Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2010., 18:00   #41
Gledala sam i doista je bio uzitak gledati i slusati ga.
Ostavlja dojam trezvene, osobe koja govori argumentima i cinjenicama.
Dovoljno mudre osobe koja na pitanja u koja nije upucen ili nema dovoljno znanja kaze, "vidjet ce mo", "ne bi se upustao u spekulacije"
Doista bi bilo vrijeme da profili ovakih ljudi dodju do izrazaja u medijima i javnom govoru.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:01   #42
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Odlican je bio. Jedino sto je fulao onaj dio s nebitnosti zastupnika s liste dijaspore. Ne bih ih bas nazvao nebitnima. Isto kao manjinci.
Meni je stanković u posljednje vrijeme, nemogu reći tupa oštrica, ali nekako nekontrolira emisiju. Kao da nije dobro pripremljen.
Tako i ovoj emisiji, nije bio kritaičan, ciničan, već se odmah svrstao na stranu gosta da bi se poakzao kao neko ko je kao njegov gost. A njegova misija bi trebala biti u emisji da suči gosta sa svojim i dobrim i lošim stranama.
Tako da je bilo sve u revijalnom tonu.

nino je bio u svom elementu te je furio svoju priču sa bloga, ali nije bilo konstruktivne kritike da mu se pokuša osporiti te njegove teze, a z to bi bilo potreno malo mozganja kako i intelekta, kojeg stanković baš nema zbog lijenosti u posljednje vrijeme, živi na staroj slavi.

Uvjek će ruralci, biti predmet sprdnje građana, a nekima će to dati snage da im postane gradonačelnik.
Očito je i Nino to doživio na svojoj koži pa ga peče, ne laje kuja radi sela.
DebeliXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:02   #43
Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
ako misliš da su to kulturne razlike a ne u velikoj mjeri usađeni stereotipi onda mislim da se bori protiv takvih kao što si ti - ne tebe osobno, ali protiv vaših "kulturnih razlika"...
Da, to su razlike, i to vrlo izražajne. Ne kažem to u smislu 'tko je bolji', već da razlike postoje. Nešto slično pretpostavio je i Stanković upitavši ga nešto tipa nije li onda Hrvat iz Hercegovine sličniji Srbinu iz Hercegovine nego Hrvatu iz Čakovca. Očito ima mnogo onih koji smatraju da je tako. Stereotipi su nešto sasvim drugo.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:03   #44
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
A boljitak će ti donijeti drIvo JO ili Banda
Znači pristalica si neglasanja u slučaju da ti se ne sviđaju do kraja kandidati?
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:05   #45
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nino Raspudić je bio totalno sjajan. Stanković ga nije ni pokušavao provocirati - od početka je bilo vidljivo da ima respekt prema njemu - iako ga je djelomično uspio navući da troši vrijeme na trivijalnosti tipa spomenik Bruce Leeu u Mostaru. No budući da je Nino i ugledni diskutant ovog Foruma možemo samo pozdraviti kolegu i čestitati mu. Nema zajebancije kada diskutira Forumaš Forum.hr-a
ako ga znaš ajde reci zašto takav čovjek nije politički aktivan?
Ne provociram, tip mi je odličan. Nego svi znamo da nam takvi trebaju, a takvi najčešće nevoljko kreću u politiku. Brijem da bi sa par ovakvih nastupa lako dobio grupu istomišljenika sa kojima bi mogao nešto pokrenuti, nešto novo...
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:08   #46
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Neznam zašto je u pola kampanje zvao u goste čovjeka koji nije niti misli glasati....a sat vremena priča o želji za boljitkom....
Zato sto, a i zamjecujuci u praksi Europskih prakticiranih demokracija, najtrezvenija, najkrucijalnija zapazanja, doprinose u javnom govoru u drustveno i politickom zivotu u drzavi daju nezavisni intelektulaci koji nisu optereceni stranackim interesima ili pristranoscu ili sljepilom, niti ovisini od baze, nego slobodnomisleci, svojim samostalnim zapazenjem i znanjem daju analize, koje doprinose razvoju demokratske prakse i misli kao i opcenito boljitku zajednice i svih gradjana.
Zato je vise nego pohvalno od Stankovica da ga je pozvao u goste.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:09   #47
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Da, to su razlike, i to vrlo izražajne. Ne kažem to u smislu 'tko je bolji', već da razlike postoje. Nešto slično pretpostavio je i Stanković upitavši ga nešto tipa nije li onda Hrvat iz Hercegovine sličniji Srbinu iz Hercegovine nego Hrvatu iz Čakovca. Očito ima mnogo onih koji smatraju da je tako. Stereotipi su nešto sasvim drugo.
to ok, tu se slažemo...kao što je rekao netko iz varaždina je bliži nekome iz slovenje, nego nekome iz Dubrovnika, ali Nino nije govorio smao o tome - on je govorio o stereotipima koji su stvoreni u medijima o ljudima iz Hercegovine kad se o njima govori samo kao o ćelavim kriminalcima i seljačinama. To su neki drugi stereotipi koji se stvaraju godinama, stereotipi o pijavicama i sličnome.
Trebamo razlikovati to i same kulturne razlike..
a ne da na jednom drugom postu netko kaže kako je "čudo da je netko tako pametan došao i razvio se iz takve sredine kakva je Hercegovina" - e to su već fašistički i rasistički stereotipi koji se ne tiču nikakvih kulturnih razlika
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:12   #48
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Odličan nastup, u Otvorenom svojedobno na temu sukoba u Širokom je potopio i Emira i Ćiru, a danas je na finjaka obradio i Stankovića i urbane fašiste.
U jednoj rečenici "dolazili su iz Hercegovine 1991. kao dragovoljci, iako nismo bili porezni obveznici" je poklopio i one kojima je glavni problem u životu pravo glasa Hrvata u BiH.
Znam, gledao sam. Raspudića sam prvi put primjetiop u jednoj od Latinica koja se bavila Hrvatima iz BiH, i tada je, naravno, miljama odskakao do svih ostalih gostiju. A znamo na koju foru Latin bira goste

