Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 11:06   #201
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
prvi put sada imam posla sa ad, iako nisam baš sigurna da je to, pedijatrica mi je rekla da je at ali
dijete mi ima 1,5 god i nije imala do sada nikakvih alergija, suhu kožu ili bilo što drugo...zadnji mjesec do dva su se pojavile crvene flekice - malo veće (samo na trbuhu) ---nisu suhe, nego samo crvene, prvo je bila samo jedna mala flekica i postala je veća, pa su se još neke pojavile - ali samo na trbuhu...mazala sam je sa mlijekom za tijelo od a derme ali nikako da se skroz povuče, malo bude bolje pa opet se pojave nove....

imate li neki drugi savjet, kremu (da ne čitam cijeli topić)
Jesi možda mijenjala nedavno prašak za rublje ili šampon za kupanje? I izbaci radije omekšivač ako ga koristiš. Je li možda nešto novo jela u zadnje vrijeme?
Malecku nemoj kupati svaki dan (ok, guzu i pišulinku na brzaka). Jednom tjedno nek se brćka max 10 minuta u kupki za suhu kožu. Imaš kupku Aderma Exomega ili Stelatopia od Mustele, a puno jeftinija (a ne manje vrijedna) varijanta od 20ak kn ti je kupka od noćurka iz dm-a (stoji kod pilinga za tijelo i da, koristi se i za bebe i za odrasle). Krema imaš raznoraznih i od spomenutih proizvođača i drugih. Za slabije slučajeve ad-a pedijatri obično preporuče bilo koju neutralnu kremu: melem, pavlovićeva i sl., a imaš i Excipial mast od bademovog ulja. Ako se krene pogoršavati, prepisat će vam kortikosteroidnu kremu. Najgore je kad svrbi, moj mali se češkao do krvi. Meni se svrab nakratko ublaži s aloe vera gelom.
Nemoj previše utopljavati malu, jer prevelika toplina izaziva još veći svrab. Iz istog razloga, voda u kojoj je kupaš ne smije biti pretopla. Oblači joj samo pamučne stvari. Kad bude toplije, idite na zrak, sunce (naravno, ne u najgore doba i prikladno se zaštitite) i idite na more ako možete. Sunce i morska voda su blagotvorni za ad.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 15:58   #202
Moje djete se bori sa AD 6 god. ima još i kontaktni dermatitis. Alergičan je između ostalog i na aditive, bojila. Da li je netko od Vas znade za sirupe za jačanje imuniteta koji su na biljnoj bazi.
danijela.t is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 20:39   #203
Quote:
danijela.t kaže: Pogledaj post
Moje djete se bori sa AD 6 god. ima još i kontaktni dermatitis. Alergičan je između ostalog i na aditive, bojila. Da li je netko od Vas znade za sirupe za jačanje imuniteta koji su na biljnoj bazi.
Uffff ovo je moja kombinacija
Da li si mu ikada probala davati zelenu magmu?
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:01   #204
ksenija - hvala na savjetima....sad se to još puno više proširilo sada ima jako puno fleka na trbuhu i na pregibima iza koljena ali ne svrbi je, to nisam primjetila....mlijeko od A-derme ništa ne pomaže...omekšivaš ne koristim, prašak uvijek isti, jelo isto ništa posebno i drugačije, u zadnje vrijeme ima isto često pelenski osip što prije nije imala, neznam dali to ima kakve veze sa ad...
tuširam je svaki drugi dan, kupke jako rijetko radim zbog njene skoloniski unioninfektim pa nije preporučljivo,
dali bi trebala uzeti uputnicu za dermatologa...
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.

