 20-ak godina koji ima drvena ulazna vrata s cilindricnom bravom (po mome misljenju, ne bas visoke kvalitete). Bivsi vlasnici dodatno su ugradili za zastitu metalni H-okov (H-protuprovalni sistem) sa sefovskim kljucem Mottura. Po Vasem misljenju, sta bi bilo pametno sad napraviti da bih dobio koliko-toliko sigurna i protuprovalna vrata? Ugraditi neki kvalitetniji cilindar, kupiti potpuno nova protuprovalna vrata ili nesto trece? Hvala unaprijed svima na odgovorima...
Dule5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 15:04   #1409
Quote:
Dule5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kupio sam stan star 20-ak godina koji ima drvena ulazna vrata s cilindricnom bravom (po mome misljenju, ne bas visoke kvalitete). Bivsi vlasnici dodatno su ugradili za zastitu metalni H-okov (H-protuprovalni sistem) sa sefovskim kljucem Mottura. Po Vasem misljenju, sta bi bilo pametno sad napraviti da bih dobio koliko-toliko sigurna i protuprovalna vrata? Ugraditi neki kvalitetniji cilindar, kupiti potpuno nova protuprovalna vrata ili nesto trece? Hvala unaprijed svima na odgovorima...
Ako ne smeta malo veći ključ , provalnici mogu sjesti i plakati.Jedino se može promijeniti cilindar jer se vjerojatno ne zna gdje su svi ključevi..
gorancepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 07:29   #1410
Mi imamo troja vrata iz osor prometa i sa svima smo i vise nego zadovoljni..decki koji tamo rade su ljubazni, pedantni i ono najbitnije drze se dogovora..

Vise se ne sjecam kako smo prvi put dosli do njih, ali od tada nema sanse da kupimo vrata kod nekog drugog
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:54   #1411
Jesu dobra ova protuprovalna vrata, odnosno imaju li nekakav negativan komentar ?

U protectti, Omi millenium M500 , cijena 6834,66, gotovina jeftinije. Sve uključeno što je vrlo bitno.
Hvala

http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57
Tina Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 23:58   #1412
Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Još jedna negativna strukovna informacija vezana uz firmu (ex) Pro-mont. U svakom slučaju, ne preporuča se.

Mi smo već tri mjeseca u premišljanjima oko tih vratiju. I baš nam je u užoj konkurenicji i ProMont pa molim pojašnjenje zašto ih se ne preporuča.
natushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 16:04   #1413
Zdravo.

Malo sam pregledavala šta ima na internetu u vezi kineskih sigurnosnih vrata i naišla na ovu temu.

Treba mi savet. Hoću da kupim kineska sigurnosna vrata koja koštaju oko 170 evra (u Srbiji). Potrebna mi je samo sigurnost meni i mojoj porodici, nismo bogati pa ne bi imali ni šta da nam uzmu, dakle samo sigurnost od agresije provalnika i slično kad smo kod kuće.

Šta mene buni... Uz vrata idu pet ključeva i dva majstorska. Firma nakon ugradnje odnosi sa sobom dva majstorska ključa a mušteriji ostavlja tih pet (od kojih jedan ključ ima kao neki zubac). Majstori iz firme kažu da oni ta dva majstorska ključa posle bace. Ne razumem zašto ih ne bi meni ostavili da ih ja bacim?

Šta vi mislite o tome? Zahvalna bih bila na svakom komentaru.

Dodatak: I da li bi bilo potrebno onda da promenim bravu, da nakon ugradnje vrata angažujem nekog bravara? Šta mi savetujete?
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 18:28   #1414
Quote:
SanjaBG kaže: Pogledaj post
Zdravo.

Malo sam pregledavala šta ima na internetu u vezi kineskih sigurnosnih vrata i naišla na ovu temu.

Treba mi savet. Hoću da kupim kineska sigurnosna vrata koja koštaju oko 170 evra (u Srbiji). Potrebna mi je samo sigurnost meni i mojoj porodici, nismo bogati pa ne bi imali ni šta da nam uzmu, dakle samo sigurnost od agresije provalnika i slično kad smo kod kuće.

