Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 13:37   #1121
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Ja ništa ne znam o tome? Može malo više informacija?
Imaš na Sigminoj stranici pod "Opremanje stanova" skroz dolje letak u pdf-u: Obavijest kupcima stanova u Zagrebačkoj ulici 128 pa si pogledaj.

Mislim da je to za sad samo za G1.
Maslinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 15:00   #1122
Quote:
Maslinica kaže: Pogledaj post
Imaš na Sigminoj stranici pod "Opremanje stanova" skroz dolje letak u pdf-u: Obavijest kupcima stanova u Zagrebačkoj ulici 128 pa si pogledaj.

Mislim da je to za sad samo za G1.
Ono što je vidljivo iz letka je zbilja preskupo. Kuhinja sa aparatima za cca 18000 kn i ostalo što nude također. Ne vidim u čemu je ovdje pogodnost a još tome treba nadodati dostavu i montažu.
Dakle, definitvno je povoljnije sam obići po ovim velikim trgovačkim centrima i tamo si naći što treba ili još bolje, imati sigurnog majstora koji će namještaj napraviti i kvalitetno i povoljnije.
Uglavnom, ako je ovo Sigmina povolja ponuda onda sam zbilja razočaran.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 16:09   #1123
Dobila sam ponudu i neću ju razmatrat. Ni meni nije niš povoljnije od majstora koji će mi sve napraviti po želji. I, baš me zanima kome će oni montirati te kuhinje, jer mi nismo Zagrebačka 128, nego 126....
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 18:08   #1124
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
mi nismo Zagrebačka 128, nego 126....
heheheeh
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 10:32   #1125
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Stvarno su maštoviti...3 prave slikice, a ostalo je "ajmo malo pomaknut fotić", "sam malo izoštrim tu istu", "evo, ovu bumo dva puta uploadali"...
Poslušali su te, dodali su nekoliko novih slika i za G1 i za G2.
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:35   #1126
useljenje u G1

G1, jeste li dobili obavijesti o useljenju?

Kakva je situacija oko toga?
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 13:23   #1127
Quote:
Chosma kaže: Pogledaj post
Poslušali su te, dodali su nekoliko novih slika i za G1 i za G2.
Jesu, vidjela sam...Ajd, svaka im čast. Lijepo slikice izgledaju


@migolino: Još niš. Na gradilištu govore istu priču o tome da će oni (bauštela) kao izvođači biti gotovi do sredine srpnja, ali da pravu zbrku radi holding kojemu dugo treba da priključe zgradu na komunalije i da će to najvjerojatnije potrajati. Ne znaju koliko, sve ovisi o gradu, ali opet postoji mogućnost da to brzo riješe.

Kako i drugi susjedi misle, i ja sam isto skeptična da neće uspjeti završiti zgradu (mislim na priključenje komunalija) do krajnjeg roka. A onda kreće naplata penala... Ne znam...Još se nadam...
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 23:16   #1128
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
A onda kreće naplata penala... Ne znam...Još se nadam...
Mislim da NAŽALOST nisi u pravu.
Članak 6. ugovora:

Prodavatelj neće biti u obvezi platiti bilo kakve penale ili eventualne druge troškove ako je do zakašnjenja došlo iz razloga više sile (npr. požar, poplava, potresi, radovi na komunalnoj infrastrukturi koji su u obvezi izvođenja Grada Zagreba, odnosno svi radovi koji se trebaju napraviti da bi se zgrada priključila na komunalnu infrastrukturu, izvođenje radova u nadležnosti izvođača odabranog od strane Grada Zagreba za komunalnu infrastrukturu, s time da izraz 'komunalna infrastruktura' podrazumijeva ceste, kanalizaciju, javnu rasvjetu, plinovod, vodovod, struju, telefon i sl.).
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:26   #1129
ah divno... A niš, nadajmo se što bržem završetku kašnjenja....
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 01:19   #1130
G1, kad će?

Evo, par dana prije početka obećavanog useljenja u G1, kakva je situacija oko toga? Ima li kakvih pomaka s Holdingom, a o čemu je Bubica nedavno pisala?
Što se sada sa svim tim i oko primopredaje stanova događa?
Zanima me to jer predmnijevam da će se iste situacije ponavljati i kod nas kojima to tek predstoji u G2 i G3, pa da možemo učiti i pripremati se temeljem vaših iskustava u G1.
Uglavnom, sretno vam bilo!
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 13:47   #1131
ja mogu samo reći da sam prolazio po zagrebačkoj u subotu i da su raskopali cestu, što znači da su spajali komunalije.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:32   #1132
Još nisu niš javili vezano za datume završetka gradnje i useljenja... Još čekamo...
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 19:31   #1133
Pozdrav svima.

