Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 09:31   #1
Zatvaranje "azila" u Rijeci

Šapičari, treba hitna pomoć, vetrinarska inspekcija je odlučila zatvoriti dva riječka azila, a pritom se nije puno pitala kamo sa jadnim psima, oni su se odlučili na eutanaziju

http://www.jutarnji.hr/zatvaraju-se-...nazija/930016/

Kao što vjerovatno znate Grad Rijeka je napravio novi azil u Liču, ali za samo 20 pasa a znate i sami koliko ih ima, a svima ostalima prijeti eutanazija nakon 60 dana

Šta možemo konkretno poduzeti osim pisanja silnih dopisa gradu i svim ostalim službama, s kojima se nažalost ništa ne postiže??

Ako možete lajkajte ovu stranicu
http://www.facebook.com/home.php#!/p...35028333234283
da im nekako pomognemo
Callie Annu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 09:55   #2
Ovo je strašno, pa ja više nemam riječi. Umjesto da ta vetrinarska inspekcija ( pomogne u riješavanju nekih problema ili nedostatak ako ima, po azilima ) oni odmah zatvaraju azile, pa to više nije normalno kao da je krenula i hajka na naše jadne životinje. Nepitaju se kako im pomoći, nešto učiniti za te jadne životinje i kako im uopće nije žao, ma ovo je sramota!
zivotinjskazas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:13   #3
zivotinjskazas evo da pojasnim, za one koji nisu upućeni - pse svakako spasiti, ali i taj azil na Marinićima definitivno zatvoriti
na tom privatnom terenu dvije osobe drže svaka svoj azil
jedna od njih koja ima u vlasništvu teren dala je na korištenje dio terena ovoj drugoj, (neću iznositi imena)
Prva neimenovana osoba godinama se bavi razmnožavanjem pasa, u neadekvatnim uvjetima i prodaje, bez papira , pa u konačnici iscrpljene kuje od okota koje smatra "rashodovanim" spašavaju određene osobe za jednu vreću hrane, naravno u muci gdje s njima.
Ova druga osoba koja koristi dio terena, "skuplja uličare", ali ne udomljava, hoće zaradu i ne daje pse bez da joj se plati (rijetki petki) ....
evo ukratko pojašnjenje o tom azilu, da ne spominjem da su dotične osobe u stalnom konfliktu.
__________________
Ver La Television
Felix-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:17   #4
Quote:
Felix-ica kaže: Pogledaj post
zivotinjskazas evo da pojasnim, za one koji nisu upućeni - pse svakako spasiti, ali i taj azil na Marinićima definitivno zatvoriti
na tom privatnom terenu dvije osobe drže svaka svoj azil
jedna od njih koja ima u vlasništvu teren dala je na korištenje dio terena ovoj drugoj, (neću iznositi imena)
Prva neimenovana osoba godinama se bavi razmnožavanjem pasa, u neadekvatnim uvjetima i prodaje, bez papira , pa u konačnici iscrpljene kuje od okota koje smatra "rashodovanim" spašavaju određene osobe za jednu vreću hrane, naravno u muci gdje s njima.
Ova druga osoba koja koristi dio terena, "skuplja uličare", ali ne udomljava, hoće zaradu i ne daje pse bez da joj se plati (rijetki petki) ....
evo ukratko pojašnjenje o tom azilu, da ne spominjem da su dotične osobe u stalnom konfliktu.

Iako mislim da se "dotične" osobe može spominjati imenom; barem dotičnog gospodina kojem su pred nekih 8-10 godina oduzeti bar prejadne divlje životinje koje je mučio u istim uvijetima, a vukove čak i pario s psima.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:20   #5
koliko znam , ta druga dotična osoba (gospođa na drugom dijelu tog terena - Bonnie Herceg) nije dala da se udomu gotovo slijepi pas...

....ja pitam što se može napraviti da se ta osoba makne sa pozicije voditelja azila capica?
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:23   #6
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
....ja pitam što se može napraviti da se ta osoba makne sa pozicije voditelja azila capica?
Napravljeno je, cijela stvar je prijavljena Inspekciji i sada se azil zatvara. Nije problem samo u voditeljici; sam azil je u nemogućem stanju i takvo držanje životinja jednostavno NE MOŽE pomoći tim životinjama, bez obzira na "upravu".

