Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2015., 15:50   #1481
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ako netko ne može pristojno razgovarati onda se okrenite i maknite, ne se ići derati natrag ili smišljati sitne osvete.

imate policiju, imate predstavnika suvlasnika, imate vlasnika stana za podstanare, imate sud, imate novine.
Isprobano, ništa od navedenog ne pali. Sociopat u pitanju.
Odvjetnicima je dobit nikakva i neće te zastupati (osim ako imaš brdo para pa uzmeš Čedu ili sl.).
Jedino se mogu odseliti. A to nećemo - jbte ko misli da je to jednostavno evo ja prodajem svoj stan za istu cifru za koju sam ga kupila odmah!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 15:56   #1482
Quote:
Charmeine kaže: Pogledaj post
Osoba koja mi je stan iznajmila je još jedna u nizu žena koje misle da su najpametnije na svijetu, ali ako ne uspijem riješiti napade i konflikte sama, obratit ću se i njoj.
S obzirom da si u unajmljenoms tanju, ontaktiranje gazdarice bi ti trebalo biti prvo. I sama sam i podstanar i iznajmljujem stan i poprilično imam uvid u sve strane.

Isto tako kad imam glasnije podstanare, mene suseda kontaktira jer smatra da se nema što s njima raspravljat kad im ja rentam stan i moja je odgovornost, u jednom djelu, imati ok ljude i međuljudske odnose.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 15:57   #1483
E ne može za istu cifru, charmed84, to je sad used hehe.. Ali možeš napraviti što sam ja, iznajmiš svoj stan i unajmiš neki koji ti više odgovara..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 16:10   #1484
da, ima među nama i psihopata i sociopata. i pravih pravcatih hladnokrvnih ubojica. ima ljudi koje ne vrijedi lijepo pitati. tako je, ima ih. no, ja tvrdim da su takvi u manjini i da se s većinom ljudi ipak MOŽE doći do dogovora.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 16:18   #1485
Ma daj molim te,da se netko dere na tebe ko manijak baš bi eto pokušao fino s njim. Obrana je normalna ljudska reakcija,nećeš početi udarati čovjeka niti se derati glasnije od njega ali da ćeš biti fin i pristojan i pristojno ga moljakati dok se on dere,pa makar mu bilo prvi put ,taj ne zaslužuje moje strpljenje ni ljubaznost nego oštro i vrlo jasno upozorenje da me se ostavi na miru i to je sve!
Komentirala sam slučaj ove cure gdje se ova baba derala na nju ko nespašena i na takve i slične nasilnike.
Kad je s takvim nasilnicima ljubaznost upalila?
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 16:29   #1486
ne, marwitz, krivo si shvatila. moj komentar je bio upravo da su te babe trebale prvo pristojno pitati umjesto da se odmah počnu agresivno derati, jer bi onda vjerojatno dobile to što su htjele. (vjerojatno - ne sigurno. možda je i novopridošla susedica luda? tko zna.) upravo to i hoću reći, da je obrana automatska reakcija na napad, i ako se krene agresivno - dobit ćete agresiju natrag.

možda nisi prije čitala što sam pisao pa ti nije bilo jasno. imaš dole na Stanovanju temu, Susedi iz pakla. i onda masa ljudi, ali masa! pita, jao moj sused ovo i ono, strašno me smeta, šta da radim. ja im kažem, jeste ga pitali da prestane? najčešći odgovor je: ma šta ću ja njega išta pitati kad je on budala, nasilnik, zločinac, !!!1!! itd itd itd. kužiš: NEĆE ga ništa pitati. i onda slijede savjeti, pa vrati ti njemu istom mjerom s kamatama, izbuši gume, spali kokošinjac. jako korisno sve skupa.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 16:50   #1487
Spali kokošinjac
Pa dobro,istina je da ljudi jako lako planu. Nisam za osvetničke pohode ali jesam za obranu sebe i svog prostora.
( Charmeine,spali babi kokošinjac obavezno i stavi sliku ovdje kao dokaz )

