Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 21:07   #361
Prebaćenje iz loše u dobru školu.

Idem u 1.razred konobarske škole.Završio sam razred s 4.0 uspjehom,vladanje uzurno te 53 opravdana (vodene kozice)

Shvatio sam da mogu više i htio bih se prebaciti u ekonomsku školu

Razlog je to što me uopće više ne zanima ta (konobarska) škola na početku me zanimala ali kada sam vidio kakva je to škola izgubio sam volju prvenstveno sam školu upisao radi lakog pronalaska posla, ali sam shvatio da konobar možeš biti sa bilo kojom školom također sam shvatio da bez truda nema ništa i u ekonomskoj ću učiti.

Dakle zanima me mogu li ja iz konobarske u ekonomsku.
Ako mogu šta mi se sve gleda itd.
Molim vas ljudi ako mi možete malo detaljnije objasniti ukoliko neko ima iskustva itd.
Hvala!
redy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:29   #362
nazovi školu pa pitaj
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 22:36   #363
ljudi jer se mogu ja prebacit iz 12. u 13. gimnaziju i kakav je cijeli postupak
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 00:24   #364
Da, možeš se prebaciti. Sve što trebaš je predati molbu nastavničkom vijeću škole u koju se želiš prebaciti. Poslije toga je sve na njima, oni odlučuju hoće li te primiti ili ne, pod kojim uvjetima će te primiti, trebaš li položiti kakve razlikovne predmete i slično.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:31   #365
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Da, možeš se prebaciti. Sve što trebaš je predati molbu nastavničkom vijeću škole u koju se želiš prebaciti. Poslije toga je sve na njima, oni odlučuju hoće li te primiti ili ne, pod kojim uvjetima će te primiti, trebaš li položiti kakve razlikovne predmete i slično.
hvala na odgovoru
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 17:53   #366
Molim hitan odgovor.

S obzirom da je prvi dan škole,zanima me je li moguće da se učenik odmah prebaci u drugu školu? HITNO JE,hvala!

Usput,iz jezične u opću gimnaziju.
DamonSalvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 18:17   #367
Quote:
DamonSalvatore kaže: Pogledaj post
Molim hitan odgovor.

S obzirom da je prvi dan škole,zanima me je li moguće da se učenik odmah prebaci u drugu školu? HITNO JE,hvala!

Usput,iz jezične u opću gimnaziju.
Moguće je, ako ta druga škola ima mjesta i želi te primiti.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 18:56   #368
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Moguće je, ako ta druga škola ima mjesta i želi te primiti.
S obzirom da mi je prosjek 5.00,ne vidim zašto ne bi,ako gledaju na ocjene što bi bilo logično.
DamonSalvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:01   #369
Quote:
DamonSalvatore kaže: Pogledaj post
S obzirom da mi je prosjek 5.00,ne vidim zašto ne bi,ako gledaju na ocjene što bi bilo logično.

Možda nemaju mjesta više. U svakom slučaju, nazovi i pitaj.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 19:07   #370
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Možda nemaju mjesta više. U svakom slučaju, nazovi i pitaj.
Hvala,mada,čitala sam nešto ako su "alarmantni uvjeti" da se može. U svakom slučaju,nazvat ću ih. Hvala još jednom.
DamonSalvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 23:16   #371
Kada
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 23:20   #372
Kada se ja mogu prebacit?
Neki kazu da se mogu prebacit prvih 2 tjedna, a neki kazu da moram cekat jedno polugodiste pa me zanima ak neko zna odgovor da mi javi sto brze. Hvala
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 23:12   #373
Elektrotehničar ili veterinarski tehničar

Upisao sam elektrotehniku u tehničkoj školi,i prošla su 2 tjedna,ali nekako počinjem misliti da taj predmet nije za mene,da bi mi jednostavno bio nezanimljiv i pretežak.Razmišljam o premještanju u prirodoslovnu školu(smjer veterinarski tehničar),pa na veterinarski fakultet u Zg.Tata kaže da ću ako ne završim fakultet biti nitko i ništa.Zato mi savjetuje neku trogodišnju pa da lakše nađem posao,ako već ne želim elektrotehničara(što bi mi isto donekle garantiralo posao ali jednostavno me to ne zanima kao biologija).Ne znam šta da radim i bojim se krive odluke,ima li kakvih savjeta za mene?
Mac08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 22:56   #374
Quote:
Mac08 kaže: Pogledaj post
Upisao sam elektrotehniku u tehničkoj školi,i prošla su 2 tjedna,ali nekako počinjem misliti da taj predmet nije za mene,da bi mi jednostavno bio nezanimljiv i pretežak.Razmišljam o premještanju u prirodoslovnu školu(smjer veterinarski tehničar),pa na veterinarski fakultet u Zg.Tata kaže da ću ako ne završim fakultet biti nitko i ništa.Zato mi savjetuje neku trogodišnju pa da lakše nađem posao,ako već ne želim elektrotehničara(što bi mi isto donekle garantiralo posao ali jednostavno me to ne zanima kao biologija).Ne znam šta da radim i bojim se krive odluke,ima li kakvih savjeta za mene?
Trogodišnja ti je bolji odabir u vezi posla. U ovo vrijeme bi tu lakše našao posao. Ali ako si upiso elektrotehničara sigurno imaš jake ocjene - da se spustiš na računalstvo? I još jedno pitanje: Jesi iz Karlovca?

