Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2005., 02:41   #41
Quote:
Dwarf980 kaže:
evo ovako...nedavno je jedan prijatelj kupio solo sluske...koje inace dolaze
sa ipodom.....i kostale su oko 350 kn....
naravno...isli ih isprobat...i mogu ti rec....da imaju zvuk pa skoro duplo bolji od bilo kojih sonyevih...in ear...sluski.....a vjeruj mi....u ovih 10-ak godina....od kad sam kupio prvi walkman...pa sve do danasnjeg discmana....niti jedne sonyeve sluske mi nisu dale takav zvuk kakav....imaju ove od ipoda... )

i da sluske od ipoda...proizvodi hardman kardon...koji je meni.....a i podosta drugim ljudima...puno veci.....brand po kvaliteti u hi-fi...od sonya.....


Kao prvo, što se slušalica tiče:

očito nisi čuo top-seriju Sony-evih Fontopia in-ear slušalice, koje su vrhunske u gotovo svim segmentima, i jedini bolji primjerak je onaj od Shurea (E2) za 700 kn pa nadalje.

dalje, slušalice o kojima ti pričaš ne dolaze sa iPodom već su u sklopu dodatne opreme za iPod, kao upgrade u odnosu na slušalice koje se dobiju uz njega. Vjerujem da su jako dobre (već su one na iPodu jako dobre), ali ne koliko Sony-eve.

Drugo, što se tiče firmi:

vidim da ne znaš baš odnose kod kompanije. Sony je, pogotovo u hifi segmentu, superiorniji od H/K-a. H/K čak i i nije firma za sebe već odjel Harman Internationala, u kojem se za pojedini segment brinu različite tvrtke.

Konkretni uratci H/K hifi uređaja toliko su inferiorniji ne samo u odnosu na Sony već i ostale firme - stereo pojačala su im čista radnička klasa, DVD playeri dostatni za svrhu pa opet prekupi o udnosu na šta nudi recimo Pioneer, AV recieveri preskupi, i iako nude dobre amplifikacijske karakteristike, nisu opremljeni poput nekih za manju lovu. High-end segment je baš onaj u kojem su najlošiji, tu ih tuku Sony (ES serija), Pioneer, Yamaha, Denon, Onkyo, pa nadalje na konkretni hifi.

A slušalice vjerojatno proizvodi Harman multimedia (pod imenom harman/kardon, što je čisti marketinški trik, jer to je zapravo JBL), i iako vjerojatno nisu loše (vjerujem ti), u njihovu shit politiku u vanzemaljskoj odjeći uvjerio sam se osobno.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 03:41   #42
Quote:
Jango Fett kaže:


dalje, slušalice o kojima ti pričaš ne dolaze sa iPodom već su u sklopu dodatne opreme za iPod, kao upgrade u odnosu na slušalice koje se dobiju uz njega. Vjerujem da su jako dobre (već su one na iPodu jako dobre), ali ne koliko Sony-eve.


ne...iste te slusalice...koje je kompic kupio solo.....drugi kompic je dobio uz ipod....ne kao dodadnu opremu.....

Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 03:43   #43
Quote:
Jango Fett kaže:
Kao prvo, što se slušalica tiče:

očito nisi čuo top-seriju Sony-evih Fontopia in-ear slušalice, koje su vrhunske u gotovo svim segmentima, i jedini bolji primjerak je onaj od Shurea (E2) za 700 kn pa nadalje.
e da...sad si me zainteresirao....gdje se te sluske mogu nabavit u zg-u....+ dali se one mogu i isprobat u ducanu....jer bas nebi htio davat lovu na blef....
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 10:20   #44
Quote:
Dwarf980 kaže:
ne...iste te slusalice...koje je kompic kupio solo.....drugi kompic je dobio uz ipod....ne kao dodadnu opremu.....

ako ti stvarno pricas o defalut slusalicama koje dodju u paketu sa svakim iPodom, oda ja fakat ne kuzim kak te mogu bit bolje od sonyjevih (od oba para koje imam). Jucer sam jos jednom probala poslusat sa tim iPodovim da se jos jednom uvjerim, i po mojem misljenju slusalice od iPoda su (nisu sad katastrofalno lose, al se nemogu mjerit sa sonyjevim )
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 10:53   #45
Quote:
Dwarf980 kaže:
ne...iste te slusalice...koje je kompic kupio solo.....drugi kompic je dobio uz ipod....ne kao dodadnu opremu.....


