Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2003., 23:14   #1
Nije Crowley badava gnosticima misu pisao...
A ja mislila da Lukic laze kad im "crne mise" spocitava...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 14:03   #2
Quote:
Gospon Pes kaže:
Nije Crowley badava gnosticima misu pisao...
A ja mislila da Lukic laze kad im "crne mise" spocitava...
pesica ti si jedno cudo od zene ja bi reka ka vegeta

tj za svako si jelo a sama nisi jestiva

vidin da se svugdi pačaš

moda,ljubav,religija,filozofija, kucni jubimci, razno,kompjuterske igre)leisure suit larz nisi igrala ali preporucas

jedino te nisan vidija na sportu

eto,ja sam mislio da se u sve razumin,ali ti me ipak nadilaziš

dakle reci ti meni pa ko je taj crowley i gnostici i o kakovim je misama riječ i sto je to pisano

je li ti to nagađaš ili si ti to sve ozbilno studirala
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 14:19   #3
A.C.

Nesto drugo me o njemu zanimalo, pa sam malo potrazila sto sve ima i naisla i na spomenuto. Bio je i kompletan tekst te mise, ali nije mi se ga nakon prve recenice uopce dalo citati... Ni Hollywood ne radi bolji show.

Iako mu se s onim: "Tvoja volja neka ti bude jedini zakon." (Knjiga zakona) nacelno slazem, nije mi osobito simpatican...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 14:27   #4
Re: A.C.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Iako mu se s onim: "Tvoja volja neka ti bude jedini zakon." nacelno slazem, nije mi osobito simpatican...
Pa da...kad mu vidiš facu, da se user**... izgleda ko Antihrist
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 14:30   #5
Meni je na vecini slika izgledao kao glumac na pozornici, a nista drugo nije ni bio, rekla bih.
A i dobra mu je izreka na kraju Knjige zakona:"Tko misli da je shvatio, taj je budala."
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 16:51   #6
Re: A.C.

Quote:
Gospon Pes kaže:
, nije mi osobito simpatican...
1) a da li si znala da je i CROWLEYEVA slika na albumu BITLSA
sa podnaslovom -ljudi koje volimo

2) a da li si znala da je Crowley napisao oko 130 knjiga koje se i danas citaju

3) a da li si znala da je u 2002 BBC sporoveo sveobuhvatno istrazivanje i anketu koja je objavljena poslije kao i serija na tv

oko 5 miljuna ljudi je sudjelovalo u izboru 100 NAJVAZNIJIH BRITANACA SVIH VREMENA

1 je naravno churchil

TOLKIEN autor godpodara prstenova je negdje oko 90 mjesta

zapamtio sam da je CROWLEY na 70 mjestu najvaznijih britanaca svih vremena (dakle ispred tolkiena )
navodi se CROWLEY - philosopher ,poet

svakako da vise cijenim kada neko napise i objavi 130 knjiga koje se i danas prodaju
nego kada neko napise 10 tisuca postova ciji je vrhunac chat i znak
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 16:56   #7
Re: Re: A.C.

Quote:
parsifal kaže:
svakako da vise cijenim kada neko napise i objavi 130 knjiga koje se i danas prodaju
Samo izvoli, mene to ne impresionira ni najmanje (niti me muci da ti je C. drazi od mene).

Moji kriteriji su malo drugaciji... Ja cijenim one cije misli (i karakter i tako neke osobine ) smatram vrijednima postovanja.
Knjigu ne moraju napisati, pa cak niti jedan jedini post.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 18:22   #8
Re: Re: A.C.

Quote:
parsifal kaže:
1) a da li si znala da je i CROWLEYEVA slika na albumu BITLSA
sa podnaslovom -ljudi koje volimo

2) a da li si znala da je Crowley napisao oko 130 knjiga koje se i danas citaju

3) a da li si znala da je u 2002 BBC sporoveo sveobuhvatno istrazivanje i anketu koja je objavljena poslije kao i serija na tv

oko 5 miljuna ljudi je sudjelovalo u izboru 100 NAJVAZNIJIH BRITANACA SVIH VREMENA

