Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2018., 21:04   #1
Atest betona

Pozdrav,
Da li je netko od forumasa unutar 2godine radio atest betona za kucu?
Na koji nacin ste to rijesavali, u kojoj firmi, kolko komada betona ste morali dati na atest, dimenzija kocki?
Stvar je u tome da sam napravio kucu i nakon svega me traze atest betona bez obzira kaj sam dao atest betona od betonare koja mi je prodala beton.
A bez atesta nije moguce zavrsiti papirnati dio koji se mora predati u opcinu.
Projektant (nadzor) mi to nije spominjao tijekom lijevanja betona nego tek sada (prije 2 god poceli radovi).
Nije problem otici u betonaru da mi izliju beton u kalupe...

Hvala

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
kikivg9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 08:19   #2
Tog "nadzornog organa" treba ufatiti za muda! Za to je bio plaćen!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 22:35   #3
Quote:
kikivg9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Da li je netko od forumasa unutar 2godine radio atest betona za kucu?
Na koji nacin ste to rijesavali, u kojoj firmi, kolko komada betona ste morali dati na atest, dimenzija kocki?
Stvar je u tome da sam napravio kucu i nakon svega me traze atest betona bez obzira kaj sam dao atest betona od betonare koja mi je prodala beton.
A bez atesta nije moguce zavrsiti papirnati dio koji se mora predati u opcinu.
Projektant (nadzor) mi to nije spominjao tijekom lijevanja betona nego tek sada (prije 2 god poceli radovi).
Nije problem otici u betonaru da mi izliju beton u kalupe...

Hvala

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
4 uzorka, kocke dimenzije cini mi se 15*15cm,cijena 1800 kn.To ti rade specijalizirane firme (labaratoriji) na području kojem živiš. Raspitaj se.
To nije atest,nego ispitivanje uzorka betona koji je trebao biti uzet na gradilištu prilikom ugradnje. To ti je kontrola da si siguran da si dobio ono što si platio (marku betonu koja je u projektu). To ti je trebao reć nadzor, a i izvođač ako ima imalo iskustva i pameti.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 23:54   #4
Da nije bilo po onoj "kakva plata takva vrata"?
Tako obično bude sa najjeftinijim nadzorom a i izvođačima.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 11:47   #5
Quote:
george12 kaže: Pogledaj post
4 uzorka, kocke dimenzije cini mi se 15*15cm,cijena 1800 kn.To ti rade specijalizirane firme (labaratoriji) na području kojem živiš. Raspitaj se.
To nije atest,nego ispitivanje uzorka betona koji je trebao biti uzet na gradilištu prilikom ugradnje. To ti je kontrola da si siguran da si dobio ono što si platio (marku betonu koja je u projektu). To ti je trebao reć nadzor, a i izvođač ako ima imalo iskustva i pameti.
Hvala na inf...

Ne znam iz kojeg razloga me nisu obavjestili oko toga.

Nadzor nije sigurno najjeftiniji, ubiti je naj poznatiji na mome podrucju i okolici tako da...

Iz kojeg opce razloga to moram raditi kadsamdobio atest iz sljuncare?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
kikivg9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 14:29   #6
Quote:
kikivg9 kaže: Pogledaj post

Iz kojeg opce razloga to moram raditi kadsamdobio atest iz sljuncare?

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Taj atest od betonare je samo isprava izdana od IGH da su oni sposobni proizvest određenu marku betona, a to ne znači da su ti je i isporučili,a radnici ugradili....Tebi za tehnički pregled(pretpostavljam da za to pitaš) treba ono šta sam ti prethodno napisao.To testiranje ugrađenog betona služi u slučaju da se objekt sruši zbog potresa ili štajaznam čega, da se otkloni mogučnost da je to zbog loše kvalitete betona, nego je greška u projektu,izvođaču,nadzoru...To je osiguranje na papiru.A to ti se jedino i gleda u takvim situacijama.
Na gradilištima se zna događat da se uzme uzorak betona, koji kasnije zadovolji sve propise,a oni su nakon uzorkovanja betona ulili 300 litara vode na 5 m3 betona i dobiješ ku...A na papiru sve čisto.

Opcije su ti da ti netko lažira testiranja(jer ionako prave uzorke nemaš) ili da ideš na betonaru koja ti je isporučila beton,napraviš uzorke od iste marke betona koja ti je ugrađena,čekaš 28 dana da se uzorci osuše,testiraš,i ako prođu predaš tome ko ti to traži.To moraš iskoordinirat sa izvođačem da vam se poklope datumi izvođenja i testiranja.


Opčenito govoreći, ako je nešto skupo ne znači da je i kvalitetnije.
george12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 15:33   #7
"Nakon uvođenja u posao izvođač izrađuje Projekt betona"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.