Na koje misliš od ovo dvoje:



ili




?
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 11:04   #46
Quote:
Dwarf980 kaže:
e da...sad si me zainteresirao....gdje se te sluske mogu nabavit u zg-u....+ dali se one mogu i isprobat u ducanu....jer bas nebi htio davat lovu na blef....

Ja sam konkretno slušao ovaj model:




To su MDR21LP, kupio ih je moj frend prije par godina u Njemačkoj za isto nekih 350 kn, a još nismo našli mjesto u Hrvatskoj gdje se prodaju.

No ima i drugih, novijih Sony Fontopia modela, pa pogledaj na www.sancta-domenica.hr i www.svijet-medija.hr

Tamo pitaj možeš li ih poslušati, iako ti nisam baš siguran hoće li ti dati, znaš kako je to kod nas.

Samo upozoravam da te Sony slušalice nikako ne uzimaš ako imaš male uši - zaista bi trebalo fizičko isprobavanje prije kupnje. Ja ih nisam uzeo jer mi ispadaju iz uha istog trenutka, dakle moram držati rukom zarinute u unutrašnjost nasilu.

Slušalice nude odličan odaziv duž cijelog spektra. Čak je i bas jako dobro zastupljen.

No preporučam naravno svima da se okane in-ear slušalica, i to iz dva razloga - zbog svojih dimenzija i čiste fizike nikada ne mogu dostići kvalitativnu razinu većih naglavnih slušalica, a druga stvar je da su izrazito nezdrave, nehigijenske i oštećuju kako ušnu šupljinu tako i samo uho, a zvuk koji dopire na takav način izuzetno je opasan, više nego što većina misli.

Za novac kojeg namjeravaš izdvojiti, možeš kupiti doslovce najbolje portable slušalice na svijetu, toliko superiorne svemu što sam do sada čuo da se mogu mjeriti sa ozbiljni hifi slušalicama, a čak ni takve ne mogu proizvesti toliko artikuliranog i dubokog basa velikih dimenzija. Osim toga, bez obzira što su velike u odnosu na in-ear, mnogo su više cool. Ja ih koristim godinu i pol dana i još uvijek su kao nove, a zvuk iznenađuje svaki dan i zovu te da zaboraviš na sve što imaš doma i da počneš hodati ulicama s njima na glavi. Riječ je o Sennhesier PX100 (www.links.hr)



__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 12:15   #47
Quote:
Jango Fett kaže:
Na koje misliš od ovo dvoje:





?
bas na ove druge....jer je bas bila spika....da ih je jedan frend dobio sa ipodom....pa smo ih isli isprobavat.....a druge iste takve je frend kupio solo....

a gle neznam....mozda slusamo drugaciju muziku....ja sam techno freak...
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 12:21   #48
Quote:
Jango Fett kaže:
Ja sam konkretno slušao ovaj model:


No preporučam naravno svima da se okane in-ear slušalica, i to iz dva razloga - zbog svojih dimenzija i čiste fizike nikada ne mogu dostići kvalitativnu razinu većih naglavnih slušalica, a druga stvar je da su izrazito nezdrave, nehigijenske i oštećuju kako ušnu šupljinu tako i samo uho, a zvuk koji dopire na takav način izuzetno je opasan, više nego što većina misli.

Za novac kojeg namjeravaš izdvojiti, možeš kupiti doslovce najbolje portable slušalice na svijetu, toliko superiorne svemu što sam do sada čuo da se mogu mjeriti sa ozbiljni hifi slušalicama, a čak ni takve ne mogu proizvesti toliko artikuliranog i dubokog basa velikih dimenzija. Osim toga, bez obzira što su velike u odnosu na in-ear, mnogo su više cool. Ja ih koristim godinu i pol dana i još uvijek su kao nove, a zvuk iznenađuje svaki dan i zovu te da zaboraviš na sve što imaš doma i da počneš hodati ulicama s njima na glavi. Riječ je o Sennhesier PX100




ma....gle...onlko kolko ja dugo slusam.....nes dok sam vani....a to nije puno...nisam freak...pa da ne micem sluske iz usiju po cijeli dan....tak da su meni ipak....za tu namjenu....ovakve sluske...oke....plus naglavne su mi nekak nakaradne.....i kad cu si kupovat....velike naglavne.....onda cu pucat na profi dj seriju...ili od technisa...ili od Sennhesiera hd25....serije,,,,,,,
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 12:58   #49
Quote:
Dwarf980 kaže:


a gle neznam....mozda slusamo drugaciju muziku....ja sam techno freak...
Ja sam isto.

