Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 17:57   #61
Kako na 4.0.4 ICS CM9 instalirat Google Play?

Imam LG L3 E400 instalirao sam ICS 4.0.4 ali na njemu nema Google Play, našao sam aplikaciju za instalirat,ali ju ne vidim jer nemam neki File Explorer. Može li mi netko objasniti kako to napraviti.Hvala.
kamenyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 19:33   #62
Instaliraj file explorer (upiši to u Market i biraj)...
Ali, ako si stavljao neslužbeni ROM, onda ti treba gapps- a to ti piše u temi ROM-a kojeg si skidao.
I onda to flashas preko recoverya, a ne preko file explorera...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 21:19   #63
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Instaliraj file explorer (upiši to u Market i biraj)...
Ali, ako si stavljao neslužbeni ROM, onda ti treba gapps- a to ti piše u temi ROM-a kojeg si skidao.
I onda to flashas preko recoverya, a ne preko file explorera...
OK , hvala, rješeno!!!
kamenyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:21   #64
Molim pomoć!
Imam ovaj LG E-400 desetak dana. Očekujem od njega da uredno radi jednostavne stvari - pozive i slanje poruka, te nešto malo interneta. Imam 2 problema: prvo, za 24 sata jako se isprazni batrija. Skinuo sam s net-a uputstvo, i probao ugasiti sve nepotrebne aktivnosti. I dalje isto - u roku 24 sata obavio sam jedan kratki poziv i par puta upalio mob; stanje baterije napola prazna. Drugo - imam upaljenu onu ikonicu za sinhronizaciju (na vrhu početnog ekrana pokraj ikone za jačinu signala i mrežu) i ne znam kako da to ugasim, tj. maknem ikonu. Skinuo sam 3 android splikacije (AccuWeather, WhatsApp i gitar Tuner). Ne razumijem gdje se prazni baterija. Ugašen je GPS satelit. Kad provjerim Korištenje baterije piše mi: vrijeme mirovanja mreže 32%, Telefon u stanju mirovanja 30%, Sustav Android 22%. Sve ostalo po par postotaka.
PanonNavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:52   #65
Pa 24 sata i nije malo. Sve da ne radiš apsolutni ništa i da nisu uključene nikakve sinkronizacije. Mobitel samo na stanju čekanja možda bi produljio na 2-3 dana. Puni ga svaku večer nevezano koliko je puna, odnosno prazna baterija (po potrebi možeš i češće). Bude se malo sa vremenom stabiliziralo.

Btw koliko si ga puta do sad punio? 4-5 x?

Ja svoju xperiu već danas 3x punim
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:15   #66
Quote:
PanonNavy kaže: Pogledaj post
Molim pomoć!
Imam ovaj LG E-400 desetak dana. Očekujem od njega da uredno radi jednostavne stvari - pozive i slanje poruka, te nešto malo interneta. Imam 2 problema: prvo, za 24 sata jako se isprazni batrija. Skinuo sam s net-a uputstvo, i probao ugasiti sve nepotrebne aktivnosti. I dalje isto - u roku 24 sata obavio sam jedan kratki poziv i par puta upalio mob; stanje baterije napola prazna. Drugo - imam upaljenu onu ikonicu za sinhronizaciju (na vrhu početnog ekrana pokraj ikone za jačinu signala i mrežu) i ne znam kako da to ugasim, tj. maknem ikonu. Skinuo sam 3 android splikacije (AccuWeather, WhatsApp i gitar Tuner). Ne razumijem gdje se prazni baterija. Ugašen je GPS satelit. Kad provjerim Korištenje baterije piše mi: vrijeme mirovanja mreže 32%, Telefon u stanju mirovanja 30%, Sustav Android 22%. Sve ostalo po par postotaka.
Baš čudno. Meni baterija, uz normalno korištenje, traje obavezno po 3-4 dana, ako ne i više. Svaki dan odem malo na net, a nerijetko igram i igrice. Provjeri da ti možda nisu wi-fi i/ili mobilni podaci uključeni cijelo vrijeme(ja uključim samo kad mi je to potrebno). Ako su ti uključeni onda je sasvim normalno da ti baterija ode za 24 sata.
juhica112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 16:08   #67
ovako, imam Lg Optimus L3 i sada sam se spojio preko mobitela na internet, skinio sam par aplikacija i stalno mi od t-mobilea dolazi ova poruka: Poštovani, iznos na računu nije dovoljan za spajanje na Internet. Potrebno je nadoplatiti račun ili isključiti automatska ažuriranja aplikacija na uređaju. Sreća da nemam ništa na računu inače bi mi sve skinulo. Sad me zanima kako da isključim automatska ažuriranja.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 18:11   #68
neki dan sam dobio ovaj mob i ne mogu naću u izborniku gdje mi je ORGANIZATOR (zadaci,bilješke,kalendar) ???
zelenipas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 23:08   #69
Postavke -> Bežićni prijenos i mreža -> Mobilne mreže. Tu isključiš podatke, samo makneš kvačicu jel. E sad nisam siguran jel to to što te zanima i jel ti cilj da ti ne guta pare jer nemaš nikakvu tarifu ili imaš tarifu pa unatoč tome dobivaš poruke?


