Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2004., 19:04   #1
Alati - izbor, upotreba, razmjena iskustva...

Gdje bi se kod nas mogli kupiti Mannesmann elektricni alati, vidim na nekim njemackim stranicama da od svih ovih jeftikaner alata ovi dobivaju najbolje ocjene.
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 21:50   #2
Nešto od traženog alata sam vidio u Getrou u Vrbanima. Nisam više siguran što je to bilo. Imao sam njihovu vibracijsku brusilicu, ali je riknula nakon dva sata rada.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2004., 22:05   #3
Aha, hvala, pogledat cu. Inace ti alati nisu za neko preopterecivanj, rade po principu "radi pa hladi", znaci 20-30 min neprekidno je maksimum. Makar neke znaju i prije riknuti, ali imas garanciju pa barem u garantnom roku imas neku utjehu.
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 00:50   #4
probaj www.manal.hr ili [email protected]
vlasnik i ja smo stanovali prije 10 godina u istoj zgradi. tip je ok. a kao što vidim na webu još uvijek se bavi time
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 09:46   #5
Puno hvala, ovaj ima pravi izbor i nasao sam sto sam trazio.
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2004., 20:23   #6
ajde super, baš mi je drago i za tebe a i za njega!
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 16:46   #7
Amaterski stolarski alati

Često sam na ovom forumu, mislim da nije bila ova tema do sada, ukoliko je onda se ispričavam. Ovako, planiram sam oblagati betonsko stepenište sa daskama. Kupio sam hrastove daske i preko zime ću ih lijepiti (moram spojiti 3 da bih dobio širinu gazišta). Pošto mi je gušt raditi takve poslove odlučio sam si samo za tu svrhu nabaviti alat, ručnu električnu hoblericu već imam sada bih trebao kupiti ručnu "frezericu" da mogu isprofilirati bridove. Gledao sam na akciji einhel-ovu u pevecu prošli mjesec, cijena je bila negdje oko 270kn, broj okretaja ako se dobro sijećam 10000-20000o/min. Dobro znam šta ljudi misle o einhelu pa sam otišao u trgovinu sa rabljenim aparatima, aparati su svi većinom od renomiranih proizvođaća a frezerica mim je jedina bila moram prizati od nepoznate firme. Na njoj se vidi da je radila, djeluje malo masivnije od ranije spomenute nisam znao šta drugo pogledati već okretaje: 18000o/min, cijena 350kn. Jel' senetko već sretao sa sličnim razmišljanjima, iskustva (nemora biti vezano uz konkretne aparate i marke)...
agav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 19:30   #8
Ja imam einhelovu stolnu bušilicu, nije baš nekaj super, ali za mene doma je ok (malo sam ju doradio).
Nedavno sam kupio i stolni cirkular. Opet velim, nije profi, ali za po doma je ok.
Namjera mi je kupiti i keksericu, nije skupa, ali za ovakve poslove kakve ti namjeravaš raditi je odlična......bolje od tiplanja.
Ovo kaj ti namjeravaš raditi nije baš jednostavno, moraš biti precizan, najvažnije je da ravno pohoblaš daske tak da se spojevi ne vide. To sa ručnom hoblericom i nije tak lako, pretpostavljam da to i sam znaš.
Držim fige
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 11:38   #9
Iz osobnog iskustva ti mogu preporuciti alate "Skil", vrlo su kvalitetni i namjenjeni su hobistima (dakle amaterima). Cijene im nisu niske kao kod einhel-a, ali zato dobijes daleko kvaltetniju stvar. Radi primjera, prosli mjesec sam si kupio blanjalicu za cca 450kn, sto je znatno vise od jeftinjave po supermarketima. Ali zato za kvalitetu, mislim da je odnos kvaliteta / cijena izvanredan! Nadam se da ima i drugih forumasa koji su imali prilike isprobati njihove alate, bas me zanimaju iskustva drugih. U Rijeci imas Skil alate po vrlo povoljnim cijenama u vrtnom centru na Viskovu.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 00:12   #10
Skill spada čak u dobre alate.
provjereno i preporučam.
najbolji su mi u pevecu, na alatima piše pevec, pa si misli... uglavnom za izbjegavati
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 07:22   #11
Hm, ja imam glodalicu koju sam kupio kod Peveca već dvije godine, radim s njom vrlo često i do sada je skroz O.K. Ima Pevecovu naljepnicu, ali mislim da je proizvođač Einhel. Kupnji me privuklo i trogodišnje jamstvo... Inače, agav, ako sam obložiš stepenice drvom, uštedjeti ćeš dosta novaca, pa za jedan dio od toga možeš kupiti i kvalitetniji alat, barem je takva moja filolzofija...
__________________
Svi ljudi znaju sve