Šta mene buni... Uz vrata idu pet ključeva i dva majstorska. Firma nakon ugradnje odnosi sa sobom dva majstorska ključa a mušteriji ostavlja tih pet (od kojih jedan ključ ima kao neki zubac). Majstori iz firme kažu da oni ta dva majstorska ključa posle bace. Ne razumem zašto ih ne bi meni ostavili da ih ja bacim?

Šta vi mislite o tome? Zahvalna bih bila na svakom komentaru.

Dodatak: I da li bi bilo potrebno onda da promenim bravu, da nakon ugradnje vrata angažujem nekog bravara? Šta mi savetujete?




Prigodom ugradnje vrata trebali bi dobiti cilindar-uložak brave u original tvorničkom pakovanju.Kutija bi se trebala otvoriti prilikom ugradnje ispred kupca,sve šta je u kutiji -pripada kupcu.Servisni ključ je najčešće van zapakirane -zavarene kesice u kojoj bi trebali biti korisnički ključevi s pripadajučom vlasničkom karticom.
Toliko o cilindru
.Raspitajte se za tvrtku kod koje kupujete.Kineska vrata mi nikome ne preporučamo ,imate stotinu diskusija na ovom forumu o kvaliteti takvih vrata.

Ništa nije za vijeka-kada se pokvari brava gdje ćete kupiti zamjensku,,di ćete umnožiti dod .ključ,kada vam pukne kvaka u rucu di ćete kupiti drugu,malo se informirajte i razmislite.Ako imate kvalitetna drvena vrata bolje vam je investirati u dod osiguranje postoječih vrata .Brave renomiranih prizvođača traju dvadeset godina bez problema.Kineska koliko mlijeko u tetrapaku
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 13:16   #1415
Thumbs up

Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

par pitanja vezanih uz ovaj post:
- je li bilo kakvih daljnjih promjena, tj. jesu li Pro-mont-ovci osvjetlali obraz? Primjerice, zamijenili cilindar s falingom.
- jesu li hitne intervencije odradili majstori iz Super brave?
- znate li možda postoji li drugi Dierre zastupnik u Zagrebu? Njihov web http://dierre_global.eclettica-akura.com/ kaže da ne...

Hvala!
Poštovani korisnici foruma,

obaviještavam vas kao predstavnik tvrke PRO-MONT, da je navedeni post objavljen od nepoznate osobe i kao takav narušava ugled i reputaciju nas i našeg dobavljača te je protiv korisnika/ce foruma koji se (ne)predstavlja kao Invalid user zbog iznošenja neistine podnešena kaznena prijava.
U 15 godina rada sa klijentima nikada nismo imali nezavršen posao kao što dotični/na navodi. Problema u poslovanju ima kod svih, ali opet ponavljam da nikada nikome nismo neizvršili obećane radove. Naravno da uvijek postoje i postojaće osobe koje misle da znaju sve a u biti ne znaju ništa.
Srdačno preporučam naše proizvode i usluge jer smo jedna od specijalizirani tvrtki na području protuprovalnih vrata.

Lijep pozdrav,
tommaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:13   #1416
Quote:
bante kaže: Pogledaj post
malo se informirajte i razmislite.Ako imate kvalitetna drvena vrata bolje vam je investirati u dod osiguranje postoječih vrata .Brave renomiranih prizvođača traju dvadeset godina bez problema.Kineska koliko mlijeko u tetrapaku
Tako sam i uradila.

Malo ću da se stisnem i uštedeti još koji evro više i kupiću kvalitetna vrata. Kupovina ulaznih vrata je ozbiljna stvar. Nije to sijalica pa da je zamenim za pola evra.

Sad bih vas opet zamolila za pomoć.

Vrata koja bih uzela imaju Mottura bravu. Dobijaju se tri ključa. Pouzdano znam i da uz ta tri ide i jedan ključ za majstore (on se razlikuje po boji). Ja dobijam samo tri ključa. Zanima me šta je sa tim ključem koji koriste majstori za ugradnju vrata? Da li trebam da brinem što taj ključ ostaje kod majstora te firme? Da li mi taj majstor za ugradnju vrata može u budućnosti ući u stan sa tim ključem kad hoće?