Organizator kao mapa ne postoji, sve je individualno. Kalendar dobiješ na mobitelu tvornički, a aplikacije za zadatke i bilješke možeš skinut besplatno s marketa, npr. ovo ti je jedna od aplikacija za zadatke koju ja koristim.
juhica112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 22:32   #70
Error flashing recovery

Pozdrav svima, bio bih zahvalan ako mi netko može pomoći oko sljedećeg problema. Root-ao sam svoj LG L3 i sad bih želio instalirati custom ROM ali mi se kod Flash ClockworkMod Recovery-a pojavljuje poruka: "An error occurred while flashing your recovery." Ako netko tko je uspješno instalirao ICS ima kakav prijedlog ili link bilo bi odlično.
Gizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 00:42   #71
Quote:
Gizda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, bio bih zahvalan ako mi netko može pomoći oko sljedećeg problema. Root-ao sam svoj LG L3 i sad bih želio instalirati custom ROM ali mi se kod Flash ClockworkMod Recovery-a pojavljuje poruka: "An error occurred while flashing your recovery." Ako netko tko je uspješno instalirao ICS ima kakav prijedlog ili link bilo bi odlično.
Probaj pomoću ovog. Tako sam ja instalirao i sve sam uspio sredit za 5 minuta. Osobno, požalio sam što sam ga uopće stavljo gore, ali vrag mi nije dao mira, mislio sam da će bit super. Izgubio sam tonu živaca i vremena. Po meni radi jako loše pa sam odma maknio i stavio nazad orginal. Fora izgleda (doduše malo kirvajski jer je zaslon mobitela smeće), ali svaki dan sam otkrivo sve više bugova pa sam popizdio i riješio ga se jednom zauvijek. Meni se nije svidio, a nekima, kojima je izgled bitniji od funkcionalnosti, vjerojatno je. Probaj, nemaš šta izgubit osim malo vremena i živaca kad ti na boot-u mobitel počne plesat i izvodit kojekakve kerefeke. Sretno
juhica112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 09:21   #72
Kako na L3 koji je na stock romu i rootan je očistiti internu memoriju?
Na mobu je par aplikacija, a memorija je puna.

Sent from my ST23i using Tapatalk 2
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 18:51   #73
Quote:
kamenyos kaže: Pogledaj post
Imam LG L3 E400 instalirao sam ICS 4.0.4 ali na njemu nema Google Play, našao sam aplikaciju za instalirat,ali ju ne vidim jer nemam neki File Explorer. Može li mi netko objasniti kako to napraviti.Hvala.
Ja sam stavio cyanogenMod 9.1.0 (cm-9-20130331-NIGHTLY), Verzija 4.0.4, i sada imam problem nemogu spojit mob sa kompom kako bih stavio gapps gore. Pojavljuje se greška : Lge android net mtp device error. Može pomoc? Hvala.
LordDoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:39   #74
Kako staviti brzo biranje kontakata na ovom mobu? Na svakom mobu do sad sam kod 'brojcanika'/telefona stisnula menu i onda je bila opcija, ali kod ovog nije tako...
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 19:25   #75
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Kako staviti brzo biranje kontakata na ovom mobu? Na svakom mobu do sad sam kod 'brojcanika'/telefona stisnula menu i onda je bila opcija, ali kod ovog nije tako...
pritisni i drži početni zaslon sekundu/dvije dok ti se ne izbaci izbornik, kad se izbornik izbaci klikni na "prečaci" i tamo će bit razne opcije između kojih će bit ponuđeno i izravno biranje/kontakt/izravna poruka i slično.
juhica112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:08   #76
Thumbs up