Grad Rijeka ognosno PGŽ obećali su pravi, moderan azil u Klani, i TO treba forsirati.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:25   #7
ali problem opet ostaje--kuda sa tim životinjama?


Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Napravljeno je, cijela stvar je prijavljena Inspekciji i sada se azil zatvara. Nije problem samo u voditeljici; sam azil je u nemogućem stanju i takvo držanje životinja jednostavno NE MOŽE pomoći tim životinjama, bez obzira na "upravu".

Grad Rijeka ognosno PGŽ obećali su pravi, moderan azil u Klani, i TO treba forsirati.
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:26   #8
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Napravljeno je, cijela stvar je prijavljena Inspekciji i sada se azil zatvara. Nije problem samo u voditeljici; sam azil je u nemogućem stanju i takvo držanje životinja jednostavno NE MOŽE pomoći tim životinjama, bez obzira na "upravu".

Grad Rijeka ognosno PGŽ obećali su pravi, moderan azil u Klani, i TO treba forsirati.
to obećavaju GODINAMA..
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:27   #9
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Napravljeno je, cijela stvar je prijavljena Inspekciji i sada se azil zatvara. Nije problem samo u voditeljici; sam azil je u nemogućem stanju i takvo držanje životinja jednostavno NE MOŽE pomoći tim životinjama, bez obzira na "upravu".

Grad Rijeka ognosno PGŽ obećali su pravi, moderan azil u Klani, i TO treba forsirati.
A kad, je li moguće brzo (ima li naznaka ili smo u duhu s vremenom na putu do puta za put za novi azil)? Jer ako je skoro možda bi se, bez obzira na stanje u ova dva azila, moglo odgoditi zatvaranje do otvaranja novoga.
swirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:23   #10
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
koliko znam , ta druga dotična osoba (gospođa na drugom dijelu tog terena) nije dala da se udomu gotovo slijepi pas...

....ja pitam što se može napraviti da se ta osoba makne sa pozicije voditelja azila capica?
ZATVORITI JOJ AZIL i poslati je na placu, jer je baveći se životinjama ZALUTALA poput nekih koje znam
__________________
Ver La Television
Felix-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:03   #11
Quote:
Callie Annu kaže: Pogledaj post
Šapičari, treba hitna pomoć, vetrinarska inspekcija je odlučila zatvoriti dva riječka azila, a pritom se nije puno pitala kamo sa jadnim psima, oni su se odlučili na eutanaziju

http://www.jutarnji.hr/zatvaraju-se-...nazija/930016/
Fenomenalna vijest za početi dan! Jutarnji List je kao i uvijek izuzetno točan s informacijama pa je "azilima" nazvao mučilište životinja koje je držao veliki ljubitelj i štancer čistokrvnih pasa bez pedigrea, gospodin veleštovani Marino Lenac koji je pokušao čak i prebiti neke od volontera koji su konačno ustali protiv njegovog štanceraja! Od Lenca se štenci udomljuju za 800 kn a može i zamjena za mobitele, hranu i slične peripetije!

Prva pratilja je gospođa dobrih namjera ali katastrofalne izvedbe koja ne udomljuje pse već ih GODINAMA drži zatočene u blatu , ne dajući ih na udomljenje i ne dozvoljavajući pristup volonterima; no redovno prima novac Grada Rijeke za održavanje konzinstentne populacije pasa koji ne izgledaju dovoljno čistokrvno da bi ih se prodalo

Quote:
Callie Annu kaže: Pogledaj post
Kao što vjerovatno znate Grad Rijeka je napravio novi azil u Liču, ali za samo 20 pasa a znate i sami koliko ih ima, a svima ostalima prijeti eutanazija nakon 60 dana
Kao što vjerovatno SVI ovdje znaju, ovo je notorna laž i gluparija, pošto Grad Rijeka u Liču nije otvorio NIŠTA: riječ je o šinteraju Veterinarske stanice Rijeka d.o.o. koja je PRIVATNA a ne državna firma i nema blage veze s Gradom Rijeka osim što (i) na tom području ima koncesiju.