Zadnje uređivanje BILJEŽNIK : 08.11.2004. at 09:39.
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 08:55   #12
Skil = ISKRA
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2004., 08:58   #13
Kada spajaš daske pazi na godove.
I morat ćeš hoblati na pravoj hoblerici cijelu širinu.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 00:44   #14
Treba znati granice

Quote:
Ruda kaže:
Ja imam einhelovu stolnu bušilicu, nije baš nekaj super, ali za mene doma je ok (malo sam ju doradio).
Nedavno sam kupio i stolni cirkular. Opet velim, nije profi, ali za po doma je ok.
Namjera mi je kupiti i keksericu.
Ma da nije ponekad sve ni jeftinije kada se zbroji (alat+vrijeme+kvaliteta posla...) al' ko nije već slične poslove radio, pa kad se posao završi slijedi zadovoljstvo sa napravljenim koje se nemože usporediti sa onim kada izvrneš džepove majstoru a sa poslom često nisi najzadovoljniji. Ja isto volim imati puno alata koji baš i nije iskorišten previše, zato malo jeftiniji alat i malo sreće da ti potraje ako ne opet dobro

Quote:
Namjera mi je kupiti i keksericu, nije skupa, ali za ovakve poslove kakve ti namjeravaš raditi je odlična......bolje od tiplanja.
Ja sam mislio tiplati vodoravni za okomiti dio, vjerovatno za to misliš keksericu, kakva su iskustva sa njom? Za beton sammislio uzeti original tiple i još + ljepilo.

Quote:
Iz osobnog iskustva ti mogu preporuciti alate "Skil", vrlo su kvalitetni i namjenjeni su hobistima (dakle amaterima).
Quote:
Skill spada čak u dobre alate.
Quote:
Skil = ISKRA
Quote:
ja imam glodalicu koju sam kupio kod Peveca već dvije godine, radim s njom vrlo često i do sada je skroz O.K. Ima Pevecovu naljepnicu, ali mislim da je proizvođač Einhel.
Do sada za razliku od prijatelja imam jako dobra iskustva sa eihelom( ubodna,štemerica,hoblerica). skill sam gledao, nije čak ni skup ali sam ga uvjek trpao u istu vreću sa ostalim jeftinim alatom.Malo ću pogledati trgovine.

Quote:
Ovo kaj ti namjeravaš raditi nije baš jednostavno, moraš biti precizan, najvažnije je da ravno pohoblaš daske tak da se spojevi ne vide. To sa ručnom hoblericom i nije tak lako, pretpostavljam da to i sam znaš.
Quote:
I morat ćeš hoblati na pravoj hoblerici cijelu širinu.
Kao što sam stavio naslov, morati ću ipak neke posloveprepustiti profesionalcu, ipak nemam baš previše iskustva utakvim stvarima pa se ponekad prenaglim

Zadnje uređivanje agav : 09.11.2004. at 01:45.
agav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 08:39   #15
Moja iskustva s Einhelom i Pevecom (čini se da su prilično slični alati, Pevec ima 3 god. garancije:

hiltica: OK, al bolje pevecova, ima 3 godine garancije. Okrenuo sam zadnjih par mjeseci kuću naglavačke s njom, još uvijek roka ko luda. Šogi ima Eihnel hilticu već dvije godine, isto je OK.

bušilica: ne znam za Eibhel, imam black&decker, OK je

aku odvijač: onaj mali, za npr. šarafe na kompićima bolje izbjegavati jer za ništa drugo i ne može poslužiti, preslab je. Preporučujemo Pevecom aku 18 V.

ručni cirkular: Pevecov je nepoderiv, trošimo ga i šogi i ja intenzivno već 2 godine, reže i dalje

ubodna pila: Einhelovu bolje izbjegavati, jedina stvar koju dobro reže je heraklit

miniwash: ni za živu glavu onaj Einhellov, miniwash je možda OK, ali su pištolji živa koma. Tri pištolja sam reklamirao, uzeo miniwash i vratio ga natrag u dućan.

tračna bruslica: Einhel je OK

šlajferica (vibracijska brusilica): ovaj komad alata je zakon! Radi i radi i radi i radi! Pobrusio sam stojadina s njom, obradio gomilu zidova, ona i dalje postojano drnda, samo joj tu i tamo promijenim šmirgl. I žena ju isto obožava!