Tada sam se prvi put zainteresirao za tog, ipak relativno nepoznatog lika koji je s par britkih govora naprosto preuzeo čitavu emisiju. Njegovi kasniji nastupi samo su potvrdili moj prvi dojam, a ugodno sam se iznenadio kad je njegov potencijal preoznao i Večernji list

Čovjek je pravo osvježenje na našoj učmaloj političko-medijskoj sceni, posebno jer se ono što govori dijametralno razlikuje od priča kojima nas već godinama filaju u mainstream medijima. Kolumna u kojoj on razotkriva hrvatske političke mitove je naprosto briljantna

Veliki mu je plus i što je relativno mlad i ne zazire od interneta, kao što to čini ohoho naših umišljenih kolumnista, koji preziru i omalovažavaju internet-forume na kojima piše puno ljudi kojima većina njih nije dostojna ni cipele očistit
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:13   #49
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Znači pristalica si neglasanja u slučaju da ti se ne sviđaju do kraja kandidati?
Apsolutno.
Tu bi se čak i od Srbijanaca kod kojih su propadali izbori zbog neodazivanja dalo nešto naučiti.
A Hrvat, poslušan po defaultu, ide pa gleda u listić na kojem piše
1. Govno
2. Drek
i razmišlja o izboru...
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:17   #50
Samo jedan citat: "hercegovacki momci su te `91 dragovoljno isli braniti Hrvatsku, iako ne placaju porez"

