Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2006., 15:33   #61
Quote:
plimpi kaže:
Ako proširuješ gabarite, onda nažalost, ali definitvno moraš izvadit novu lokacijsku, jer je ona uvjet za građevinsku. Osim u slučaju da se parcela nalazi u području za koje ionako ne treba lokacijska jer je donesen detaljni plan uređenja.

Ako je dozvola prenesena na tebe, onda su vjerojatno prethodno bile podmirene obveze za komunalni doprinos (i ne, to nema nikakve veze s vodnim doprinosom). Ipak, ti to provjeri u općini ili gradu gdje se nalazi parcela. Vodni doprinos ćeš sada platit za razliku u kubaturi između stare građevine (kako je bila projektirana u glavnom projektu) i nove građevine kako je sada namjeravaš projektirati.
Ne, za ovu lokaciju nije trebala lokacijska. Sto se tice vodne naknade, vjerujem da se to na mene ne odnosi ako necu ici na novu gradjevinsku zbog preinake projekta. Ja kao prvo ne mijenjam broj stanova u kuci, nego samo malo prosirujem gabarite. Naravno posavjetovat cu se jos sa arhitektom sto on o svemu misli, ali pokusat cu ne komplicirati sa novom gradjevinskom nego ici na gradnju pa sto bude. Nisam na nikakvoj glavnoj cesti nego bas suprotno, 300 metara od glavne ceste uz brijeg i nitkome od susjeda ne bi smetalo to malo prosirenje. Ima jedna zanimljiva stvar koju sam ustvari tek sada shvatio. Naime, isao sam ponovno citati gradjevinsku dozvolu i ispada da je taj prije vlasnik ustvario podnosio legalizaciju vec napravljenog dijela kuce. Naime, on je poceo graditi i izgradio dolje garazu i gore sve temelje (to je na nagibu) i zatim je u rujnu te godine zatrazio dozvolu za legalizaciju djelomicno izgredjenog objekta za koji se navodi da je izgradjen do tavana !!?!?! I onda je u sijecnju dobio gradjevinsku. Ali ustvari nije izgradjen do tavana kako pise u gradjevinskoj, nego samo garaza i velim gore temelji za kucu i to je to. Sada ako oni to vec vode da je to kao vecinom izgradjeno onda bih ja kao sada samo radio neke preinake. Ne znam ni sam, posavjetovat cu se sa arhitektom pa cemo vidjeti.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:25   #62
Posavjetuj se i raspitaj, pa nam javi. Nadam se da će biti tako kako se nadaš. I ja sam se nadao, pa sam ipak na kraju morao sve iz početka.

BTW, prije tri i pol godine je zakon bio drukčiji, nije nigdje trebala lokacijska, nego samo izvod iz prostornog plana.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 14:39   #63
Kolika je standardna cijena idejnog projekta?

Moramo rasparcelizirati zemljište a za to nam treba idejni projekt i lokacijska. Kako imamo i dosta drugih troškova, zanima me kolika je cijena idejnog projekta?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 22:09   #64
Cijena ti ovisi o lokaciji u Hrvatskoj, negdje je cijena viša negdje niža, ovisi o konkurenciji. Par tisuća kuna. Kod nas je otprilike 15 kn po bruto kvadratu razvijene površine objekta.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 10:38   #65
Quote:
TommyZG kaže:
Zatrazi novu dozvolu, ako si platio komunalni doprinos (najveca stavka) i ne mijenja ti se kubikaza kuce, neces nista extra platiti - osim izmjene projekta, naravno + formulari i sl. sitnice.
Ne trebas uporabnu dozvolu za kucu, mislim, mozes radi sebe, ali nitko ti nece nista reci ako ju ne izvadis.

A sto recimo ako mi se mijenja kubikaza kuce ? Da li se u tom slucaju placa samo razlika ? Htio bi to sve nekako izracunati koliko me te promjene mogu kostati ukupno jer ako tu sada ulazi opet i komunalna naknada i vodna naknada, koliko to onda sve moze kostati.

Za uporabnu OK, ali kada moram upisati kucu u gruntovnicu onda ce me za to traziti uporabnu, ne ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 12:52   #66
Ti ćeš platit samo za razliku u kubikaži, i za komunalni i za vodni doprinos.

Zasad još uvijek možeš urisati kuću u katastar i upisati u zmljišne knjige (bez uporabne).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 14:06   #67
a što ako prije nije bilo vodnog doprinosa? Jer ja imam gradjevinsku od sijecnja 2003 godine kada ni lokacijska nije trebala.

Za upis u katastar/zemljisne knjige, hoces reci da bi to mogao upisati ovako na temelju trenutno zapocete gradnje ?

Samo da opet ponovim, ja imam zapocetu gradnju koja je ustvari podrum i gore temeljna ploca i projekt je takav kakav je. E, sad ja bih eventualno prosirio gabarite kuce za nekih 35 m2 a visina je 2.5 m. Kako da ja sada okvirno onda izracunam koliko bi mene kostalo takvo prosirenje (lokacijska, gradjevinska, komunalni, vodni doprinos i jos ako sto jos treba). Jednostavno mi je potreban neki iznos da vidim o cemu to govorimo. Inace, lokacija je okolica Zagreba (7. zona ZET-a). Od glavne ceste samo nekih 300 m.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 15:06   #68
Quote:
dxer kaže:
a što ako prije nije bilo vodnog doprinosa? Jer ja imam gradjevinsku od sijecnja 2003 godine kada ni lokacijska nije trebala.

