Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2004., 11:09   #1
Zubni most

Ovih dana radim zubni most s jedne strane (gornja desna), jer sam morala nakon dugo godina lijecenja izvaditi peticu. Ostala je rupa od petice, i plus jos sestice iza nje koja vec godinama fali. I sad evo radim most, odnosno rade mi ga.

Prosli ponedjeljak i utorak sam isla na brusenje cetvrtice i sedmice, koje su obje sasvim zdrave. Plan je da se izbruse tako da na njih idu kapice koje ce drzati most sa dva zuba izmedju.

Brusenje samih zuba me nije boljelo (hvala injekciji), ali me jako boljelo kad je zahvatio zubno meso - kaze, mora se to tako. Je li stvarno mora?

Onda, sve se nekako zamirilo u srijedu i cetvrtak, da bi me pocelo opet negdje iznad zuba (na koje je on stavio zastitne kapice, privremene, da ne budu osjetljivi na promjene temperature, i zaista i nisu) pocelo boljeti, onako potmulo. Bol mi je nekako locirana u mesu iznad zuba.

Treba li to biti tako?

Danas popodne idem na prvu "probu". Konacno stavljanje mosta me ocekuje, nadam se, pocetkom iduceg tjedna.

Iskustva, molim vas.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 12:20   #2
kakav stavljas? porculanski?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:52   #3
Quote:
Winona kaže:
kakav stavljas? porculanski?
Nemam pojma, ni ne ulazim u te detalje. Valjda stavlja kakav i svakome drugome stavlja.

Kakav ti imas?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 15:03   #4
Quote:
Rajna kaže:
Nemam pojma, ni ne ulazim u te detalje. Valjda stavlja kakav i svakome drugome stavlja.

Kakav ti imas?
joj ja sam radila usadjivanje jer mi zubar nije dao da bruzim skroz zdrave zube - jest da je proces malo duzi ali je cijena ista kao za krunu

nego kakva jos moze kruna biti nego porculanska - nece valjda zlatnu?

drz' se
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:01   #5
Quote:
margarita kaže:
nego kakva jos moze kruna biti nego porculanska - nece valjda zlatnu?

drz' se
Hvala.

Ma zlatnu, nego kako, i to od bijelog zlata.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:03   #6
Quote:
Rajna kaže:
Hvala.

Ma zlatnu, nego kako, i to od bijelog zlata.
ih jebote bi'ces glavna u mahali
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 17:42   #7
Quote:
Rajna kaže:
Nemam pojma, ni ne ulazim u te detalje. Valjda stavlja kakav i svakome drugome stavlja.

Kakav ti imas?
nemam ja, ima mama. Ne stavljaju svakome isto.

Porculanski je skuplji ali traje duze i na njega daju duzu garanciju. Preko zdrastvenog pogotovo u nasim krajevima prije nekoliko godina se porculanski nisu dobivali. Ne znam kako je sada.

No i u DE je ova druga varijanta gotovo duplo skuplja.


Kruna i most nije isto.
Krunica ide na osteceni zub ali gdje je dio zuba jos prisutan a most kad kompletan zub fali. Ili vise njih.

Logicno bi bilo da se podrobnije informirate o tome sto vam upravo ugradjuju u usta.

A oni koji su vec ugradili, o osnovnim pojmovima ( ova pita za most njoj odgovraju za krunu )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 17:44   #8
Quote:
Rajna kaže:
Hvala.

Ma zlatnu, nego kako, i to od bijelog zlata.
Au, a jel imaš i horoskopski znak sa brilijantom?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 17:49   #9
no da oba mosta i porculanski i onaj kojeg u zargonu zovu "plasticni" izgledaju slicno. Oba bijela. Tj. boje vasih zubiju.

Razlikuju se po cvrstoci, po tome kako se mrlje od kave,vina na to love, na ovaj plasticni da zato i je jeftin i zove se jos i "socijalni zubi".