Quote:
juhica112 kaže: Pogledaj post
Probaj pomoću ovog. Tako sam ja instalirao i sve sam uspio sredit za 5 minuta. Osobno, požalio sam što sam ga uopće stavljo gore, ali vrag mi nije dao mira, mislio sam da će bit super. Izgubio sam tonu živaca i vremena. Po meni radi jako loše pa sam odma maknio i stavio nazad orginal. Fora izgleda (doduše malo kirvajski jer je zaslon mobitela smeće), ali svaki dan sam otkrivo sve više bugova pa sam popizdio i riješio ga se jednom zauvijek. Meni se nije svidio, a nekima, kojima je izgled bitniji od funkcionalnosti, vjerojatno je. Probaj, nemaš šta izgubit osim malo vremena i živaca kad ti na boot-u mobitel počne plesat i izvodit kojekakve kerefeke. Sretno

Hvala na savjetu, uspio sam, također uz dosta potrošenog vremena i živaca, ima bugova ali mi je glavna prednost ta što ovako mogu aplikacije instalirat na SD karticu.

Quote:
LordDoom kaže: Pogledaj post
Ja sam stavio cyanogenMod 9.1.0 (cm-9-20130331-NIGHTLY), Verzija 4.0.4, i sada imam problem nemogu spojit mob sa kompom kako bih stavio gapps gore. Pojavljuje se greška : Lge android net mtp device error. Može pomoc? Hvala.
Ne bih ti znao reći zašto ti se mob ne želi spojiti na kompjuter, ali ne trebaš ga spojiti da bi instalirao gapps, bar ja nisam, a ni file explorer nije potreban. U preglednik mobitela unesi link na gapps i spremi file na mobitel, nakon toga u nekom ROM manageru, ja sam koristio GooManager, odaberi opciju start in recovery (nije potrebno opet flashati) i pomoću tipki za kontrolu zvuka odaberi install file from SD card, u tom "exploreru" pronađi gapps i samo pritisni install, te čekaj da se proces završi i mob restarta.
Nadam se da će ti ovo pomoći, nažalost trenutačno ne mogu detaljnije jer mi je ovo onako iz glave, ako ti ne uspije javi pa ču kad budem u mogučnosti detaljnije opisati postupak.

Zadnje uređivanje backtothesleep : 04.04.2013. at 00:31. Reason: spojeno, koristiti EDIT!!!!
Gizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:43   #77
Quote:
juhica112 kaže: Pogledaj post
pritisni i drži početni zaslon sekundu/dvije dok ti se ne izbaci izbornik, kad se izbornik izbaci klikni na "prečaci" i tamo će bit razne opcije između kojih će bit ponuđeno i izravno biranje/kontakt/izravna poruka i slično.
Stisnem izravno biranje i kaj onda? Nemam nista drugo za stisnuti, pritisnem na ekran i drzim, nista, menu tipka, nula bodova...

Moraju mi mozda kontaki biti na mobu? Jer su mi svi na sim kartici...
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:30   #78
Danas mi stigao. Ovo mi je prvi smartphone, i mogu reći da mi se sviđa. Mobitelčić radi ok, internet i wi-fi radi, zasad sve 5
paulie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:58   #79
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Stisnem izravno biranje i kaj onda? Nemam nista drugo za stisnuti, pritisnem na ekran i drzim, nista, menu tipka, nula bodova...

Moraju mi mozda kontaki biti na mobu? Jer su mi svi na sim kartici...
da, kontakti moraju biti na mobu.
juhica112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 16:25   #80
Nemam mobitel ni 5 dana, a vec nesto ne valja s 'galerijom', prva dva dana sam normalno mogla gledati slike koja sam ili poslala preko blutootha ili uslikala s foticem, sad kad otvorim galeriju cijelo vrijeme samo ucitava fotke i ne mrda dalje od toga... Dal nesto ne valja ili mozda moram neku app instalirati?
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.