Za upis u katastar/zemljisne knjige, hoces reci da bi to mogao upisati ovako na temelju trenutno zapocete gradnje ?

Samo da opet ponovim, ja imam zapocetu gradnju koja je ustvari podrum i gore temeljna ploca i projekt je takav kakav je. E, sad ja bih eventualno prosirio gabarite kuce za nekih 35 m2 a visina je 2.5 m. Kako da ja sada okvirno onda izracunam koliko bi mene kostalo takvo prosirenje (lokacijska, gradjevinska, komunalni, vodni doprinos i jos ako sto jos treba). Jednostavno mi je potreban neki iznos da vidim o cemu to govorimo. Inace, lokacija je okolica Zagreba (7. zona ZET-a). Od glavne ceste samo nekih 300 m.
Da, mogao bi sada radit uris. No, ako ćeš mijenjati tlocrtne gabarite, morat ćeš ga poslije ponovno radit.

Platit ćeš i vodni doprinos. Izračunaj o kolikom se povećanju u kubikaži radi i pomnoži s odgovarajućim iznosima. Ja ne znam koliko je komunalni doprinos u tvojoj općini, a za vodni potraži tu na forumu temu, nedavno smo o tome razglabali, znam da se nešto smanjivalo...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 15:23   #69
OK, ali opet mi nije jasno sto sa tim vodnim doprinosom u mojoj situaciji. Prije 3 godine se nije placalo. Da li ce mene ovime obuhvatiti vodni za kompletnu kubikazu kuce ili opet smo ta razlika ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 15:32   #70
Pa KAKO ti nije jasno? Kažem ti da izračunaš koliko veću kuću namjeravaš pravit u odnosu na postojeći projekt po kojem je izdana građevinska. E, ta razlika puta vodni doprinos (mislim da je 35kn/m3, ali nisam siguran).
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 21:27   #71
MODERNI PROJEKTI KUĆA

Bila sam na www.prodom.sk, prošla sve stranice montažnih kuća, firmi za izgradnju kuća (msplan, armirač), američkih stranica i slično, ali nigdje nisam našla projekt koji mi se sviđa. Ima lijepih, ali opet, to nije to.
Željela bih doći pred projektanta i reći mu "ovakvu kuću ja želim", jer mislim da ćemo se inače previše natezati dok ne shvati što želim.
neka bude moderna, malo "kockasta", sa velikim prozorima, ali neka bude sa širokom terasom i posebna, a sve skupa oko 150-180m2 neto...
ne bih mogla podnijeti da projekt moje kuće "visi" na internetu kao kod tipskih kuća.
imate kakvu ideju?
još koju novu stranicu sa projektima?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 08:29   #72
www.fertighaus.de

imaš kaj tjedan dana za gledat + svaka kuća tamo ima link na stranicu izvođača na kojoj pak imaš opet puno kuća ali samo tog dotičnog.
goxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 12:48   #73
Velim da mi nije jasno kako cu sada platiti samo razliku vodnog , a vodni nikada nisam ni platio. Zato sam mislio da cu onda vodni morati platiti na cijelu kucu, a ne samo na razliku. No ako ti velis da i na to ide samo razlika onda je to druga prica.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 13:49   #74
Quote:
goxic kaže:
www.fertighaus.de

imaš kaj tjedan dana za gledat + svaka kuća tamo ima link na stranicu izvođača na kojoj pak imaš opet puno kuća ali samo tog dotičnog.
HVALA TI , goxic, sad ću valjda nešto naći!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 15:48   #75
kuće na www.prodrom.sk su tipske kuće koje sam viđavao u časopisu hausbau. naime, kad smo cura i ja počeli birat tip kuće skupili smo hrpu tih časopisa i selekcijom došli do kuće kakvu približno želimo. koristili smo hausbau jer je imao raspored unutarnjih prostorija i neke dimenzije...
kuću koja nam se svidjela smo nakon toga preradili u dimenzije koje nama odgovaraju (malo povećali vanjske), promjenili raspored prostorija (na mjesto jedne sobe stavili veliku kupaonu), ubacili podrum.......i na kraju svega otišli s tim željama kod arhitekte....
__________________
nema problema
da lee boor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 09:19   #76
cijena projekta

kolika bi bila cijena arh.projekta za obiteljsku kucu od cca 200 kvadrata?

radi se o zg, i zanima me raspon (min za neke "nepoznate" arh biroe pa do cijene za koju bi to napravili npr 2 arhitekta)

hvala
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 01:03   #77
Imaš onih koji bi to napravili za 2000 €, do onih koji to mogu naplatiti i do 6000 €.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 13:48   #78
hvala!
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 23:24   #79
"Arhitektonski projekt" je vrlo sirok pojam (moze se sastojati od idejnog rjesenja, idejnog projekta, idejnog rjesenja za ishodjenje lokacijske dozvole, glavnog projekta za ishodjenje gradjevne dozvole, izvedbenog projekta...) te moze ukljucivati samo gradjevinu ili gradjevinu i projekt okolisa.
Svakom projektu (investitoru) se pristupa individualno te se i cijena projekata odredjuje shodno tome.
S postovanjem
Tomislav Burgund dipl.ing.arh.
Dva arhitekta d.o.o.
Tomica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 00:20   #80
Quote:
GuardianAngel kaže:
Imaš onih koji bi to napravili za 2000 €, do onih koji to mogu naplatiti i do 6000 €.
Govorim o projektnoj dokumentaciji koja je potrebna za ishodovanje lokacijske i građevinske dozvole.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.