Poslano sa mog ST23i koristeći Tapatalk
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 16:52   #1488
Moj stav je da se pristojnim ponašanjem sve može postići. I dame bi tako dobile što su htjele jer bih ja bila apsolutno otvorena za suradnju, a ni ja se ne bi sad maltene skrivala od njih i bojala se daljnjih sukoba koje ne želim ni ne trebam. Nitko se u životu nikad nije derao na mene kao ta baba taj dan. No, stvar je u tome da dotičnu susjedu čujem i preko dana kako viče na djecu, psa, lupa, i od 9 stanova u zgradi čuje se samo nju. Mislim da to dovoljno govori o njoj samoj. A ima još obitelji i s malom djecom i s kućnim ljubimcima. Nisam s nikim od drugih sustanara imala ikakvih sukoba osim s te dvije prijateljice. A i moja gazdarica je čini se u dobrim odnosima s njima, zato joj se ni nisam obraćala još jer ne vjerujem da bi stala na moju stranu, ne da mi ni da si režije plaćam sama, iako sam to uredno obavljala prva 3 mjeseca kad sam uselila, već je sve prebacila na svoju adresu da ima apsolutnu kontrolu nad svime. Šta reći?

I ja želim uredne međuljudske odnose, ali čini mi se da dok neću plesati kako one sviraju to neću imati. Trenutno se branim ignore opcijom kao privremenim nenasilnim rješenjem. Jer jednostavno ne znam kako drugačije s takvima. Pozdravim uredno na hodniku ako se sretnemo i molim se da ne dobijem neki novi besmisleni prigovor. I da, kuca se i prigovara se samo meni. Zašto?

@marwiiz – Da samo znaš koliko sam puta razmišljala o tome.
Charmeine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 02:39   #1489
Charmeine, na tvojoj gazdarici je da to rijesi. U suprotnom, seli.

Koliko mi se cini, prilicno su te uzrujale babe (kako je uopce doslo do toga da petnaest minuta slusas izderavanje?!), tako da ti ne mogu savjetovati da im fino, pristojno kazes i zamolis da ti se skinu s kurca i bave se svojim zivotima. Iako, obzirom da su te ocito nanjusile kao zrtvu, ni to ne bi pomoglo.
Ja bih probala s gazdaricom prije ikakvog daljnjeg kontakta s babama, do kojeg ionako vjerojatno nece doci. Ako je i ona u talu s babama, radi svog dusevnog mira - trazi drugi stan.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 03:04   #1490
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Charmeine, na tvojoj gazdarici je da to rijesi. U suprotnom, seli.

Koliko mi se cini, prilicno su te uzrujale babe (kako je uopce doslo do toga da petnaest minuta slusas izderavanje?!), tako da ti ne mogu savjetovati da im fino, pristojno kazes i zamolis da ti se skinu s kurca i bave se svojim zivotima. Iako, obzirom da su te ocito nanjusile kao zrtvu, ni to ne bi pomoglo.
Ja bih probala s gazdaricom prije ikakvog daljnjeg kontakta s babama, do kojeg ionako vjerojatno nece doci. Ako je i ona u talu s babama, radi svog dusevnog mira - trazi drugi stan.
Ne znam ni ja kako je doslo do toga da tako dugo slusam deranje. Nisam se snasla da zeni pred nosom zatvorim vrata nego sam joj se jos ispricavala i tu sam pogrijesila. No, sad na stvar gledam drugacije i nema sanse da se to ponovi. Samo me zanima zasto ja? Zato i pisem tu, da mi netko kaze ako zaista nesto krivo radim ili jednostavno imam lude susjede.