Danas sam prolazio pored gradilišta i pogledao malo detaljnije što se zbiva. Prišao sam bočno, iz ulice Joze Martinovića, sve do ograde. Zatekao sam radnike (iako je nedjelja) koji su uređivali lokale u prizemlju G1. Sa G1 je skinuta skela sa sjeverne strane, izbetoniran je ulaz u garažu između G1 i G2. Taj cijeli prostor je pod betonom pa mi se čini da ništa od zelenila na tom dijelu (osim ako nije moguće preko betona nasuti zamlju). Na poslovnom dijelu G1 se stavlja fasada - crno staklo. Na G2 su izgrađeni svi katovi. Na prva dva kata su postavljeni prozori na dijelu stanova. Na prvih pet katova stavljeni su pregradni zidovi i vanjski cigleni dijelovi između prozora i betonskih dijelova zidova. Na mjestu G3 mi je malo čudno jer je beton do razine -1, ali kao da nema razine -2?! Nažalost, nisam imao s čim fotografirati.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 01:25   #1134
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Danas sam prolazio pored gradilišta i pogledao malo detaljnije što se zbiva. Prišao sam bočno, iz ulice Joze Martinovića, sve do ograde. Zatekao sam radnike (iako je nedjelja) koji su uređivali lokale u prizemlju G1. Sa G1 je skinuta skela sa sjeverne strane, izbetoniran je ulaz u garažu između G1 i G2. Taj cijeli prostor je pod betonom pa mi se čini da ništa od zelenila na tom dijelu (osim ako nije moguće preko betona nasuti zamlju). Na poslovnom dijelu G1 se stavlja fasada - crno staklo. Na G2 su izgrađeni svi katovi. Na prva dva kata su postavljeni prozori na dijelu stanova. Na prvih pet katova stavljeni su pregradni zidovi i vanjski cigleni dijelovi između prozora i betonskih dijelova zidova. Na mjestu G3 mi je malo čudno jer je beton do razine -1, ali kao da nema razine -2?! Nažalost, nisam imao s čim fotografirati.
Točno. Na G3 bit će samo razina -1 koja se, kako se može vidjeti iz faze gradnje, nadovezuje na -1 razinu G2, tj. ako se ne varam , imat će isti ulaz.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 08:39   #1135
Quote:
migolino kaže: Pogledaj post
Točno. Na G3 bit će samo razina -1 koja se, kako se može vidjeti iz faze gradnje, nadovezuje na -1 razinu G2, tj. ako se ne varam , imat će isti ulaz.
Nisam znao da će G3 imati samo -1 razinu...

Jel zna netko nešto više o zelenilu oko zgrada? Zaista se nadam da će biti bar malo trave, ako ništa drugo.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 23:47   #1136
Info: 18.07. tehnički pregled G1. Ako prođe tehnički, useljenje se približava.
Bauer Jack Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 11:53   #1137
Quote:
Bauer Jack Bauer kaže: Pogledaj post
Info: 18.07. tehnički pregled G1. Ako prođe tehnički, useljenje se približava.


Maslinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 15:11   #1138
Quote:
Maslinica kaže: Pogledaj post


Mislim da se svi slažemo s Maslinicom!
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 15:56   #1139
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Mislim da se svi slažemo s Maslinicom!
DAAAAAAAAA, JUPIIIIIII )))))))))))
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:38   #1140
Kao i neki dan Alcyion, i ja sam prošlih dana obilazio oko gradilišta na Zagrebačkoj. Budući da je Bauer Jack Bauer najavio da će tehnički pregled zgrade G1 biti 18. srpnja, za vjerovati je da će se ovih preostalih dana raditi od 0 do 24 jer na prvi, ovako izvanjski pogled, još puno toga treba riješiti da bi mogao u zgradu naseliti ljude. Prizemlje još ni blizu nije uređeno a sama pomisao da će tu biti ulazi stanara, ovoga trena a iza ograde, kao da spada u sfere nevjerojatnog.

Dakle, svi se nadajmo da će G1 ispuniti obećanja o useljenju.

G2 je definitivno izgrađen. Sa 8 kata su skinute oplate s plafona i vidljivo je da se zidaju cigleni zidovi (vanjski - oni se vide, za unutarnje ne znam). Na prvom i drugom katu ovako izvana (sa sjeverne strane) vidi se da se radi na instalacijama struje u sobama. Također, na prvom su katu postavljeni okviri prozora (vjerojatno kao model za ostatak zgrade).

Na G3 se kroji armatura temelja. Nadajmo se da će i tu sve ići svojim tijekom iako sam osobno malo skeptičan u najavljenim rokovima dovršetka gradnje.

Ma samo da se sve izgradi i mi svi mi uselimo...

Evo i par friških slika...






Zadnje uređivanje migolino : 09.07.2012. at 14:17.
migolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.