1 je naravno churchil

TOLKIEN autor godpodara prstenova je negdje oko 90 mjesta

zapamtio sam da je CROWLEY na 70 mjestu najvaznijih britanaca svih vremena (dakle ispred tolkiena )
navodi se CROWLEY - philosopher ,poet

svakako da vise cijenim kada neko napise i objavi 130 knjiga koje se i danas prodaju
nego kada neko napise 10 tisuca postova ciji je vrhunac chat i znak

1- I?
Da si reko da se pejdj pali na kroulija (a mislim da se pali na nes tako) jos jos. Gomilica cupavih klinaca koji bas i ne sviraju nes osebno dobro a to sto su svirali je limunadica za curice nije valjda neki kriterij

2- U he ba te. Isus, Budha, Krishna... , a cini mi se ni tvoj Nisargadatta nisu ni jednu knjigu napisali. A istina ovi prvi su ionako bajkice kazes...
S druge strane onaj tip sto pise nindja romane il one tetke koje pisu ljubice.. kolko je to samo papira potrosilo. Oni mora da su ti utjelovljeni bogovi

3-I tudjman bi sigurno bio medju najvaznijim hrvatima


Ne diraj mi pesicu!



(jes da ne zna kuvat , al ipak... )
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 10:56   #9
Re: Re: Re: A.C.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Moji kriteriji su malo drugaciji...
A ja mislio da plutače bez kriterija samo plutaju gdje ih voda nosi...e svašta ću još ovdje doznati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 12:03   #10
Pa dobro si mislio. Jedno nema veze s drugim.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 00:06   #11
Quote:
parsifal kaže:
nego je ovdje rijec da LAJALO NIJE URADILO SVOJ DOMACI RAD TJ NIJE PROCITALO NITI JEDNU KNJIGU DOTIcNOG GOSPODINA CROWLEYA KOGA JE BBCJEVA ANKETA PROGLASILA toliko znacajnim da je iznad tolkiena na listi.
Imas se hrabrosti na ovo kladiti?
Quote:
nije lajao po forumima
Jer nije postojao internet.
Quote:
...ali o malo cemu zna nesto duboko jer nista nije duboko ni studirala
Za razliku od tebe koji studiras tako duboko da si vec pola tunela do Kine prokopao i zapravo je strahota i nepravda da uopce ne znas vise od mene.
Ali tko sam ja...
Quote:
DAKLE SLUSAJ SAMOG SEBE,SVOJ RAD I EXPERIMENTE koji ce te nepogresivo voditi k cilju
Da ne bi ispalo da ti bas u svemu proturjecim - s ovim se slazem.
Jedino mi nije jasno zasto dajes taj savjet, a mene upravo radi toga osudjujes jer tocno tako radim...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 12:13   #12
Quote:
Gospon Pes kaže:
Imas se hrabrosti na ovo kladiti?


kladim se da niti jedno kapitalno crowleyevo djelo nisi proucila u cijelosti.
ok necu vise cekati sa tom trapulom duze
knjigu zakona koju spominjes nije napisao crowley ali ti to ne znas -tako da ne spominji to djelo u kontekstu procitanog.


Quote:
Jedino mi nije jasno zasto dajes taj savjet, a mene upravo radi toga osudjujes jer tocno tako radim...
da si pazljivije citala(a kako ces jadna pazljivo citat kada se moras javiti na svaki podforum i na njemacki forum i pratit tv i sve serije)
uocila si da je moja principjelna kritika u tome sto ti nisi studirala njegova glavna djela,niti si vrsila prakse koje on preporuca pa je DUHOVNO NEPRAVEDNO PROSUDJIVATI u tom smislu.

DOPUSTENO TI JE RECI - meni se crowley ne svidja,ili ja ga se bojim kako izgleda(kako je netko rekao ali tome kazem da je gandhi olicenje ruznoce i neestetike ,spavao je gol sa djevicama i svojom unukom da testira svoj libido itd itd pa je opet njegovo djelo vjecno i ljudi mu se dive,)ali time samo sebe legitimiras tj pokazujes razinu svoje upucenosti

bozansko se iskazuje na mnotvo nacina i ne postoji etalon pravilnog ponasanja realizirane osobe

ONO STO JE VAZNO ZNATI je MOTIV NECIJEG PONASANJA a to u vecini slucajeva ne znamo pa nam je bolje sutjeti i raditi na sebi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 12:25   #13
Quote:
parsifal kaže:
ravana je ""antiprotivan""" svemu i svacemu po defaultu(bilo da treba dat kontru zenama, guruima, cvijecu ,mravima, on se napenali da nesto kontrira
Ma nemoj. Necu nis rec protiv Ramakrishne, ramane, tvog Nisargadatte, sv Franje, Islama Krscanstva (aj dobro, tu i tamo ) itd.

