Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2010., 14:17   #1
Karburator

Imam problem sa karburatorom na golfu 2 `89.god. 1,1 l.

Kako nema novih karburatora za ovo vozilo, a servis istog je rupa bez dna (svaka 2-3 mjeseca na servisu), pa me zanima da li novi karburator od Zastave 101 može da se ubaci umjesto ovog koji je sad u golfu i koliko je to uspješno?


Hvala na odgovoru.
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:21   #2
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Imam problem sa karburatorom na golfu 2 `89.god. 1,1 l.

Kako nema novih karburatora za ovo vozilo, a servis istog je rupa bez dna (svaka 2-3 mjeseca na servisu), pa me zanima da li novi karburator od Zastave 101 može da se ubaci umjesto ovog koji je sad u golfu i koliko je to uspješno?


Hvala na odgovoru.
Zašto bi servis ovoga bio rupa bez dna...

Jednom kada se pošteno reparira i uštala, miran si 5 godina i 100 000 km...

Samo, daj ga servisirati onome tko ZNA svoj posao.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:26   #3
Servisiranje karba rupa bez dna

Al ti je majstor našao dobru ovcu ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:32   #4
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Imam problem sa karburatorom na golfu 2 `89.god. 1,1 l.

Kako nema novih karburatora za ovo vozilo, a servis istog je rupa bez dna (svaka 2-3 mjeseca na servisu), pa me zanima da li novi karburator od Zastave 101 može da se ubaci umjesto ovog koji je sad u golfu i koliko je to uspješno?


Hvala na odgovoru.
Imaš u Savskoj dobrog majstora.
Meni je skinuo i očistio cijeli karburator i promijenio onu glavnu gumu, ako se dobro sjećam za 200 kuna.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:38   #5
Stvar je u tome da jednom godišnje majstor pregleda karburator, rastavi ga, pregleda, očisti, naplati 30-tak € i sve bude ok neka 2 mjeseca. Nakon toga opet ista stvar na autu, opet ga odvezem tom majstoru on izvadi neku iglu iz karburatora, pročisti je zrakom, opet našteli karburator i opet sve u redu dva mjeseca (naravno, ovo čišćenje igle i štelanje ne naplaćuje). Inače, karburator je repariran kod tog istog majstora prije dvije godine, a godišnje pređem 5-6000 km.
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:39   #6
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da jednom godišnje majstor pregleda karburator, rastavi ga, pregleda, očisti, naplati 30-tak € i sve bude ok neka 2 mjeseca. Nakon toga opet ista stvar na autu, opet ga odvezem tom majstoru on izvadi neku iglu iz karburatora, pročisti je zrakom, opet našteli karburator i opet sve u redu dva mjeseca (naravno, ovo čišćenje igle ne naplaćuje). Inače, karburator je repariran kod tog istog majstora prije dvije godine, a godišnje pređem 5-6000 km.
Rekao sam ti gdje da odeš, a ti opet idi svom majstoru.

Ako nađem vizitku, budem ti dao puno podatke.

Kod mene je sve super funkcioniralo.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:43   #7
Kako mi je dosadilo sve ovo vozikanje majstoru svaka 2 mjeseca, pa me zanima da li je moguće ubaciti karb. od stojadina i koliko je to uspješno, tj. da li je to dobro za auto i šta sve još mora da se mijenja u motoru osim karburatora.
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:44   #8
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da jednom godišnje majstor pregleda karburator, rastavi ga, pregleda, očisti, naplati 30-tak € i sve bude ok neka 2 mjeseca. Nakon toga opet ista stvar na autu, opet ga odvezem tom majstoru on izvadi neku iglu iz karburatora, pročisti je zrakom, opet našteli karburator i opet sve u redu dva mjeseca (naravno, ovo čišćenje igle i štelanje ne naplaćuje). Inače, karburator je repariran kod tog istog majstora prije dvije godine, a godišnje pređem 5-6000 km.
Dobro, a što se dešava pobogu, da te toliko muči...
Potrošnja, nemiran rad, neće palit???
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:44   #9
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Rekao sam ti gdje da odeš, a ti opet idi svom majstoru.

Ako nađem vizitku, budem ti dao puno podatke.

Kod mene je sve super funkcioniralo.
Hvala ti najljepša, ali problem je što nisam iz Zagreba.
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:47   #10
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Dobro, a što se dešava pobogu, da te toliko muči...
Potrošnja, nemiran rad, neće palit???
Upali, ide bez problema jedno 600-700 metara i onda počinju muke - svakim puštanjem gasa on se ugasi, svako usporavanje (bilo zbog ležećeg, raskrnice, pješaka...) on se ugasi, potrošnja prilično veća, izduv katastrofa.....

Kad majstor očisti onu iglu sve bude ok, pa za mjesec i po - dva opet ispočetka.