Zadnje uređivanje blond lady : 15.03.2009. at 22:07.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:14   #205
što je meni malo čudno je to da se to sada tek sa 1,5 godinu pojavilo, koliko sam čula od drugih mama to djeca većinom imaju već od prvih mjeseci ...
obiteljski nismo skloni alergijama, osjetljivom koži ili sličnom
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:11   #206
Pa i nama se pojavilo sa cca 10mjeseci,prvo ljeto....
Postoji krema koja se izmjesa u ljekarni....nama pomogne nakon par mazanja...puno smo ih vec isprobali.Naravno,prvo idi kod dermatologa,vjerojatno ce ti nju bas dati.
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 09:34   #207
kojeg dermatologa preporučujete
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 13:24   #208
mi smo bili samo jednom,ne znam koji si dio grada??zasto ne pitas pedijatricu?
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 13:29   #209
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
mi smo bili samo jednom,ne znam koji si dio grada??zasto ne pitas pedijatricu?
mi smo isto zagreb-zapad, malešnica
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 13:44   #210
U Vrapcu ima jedna doktorica,mislim da bi mogla kod nje....trebala bi pitati.....moram pogledati kak se zove,mogu ti kasnije napisati.....zab.ime
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 13:50   #211
Jos sam se neceg sjetila,imas pravo traziti doktoricu uzorke kremica za dermatitis,ako vec nisi,pitaj...pa probaj sto bebici najvise odgovara.....mi smo tako i otkrili a-dermu(I samponcice)...
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 17:28   #212
GMP MAST

Drage mame, moj sin danas ima 13 godina. Sa dvije godine pojavio mu se atopijski dermatits. Posjetili smo nekoliko dermatologa. Za vrijeme dok je pio tablete, sirupe i dok smo mazali raznih kostikosteroidnim kremama sve je bilo u redu. Čim smo s tim prestali sve je bilo po starom. Sasvim slučajno saznala sam za GMP mast koju sam kupila u biljnoj ljekarni. Nakon tjedan dana korištenja masti sve promjene na koži su se povukle. Dermatologa sam obavijestila da sam s tom masti riješila sve probleme, a ona mi je rekla da nije imala pojma za tu mast. Sad je mali u pubertetu i ponovo se javljaju problemi. Pošto u Međimurju ne mogu naći ni jednu biljnu ljekarnu, opet smo posjetili dermatologa. Sad je čak bio i na testiranju koje je pokazalo da na ništa nije alergičan. Ali, hvala bogu, pronašla sad dobavljača te masti. Ime je "Medicago" iz Zagreba, nazvala sam i mast će mi poslati poštom. Imate broj na internetu. Probajte, nečete požaliti.
pozdrav
silvano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:13   #213
Evo i nas na ovoj temi, nažalost..........a tek nam je 6 mjeseci.

Moj već cca tri tjedna ima cijela leđa suha, ljuskice, dr. dijelovi tijela slabo, krenulo je sa crvenilom, ono kao sitni osip....Mažemo A-dermom, to nam je pedijatrica rekla, a danas na kontroli kod druge...rekla da samo nastavimo, da to nije za kortikosteroide. Mada ne vidim puno pomoći od a-derme.

Silvano, daj vidi na uputama za tu mast, jel smiju koristit bebe?
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:03   #214
Ma samo ti nastavi sa a-dermom. I ako dojiš izbaci mlijeko iz svoje prehrane. Nadam se da će vam uskoro biti bolje!
I da nemoj bebača previše kupati 2 puta tjedno je dovoljno i to u vodu stavi a-derminu kupku i samo nasapunaj guzu nekim šsmponićem ili još bolje sapunom (mustelinim).
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:05   #215
i mi smo tu, na žalost
bebica ima 5 tjedana, osip je po licu, vrat i kosici.
dr. još ne zna je li to čišćenje lica, alergija ili dermatitis...
nama je dr. propisala fenistil kapi koje sad dida traži po cijelom zg, jer ih nema već 2 mjeseca

ovo sam našla na netu o toj gmp masti:
GMP mast (50 g)

indikacije: koristi se kod primarnih i sekundarnih bakterijskih infekcija kože, kontaktnog dermatitisa, psorijaze, lišajeva i ekcema.
aktivne djelatne tvari: ekstrakti jojobe, gaveza, hamamelisa i propolisa.

GMP mast je napravljena od najboljih sirovina ekstra kvalitete brižljivim postupkom ručnog rada od pripreme sirovina do gotovog proizvoda. Dugogodišnje iskustvo u spravljanju ljekovitih pripravaka i svakodnevno potvrđivanje učinkovitosti na tisućama pacijenata garancija su da je GMP mast idealno rješenje svih zahtjeva u liječenju dermatitisa, najtvrdokornijih slučajeva psorijaze i bakterijskih infekcija kože.