Hvala na savjetu, pokusat cu pricati s gazdaricom. I mislim da se bas njima u inat necu dati otjerati.
Charmeine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 09:50   #1491
Deranje toleriram samo od partnera i to samo kad znam 10000% da mu je to last option Dakle, deranje i bezobrazluk ne trebaš tolerirati nikad. I kad nešto zezneš pa se ispričaš nisi dužna slušati verbalno nasilje.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 16:15   #1492
Quote:
Charmeine kaže: Pogledaj post

Samo me zanima zasto ja? Zato i pisem tu, da mi netko kaze ako zaista nesto krivo radim...
za njen ton i nastup sasvim sigurno ti nisi ništa kriva, to je njoj otprije naučeno ponašanje, e sad jel iz ranog djetinjstva ili iz braka to sad nećemo šrinkat

ali nisi rekla šta su te zapravo tražili da radiš, ili ne radiš? ili nisam ulovio. što je bio prvotni problem.

e da. ne brini ti ništa za moguće prijateljske veze svoje gazdarice i suseda. ti si gazdarici izvor novca, vjeruj mi da joj nije svejedno jesi ti tamo ili nisi, a susede su samo potencijalno ljubomorne i zavidne trač partijanerice. prioriteti
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 01:35   #1493
Ispičavam se da tek sad odgovaram, imala sam neki obiteljski problem pa nisam bila puno online.

@Hard Cady: Ja ni s partnerom nisam imala takvih situacija u kojima bismo tako životinjski vikali jedno na drugo kao moja susjeda na mene taj dan. Uvijek smo sve rješavali razgovorom, na to sam u životu navikla. Zato sam se vjerojatno i sledila i nisam znala kako reagirati pa sam slušala i ispričavala joj se, a da nisam bila ni kriva. Kasnije sam pukla i raspala se. Ali imaš pravo, to jest oblik verbalnog nasilja a to se ne dopušta niti ja to moram trpiti. Više ni neću.

@uzadnjicas: Prvi sukob je nastao oko parkirnog mjesta, mislim da sam to napisala u uvodnom postu, možda ni nisam, ne znam više. Gospođa mi je kucala na vrata i krenula vikati na mene kako sam mogla stati na njezino mjesto uz zgradu na kojem ona parkira godinama. Pa je za nekoliko dana pod njezinim sugestijama na mene skočila i gospođa u stanu do mog, kao šta si ja umišljam, jel ja znam koliko je susjeda bila ljuta. Još jednom kažem, mjesta za parkiranje nisu označena niti rezervirana po stanovima, ja nisam nikako mogla znati za interni dogovor da samo gospođa parkira na tom određenom mjestu jer sam tek bila uselila. I to se tako nastavilo, kad njih dvije sretnem uvijek bude nešto. Ali ovo s prioritetima ti je odlično, nisam se toga ni sjetila. Tnx.

Ponavljam, nemam sukoba s nikim drugim u zgradi, u normalnim smo sustanarskim odnosima. Možda su obje gospođe bijesne da ja kao osoba mlađa od njih njima ne polažem račune, da ne znaju ništa o meni? A pitala sam se zašto je osoba koja je bila tu u stanu prije mene odselila. Sad mi lagano i to postaje jasnije.
Charmeine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 23:17   #1494
Meni osobito smeta glasno urlanje u noci sa sportskih terena...
Tu se ne moze napraviti nista...
__________________
Ni trava se ne povija tako kao ljudi pod voljom svojih gospodara.
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 08:22   #1495
Poštovanje.

Imam jedno pitanje.
Grane od susjedova lješnjaka prelaze na moju stranu.
Znam da zvuči bezazleno, ali ispod je moje parking mjesto i automobil mi je cijelu godinu zaprljan ptičjim izmetom, a tijekom svibnja, lipnja i srpnja sa lišća lješnjaka kaplje neka ljepljiva tekućina i automobil izgleda kao da ga je netko posuo ljepilom.
Napominjem da se tu ne radi o grančici ili dvije nego o polovici krošnje.
Pokušao sam susjedu ukazati na problem, no dočekala me bujica psovki uz obrazloženje kako je to njegovo i da se nisam usudio dirati lješnjak.

Zanima me smijem li ja porezati grane koje prelaze među, jer mi se opcija privatne tužbe ne dopada.

Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 08:39   #1496
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Poštovanje.