Nema dalje
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:19   #51
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
U jednoj rečenici "dolazili su iz Hercegovine 1991. kao dragovoljci, iako nismo bili porezni obveznici" je poklopio i one kojima je glavni problem u životu pravo glasa Hrvata u BiH.
Islo se, dragovoljno, i iz moje obitelji, u Hercegovinu, pa nitko tamo ne glasa
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:21   #52
Meni srcu milo sto je isao u istu gimnaziju kao i ja
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:23   #53
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Islo se, dragovoljno, i iz moje obitelji, u Hercegovinu, pa nitko tamo ne glasa
Da draga, samo ti tvoji kao i ja osobno znamo da smo iz BiH branili Hrvatsku, a to ne mijenja cinjenicu kako su ti decki dolazili u Hrvatsku i branili istu iako nisu imali nikakvu obvezu.I nismo isili u BiH dragovoljno nego po naredbi, s ciljem da u konacnici pomognemo obranit RH.Veca je pizdarija bila 1995. i operacija Una, nego godine prije.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:28   #54
Quote:
DInar kaže: Pogledaj post
Da draga, samo ti tvoji kao i ja osobno znamo da smo iz BiH branili Hrvatsku, a to ne mijenja cinjenicu kako su ti decki dolazili u Hrvatsku i branili istu iako nisu imali nikakvu obvezu.I nismo isili u BiH dragovoljno nego po naredbi, s ciljem da u konacnici pomognemo obranitit RH.
Dragi, nisam ti ja draga. HOS je isao dragovoljno. Sve ti je to isto, i iz Hrvatske se branila Hercegovina. To je ponos svih nasih branitelja, a kao argument u raspravi o glasanju floskula.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:28   #55
Nino
__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:32   #56
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Dragi, nisam ti ja draga. HOS je isao dragovoljno. Sve ti je to isto, i iz Hrvatske se branila Hercegovina. To je ponos svih nasih branitelja, a kao argument u raspravi o glasanju floskula.
HOS nije cijeli HV, prema tome ako su oni isli dragovoljno ne znaci da su svi ostali isli.Kome normalnom se islo u BiH, nikome.Ali smo isli tamo sa ciljem i naravno da se iz Hrvatske branila Hercegovina i to nije nista lose pogotovo nakon svega sto smo dobili iz te Hercegovine.I naravno da ne mozes samo uzimati nego moras nesto i dati prema tome, vrijeme je da Hrvati u Hrvatskoj prestanu biti sebicni.Floskula nikako ne moze biti, zato sto su ti ljudi djelomicno zasluzni zato sto imamo Hrvatsku i prema tome ovo sto im dajemo je minimum minumuma i na niti jedan naci ne steti Hrvatskoj.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:37   #57
Quote:
DInar kaže: Pogledaj post
HOS nije cijeli HV, prema tome ako su oni isli dragovoljno ne znaci da su svi ostali isli.Kome normalnom se islo u BiH, nikome.Ali smo isli tamo sa ciljem i naravno da se iz Hrvatske branila Hercegovina i to nije nista lose pogotovo nakon svega sto smo dobili iz te Hercegovine.I naravno da nemozes samo uzimati nego moras nesto i davati prema tome, vrijeme je da Hrvati u Hrvatskoj prestanu biti sebicni.Floskula nikako ne moze biti, zato sto su ti ljudi djelomicno zasluzni zato sto imamo Hrvatsku i prema tome ovo sto im mi dajemo je minimum minumuma i na niti jedan naci ne steti Hrvatskoj.
Sve stoji. Davanje nikad nije bio problem, cak i zastupljenost u Saboru nije problem, problem je kad se radi o odlucujucim glasovima. Ali totalno smo offtopic.

Uglavnom, Nino odlican, bez obzira na sitne razlike
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:47   #58
http://hercegovina.info/vijesti/vije...caja#news_view

za ne koji su propustili emisiju.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:52   #59
Pametan decko!

E sad ako vam ne smeta sto o njegovom nastupu imaju pozitivno misljenje i Srbi, onda mi je to interesantno za pracenje "kolektivnog nesvesnog" u Hrvata
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:54   #60
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Posebice mi se svidjelo Raspudićevo isticanje multietničkog i multikultularne note Hercegovine, kao i isticanje pojedinaca koji su obilježili hrvatsku kulturu:
Veselko Tenžera, Predrag Matvejević, Dušan Vukotić, Mak Dizdar...
Jel' ovo znaci da se odrice Bobanove politike, jer je ona dobrano iskljucivala pojimove kao sto su "multietnicki i multikulturalni"...tacno onoliko koliko je to podnosila i Kardziceva politika
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.