Baš više iz tog razloga bi trebao kupiti spomenute Sennheiser, a ne in-ear...

iPod slušalice koje si slušao nisu nimalo loše, no naprosto se ne mogu mjeriti sa spomenutim Sony-em. Do tog Sony-a, te slušalice su vjerojatno najbolje dostupne.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 13:00   #50
Quote:
Dwarf980 kaže:
ma....gle...onlko kolko ja dugo slusam.....nes dok sam vani....a to nije puno...nisam freak...pa da ne micem sluske iz usiju po cijeli dan....tak da su meni ipak....za tu namjenu....ovakve sluske...oke....plus naglavne su mi nekak nakaradne.....i kad cu si kupovat....velike naglavne.....onda cu pucat na profi dj seriju...ili od technisa...ili od Sennhesiera hd25....serije,,,,,,,


Kao što sam rekao, moraš čuti te Sennhesier... mogao bi se gadno iznenaditi. Uostalom, te Sennhesier ne samo da nisu nakaredne, već djeluju toliko high-tech i cool da ima nijedne druge sluške nisu ravne.

A što se HD25 tiče, to izbjegavaj. Nećeš valjda dati 1000+ kn za nešto toliko loše?

Preporučam HD212Pro. Pročitaj temu o njima malo dolje na ovom podforumu, kao i temu "preporuka za slušalice".
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 13:51   #51
Quote:
Jango Fett kaže:


A što se HD25 tiče, to izbjegavaj. Nećeš valjda dati 1000+ kn za nešto toliko loše?

Preporučam HD212Pro. Pročitaj temu o njima malo dolje na ovom podforumu, kao i temu "preporuka za slušalice".
hd25...su tebi lose...po cemu....mislim da su lose...ovako kako ti kazes....vjeruj mi....nebi ih preko 70% dj...iz cijelog svijeta...bezveze...imalo sa sobom na gigovima....

drugi izbor bi pao.....na Technics RP-DJ1200

a treci na sony MDR-V700........
a tek onda cu ic gledat HD212Pro......

plus vjeruj mi iz iskustva ti govorim....jer sam imao priliku razgovarat....o sluskama sa velikom vecinom nasih naj techno dj-a....plus sa jos podosta stranaca....o tom pitanju....i svima...je h25....bio ili na prvom ili na drugom.....mjestu..dok je.techniscs... u velikoj vecini slucajeva bio ......bio drugi izbor.....
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 13:53   #52
Quote:
Jango Fett kaže:
Kao što sam rekao, moraš čuti te Sennhesier... mogao bi se gadno iznenaditi. Uostalom, te Sennhesier ne samo da nisu nakaredne, već djeluju toliko high-tech i cool da ima nijedne druge sluške nisu ravne.
da ali...to ide preko cijele glave....i ja kad sam vani....sto manje gluposti imam po djepovima...i okolo....(zato sad cekam da mi konacno dodje šafl od ipoda....a ne ovo glomazno i okruglo od sonya)....to bolje....
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 16:08   #53
Ja zaista ne znam što ljudi vide u HD25. Riječ je o lošim slušalicama čak i za DJ svrhe, o tome su se složili i moji prijatelji. Zvuk je nezanimljiv, nema dinamike, prezatvoren, tumpav i bez basa, loše stoje na ušima i djeluju jeftino, pa čak ni ne izoliraju zvuk dobro.

HD212 za dvostruko manje novaca je daleko bolji proizvod u svakom od tih segmenata.

Technics nisam slušao, ali kako su oni DJ specijalisti, pretpostavljam da su OK.

Sony treba izbjegavati u tom segmentu, a treba malo možda proučiti AKG i Beyerdynamic, iako toplo preporučam Sennheiser.