Zaključak: Einhell i Pevec su u principu za po doma OK, ima par komada alata koje treba izbjegavari (miniwash, ubodna...). Pevec hilticu mogu preporučiti i za profi upotrebu, kod mene se stvarno iskazala.
__________________
When all you have is hammer, everything looks like a nail.
Shpexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 09:16   #16
Quote:
Shpexy kaže:
šlajferica (vibracijska brusilica): ovaj komad alata je zakon! Radi i radi i radi i radi! Pobrusio sam stojadina s njom, obradio gomilu zidova, ona i dalje postojano drnda, samo joj tu i tamo promijenim šmirgl. I žena ju isto obožava!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2004., 02:16   #17
Quote:
Shpexy kaže:

šlajferica (vibracijska brusilica): ovaj komad alata je zakon! Radi i radi i radi i radi! Pobrusio sam stojadina s njom, obradio gomilu zidova, ona i dalje postojano drnda, samo joj tu i tamo promijenim šmirgl.
Malo sam skeptičan prema jeftinijim šlajfericama što imaju kvadratnu stopu za brusni papir. Radim tako malo auto limariju pa sam bio u prilici probati jeftinije šlajferice. Rade, ali nemaju "šus" što je jako bitno ako hoćeš dobro poravnati. Ja bih ti preporučio sa okruglom stopom na "čičak"

Quote:
I žena ju isto obožava!
Hmm, budi asocijacije sorry nisam odolio
Quote:
ubodna pila: Einhelovu bolje izbjegavati, jedina stvar koju dobro reže je heraklit
Imam zelenu einhelovu već 7 godina. Trenutno nisam siguran gdje je jer kruži kod rodbine i prijatelja. Problem mi je se sjetiti kada me netko traži kod koga da ga pošaljem, zato
agav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 13:01   #18
Re: Treba znati granice

Quote:
agav kaže:
Ja sam mislio tiplati vodoravni za okomiti dio, vjerovatno za to misliš keksericu, kakva su iskustva sa njom?
Lamelo tipla (naziv nosi od švicarskog proizvođača ručnog alata koji ju je prvi izbacio) u narodu poznata kao keks u pravilu služi za pozicioniranje elementa a zamjena je za takozvani spoj na fero (feder) koji se nakon sastavljanja obavezno moraju ljepiti jer je površina i dubina spoja sa keksom relativno slaba, dok se kod klasične tiple elementi mogu spojiti bez dodatnog vijčanog učvršenja što je bitno kod npr. izrade ormara gdje se vide bočne stranice
ukoliko želite spoj raditi sa lamelo tiplom a da nema vanjskog učvršćenja sa vijcima onda je obavezno sve dodirne točke u cijeloj dužini slijepiti i držati pod stegama, u takvoj varijanti problem je ako se elemt mora nakon toga lakirati što bitno otežava lakiranje, ukoliko spajate lakirane elemete ili su elemeti oplemenjeni folijama tada treba uzeti specijalno ljepilo lak-drvo, u protivnom sljepljene površine će se razdvajati jer same lamelo tiple ne mogu postići dovoljnu sljepljenost da sve skupa drže na hrpi
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 15:19   #19
Quote:
agav kaže:
Imam zelenu einhelovu već 7 godina.
Zeleni i žuti Einhel je nešto slično kao plavi i crveni Bosch
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2004., 18:03   #20
Re: Re: Treba znati granice

Quote:
fikus kaže:
Lamelo tipla (naziv nosi od švicarskog proizvođača ručnog alata koji ju je prvi izbacio) u narodu poznata kao keks u pravilu služi za pozicioniranje elementa a zamjena je za takozvani spoj na fero (feder) koji se nakon sastavljanja obavezno moraju ljepiti jer je površina i dubina spoja sa keksom relativno slaba, dok se kod klasične tiple elementi mogu spojiti bez dodatnog vijčanog učvršenja što je bitno kod npr. izrade ormara gdje se vide bočne stranice
ukoliko želite spoj raditi sa lamelo tiplom a da nema vanjskog učvršćenja sa vijcima onda je obavezno sve dodirne točke u cijeloj dužini slijepiti i držati pod stegama, u takvoj varijanti problem je ako se elemt mora nakon toga lakirati što bitno otežava lakiranje, ukoliko spajate lakirane elemete ili su elemeti oplemenjeni folijama tada treba uzeti specijalno ljepilo lak-drvo, u protivnom sljepljene površine će se razdvajati jer same lamelo tiple ne mogu postići dovoljnu sljepljenost da sve skupa drže na hrpi
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.