nuspojave: mogući su pojedinačni slučajevi alergijske reakcije na neke od biljnih komponenti.
način primjene: na oboljelo mjesto utrljati tanki sloj GMP masti dva puta dnevno (ujutro i navečer). Mast se dobro upija u kožu, a učinak je uočljiv nakon vrlo kratkog vremena. Kod posebno tvrdokornih slučajeva psorijaze oboljela mjesta je potrebno tretirati dulje vrijeme koje može biti različito od slučaja do slučaja.
upozorenje: Kod otvorenih rana, ispucale i jako upaljene kože, potrebno je upotrebiti MAGIC-M balsam koji zacjeljuje rane i smanjuje upale. Tek nakon ovog tretmana može se primjeniti GMP mast.
GMP mast je samo za vanjsku primjenu, paziti da mast ne dođe na otvorene rane, sluznice oka, nosa i ustiju.
Čuvati na tamnom mjestu i sobnoj temperaturi.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.

Zadnje uređivanje MariaDelMar : 17.03.2009. at 16:14.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 18:02   #216
maria mi smo to slično prošli,probaj ju kupati u kupki od običnog parafiinskog ulja i mazati običnom kremom od guze(jadran),a poslije ju možeš namazati s nevenovom masti imaš od dr.theisa,nešteti koži
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:07   #217
hvala tindbel

kupam je u vodi s maaaalo bademovog ulja.
kremu od JGL koristimo samo za guzu
za lice sam joj danas kupila aderminu kremicu, to mi je prep. dermatologica, ali nisam kupila aderma exomega, a sa njom su, kako čitam, najbolja iskustva
iako, znam po sebi, ma i najobičnija belobaza nekad pomogne, a nekad ne, to je em inidividualno, em ovisi u kojoj je fazi koža.

i špricam je sa termalnom vodom uriage, jer meni to pomaže (ja isto imam atopijski dermitis), pa se nadam da će i njoj, a to je samo voda, rekle su i pedica i dermat. da joj termalna voda neće štetiti.

nadam se da je ne svrbi to, jadničica
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:15   #218
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
hvala tindbel

kupam je u vodi s maaaalo bademovog ulja.
kremu od JGL koristimo samo za guzu
za lice sam joj danas kupila aderminu kremicu, to mi je prep. dermatologica, ali nisam kupila aderma exomega, a sa njom su, kako čitam, najbolja iskustva
iako, znam po sebi, ma i najobičnija belobaza nekad pomogne, a nekad ne, to je em inidividualno, em ovisi u kojoj je fazi koža.

i špricam je sa termalnom vodom uriage, jer meni to pomaže (ja isto imam atopijski dermitis), pa se nadam da će i njoj, a to je samo voda, rekle su i pedica i dermat. da joj termalna voda neće štetiti.

nadam se da je ne svrbi to, jadničica
Da,jadno malo... jako poznato.....nemoj je prati nikakvim dr.samponima...uriage je super stvar-termalne vode pomazu....vlaze kozu.mi smo sve isprobali....fenistil smo isto pili...
a-derma je bas za takve poteskoce,sto i sama znas....ako ne prolazi morat cete sa jacim kremicama,da ne bude gore....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:28   #219
GMP

KAD smo mi isprobali GMP mast, preporučili smo ju susjedi koja je doktorica jer je njena bebica imala još goru kožu od našeg dečkića. Isprobala je masu krema iz Austrije i Njemačke, a GMP mast je riješila problem za samo par dana.
Mast je biljnog porijekla i mislim da ju mogu koristiti i potpuno male bebe. A i kad nazovete u Medicago možete pitati.
silvano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:52   #220
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
hvala tindbel

kupam je u vodi s maaaalo bademovog ulja.
kremu od JGL koristimo samo za guzu
za lice sam joj danas kupila aderminu kremicu, to mi je prep. dermatologica, ali nisam kupila aderma exomega, a sa njom su, kako čitam, najbolja iskustva
iako, znam po sebi, ma i najobičnija belobaza nekad pomogne, a nekad ne, to je em inidividualno, em ovisi u kojoj je fazi koža.

i špricam je sa termalnom vodom uriage, jer meni to pomaže (ja isto imam atopijski dermitis), pa se nadam da će i njoj, a to je samo voda, rekle su i pedica i dermat. da joj termalna voda neće štetiti.

nadam se da je ne svrbi to, jadničica
moju je kćer strašno svrbilo da smo joj morali stavljati rukavice jer bi ona to razgrebala do krvi,užasno,nju je to mučilo od rođenja do 2,5 god,nadam se da će tvojoj to proći,
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.