Porculanski most ( 3 mjesta, tj. rupa i sa svake strane bruseni zub) prije par godina 1000 maraka.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 18:43   #10
da pojasnim sveznajucima- most je konstrukcija na koju se stavljaju krune za one zube koji fale

ja imam usadjen korijen od titanija i ona njemu krunu

sve sto je umjetni zub je kruna a most i implant je konstrukcija na koju se kruna stavlja

a ako ti fali komadic zuba stavlja se navlaka a ne kruna

samo toliko Winona - odlicno ti je ideja da se treba raspitati - poslusaj sama svoj savjet prije nego pocnes okolo drugima pametovati
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 18:48   #11
zar itko igdje jos stavlja plasticne?!
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 08:26   #12
U redu je, Winona, utjesila si me - jer mene ce ovo doci tocno 1000 KM (ili DM, svejedno).

Dakle, nece socijala u moja usta.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 08:29   #13
Ljudi, ja sam ocekivala da mi se jave oni koji su prosli kroz slicno iskustvo i kazu mi je li ih ovako boljelo i tako to. Sinoc sam bila na toj prvoj probi, sve je bilo uglavnom ok, samo jos malo dodatnog brusenja (pod injekcijom, of kors). Opet u ponedjeljak druga proba. I sinoc me jedno sat vremena strasno boljelo, kad su injekcije popustile. Sad sam ok.

Dakle, da cujem, please, ako vas ima takvih.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 08:40   #14
Evo ja

Jako je boljelo....na toplo, na hladno, na disanje, na sve...

I isto mi je raskrvario zubno meso kad mi je brusio ~ to se zapravo mora zato shto on brusi i onaj 'vrat' zuba koji pomalo ulazi ispod mesa.

Nish ti ne brini, znaju i u Bosni to radit ...dapache, nekad se u Sarajevo odlazilo radit prave protetske radove.

p.s. nisam se javila jer se odmah sashila najstruchnija osoba pa sam mislila....
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:12   #15
Quote:
magic kaže:
I isto mi je raskrvario zubno meso kad mi je brusio ~ to se zapravo mora zato shto on brusi i onaj 'vrat' zuba koji pomalo ulazi ispod mesa.
E to je taj dio koji najvise boli i najvise izludjuje.

To meso mi se poslije upalilo, i nije ni zacijelilo skroz do sinoc, a sinoc - opet atak na ista mjesta. Valjda ce do ponedjeljka, do slijedece probe, bolje zarasti.

Jesi se dugo navikavala na te nove zube kad su ti ih stavili?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:35   #16
Ma privikavanje je teshko samo ukoliko ti nedostaje puno zubi i ukoliko je most cirkularni.

Mozhda cesh prvih dana malo 'shushkat' jer je jezik najosjetljiviji organ, pa ce ti stalno bjezhat na to mjesto

Pripazi na to zubno meso!

Ispiri chajem od kadulje ili otopinom Hexorala da se upala chim prije smiri.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:40   #17
Quote:
Rajna kaže:
Ljudi, ja sam ocekivala da mi se jave oni koji su prosli kroz slicno iskustvo i kazu mi je li ih ovako boljelo i tako to.
Nemam most al imam neke navlakice, porculanske of kors.
I bolilo je isto kao i tebe i proči će, šta sad kukaš , pretrpi malo za ljepotu.
To osjetljivo zubno meso ispiri sa kaduljom, neš vjerovat ali u trenutku će ti biti bolje.
kiss
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:41   #18
Eto me magic preduhitrila
Tako mi i treba kad tipkam samo s jednim prstom
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:43   #19
Moj muž je lani radio most, provodio je sate i sate kod zubara ali nije se baš žalio da ga je boljelo - rekao je , doduše, da ja to ne bih mogla izdržati - on inače ima dosta problema sa zubima pa je valjda navikao.

Inače, i ja sam nažalost morala izvaditi peticu, ali ne planiram raditi most nego implantat.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 09:48   #20
Quote:
magic kaže:
Pripazi na to zubno meso!
Joj, kad ti ovako napises sa usklicnikom, ja se smrznem.... Ma ispirem kaduljom non-stop, dok sam kuci, a na posao sam ponijela tablete za sisanje Lysobact (za upale u ustima).

Most je kod mene od cetvrtice do sedmice - obje je izbrusio, pa ce na njih ici navlake koje ce izmedju drzati ta dva zuba koja fale. To valjda ne potpada pod taj zafrkani cirkularni?

Magic, Tija, hvala!

BTW, znate sta je jos jedna dobra stvar sa ovim mostom, osim cinjenice da je sve to za ljepotu? To sto mi zbog ovih bolova i svega nije nesto do jela, pa cu izgleda malo smrsat.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.