Mene je sramota ovo da pitam u prodavnici pa vas molim za pomoć i objašnjenje.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 12:41   #1417
Jednom kad se upotrijebi ključ za trajnu upotrebu (jedan od ona tri), automatski majstorski ključ ne može otvoriti više ikada tu "bravu". Dakle, nema brige oko majstorskog ključa.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 18:46   #1418
Quote:
SanjaBG kaže: Pogledaj post
Tako sam i uradila.

Malo ću da se stisnem i uštedeti još koji evro više i kupiću kvalitetna vrata. Kupovina ulaznih vrata je ozbiljna stvar. Nije to sijalica pa da je zamenim za pola evra.

Sad bih vas opet zamolila za pomoć.

Vrata koja bih uzela imaju Mottura bravu. Dobijaju se tri ključa. Pouzdano znam i da uz ta tri ide i jedan ključ za majstore (on se razlikuje po boji). Ja dobijam samo tri ključa. Zanima me šta je sa tim ključem koji koriste majstori za ugradnju vrata? Da li trebam da brinem što taj ključ ostaje kod majstora te firme? Da li mi taj majstor za ugradnju vrata može u budućnosti ući u stan sa tim ključem kad hoće?

Mene je sramota ovo da pitam u prodavnici pa vas molim za pomoć i objašnjenje.

ne trebate se ustručavati postavljati pitanja.

Mottura je tradicionalan proizvođač brava i prateće sigurnosne opreme.Osobno sam bio u posjetu tvornici. Servis i potrebni dijelovi su lako dostupni .Ja bih ga uz vodeči talijanski brend CISA stavio u sami vrh.

Brave koje se ugrađuju u pp vrata dijele se u dvije osnovne opcije.

Na ovim prostorima ugrađuje se
tkz sefovska brava-veći dvostrani ključ art mottura 52 571

brava za pp vrata na cilindrični uložak mottura art 85 571

trgovac bi vam trebao predložiti da sami odlučite.

u RH trend je kupovanja cilindričnih brava.
mislim da vi mislite na veće ključeve tkz sefovske,uglavnom brava je opskrbljena sa tri korisnička ključa koja se nalaze u zasebnom neprozirnom zavarenom folijskom pakiranju.Ta folija je tako napravljena da se bez oštećenja pakovanje ne može otvoriti.To pakovanje se otvara u vašem prisustvu kada su vrata postavljena.
u ovom slučaju četvrti ključ je u kutiji i on je nazubljen samo sa jedne strane(polovica).Taj ključ služi montažerima da mogu nesmetano montirati vrata.
S tim ključem ne mogu se aktivirati glavni zasuni na bravi.Taj ključ može samo aktivirati konusni zasun koji služi kao kvaka na standardnim vratima.
Taj ključ se može poslije kod ključara doraditi po korisničkom ključu i sa druge strane tek bi onda bio u punoj funkciji.
Neki korisnici taj nedorađeni ključ ostavljaju kod dobrog susjeda,rodbine i sl,a onda služi kada "zalupite" vrata a glavni ključ vam je ostao u stanu.
toliko o sef bravama,ako ste se odlučili za cilindričnu bravu onda je priča malo drugačija
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 11:37   #1419
FED hvala. :klap:

Quote:
bante kaže: Pogledaj post
Neki korisnici taj nedorađeni ključ ostavljaju kod dobrog susjeda,rodbine i sl,a onda služi kada "zalupite" vrata a glavni ključ vam je ostao u stanu.
Opaaaa....

Onda ipak može majstorski ključ da posluži. Ući će mi u kuću (taj što će mi prodati vrata) kad sam na poslu i odneti šporet, zimnicu i peglu.

Brava za vrata koja planiram da kupim je Mottura 40.741.
SanjaBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 13:25   #1420
ne, kada bravu preinačiš, "majstorski" ključ je za bacanje
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.