Quote:
da ali...to ide preko cijele glave....i ja kad sam vani....sto manje gluposti imam po djepovima...i okolo....(zato sad cekam da mi konacno dodje šafl od ipoda....a ne ovo glomazno i okruglo od sonya)....to bolje....
Spoemenute Sennhesier PX100 se sklapaju poput naočala i kao takve mogu stati i najmanje džep... no kako hoćeš, ti izabireš svoje prioritete.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 16:12   #54
Quote:
Jango Fett kaže:
Ja zaista ne znam što ljudi vide u HD25. Riječ je o lošim slušalicama čak i za DJ svrhe, o tome su se složili i moji prijatelji. Zvuk je nezanimljiv, nema dinamike, prezatvoren, tumpav i bez basa, loše stoje na ušima i djeluju jeftino, pa čak ni ne izoliraju zvuk dobro.
ja ti nisam govorio o svojim prijateljima...vec o top hrv i svj. dj i producentima...koji da je h25 tako los ga sigurno nebi koristili...

i da ne izoliravaju zvuk....tako dobro...vjeruj sigurno ga nebi koristili jer...vjerujem da i sam znas o kakvim se tu uvjetima na partyu ....radi.....
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 16:31   #55
Quote:
Dwarf980 kaže:
ja ti nisam govorio o svojim prijateljima...vec o top hrv i svj. dj i producentima...koji da je h25 tako los ga sigurno nebi koristili...

i da ne izoliravaju zvuk....tako dobro...vjeruj sigurno ga nebi koristili jer...vjerujem da i sam znas o kakvim se tu uvjetima na partyu ....radi.....

Ne ostaje ti drugo nego da se sam uvjeriš.

Odi u Lifestyle (AsComm) gdje mislim imaju oba modela pa si poslušaj.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 18:38   #56
Hm ako uzmemo da ja ovdje vjerojatno imam najduže iskustvo sa iPod-om onda moram reć da su im slušalice dobre ali ne baš u klasi top sony. Plus da imaju problem da počnu vibrirat nakon nekog vremena i proizvudit debelo iritirajuće rezonancije. Osim toga im je kabl ekstremno lose napravljen kod konektora i često crkne (ove na U2 verziju su crkle jučer nakon mjesec dana korištenja).

Kupio sam Sony MDR-EX51LP (najbolje šta je bilo a bila je panika) i mogu reć da imaju dosta bolji zvuk. Naravno ne nešto ekstremno bolji ali bolji.

Doduše ne kao MDR-V300 ali ovo su ipak in-ear slušalice (i vjerojatno ne top segment).

Što se tiče gluposti o DJ slušalicama obratite pažnju da njih iPod nemože pogonit sam. Jednostavno nema snage za to. MDR-V300 su već na granici.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 22:12   #57
Ej kad smo spomenuli vec iskustvo sa iPodom, kolko tebi AxMi traje baterija u tvojem? Znam to je ono pitanje koje se nebi bas smjelo pitat
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 15:07   #58
ovaj iPOD mi je malo preskupi..

aaali...
jedva cekam iPOD Shuffle od 2 ili 4 GB - e to je posel! genijalna jednostavnost. mali, lagani, opce ga nema! samo cujes glas!

displaya nema a i onak mi smeta dok se vozim na bikeu..mores ga koristiti kog USB-stick..na putovanjjima je isto taman..na 2 GB stane jedno 30 cdeja po mojoj procjeni..a to je vishe neg dovoljno..
ak nebu uskoro zishel moral bum zeti 1Gb
al za tu velicinu i jednostavnost sam spreman dati lovu.

p.s.
a i baterija duzhe traje..nema displaya niti hard-diska
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 21:47   #59
Quote:
jimmy jazz kaže:
ovaj iPOD mi je malo preskupi..

aaali...
jedva cekam iPOD Shuffle od 2 ili 4 GB - e to je posel! genijalna jednostavnost. mali, lagani, opce ga nema! samo cujes glas!
2 i 4gb..su ak se ne varam...ipod mini...

shuffle...dolazi u opcijama opet ak se ne varam...256,512 i gigu...mb....

nek me neko ispravi ak grijesim....
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 00:28   #60
Quote:
Dwarf980 kaže:
2 i 4gb..su ak se ne varam...ipod mini...

shuffle...dolazi u opcijama opet ak se ne varam...256,512 i gigu...mb....

nek me neko ispravi ak grijesim....
Da, griješiš

iPod mini izašao je u obliku 4 i 6 GB i koristi mini hard disk, dok je Shuffle izdan u 512 MB i 1 GB i koristi flash memoriju, ali se uskoro očekuju veći kapaciteti (2 i 4 GB) - o njima se govori.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.