Lič je pun, trenutno, i ti psi ne mogu tamo, a ja ću se kao volonter koji surađuje s Ličom buniti na sav glas da bolesni Lenčevi psi prepuni parazita NE dođu tamo, kako radi zdravlja šinterajskih pasa tako radi općeg zdravlja životinjske populacije tog dijela Gorskog Kotara.

Quote:
Callie Annu kaže: Pogledaj post
Šta možemo konkretno poduzeti osim pisanja silnih dopisa gradu i svim ostalim službama, s kojima se nažalost ništa ne postiže??
Podići tužbe ili bar napisati prijave da gospodin Marino Lenac završi u zatvoru kako ne bi fizički napastvovao volontere koji žele pomoći psima, možete se logirati na njihov facebook http://www.facebook.com/profile.php?id=100001954754760 i pružiti im podršku i možete pomoći pri agresivnom oglašavanju kad ono jednom krene.

Shvatite već jednom da Skloništa u kojima se životinje drža u blatu, crkavaju od bolesti, ne izlaze iz boxeva godinama, i ne daju se na udomljenje NE POMAŽU ŽIVOTINJAMA I DA TAKVA MJESTA TREBA ZATVORITI.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:08   #12
Uh, uh nisam to ništa znala, jadne životinje
zivotinjskazas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:19   #13
Onda pod hitno treba te životinje spasiti i maknuti ih iz toga pakla. Ajme meni, znam ja, da ima i takvih slučajeva ali nisam bila upućena u ovaj, pa bože kakvih ima bolesnih ljudi.
zivotinjskazas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:43   #14
Planira li se kakva peticija koja bi mogla pomoći? Ukoliko se planira možda je bolja ideja da se ne radi preko fejsa jer je onda pristup nemoguć za one koji nisu na fejsu.
Javite kako možemo pomoći
swirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:44   #15
Quote:
A što se Liča tiče, moje isprike ja sam bila uvjerena da je to od Grada, a ne od vetrinarske stanice, ali samo sam htjela reći da 20 mjesta zbilja nije dovoljno, evo još jednom moje iskrene isprike, i oprostite ako se etko osjetio prozvan, to mi zbilja nije bila namjera
Mala digresija. I ja sam bio uvjeren da je od grada, a dano na upravljanje VS Ri
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:04   #16
Ovom "azilu" je konačno trebalo stati na kraj jer takav život pasa nije život, a dvoje fantastikusa koje vode sav taj užas staviti na crne liste i nikada im više ne dozvoliti osnivanje takvog nečeg...
Ono što su pretrpjele cure tamo je pretrašno, ali nisu se dale radi pasa i cure ja sam uz vas, znam koliko vam je ovo sve bilo tesko, bas zbog straha od eutanazije ovih pasa... Ali s obzirom na zabranu volontiranja i izravnu agresiju i kriminalne uvjete života pasa (neki iz boxa nisu izlazili godinama i udomljavanje je bilo zabranjivano), nije bilo druge!

Sad trebamo dati sve od sebe udomiti te pse u ovom moru pasa...

I DA, treba promijeniti naziv ove teme u zatvaranje 2 užasa u Rijeci, jer se ovdje ne radi o azilu "Društvo za zaštitu životinja Rijeka"...

