Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2012., 18:59   #2061
DEP i STMAT

Tih zugbegrenzera ima sa elektromagnetom i bez elektromagneta .

Kod pelet setova uvijek ciklus počinje sa propuhivanjem kotla punom snagom ventilatora, treba staviti obični relej sa špulom za 220 Volta i ona će ukopčati relej , kasnije motor ventilatora dobija niže napone da bi se vrtio sporije , ali relej jednom kad uhvati ne pušta , e taj relej preko svojih radnih kontakata napaja elektromagnet koji drži klapnu zatvorenom .

Kad motor ventilatora prestane raditi , relej otpusti i klapna se otvori i pušta zrak u dimnjak mimo kotla.

Kod ovakvih čarobiranja se gubi garancija na pelet set i ako napunite kotlovnicu dimom i monoksidom epilog je po onoj narodnoj sam skočio sam pao.
ramzay is offline  
Old 06.07.2012., 22:31   #2062
Ja imam onaj sa servomotorom, ne sa magnetom. Ne vidim zašto bi izgubio garanciju ako si izvučem pobudu za relej iz konektora na plameniku?

Kad se upali ventilator na plameniku, motor zatvara rupu na dimnoj cijevi i uspostavlja normalnu cirkulaciju dimnih plinova kroz kotao. Čim ventilator stane, otvor se ponovo otvara i cirkulacija kroz kotao se smanjuje. U slučaju nestanka struje ( ne radi niti plamenik), ali se pod utjecajem utega otvor otvara/zatvara ovisno kako se uređaj postavi.

Mislio sam postaviti klapnu na ventilator, ali tek tada gubim garanciju. Nije mi jasno zašto nisu postavili klapnu tvornički na ventilator na način da njome upravlja strujanje zrak ventilatora. Bez magneta, struje, komplikacija....
dep is offline  
Old 07.07.2012., 07:13   #2063
DEP

dok nisu pročitali na forumu o tom problemu nisu ni razmišljali , sad rade na tome , ali to koooošta puno više nego misliš. treba to proći sva ispitivanja i dobiti sve potrebne papire.
ramzay is offline  
Old 07.07.2012., 07:23   #2064
ma jasno mi je da neke stvari neidu preko noći. Ali taj plamenik za pelete je tako prosta stvar. Osim toga, mogli su se poslužiti svim iskustvima uljnih plamenika. Tamo takve stvari ugrađuju već godinama.

I sam softwer bi se mogao popraviti.... Ah, sve sami poluproizvodi...
dep is offline  
Old 07.07.2012., 11:58   #2065
Pozdrav. Intereseje me ugradnja Centrometalovog pelet seta na Viadrus 22 kotao. Molio bih one koji imaju iskustva sa pomenutim setom da daju neki savet. Hvala unapred
Nikola1309 is offline  
Old 07.07.2012., 20:33   #2066
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
ma jasno mi je da neke stvari neidu preko noći. Ali taj plamenik za pelete je tako prosta stvar. Osim toga, mogli su se poslužiti svim iskustvima uljnih plamenika. Tamo takve stvari ugrađuju već godinama.

I sam softwer bi se mogao popraviti.... Ah, sve sami poluproizvodi...
Softwer i elektroniku rade dečki iz Splita koji nemaju pojma o grijanju.
ramzay is offline  
Old 07.07.2012., 21:02   #2067
Thumbs up

S obzirom da elektronika radi isključivo po principu vremenskog uklapanja i isklapanja pojedinih faza, bez ikakvih senzora (osim foto ćelije, brojača okretaja ventilatora ) mislim da bi u standardnoj opremi uz set trebali prodavati i neki uređaj za regulaciju i podešavanje. Ne baš TESTO, ali bar nešto. Nije mi jasno kako na tom "vremenskom" principu može optimalno raditi plamenik koji koristi pelete iz Mrkoplja gdje je 80% jela i onaj koji radi Viškovica sa nekih 70%bukve. Ludilo!!!

ps. g. Ramzay, po Vašim uputama preradio sam svoju Buderusicu od 60kw (ulje) sa CM-ovim setom za pelete do 35kw. Stvar fino radi (osim kad nema peleta u spremniku). Malo sam ga isprobavao za sanitarnu toplu vodu i stvar radi. Puno je tromije nego na ložu i moram priznati da me je iznenadila količina pepela. Mislio sam da će ga ipak biti manje. Da li je količina pepela usko vezana sa naštimavanjem rada plamenika ?? Ja sam koristio Viševicu na tvorničkim postavkama.

