Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 16:47   #21
Alpininih gojzerica ima po njihovim dućanima u ZG, uključujući i onaj u Mercatoru, i nisu skupe, oko 450-500kn su bile prije par godina.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:49   #22
ma nije mi stvarno cijena toliko bitna, samo da to valja, u Zg necu nego tekl onaj sljedeci vikend ako i tada, tako da....
ima li neki sportski ducan veliki, da ima trgovine i u St i Zg, onak po ciloj Hrvatskoj
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:58   #23
Intersport, Hervis, Turbo sport, u svima njima se može naći pokoji dobar komad opreme, ali nisam nikad tamo gledala obuću, pa ne bih znala.

A imaš Iglusport u ST http://www.iglusport.hr ali oni su dosta skupi.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 17:07   #24
thx, snasao sam lokacije i stavio u mob pa prikosutra idem u potragu, gledam ove kataloge od iglusporta i ima dosta stvari koje bi mi mogle zatribat, imaju i bakandje al su ruzne skroz
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:59   #25
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Za ljeto La Sportiva, goretex, vibram, pre obožavam ih, i van idem u njima.
Kao na prvoj slici u 4. postu ovdje, jebem ti Macintosh bez desnog klika :2up:

EDIT: ne, lažem, nisu iste. Moje su nešto niže.
ove su super lagane a čvrste. al zezaju me na gležnoj kosti, onoj koja strši van sa strane, i žuljaju na duge pruge, tak da ih koristim po gradu po zimi :/ i vjerojatno ih oćem prodati.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 09:37   #26
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Od prije 2 sezone imam Alpinu Tibet (link na sliku). Odlicne, odlicne. Ne izgledaju prelijepo... vise su onaj klasicni stil, ali zato drze nogu i super su i za grublje terene i snijeg. Kad sam ih kupovala dvoumila sam se izmedju njih i gotovo identicnog Garmont modela, i prevagnula je Alpina.


potraga nije bila jednostavna, ali kupila sam ih.
u hervisu su imali za pola broja premale. probala ja te, bile su mi male, ali mi je noga tako lijepo sjela u njih da sam ostala oduševljena i tako sam odlučila.
u jednoj trgovini obuće u btc-u nije bilo broja, pa sam se zaputila u grad u potragu za alpininim trgovinama.
našla sam ih u podhodniku nedaleko kongresnog trga.

nažalost, nisu bile na sniženju.
otišlo 140 eura.
nije mi žao, jedva čekam da ih prošetam.

inače, htjela sam uzeti i salomonke, niske, ali s obzirom da sniženje traje već očito nekoliko dana, mog broja nije bilo. bile su snižene na 50 eura.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 10:02   #27
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:21   #28
Alpina Tibet vrijede definitivno svaku kn! Evo kupio sam ih na samom kraju prošle godine u Alpininom dučanu u Mercatoru na Vukovarskoj. Bilo je sniženje 30% tako da sam ih piknuo za 770kn! Pretprošli petak sam zapalio po neutabanom snijegu do vrha Medvednice, a ovu subotu od tunela preko Hunjke, Horvatovih stuba, Pila, St. toplica do Oroslavja i niti u jednom trenutku nije mi bilo hladno za noge, niti su bile mokre! Toliko mi je bilo ugodno hodati u njima da sam opalio svih 6h gotovo pa u komadu! Naravno na tabane su prije obuvanja išle po jedan par tankih čarapa, drugi par mao debljih i treći planinarske vunene. Još sam po Oroslavju bauljao, bio na pizzi, stigao u Zagrebi tek sam ih na većer oko 20:30 skinuo s nogu - od prijepodneva! Džon drži kao čičak! Horvatove stube pune leda i snijega pređene su bez apsolutno ikakvih problema i sklizanja ( kao i cijela ruta ), mislim da to dovoljno govori.

Eto!
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:42   #29
Quote:
Julius kaže: Pogledaj post
Alpina Tibet vrijede definitivno svaku kn! Evo kupio sam ih na samom kraju prošle godine u Alpininom dučanu u Mercatoru na Vukovarskoj. Bilo je sniženje 30% tako da sam ih piknuo za 770kn!
sad mi soliš ranu.
dan nakon što sam svoje kupila u ljubljani za 140 eura sretnem u gradu jednog dugogodišnjeg planinara. pohvalih se normalno, a on meni kaže da ih je prije NG kupio kod nas u alpini za 600 kuna.

e sad, tko mi je kriv što sam bila lijena prošetati našim trgovinama i što me ponesao shopping u ljubljani.
a mogla sam kupiti dva para, nek se nađe.

stavljaš tri para čarapa, pa koliko si brojeva veće bakse uzeo?
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:49   #30
A evo onda još i malo para uz sol... Žena u dučanu je rekla da se ne sjeća kada su ovdije u Zagrebu zadnji put imali sniženje na planinarske cipele. Da imaju na obične cipele, ali na planinarske vrlo rijetko!

Čudno da ih je on uzeo za 600kn jer im je cijena sa popustom bila ravno 770kn! Možda je uzeo neki drugi (sličan) model?

Broj i pol veće! U biti taman za dva para čarapa - jedne tanje i drug planinarske vunene - deblje. Ovaj puta stavio sam 3 para jer su mi prva dva para bile nešto tanje čarapa nego inaće, a sve u korist višeslojnosti jer sam bio cijeli dan u snijegu, pa..

Uobičajeno je i poželjno uzeti broj do dva veće cipele upravo zbog barem dva sloja čarapa, a i noga sa hodanjem malo natekne. Držao sam se tih planinarskih provjerenih uputa i nisam požalio!