Quote:
Mac08 kaže: Pogledaj post
Upisao sam elektrotehniku u tehničkoj školi,i prošla su 2 tjedna,ali nekako počinjem misliti da taj predmet nije za mene,da bi mi jednostavno bio nezanimljiv i pretežak.Razmišljam o premještanju u prirodoslovnu školu(smjer veterinarski tehničar),pa na veterinarski fakultet u Zg.Tata kaže da ću ako ne završim fakultet biti nitko i ništa.Zato mi savjetuje neku trogodišnju pa da lakše nađem posao,ako već ne želim elektrotehničara(što bi mi isto donekle garantiralo posao ali jednostavno me to ne zanima kao biologija).Ne znam šta da radim i bojim se krive odluke,ima li kakvih savjeta za mene?
I da, još nešto - teorijske škole (smjerovi) su ti kao gimnazija - bez fakulteta nitko i ništa, a nakon trogodišnje/četverogodišnje tehničke ili obrtničke možeš dobit posao.
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world." -Tupac Shakur (1971. - 1996.)

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 04.10.2015. at 12:47. Reason: spajanje postova
sladoledar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 22:11   #375
Exclamation Prepisivanje u drugu srednju školu/smjer

Pozdrav svima!
Prošlo je već dosta vremena da shvatim kako mi elektrotehnika koju sam upisao ide na jetru i ne mogu je učiti jer nekako kao da mozak ima neku blokadu. S druge strane, oduvijek me je zanimala ekonomija i njeni predmeti te se u slobodno vrijeme njima bavim i čitam. Glup sam što se odmah nisam tamo upisao . Sada imam pitanje:

Kako se prepisati iz jedne u drugu srednju školu (Iz elektrotehničara u ekonomista)? Što je sve za to potrebno (dokumentacija, ponovno polaganje zaštite na radu)? Molim vas, pomagajte!
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world." -Tupac Shakur (1971. - 1996.)
sladoledar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 16:00   #376
prebacivanje- srednja skola

prosle godine sam pao u klasicnoj gimnaziji pa ove godine idem u prvi razred u tehnickoj i strukovnoj skoli(zanimanje elektroinstalater), ali htio bih se prebaciti u trgovce,,a ne mogu sad jer je kasno pa me zanima bi li se mogao sljedece godine prebaciti?
Svale is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 09:59   #377
ne znam kad se možeš prebaciti, ali je možda bolje da ostaneš u ovoj struci i malo se potrudiš . Ipak moraš misliti na to da ćeš morati tražiti posao jednog dana, a kao elektroinstalater možeš jako dobro proći. budući si prvo upisao klasičnu gim, nisi bio baš tako loš učenik u osnovnoj pa se malo primi posla i biti će ti lakše.
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 16:36   #378
Možda se možeš prebaciti ako postoji trgovački smjer u toj strukovnoj školi. Jer, kod nas je trgovački smjer u ekonomskoj (uz ekonomista)
__________________
This time next year we'll be millionaires! :)
DonaBarbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 17:52   #379
Unhappy Molim vas pomoč oko prebacaja u drugu srednju skolu

Ovako, ja sam ucenik 1.ekonomske i upisao sam ovu skolu makar sam imao 74.44 boda, bio sam glup pri upisivanju i shvatio da je gimnazija bolja opcija za mene, ekonomski me predmeti ne zanimaju i spas sam vidio u 4. gimnaziji koja je jezicna(bas ona koju trazim jer sam dobar jezicar) i zanima me mogu li upasti u nju nakon 1. razreda u 1.ekonomskoj ako prodem s 5 i odem na jedno zupanijsko natjecanje iz povijesti i mozda iz informatike, molim nekog ko pohada tu skolu ili se i sam prebacivao neka mi odgovori jer sam ocajan i u depresiji i blizu toga da se jednostavno rasplacem pod nastavom od jada, drustvo je grozno i nema sanse da izdrzim ovdje 4 godine, MOLIM VAS POMOC!
Bellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:44   #380
Quote:
Bellus kaže: Pogledaj post
Ovako, ja sam ucenik 1.ekonomske i upisao sam ovu skolu makar sam imao 74.44 boda, bio sam glup pri upisivanju i shvatio da je gimnazija bolja opcija za mene, ekonomski me predmeti ne zanimaju i spas sam vidio u 4. gimnaziji koja je jezicna(bas ona koju trazim jer sam dobar jezicar) i zanima me mogu li upasti u nju nakon 1. razreda u 1.ekonomskoj ako prodem s 5 i odem na jedno zupanijsko natjecanje iz povijesti i mozda iz informatike, molim nekog ko pohada tu skolu ili se i sam prebacivao neka mi odgovori jer sam ocajan i u depresiji i blizu toga da se jednostavno rasplacem pod nastavom od jada, drustvo je grozno i nema sanse da izdrzim ovdje 4 godine, MOLIM VAS POMOC!
neka roditelji nazovu školu i pitaju.
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.