Sad me malo kopka da li sam možda ipak trebao uzeti onaj jači set 40-50kw???
Pufer još nisam stavio. Investicija je sigurno 10tk, što mi je dosta za 6 tona peleta, a to je opet dosta za zimu, pa još uvijek kalkuliram.

Neko je tražio slike. Stavim čim stignem.

Pozdrav svima
dep is offline  
Old 10.07.2012., 06:43   #2068
[QUOTE=dep;40324306]S obzirom da elektronika radi isključivo po principu vremenskog uklapanja i isklapanja pojedinih faza, bez ikakvih senzora (osim foto ćelije, brojača okretaja ventilatora ) mislim da bi u standardnoj opremi uz set trebali prodavati i neki uređaj za regulaciju i podešavanje. Ne baš TESTO, ali bar nešto. Nije mi jasno kako na tom "vremenskom" principu može optimalno raditi plamenik koji koristi pelete iz Mrkoplja gdje je 80% jela i onaj koji radi Viškovica sa nekih 70%bukve. Ludilo!!!

Novi zakon o zaštiti okoliša koji je donio Bundestag , o tome smo pisali na forumu "drvosječa" i zakonski podakti, znaći i DIN idu za time da se iskoriste suvremene tehnologije , senzorika , i mikrokontroleri nove generacije , tako da se već rade sustavi za nadzor svih parametara kotla. Druga je stvar koja je to cijena i da li se to isplati .

Na onom nesretnom forumu divljeg imena Ds18s20 imaš mojih postova i fotki o tim novim automatikama i trendovima.

Često neke takve zakone izglasa neki lobi , u ovom je slučaju to bila ruska naftno plinska mafija , koja je nametnula takva ograničenja na biomasu da je to katastrofa , ali nije ni to loše , budu se razvile tehnologije , uvijek su se u ratovima razvijala tehnologije , a ovo je jedan permanentni rat za energiju -za hranu.


Sad me malo kopka da li sam možda ipak trebao uzeti onaj jači set 40-50kw???
Pufer još nisam stavio. Investicija je sigurno 10tk, što mi je dosta za 6 tona peleta, a to je opet dosta za zimu, pa još uvijek kalkuliram.

Stavi spremnik topline , da se nabaviti za 500 E od 1000 litara i nemaš brige.

Na forumu drvosječa je počela zanimljiva rasprava o spremnicima topline , možda se tamo nešto iskemija



Fotke ?????
ramzay is offline  
Old 10.07.2012., 07:39   #2069
Hvala g. Ramzay!!

Onaj forum čudnog imena pratim iako se ne razvija tako brzo kao ovaj. Svaki put kad sjednem za komp. prvo odem vidjeti da li je netko nešto suvislo napisao ovdje. Moram priznati da me je rastužila prepiska sa članovima foruma od pred nekoliko dana. Svi smo mi ovdje da podjelimo svoja iskustva i znanja, i da pomognemo jedni drugima.

Fotke će biti!!!!!

pozdrav.
dep is offline  
Old 13.07.2012., 08:03   #2070
jel netko zna nešto o ovim kotlovima?

http://pelet-peci.com/pelet-peci/ter...tlovnici-14-kw

http://pelet-peci.com/pelet-peci/ctus-24-pm

odnosno općenito o proizvođaću?


a može i preporuka, treba mi kotao na pelet koji će grijati kuću od cca 130 m2, podno grijanje, te spremnik PTV za četveročlanu obitelj.

Izolacija, knauf na stropu, 8 cm staklena vuna na podu tavana, 10 cm stiropor fasada... građeno blok ciglom od 30 cm. PVC e-low prozori.

Kakvu peć da tražim uopće?



Hvala.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Old 13.07.2012., 19:47   #2072
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
jel netko zna nešto o ovim kotlovima?

http://pelet-peci.com/pelet-peci/ter...tlovnici-14-kw

http://pelet-peci.com/pelet-peci/ctus-24-pm

odnosno općenito o proizvođaću?


a može i preporuka, treba mi kotao na pelet koji će grijati kuću od cca 130 m2, podno grijanje, te spremnik PTV za četveročlanu obitelj.

Izolacija, knauf na stropu, 8 cm staklena vuna na podu tavana, 10 cm stiropor fasada... građeno blok ciglom od 30 cm. PVC e-low prozori.

Kakvu peć da tražim uopće?