Ko ti je kriv kad se palis na budaletine i budalastine pa onda to jos pretenciozno, prepotentno i izvitopereno prezentiras
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 12:45   #14
Quote:
parsifal kaže:
DOPUSTENO TI JE RECI - meni se crowley ne svidja....ali time samo sebe legitimiras tj pokazujes razinu svoje upucenosti
parsifale, sto te vise citam, to mi izgledas sve povrsnije i sve vise ovca.
Smijem li to uopce reci? Ipak nisam ni jednu tvoju knjigu procitala...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:39   #15
Quote:
Gospon Pes kaže:
parsifale, sto te vise citam, to mi izgledas sve povrsnije i sve vise ovca.
daj ,malo se umij i razbudi iz kompjuterske ovisnosti i transa
i u setnju s tim jadnim psicem koje ne zna kako da ti kaze da po cijeli dan sjedis ispred ekrana

i primjeti da imas 11tisuca postova
tj ti si KRALJICA POVRSNOSTI na ovom forumu

i onda govoris drugima o povrsnosti

valjda slican metod i etalon imas kada procjenjujes i druge ljude i pojave
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 16:00   #16
Quote:
parsifal kaže:
i primjeti da imas 11tisuca postova
Zasto ja? Pa mene ta brojka ni najmanje ne zanima, a i cisto dosta je da ti na njih obracas paznju.
Quote:
tj ti si KRALJICA POVRSNOSTI na ovom forumu
Jesi li ti sve te postove procitao da se usudjujes to tvrditi, neupuceni parsifale?
Hajde ti lijepo napravi domacu zadacu, procitaj sve moje postove od prvog do zadnjeg, pa se onda javi. Slusaj samoga sebe i svoje vlastite savjete.

Inace, cak i kad bi to bilo istina, sto nije, zasto mislis da bi me to trebalo muciti?
Kad mi u zivotu prvi put netko bude predbacio povrsnost, tek tad cu se zamisliti na tu temu.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 21:32   #17
Quote:
Gospon Pes kaže:
Zasto ja? Pa mene ta brojka ni najmanje ne zanima, a i cisto dosta je da ti na njih obracas paznju.
Jesi li ti sve te postove procitao da se usudjujes to tvrditi, neupuceni parsifale?

Inace, cak i kad bi to bilo istina, sto nije, zasto mislis da bi me to trebalo muciti?
pa u tome i jest fora jer tako i drogerase ne uzbudjuje nista i bas im je lijepo.
kako ti nije jasno da normalni ljudi ne sjede cjeli dan pred ekranom i imaju 11 tisuca postova na nekom forumu.
FIZICKI NE MOZES BITI KVALITETAN KOMENTATOR.


ne moram pojesti 11 tisuca zirova da bih znao da nisu kvalitetna hrana.
OVDJE SE RADI O PRINCIPU. NITKO NE MOZE NA SVIM FORUMIMA BITI PRISUTAN KVALITETNO A OSOBiTO AKO IMA 11 TISUCA POSTOVA.
pesica to je komunikacija-chat sto ti radis (i ovisnost) a ne kvalitetno diskutiranje o nekim teskim temama.
ne mozes ti o nekom chaterski prosudjivati ako nisi studirala njegov rad.

pesica ti se ocito ne znas postaviti kada te netko kritizira i spustas se ispod nivoa rasprave..

meni se ne moze omaknuti da nekog vrijedjam (a sto si i sama nedavno negdje priznala)

npr ja sam govorio o idejama dok ti o mom meni npr kazes da je ovca

mislim kakove to veze ima sa raspravom i kakav je to nacin.
odjednom ubacivati cetvernoznog travojeda bez ikakove veze sa vezom.
ti uopce nisi svjesna kakove sve bedastoce izlajes po cijeli dan
time sama o sebi nesto govoris.
niti znas da se ne smije kazati ovca nego 4nozni vuneni travojed

time samu sebe diskreditiras kao ozbiljnog sugovornika
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 17:02   #18
Zanima me sto ce na kraju biti parsifalov komentar na onaj Aurorin topic o Crowleyu jer tamo si je netko ocito dao truda dobro prouciti njegove knjige...
Za njega ce vjerojatno reci da je bio preglup da knjige shvati.

