Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2022., 19:30   #1
Raynaudov sindrom, postoji li rješenje?

Ljudi pucam po šavovima, svake godine je sve gore.
Živim u Splitu dakle relativno topao grad sa blagim zimama, međutim evo već sada su mi ruke modroplave boje.
Stvaraju se porezotine kao od noža, cirkulacija je valjda jedva dostatna da ne dođe do gangrene.
Bio sam u mnogo doktora i specijalista ali nisu mi pomogli niti 1%.
Da stvar bude apsurdnija u srednjim dvadesetima sam, molim za pomoć, šta god treba se učiniti ja sam voljan.
Tragaoc97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2022., 10:37   #2
Na žalost nema alternativnih mogućnosti za liječenje. Jedino što možeš napraviti jest prestati pušiti (ako pušiš), izbjegavaj kofein i stres.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2022., 19:35   #3
Ja sam si prije par mjeseci kupila grijace ski rukavice. Koje olaksanje. Briga me kaj ljudi misle al to me spasava od 10. do 3, 4 mjeseca.

Pomaze i kad hodam sa stapovima. Onda mi bas proradi cirkulacija, ali sa rukavicama je puno jednostavnije. Takodjer bez problema vozim s njima.
griota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2022., 23:18   #4
Quote:
griota kaže: Pogledaj post
Ja sam si prije par mjeseci kupila grijace ski rukavice. Koje olaksanje. Briga me kaj ljudi misle al to me spasava od 10. do 3, 4 mjeseca.

Pomaze i kad hodam sa stapovima. Onda mi bas proradi cirkulacija, ali sa rukavicama je puno jednostavnije. Takodjer bez problema vozim s njima.
Nije mi to praktično/prihvatljivo riješenje ,ne mogu nositi rukavice non stop sve i da želim radi profesije.
Nemam pojma šta ću više..
Tragaoc97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2022., 17:02   #5
pokusaj se obratit Dragu Plecku
[email protected]
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 09:03   #6
Quote:
Tragaoc97 kaže: Pogledaj post
Ljudi pucam po šavovima, svake godine je sve gore.
Živim u Splitu dakle relativno topao grad sa blagim zimama, međutim evo već sada su mi ruke modroplave boje.
Stvaraju se porezotine kao od noža, cirkulacija je valjda jedva dostatna da ne dođe do gangrene.
Bio sam u mnogo doktora i specijalista ali nisu mi pomogli niti 1%.
Da stvar bude apsurdnija u srednjim dvadesetima sam, molim za pomoć, šta god treba se učiniti ja sam voljan.
Raynaud stavljaju pod "AI bolest". Ako želiš to rješit (i sve ostale zdravstvene probl usput, jer SVI su povezani) onda moraš mjenjat navike. Pa neznam koliko si toga spreman mjenjat. Ljudi koji NE žele mjenjat navike , oni odu kod doktora gdje im manje ili više uspješno na neko kraće vrijeme "zamaskiraju" simptome dok ne bukne negdje drugdje opet nešto. Dakle mjenjaj navike, pa da bude postepeno počni od one najgore moguće ; ŽITARICE ! -kao što znaš , to priroda nije ljudima namjenila da im bude hrana .nego je namjenila pticama, a ljudi nisu ptice ! Dakle SVE u vezi bilokakvog žita, kukuruza itd zaboravi na nekoliko mjeseci, pa onda vidi dali ide šta na bolje. A ići će mnogo toga....
ymbz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.