Inače, auto je redovno servisiran (kod majstora kojeg znam lično i njemu vozim auto već 11 godina kad sam i kupio vozilo, ali se on ne bavi karburatorima).
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:49   #11
Quote:
nash kaže: Pogledaj post
Upali, ide bez problema jedno 600-700 metara i onda počinju muke - svakim puštanjem gasa on se ugasi, svako usporavanje (bilo zbog ležećeg, raskrnice, pješaka...) on se ugasi, potrošnja prilično veća, izduv katastrofa.....
Znači zaljeva ga...

Kako su ti rekli, fergazer nije nikakva nauka ako se zna što i KAKO.

Treaj to kvalitetnom majstoru (pa makar do Zg se dokotural) da ti to sredi kak se spada....
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:14   #12
Ako se gasi svakim puštanjem gasa, tj. prilikom kočenja motorom treba se pozabavit paljenjem a ne karburatorom. Vjerojatno je ranije nego treba.

Da li se ugasi kad izbaciš iz brzine u vožnji i pustiš se?
pavle čutura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:51   #13
Nije fergazer na G2, kao ni ostatak motora raketna znanost. Ima majstora kaj to znaju napravit kak spada. Reci od kud si pa će ti vjerojatno netko znat reć dobrog u tvojoj okolici. A i da do zagreba dođeš da ti se sredi ferg, paljenje i sve kaj treba pa si bar godinu dana miran ti nebi bilo loše.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 16:59   #14
Quote:
pavle čutura kaže: Pogledaj post
Ako se gasi svakim puštanjem gasa, tj. prilikom kočenja motorom treba se pozabavit paljenjem a ne karburatorom. Vjerojatno je ranije nego treba.

Da li se ugasi kad izbaciš iz brzine u vožnji i pustiš se?
Ugasi se čim pustim gas. Npr. na magistrali kad sustignem vozilo pustim gas da usporim na njegovu brzinu auto se ugasi.
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:01   #15
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Nije fergazer na G2, kao ni ostatak motora raketna znanost. Ima majstora kaj to znaju napravit kak spada. Reci od kud si pa će ti vjerojatno netko znat reć dobrog u tvojoj okolici. A i da do zagreba dođeš da ti se sredi ferg, paljenje i sve kaj treba pa si bar godinu dana miran ti nebi bilo loše.
Iz Banjaluke sam, tako da čisto sumnjam da ću dobiti preporuku A da dođem do Zagreba i nazad + servis, jeftinije mi je onda ovdje kupiti novi karb. od stojadina i platiti nekome da ga naštikla (ako je to moguće).
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:19   #16
to su puste priće i utopije da će mu netko složit to za 200kn, uzimaju i preko 1000kn, a ne naprave skoro ništa ili ništa pošteno vjerijatno na tim golfovima nisu valjali ti fergazeri ni kad su bili novi, vjerojatno je neki pieburg ili slično ak misliš pripasat nešto drugo- samo naprijed, sam vidi prije s majstorom jer češ morat i gas sajlu onda pripasivat
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:42   #17
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
to su puste priće i utopije da će mu netko složit to za 200kn, uzimaju i preko 1000kn, a ne naprave skoro ništa ili ništa pošteno vjerijatno na tim golfovima nisu valjali ti fergazeri ni kad su bili novi, vjerojatno je neki pieburg ili slično ak misliš pripasat nešto drugo- samo naprijed, sam vidi prije s majstorom jer češ morat i gas sajlu onda pripasivat
Da je Pierburg sranje od karba - je. Da je Pierburg sranje od firme - je (nek je pozdrave večina vlasnika Opela koje zajebava EGR) al da je veće sranje od SU karba - nije.

Nego da se vratim na taj Pierburg - koliko me pamćenje služi u te Golfove je išao i Solex i Weber. Ovaj zadnji je majka od karba - i danas se bez pol frke nabave originalni kitovi za reparaciju.

Dakle ako ćeš u konverziju - samo naprijed. Pogledaj na doppel wobber koji su tipovi karbova išli u koju mašinu.

www.doppel-wobber.de
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 17:59   #18
Moram se ispravit - unutra bi trebao biti Solex 31PIC

E to se već malo lakše nađe no još bitnije - taj karb stvarno ne slovi ko problematičan .... tako da je moj prvi savjet - mjenjaj majstora.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:28   #19
ak je taj solex onda je ok, jedino ak nije puno km prešao pa sve potrošeno i vuče falš zrak i kaplje benzin s njega ak se stalno zaštopava možda je problem u rezervoaru i vodovima (hrđa)
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:37   #20
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
ak je taj solex onda je ok, jedino ak nije puno km prešao pa sve potrošeno i vuče falš zrak i kaplje benzin s njega ak se stalno zaštopava možda je problem u rezervoaru i vodovima (hrđa)
Da fakat, ...možda bi bilo dobro prije AC pumpe stavit' onaj prozirni plastični filter za gorivo s mrežicom pa ga češće mjenjati, taj filter dođe nekih 10-tak kuna...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.