Hvala.
najmanju , recimo centrometal od 14 kilovata , uguglaj Darkova kotlovnica
ramzay is offline  
Old 13.07.2012., 19:54   #2073
Daj razmisli da dodaš još jednu etažu na kući ili malo zagrij susjedu s tom mrcinom.

Od kotla , mislim.

Ima tu snage dosta , i ne brini , po mome ti je čak i taj pelet set prevelik , više će stajati nego raditi.
ramzay is offline  
Old 14.07.2012., 07:34   #2074
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Daj razmisli da dodaš još jednu etažu na kući ili malo zagrij susjedu s tom mrcinom.

Od kotla , mislim.

Ima tu snage dosta , i ne brini , po mome ti je čak i taj pelet set prevelik , više će stajati nego raditi.
Pa sada.....

Građevinska dozvola za širenje iznad garaža-kotlovnice već postoji...
Čeka se samo strateški partner, a Slavko me je već kontaktirao zbog poreza na dodatne kvadrate

Sad je na redu zugononešto, pa pufer (+ladomat + mišventil + ....) Ne znam da li će mi ostati za pelete??

Najviše me brine štelanje. Neće nitko štelat pelet set. Vele - ne treba to
dep is offline  
Old 16.07.2012., 01:16   #2075
Ozbiljno razmišljam o tom pufferu!!!

Zanima me koji bi bio best buy? Našao sam Centrometalov CAS 1001 od tisuću litara za 4650 kn???

Osim spremnika, kaj mi još od većih komponenti treba? Ladomat 21, troputni mišventil, neki sustav upravljanja....? Da li Ladomat mogu zamjeniti troputnim termostatskim ventilom i pumpom?

Moram to prije ulaska u investiciju malo konkretizirati. Bojim se da ćemo morati raditi rebalans proračuna

Zadnje uređivanje dep : 16.07.2012. at 01:27.
dep is offline  
Old 16.07.2012., 05:52   #2076
Ladamat možeš zamjeniti troputnim termostatskim ventilom i pumpom.
ramzay is offline  
Old 16.07.2012., 16:22   #2077
ne znam jesam li na pravoj temi, svi uglavnom pišu o kotlovoma a mene zanima običan kamin.
snage 6 ili 7 kw, za garsonjeru od jedva trideset kvadrata. grijanje je trenutno na struju, čak i za taj mali prostor astronomski skupo jer je izolacija zgrade slaba do nikakva.
plin bismo mogli uvesti, ali to bi koštalo između 11 i 13 tisuća kuna, što nam je trenutno malko van domašaja
imate li kakav savjet?
ima li takvo grijanje miris, budući da bi kamin bio u prostoriji u kojoj se i boravi i spava, hoće li biti barem dvostruko jeftinije od grijanja na el. radijator (zimi je samo na grijanje išlo oko 700 kn struje), ima li tu neke računice ili da odustanem odmah?
__________________
:)
nedoumica is offline  
Old 16.07.2012., 19:05   #2078
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
Ozbiljno razmišljam o tom pufferu!!!

Zanima me koji bi bio best buy? Našao sam Centrometalov CAS 1001 od tisuću litara za 4650 kn???

Osim spremnika, kaj mi još od većih komponenti treba? Ladomat 21, troputni mišventil, neki sustav upravljanja....? Da li Ladomat mogu zamjeniti troputnim termostatskim ventilom i pumpom?

Moram to prije ulaska u investiciju malo konkretizirati. Bojim se da ćemo morati raditi rebalans proračuna

dal postoji kakva jeftinija solucija od ovog CAS 1001??
dep is offline  
Old 16.07.2012., 19:54   #2079
Samogradnja ,u stupcu 5 su okvirne cijene materijala (bez rada ) , a u stupcu 2 su pripadne litraže spremnika.


[/QUOTE]
malčer is offline  
Old 16.07.2012., 21:13   #2080
Quote:
malčer kaže: Pogledaj post
Samogradnja ,u stupcu 5 su okvirne cijene materijala (bez rada ) , a u stupcu 2 su pripadne litraže spremnika.


[/QUOTE]

Ovo je bilo brzo. Svaka čast!!

Dal ima negdje još kakvih pobližih uputstva kako to metnit sve na hrpu. Bio bih još zahvalniji. Moram priznati da mi je, bez obzira na značajnu razliku u cijeni samogradnja veći izazov. Ustvari, moje cijelo centralno je samogradnja.

Hvala
dep is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.