Imam jedno pitanje.
Grane od susjedova lješnjaka prelaze na moju stranu.
Znam da zvuči bezazleno, ali ispod je moje parking mjesto i automobil mi je cijelu godinu zaprljan ptičjim izmetom, a tijekom svibnja, lipnja i srpnja sa lišća lješnjaka kaplje neka ljepljiva tekućina i automobil izgleda kao da ga je netko posuo ljepilom.
Napominjem da se tu ne radi o grančici ili dvije nego o polovici krošnje.
Pokušao sam susjedu ukazati na problem, no dočekala me bujica psovki uz obrazloženje kako je to njegovo i da se nisam usudio dirati lješnjak.

Zanima me smijem li ja porezati grane koje prelaze među, jer mi se opcija privatne tužbe ne dopada.

Hvala.
Naravno da smiješ.
A sve što raste i prelazi na tvojoj strani je tvoje za brati.

Članak 105 Zakona o vlasništvu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 28.09.2015. at 08:50.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 09:25   #1497
u rjesavanju sporova izmedu susjeda je prva koja je treba nesto odradit je temeljna policija..temeljna policija je potpuno bespotrebna jer ne radi nista..i nista ne poduzima a ocvito je tako iz dva razloga 1.instruirani od strane sudova da pisu sto manje preksajnih prijava,jer suci kod nas ne rade i ne zele radit nista
2)mup ne zna radit svoj posao i ponasa se kao inspekcija protupazne opasnosti

Praksa bi trebala bit jedanaka kao i teorija..nekoga ometa nesto a van pravlinika je o kucnom redu a možemo spomenuti i remecenje javnog reda i mira..npr.susjed pusta glasnu muziku poslije 22 h,vi pozovete mup i sta oni naprave? oni dodu s tim dolaskom oni su ispunili svoju pravnu normu,u i vecini slucajeva stvar je zavrsena razgovorom, i mup ode..kad bi mup po svojim ovlastima postupao a to je pisanje kazne i placanje kazne ..onda bi sve to imalo smisla..takoder mup ne intevenira ako vise ljudi odjednom radi na odredom mjestu buku galamu -konkretno mislim npr na restoran neku festu i slicno..svjedok sam gdje gotovo svaki dan smo pozivali mup da smiri i zabrani zivu muziku koja se cuje iz restorana a cije se u mome zivotnom prostoru -stanu-mup je dosao izvewo van valjda voditelja nesto mu rekao,ovaj se vratio natrag i kad je mup otisao muzika se nastavila..i tako 2000 puta.da mup radi svoj posao napisao bi mu preksjanu prijavu i to svaki put kad su dosli to bi bilo 1200 kuna svaki put ..pa bi se netko zamislio
jurajmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 23:37   #1498
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Naravno da smiješ.
A sve što raste i prelazi na tvojoj strani je tvoje za brati.

Članak 105 Zakona o vlasništvu.
Izrezao s motorkom.
Bila policija, rekoh članak 105 , oni napravili zapisnik i otišli.

Vidjet ćemo što će biti iz svega toga.
Auto mi je čist već nekoliko dana.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 11:28   #1499
Bravo, svaka čast
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 15:35   #1500
Može li mi neko u najkraćim crtama napisati što napraviti konkretno, koje su mogućnosti.
Naime imam neku studenticu poviše sebe koja očito misli da živi u studentskom domu, hodanje u štiklama po cijele dane,škripanje, nekontrolirano zatvaranje vrata po stanu, neda mi spavat nekad u 1 ujutro,nekad u 6 ujutro, nekad dođe izvana u 4 pa me probudi...

Nisam tip koji će je uljudno zamoliti da to više ne radi (i tu sam u krivu), jer mislim da se ne bi mogao iskontrolirati ako bi mi šta odgovorila.

Mislio sam joj nešto ubaciti u poštanski sandučić, ili čak joj prići i pitati joj broj od oca...

Što napraviti?
1. Probat to riješit sa njom?
2. Reći pazikući ?

Od kad do kad je kućni red? jel istina da nema više popodnevnog ?
Avenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.