I da, super za Frankyija

Zadnje uređivanje ziggybiggy : 09.03.2011. at 14:21.
ziggybiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:05   #17
straso!
zalosno,nemam rijeci....
umjesto da se sagrade novi,bolji azili za te jadnicke oni zatvaraju i ubijaju pse...
sta je sa onim planiranim azilom u klani,oce ikad biti sta od toga?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:29   #18
OOOOOOO:evo ti odgovora!!!
Ja neznam koliko puta trebamo objasnit da nije strašno što se azili zatvaraju...Jel vi znate kako žive ti psi??dali je to humanije ??nemojte komentirati nešto o čemu nemate pojma !!jer ovakav komentar piše osoba koja nije upućena u sve..ali očito vam je dosadno pa eto malo da vrijeme potrošite meni dižući živce..opet ponavljam...Azil se zatvara sa razlogom..psi neće bit euatnizirani i azil će bit otvoren do onog dana kad posljednji pas ne izađe iz njega!!!jeli sad malo jasnije ili trebam opet objasnit

sad i postižemo možda nešto sa ovim što se azili zatvaraju da rijeka bude prisiljena napravit nešto po tom pitanju!!1nadam se da ćemo uspijeti u tome!!!

Skyon...
hvala ti na pordšci..ti si ja mislim jedan od rijetkih koji podupire akciju "traži se prijatelj"..takvi kao ti su nam potrebni...

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 13.03.2011. at 18:37. Reason: Spojeni postovi, molim koristiti opciju "Edit"
axi.bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:34   #19
axi, relaks...

Umjesto što napadaš forumaše, radije napadni novinare koji su stvar predstavili u potpuno pogrešnom svjetlu.

U rijeci se naveliko zna za slučaj s Marinića i svi šute već godinama i sad se konačno pokrenulo nešto. To da su čistokrvni psi imali "privilegiju" je glupost; nisu imali nikakvu "privilegiju" nego su prodavani. Pošto smo iz šinteraja udomili psa koji je još uvijek oglašen na stranicama Capice kao pas koji se udomljuje, vidim da su prodavani u dobre ruke.

Ako se može pomoći na neki "papirnati" način, npr. pisanjem nadležnima ili grđenjem na pasja kola novinarskih glupana, molim pošaljite mi pp.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 18:35   #20
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
axi, relaks...

Umjesto što napadaš forumaše, radije napadni novinare koji su stvar predstavili u potpuno pogrešnom svjetlu.
novinari moraju prodat priču,nekako,a nemoj mi reći kako nikada nisi naišla na članak u kojem se navode neke poluistine ( da ne kažem laži ) gubit vrijeme sa takvima po meni ima malo smisla.....nemoj sad misliti da te napadam,jer to ne činim,ali kad već spominješ novinare u lijepoj našoj.....morao sam regirati....
a ovo rilekls-nerileks stoji samo ukoliko se riječ ubijanje/eutanazija ne bude ponavljala papagajski što zna dići tenzije kod onih koji zbilja na ovom ''slučaju'' rade skoro pa po cijele dane....više razumijevanja i više konkretnih pitanja,mislim da će ovu temu podići na nivo na kojem bi trebala biti.....

Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
U rijeci se naveliko zna za slučaj s Marinića i svi šute već godinama i sad se konačno pokrenulo nešto. To da su čistokrvni psi imali "privilegiju" je glupost; nisu imali nikakvu "privilegiju" nego su prodavani. Pošto smo iz šinteraja udomili psa koji je još uvijek oglašen na stranicama Capice kao pas koji se udomljuje, vidim da su prodavani u dobre ruke.

Ako se može pomoći na neki "papirnati" način, npr. pisanjem nadležnima ili grđenjem na pasja kola novinarskih glupana, molim pošaljite mi pp.
riječ privilegija spomenuo sam samo zbog toga da ne spominjem kupnju-prodaju o kojoj zbilja ne mogu reći ništa iz razloga što nemam konkretnih dokaza za to....a da sam čuo - jesam,mnogo puta.....ali opet,rekla-kazala nije nešto čime se bavim da imam nešto konkretno po tom pitanju izašao bih s time van,to je sigurno.....ovako mi je to poprilično blesavo.....
drago mi je da spominješ činjenicu da se napokon pokrenulo nešto što se tiče one strave dolje i upravo ta činjenica u meni rađa respekt prema svima koji su se odlučili na takvo što....
hvala na ponuđenoj pomoći volio bih da ti se netko od aktera javi,što više ljudi to bolje.....i nadam se da će se ova tema ažurirati svim novim informacijama kako bi forumaši bili što je moguće više upućeni u to što se događa....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.