Kada sam ih isprobavao u dučanu zamolio sam ženu da mi da neku debelu planinarsku čarapu zbog probe - nije bilo problema, već je imala spremene! To sam navukao na ove koje sam imao i krenuo u isprobavanje - koje je trajalo valjda barem 30min! Zahvaljujem mladaj dami, čini mi se da se zove Ana, na ljubaznosti i strpljivosti!
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:19   #31
Quote:
Julius kaže: Pogledaj post
A evo onda još i malo para uz sol... Žena u dučanu je rekla da se ne sjeća kada su ovdije u Zagrebu zadnji put imali sniženje na planinarske cipele. Da imaju na obične cipele, ali na planinarske vrlo rijetko!

Čudno da ih je on uzeo za 600kn jer im je cijena sa popustom bila ravno 770kn! Možda je uzeo neki drugi (sličan) model?
i meni je taj tip rekao da je to prvi put da su snizili i bakse. ne znam za cijenu, rekao je 600kn.
ja sam kupila model tibet, on je rekao isto tibet.

nego, taman su zadnjih dana uvjeti i u gradu za razgaziti ih, pa sam to nekoliko puta i učinila.
e sad, sjedaju mi fantastično na nogu (kupila sam ih samo za jedne čarape), udobne su mi, mekane, ali...uvijek postoji ali... nakon 20-tak minuta hoda postanu mi tvrde na dijelu tabana ispod prstiju. to me dosta iritira jer osjećam laganu bol, a dva put mi je nakon izuvanja taj dio malo utrnuo.

jel' imao netko sličnih problema?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:48   #32
Ja ne.. meni su moje prefenomenalne (nakon prvog nošenja), i jedva ih čekam opet obut.
*kuca u drvo*
Nisam uzimal broj veće jer mi nekak to nema smisla . kad sam stavio 2 para čarapa, malo na jednoj nozi (većoj) osjetim kako palac dotiće vrh cipele, ali mi to nije smetalo, niti me nažuljalo.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:24   #33
meni i dalje nije jasno zašto nosite po 2, 3 para čarapa?!?

kvalitetne cooldry čarape i deri!
nikada nikakvih problema.
pogotovo od kada nosim sportske uloške.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:00   #34
Ove gojze kupio sam lani u Intersportu (na zimskom sniženju- 525kn!) i pre-pre-prezadovoljan sam njima! Gore mekane, udobne, a opet čvrste; dolje tvrde, debele-vibrammm..

KEFAS YUPANQUI
http://www.kefas.it/
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:01   #35
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
meni i dalje nije jasno zašto nosite po 2, 3 para čarapa?!?

kvalitetne cooldry čarape i deri!
nikada nikakvih problema.
pogotovo od kada nosim sportske uloške.
hm.. možda zato kaj nikad nisam čuo za cooldry? To mora da su one za 100kn<?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:08   #36
Imam neki model McKinleya...kupljen pred cca 2 godine kad je Intersport otvorio u Ri....bila je neka smiješna cijena na popustu od cca 300 kn....čak neku kunu manje
Uglavnom - ja zadovoljan....vrlo
Prošle su poprililčnu kilometražu
Doduše nisu za zimu, tj za snijeg....tako da ce morat dobit pojačanje uskoro

Ove desne...jbg malo su blatne
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:53   #37
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
hm.. možda zato kaj nikad nisam čuo za cooldry? To mora da su one za 100kn<?
hmda... kvalitetne trekking čarape uglavnom koštaju od 15€ na dalje.
al isplati se. ja sam sad sa gojzama kupio i čarape od jedne nove firme koja se naveliko reklamira zadnjih godinu dana i platio ih nekih 25€ za par, ali čarape su zaista ludilo!

s druge strane, ja 10 mjeseci godišnje trekam u niskim salomonkama i koristim najjeftinije drycool čarapice koje nađem. zadnji put sam kupio neke biciklističke u intersportu za nekih 25 kuna komad.
treba samo znat što ti treba i onda to potražit...

bitno je samo da usvojiš jedno jedino pravilo: kad ideš na brdo, SVE što ima u sebi i najmanju količinu pamuka ostavi doma.

ako nemaš love za hi tec premium markice, itekako će poslužit i felpe iz metroa od po 60 kuna za komad, dry plus majice iz intersporta za manje od 100 kuna, ...
sve je bolje od pamuka.
puuuno bolje.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:18   #38
Znači pamuk je kritičan... Od kada sam kupio Karibu K-Dry majicu, ne sjećam se više kako je to kada se oznojiš. A fakat sam hodal uzbrdo sa hrpetinom stvari.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:43   #39
sjećam se moje prve trekk utrke prije nekoliko godina.
učka night trekk.
ja u 10 slojeva pamuka i cijelu noć se smrzavam ko pička, a 2 tipa koja su trčala uz mene u 2 majice, vidim da imaju još robe i ne oblače se.
i nije im hladno.

trebalo mi je bar godina dana da shvatim kako to nije neka trkačka šminka već osnova bez koje se ne ide u brdo.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:13   #40
Nisu gojzerice al su za šumu
Dakle upravo ubo u turbo sportu salomonke speed comp za 450 hrvatskih novaca (bile su 750)....
Crne
http://www.salomonsports.com/us/#/fo...ing/speed-comp

Naime zadnje vrijeme trčkaram po šumi jer mislim na svoju prvu treking trku uskoro
E sad pitanje....Probao 43 i 1/3 i 44 i meni oboje djeluju OK....a ja nemam iskustva s trčanjem baš
Sad mi kaže cura (ima nešto utrka iza sebe) da su njene malo komotnije (al naravno da joj nisu velike) jer da noga malo i natekne...s druge strane ove se valjda malo i razgaze.....a nije da me žuljaju...samo čvrsto stoje totalno.....ufff
Dakle...Pakleni...ti imaš iskustva...ča misliš o tomu....
Uf....bemti početnika
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.