Inace, kaze Aurora na drugom forumu:
"Po toj 'inicijaciji' Krouli uzima magijsko ime Parsival,"
Da se parsifal zato ne ljuti jer mu imenjaka netko dira?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 20:57   #19
[QUOTE]Gospon Pes kaže:
Zanima me sto ce na kraju biti parsifalov komentar na onaj Aurorin topic o Crowleyu jer tamo si je netko ocito dao truda dobro prouciti njegove knjige...
Za njega ce vjerojatno reci da je bio preglup da knjige shvati.


ne pesica necu to reci jer to nije moj stil.
mozda jest tvoj.
npr i dalje ne odgovoras principjelno na ono sto sam ti iznio u mom postu nego jedva cekas da se netko oklizne kako bi se smijala i nesto rekla.
dakle nisi npr odgovorila otkud tiu se u tekstovima odjednom pojavio pojam vunenog cetvoronozngo travojeda i nisi odgovorila moze li netko tko zombijevski kucka 11 tisca postova KVALITETNO SUDJELOVATI U RASPRAVAMA .
i jos nisi nista rekla o svom domacem radu u vezi ljudi koje kritiziras. ravana se barem potrudi odgovoriti na ono o cemu se diskusija vodi.

btw u vezi ovog covjeka koji se dohvatio knjige zakona reci cu da se ne moze sa unapred postavljenim krscanskim naocalima prosudjivati tu knjigu.

takodjer bih rekao da je crowley sam pred kraj zivota izjavio da ga ta knjiga nadilazi iako ju je cijeli zivot proucavao i pisao komentare na nju.
to je jedna misterija koja mene vise ne zanima ,aali ocito ima koga svrbi. pa neka se cese koga svrbi TO JE KNJIZI I CILJ.

Quote:
pes

Inace, kaze Aurora na drugom forumu:
"Po toj 'inicijaciji' Krouli uzima magijsko ime Parsival,"
Da se parsifal zato ne ljuti jer mu imenjaka netko dira? [/B]
naravno pesica da ti tumacis stvari kako ti pasu i govoris ono sto sama sebi dosaptavas glumeci osmudjenu nutriju

a uopce ne govoris o temi jer nisi uradila domaci rad

crowley je tokom svog zivota imao 15 ak duhovnih imena tj sto bi mi rekli NICKOVA .( za svak fazu u kojoj se nalazio)

ne sjecam se je li jedno od njegovih imena bilo perzival ali meni to nije bila inspiracija

vec wagnerova opera (kao i neka druga djela o kojima ti malo znas) ,kao sto uostalom primjecujem da malo znas o icemu.
od tebe se ne moze mnogo nauciti kao sto se moze nauciti od pandore, od porta, od ravane, od baphometa..

ali se naravno volis pacati svugdje a sve pod motom

JA ZELIM BITI SVUGDJE PA CU ZATO SVUGDJE GLASNO LAJATI i nemoguce ce biti ne primijetiti me;rollyes:

kada te netko lupne po prstima i kaze da si lijena djevojcica koja bi rebala vise uciti onda se ti namusis i postanes zlocesta te vristis te uopce zaboravis o cemu razgovaramo
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 22:04   #20
A kak cu tek sad nadrapati kad velim da ne volim Wagnera...
Odmah ces me pitati koliko sam njegovih opera cula, jelda?
Najvise sam cula od Lohengrina, probala odslusati jos par drugih, ali nisam ni jednu izdrzala ni do pola.

Ne odgovaram vise jer se topic pretvorio u nase prepucavanje, a cak i meni je to upalo u oci. Ako dozvolis da sve nase postove prebacim u posebni topic, mozemo nastaviti dok ti se da i odgovorit cu na sto zelis.
Inace odavdje sad stvarno odoh...
Sorry da nisam jutros izdrzala da ne bocnem radi Crowleya. Mea culpa.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.